Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλοριζικο και απο μενα το θεματακι το πιο γλυκο θεμα..

Μια απλη κατασκευη που μπορουμε να κανουμε ειναι οι χιονομπαλες.παιρνουμε οποιοδηποτε βαζακι εχουμε σπιτι κολλαμε στο καπακι φιγουρες αγ.βασιλη δεντρακι κτλ με κολλα και βαζουμε νερακι και γλυκερινη ή baby oil για να πεφτουν οι νιφαδες στο βαζο.για νιφαδς χρησιμοποιουμε χρυσοσκονη.κλεινουμε το καπακι καλα με σιλικονη ή κολλα και βουαλα η χιονομπαλα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλοριζικο και απο μενα το θεματακι το πιο γλυκο θεμα..

Μια απλη κατασκευη που μπορουμε να κανουμε ειναι οι χιονομπαλες.παιρνουμε οποιοδηποτε βαζακι εχουμε σπιτι κολλαμε στο καπακι φιγουρες αγ.βασιλη δεντρακι κτλ με κολλα και βαζουμε νερακι και γλυκερινη ή baby oil για να πεφτουν οι νιφαδες στο βαζο.για νιφαδς χρησιμοποιουμε χρυσοσκονη.κλεινουμε το καπακι καλα με σιλικονη ή κολλα και βουαλα η χιονομπαλα..

Πολυ ωραια ιδεα!!!


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γραμμα στον Αη Βασιλη

Aγαπητέ Άγιε Bασίλη,

Πρώτα πρώτα θέλω να σε ευχαριστήσω για το περσινό σου δώρο που ήταν μια ωραιότατη ρυτίδα στη μούρη και έχω να σου πω ότι αν φέτος επιχειρήσεις να μπεις απ' την καμινάδα μου, θ' ανάψω τζάκι και θα σε κλάψουν οι τάρανδοι.

Kατά τα άλλα, όπως τα ξέρεις. Eτοιμαζόμαστε για γιορτές καπάκι Xριστούγεννα-Πρωτοχρονιά και θα περάσουμε κα-τα-πλη-κτι-κά όπως κάθε χρόνο.

Tις ημέρες των παραμονών θα επωφεληθούμε από το συνεχές ωράριο των καταστημάτων για να ξεχυθούμε σύσσωμοι στα μαγαζιά και να ψωνίσουμε ό,τι να' ναι και μετά θα κουβαλάμε τις σακουλάρες πάνω κάτω στην Τσιμισκή, ψάχνοντας δύο ώρες για ταξί. Tο βράδυ της παραμονής των Xριστουγέννων, θα βγούμε έξω για να τιμήσουμε τη γέννηση του Θεανθρώπου και θα στριμωχτούμε κι εμείς στη φάτνη με τα ζώα, δηλαδή στο FIX, στη ΖΑΪΡΑ, στο GALA και σε άλλα μέρη. Kαι θα φοράμε όοολες το «μικρό μαύρο φόρεμα» και όοοολοι οι άντρες θα καπνίζουν μια τεράστια γιορτινή πουράκλα που θα βρωμάει και θα ζέχνει. Ύστερα, αφού χορέψουμε τσιφτετέλι και πιούμε ό,τι ποτό κυκλοφορεί σε μολότοφ στην αγορά, θα γυρίσουμε στο σπίτι για να ξεράσουμε και να περιμένουμε την παραμονή της Πρωτοχρονιάς!

Tην παραμονή της Πρωτοχρονιάς θα ξαναξεχυθούμε στα μαγαζιά να ξαναψωνίσουμε ό,τι περίσσεψε απ' τα Xριστούγεννα και θα επιστρέψουμε στα σπίτια μας πτώματα για να ετοιμαστούμε άρον άρον για το ρεβεγιόν.Tο πιο ευχάριστο απ' όλα είναι ότι επιτέλους θα συναντηθούμε όοοοολοι μαζί γιατί θα εγκλωβιστούμε στον Περιφερειακό και στην Παραλιακή Πρωτοχρονιάτικα. Θα είμαστε και εκνευρισμένοι από πριν που φάγαμε στο σπίτι της μαμάς και συγκεντρώθηκε όλη η οικογένεια για να τσακωθεί, όπως κάθε χρόνο. Το φαγητό θα είναι χάλια, γιατί το κρέας της γαλοπούλας είναι σκληρό και άμα κρυώσει γίνεται σαν βατραχοπέδιλο. Παρ' όλα αυτά, θα καταβροχθίσουμε τον άμπακο με έμφαση στη γέμιση και στη βασιλόπιτα και θα σκάσουμε και μετά θα νυστάζουμε και θα θέλουμε να χωρίσουμε τους γκόμενούς μας, γιατί φυσικά αυτοί φταίνε που τραβιόμαστε στη μέση της νύχτας σαν τους ηλίθιους, και στο μεταξύ όλα τα μαγαζιά θα είναι γεμάτα από κόσμο που καλωσορίζει το νέο χρόνο με ξέφρενο ενθουσιασμό, πράγμα το οποίο δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω.

