Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Eflenew είπε:

      Ακούσαμε καρδια!!!!!!! 143 παλμοί! Μου έγραψε εξετάσεις και ξανά εξεταση σε 15 μέρες!  Πιθανή ημερομηνία τοκετού Γενάρης 2025!

      Πόσο θυμώνω με το κράτος που δε βοηθάει πιο ουσιαστικά με τα φάρμακα. Εύχομαι να βρεις άμεσα. 🙏

      Η βλαστοκυστη  5ης ημέρας αξιολογείται απο το 1 εως το 6 και πίσω από το νούμερο παίρνει 2 γράμματα από Α-C. Σε βλαστοκυστη 5ης ημέρας το 6 μπροστά δείχνει ότι έχει εκκολαφθει πληρως, έχει εξέλθει από τη διαφανη ζώνη. Είναι καλό ότι προχωρησε.  Εκτός αν εννοούν βλαστοκυστη 6ης ημέρας  που δε γνωριζω για αυτό. 

      Δυστυχώς κι εγώ δεν γνωρίζω... d5 Kai d6 μου έγραψες γιατρός μου. Του ζήτησα διευκρίνηση αλλά δεν μου έχει απαντήσει ακόμη. Λογικά μέσα στη μέρα θα μου πει, απλά δεν θα ήθελα να προσπαθήσω ξανά αν οι βλαστοκυστες δεν είναι καλές... πέρασα πολλάηια να κρατήσω στην αγκαλιά μου τα διδυμακια μου  και φοβάμαι την αποτυχία

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts

Άγιος Βασίλης για το Χριστουγεννιάτικο δέντρο

agios-vasilis-dentro.jpg

Ο στολισμός του Χριστουγεννιάτικου δέντρου δίνει πολύ χαρά στα παιδιά. Έψαξα, λοιπόν, και βρήκα ένα απλό χάρτινο στολίδι που μπορείτε να κάνετε με τα παιδιά σας. Θα φτιάξουμε έναν χάρτινο Άγιο Βασίλη.

Για την κατασκευή θα χρειαστείτε:

- Το κυλινδρικό χαρτόνι από ένα ρολό χαρτί τουαλέτας.

- Εκτυπωτή (εναλλακτικά μπορείτε να το ζωγραφίσετε και μόνοι σας)

- Μπογιές της αρεσκείας σας.

- Απλή κόλλα για χαρτί

- Ψαλίδι.

Τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσετε είναι τα εξής:

1. Διαλέξτε την έγχρωμη ή την ασπρόμαυρη εικόνα που έχω στο τέλος της ανάρτησης και εκτυπώστε την (αποθηκεύστε την και μετά εκτυπώστε την στο 100%). Καλό θα ήταν να προτιμήσετε λίγο πιο χοντρό χαρτί από το συνηθισμένο Α4.

2. Κόψτε όλα τα κομμάτια που εκτυπώσατε. Αν επιλέξατε την ασπρόμαυρη εικόνα θα πρέπει να τα χρωματίσετε.

3. Κολλήστε το παραλληλόγραμμο γύρω από το κυλινδρικό χαρτόνι.

4. Κολλήστε από πάνω την ζώνη.

5. Κολλήστε το κεφάλι, τα χέρια και τις μπότες ώστε να σχηματιστεί ο Άγιος Βασίλης.

6. Κολλήστε στο ένα χέρι το μπαστουνάκι και στο άλλο τον σάκο.

7. Περάστε μια κλωστή στο το πάνω μέρος του κυλίνδρου ώστε να μπορείτε να το κρεμάσετε.

Ο Άγιος Βασίλης είναι έτοιμος και μπορείτε να τον κρεμάσετε στο δέντρο σας. Καλές γιορτές.

Πηγή: http://www.dltk-holidays.com/xmas/msanta.html

agios-vasilis-dentro-xrwma.gif

agios-vasilis-dentro-mauro.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή Χρονιά, παιδιά!

Ντύσε τον Αη Βασίλη και το βοηθό του

293905-SantaClaus1.gif293906-SantaClaus2.gif

293907-SantaClausAssist1.jpg293908-SantaClausAssist2.jpg

293909-SantaClausAssist3.jpg

Κόψε τα κομμάτια, χρωμάτισέ τα και συναρμολόγησε τον Αη Βασίλη

293904-AgiosVasilis.gif

Ζωγράφισε το πρόσωπο του Ρούντολφ, του τάρανδου του Αη Βασίλη

293915-xr_draw2.gif

Οδήγησε τον Αη Βασίλη στην έξοδο του λαβύρινθου, όπου βρίσκεται ο σάκος με τα δώρα

293910-lab.gif

Ένωσε τις τελίτσες για να δεις ποιος κρύβεται

293911-xr_draw1.gif

Διάλεξε το σωστό χρώμα, γράψτο στο αντίστοιχο κουτάκι και χρωμάτισε τη φιγούρα του Αη Βασίλη

293913-xr_draw3.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο! Εγώ έχω κάνει ήδη κάτι παρόμοιο. Τύλιξα βελουτέ κόκκινο χαρτί σε ρολό από χαρτί κουζίνας, έβαλα μαύρο κανσον για ζωνούλα και χρυσές γκλίτερ χαντρούλες για κουμπάκι. Θα βάλω βαμβάκι για μούσια πρόσωπο εκτυπωμένο από το ίντερνετ και θα δουλέψω το σκουφί. Ακόμα ψάχνω πως θα το κάνω. Προς το παρόν είναι αυτό:

DSCN1745_360x480.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑλημεραααα

Τι ωραις ιδεες ! Πρεπει να παω τζαμπο....

Ειρηνη εγω προσπαθησα αυτο με το ημερολογιο του 2013 αλλα ειναι δυνατο να το κανω....:rolleyes: Ειμαι ασχετη...ΚΑνω επικολληση σε ενα word και μετα το χαος....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::?:?:?:(:(:(


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν βγει καλό, σκέφτομαι να το τοποθετήσω δίπλα στο δέντρο, δημιουργώντας γωνιά Άγιου Βασίλη, όπου πλαι του θα αφήσουμε γάλα και μπισκοτάκι την παραμονή της Πρωτοχρονιάς


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αν βγει καλό, σκέφτομαι να το τοποθετήσω δίπλα στο δέντρο, δημιουργώντας γωνιά Άγιου Βασίλη, όπου πλαι του θα αφήσουμε γάλα και μπισκοτάκι την παραμονή της Πρωτοχρονιάς

τι ωραια! να πιειτε λιγο γαλα, να φατε κ το μισο μπισκοτο, το πρωι θα ειναι σιγουρα οτι ηρθε ο Αγιος Βασιλης!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολύ ωραίο! Εγώ έχω κάνει ήδη κάτι παρόμοιο. Τύλιξα βελουτέ κόκκινο χαρτί σε ρολό από χαρτί κουζίνας, έβαλα μαύρο κανσον για ζωνούλα και χρυσές γκλίτερ χαντρούλες για κουμπάκι. Θα βάλω βαμβάκι για μούσια πρόσωπο εκτυπωμένο από το ίντερνετ και θα δουλέψω το σκουφί. Ακόμα ψάχνω πως θα το κάνω. Προς το παρόν είναι αυτό:

DSCN1745_360x480.jpg

Πολυ ωραια ιδεα . Να μας ξναβαλεις φωτογραφια οταν τελειωσεις.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΝΑι δεν ξερω γιατι...

Σας εχω πει οτι με μισουν τα μηχανηματα και κυριως οι υπολογιστες????

χαχαχα! εσυ κ ο πατερας μου!!! μολις τον στειλω σε καμια τραπεζα η καμια εφορια, ολο μπλοκαρουν τα συστηματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο! Εγώ έχω κάνει ήδη κάτι παρόμοιο. Τύλιξα βελουτέ κόκκινο χαρτί σε ρολό από χαρτί κουζίνας, έβαλα μαύρο κανσον για ζωνούλα και χρυσές γκλίτερ χαντρούλες για κουμπάκι. Θα βάλω βαμβάκι για μούσια πρόσωπο εκτυπωμένο από το ίντερνετ και θα δουλέψω το σκουφί. Ακόμα ψάχνω πως θα το κάνω. Προς το παρόν είναι αυτό:

DSCN1745_360x480.jpg

Να μας βάλεις φωτο οπωσδήποτε όταν το τελείωσεις! απο ότι φαίνεται θα γίνει πολύ καλό.

Εμείς φέτος είπαμε να ντυθεί ο άντρας μου Αγιος Βασίλης και τα μεσάνυχτα προς τα Χριστούγεννα, αφού εγώ με τα πιτσιρίκια μου θα κοιμόμαστε μπροστά απο το δέντρο δίπλα στο τζάκι, θα μπει και θα τους δώσει τα δώρα!! Ελπίζω να το στήσουμε έτσι έτσι ώστε να μην τον πάρουν είδηση (ότι είναι ο μπαμπας).

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη φοβερές ιδέες για τις κάρτες!!!

κοιτάξτε τι μπορούμε να κάνουμε με τα βλαστάρια μας!

images?q=tbn:ANd9GcRFif2X3726D8hP7wBF8UoZrDhoH4WKVP5tvGvjlsRR04v2KZt-

Εξαιρετικό!!!!!!!!!! Και τόσο απλό!!!

Την σώζω για την την κάνω με το φιογκάκι! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...