Aυτό το στίχο «πάει ο παλιός ο χρόνος ας γιορτάσουμε παιδιά» πρέπει να τον έχει γράψει ο Φόρεστ Γκαμπ γιατί μόνο αν είσαι ο Φόρεστ Γκαμπ γιορτάζεις που λιγοστεύει κατά ένα χρόνο η ζωή σου και θα σε φάει το μαύρο χώμα μια ώρα αρχήτερα! Aυτά.

Όσο για το πρωτοχρονιάτικο ρεβεγιόν μας θα το περάσουμε κι αυτό φα-ντα-στι-κά ξαναζουλιγμένοι στα μπουζούκια ή στα κουλά κυριλέ κλαμπ με τους πορτιέρηδες Mίστερ Γαμάω και τις πορτιέρησες Mις Tσιμπούκι, όπου θα πιούμε πετρέλαιο και θα πάρουμε και μερικά ναρκωτικά για το καλό. Tην άλλη μέρα θα είμαστε κουρέλια και θα νομίζουμε ότι έχουμε τυφλωθεί, ωστόσο αργά το μεσημέρι θα σύρουμε τα κόκαλά μας μέχρι το πατρικό για να ξαναφάμε με την οικογένεια ό,τι έμεινε απ' το προηγούμενο βράδυ που η μαμά είχε μαγειρέψει για ένα λόχο. Mετά θα κάνουμε φύλο και φτερό τη χτεσινή βασιλόπιτα για να βρούμε το φλουρί που δεν θα βρεθεί ποτέ γιατί θα το έχει καταπιεί ο παππούς με τον καφέ. Tο απόγευμα θα χτυπήσουμε και μια κατάθλιψη που δεν είμαστε πια παιδιά και τι μαγικά που ήταν τα Xριστούγεννα και η Πρωτοχρονιά κάποτε. Kαι μετά οι γιορτές δεν θα λένε να τελειώσουν γιατί θα έχουμε και τα Φώτα και του Aϊ Γιαννιού και αϊ σιχτίρι αγαπητέ Άγιε Bασίλη: Σ' αγαπάω, σ' εκτιμάω, αλλά κοίτα μην τολμήσεις και πλησιάσεις σπίτι μου. Φέτος θέλω μόνο Kαλικάντζαρους. Tουλάχιστον εκείνοι αντιμετωπίζουν την τραγωδία των γιορτών «α-να-τρε-πτι-κά».

Kαι τώρα κλείνω γιατί πρέπει να γράψω και σ' άλλον κουλό άγιο. Σε κάνα τριμηνο έχουμε Bαλεντίνο.


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ μπραβο!Αυτα ειχα φτιαξει!κοριτσια δεν ειναι δυσκολο αρκει να ακολουθησετε τις οδηγιες βημα-βημα!

αχ ωραια, οποτε να σε ρωτησω γιατι και εμενα ευκολο μου φαιεται, τα μπισκοτα με τη καραμελα δενουν καλα;;; δηλ κολλανε;;;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κ απο μένα, πληροφοριακά είχα πάρει μπισκοτόσπιτο πέρυσι από ικεα, απλά το συναρμολογείς με γλάσο. δεν μπορώ να πω ότι τα κατάφερα κ τέλεια αλλά πιστεύω φέτος θα κάνω κάτι καλύτερο.

Κι εγώ τα ίδια, άσε που μου στέγνωνε η καραμέλα και φτου κι από την αρχή ζέσταμα.... τελικά κάπως βγήκε, όχι και για φωτό όμως... :tongue::tongue:


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ιδεες για στεφάνια.

stefaniab.jpg

Uploaded with ImageShack.us

stefania2.jpg

Uploaded with ImageShack.us

stefania3.jpg

Uploaded with ImageShack.us

stefania4.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Πως κρεμάμε τα στεφάνια σε ξύλινες πόρτες χωρίς να τις καταστρέψουμε?Ξερει κάποια?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Ταζ18 το γράμμα στον Αγιο Βασίλη διαβάζεται με αμείωτο ενδιαφέρον απ'αρχής μέχρι τέλους.Να ΄σαι καλά,που μας κάνεις και γελάμε!Περιμένουμε κι άλλα τέτοια...

Χρύσα υπέροχα στεφάνια!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο,τελικα αμα εχεις φαντασια τι να τα κανεις και τα λεφτα?:P

αχ ωραια, οποτε να σε ρωτησω γιατι και εμενα ευκολο μου φαιεται, τα μπισκοτα με τη καραμελα δενουν καλα;;; δηλ κολλανε;;;

Κολλανε που καλα απλα πρεπει να εισαι γρηγορη και προσεκτικη γιατι στεγνωνει γρηγορα και αν δεν προλαβεις πρεπει να την ξαναλιωσεις οπως λεει και η Βικ,και προσοχη να μην καειτε...καιει πολυ.


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ ωραια, οποτε να σε ρωτησω γιατι και εμενα ευκολο μου φαιεται, τα μπισκοτα με τη καραμελα δενουν καλα;;; δηλ κολλανε;;;

Καλημερα!

Αυτο ακριβως που σου λεει η Margio κολλανε πολυ ευκολα,αρκει να κανεις γρηγορες κινησεις,γιατι στεγνωνει αμεσως,θελει μεγαλη προσοχη να μην καεις,αυτο που με δυσκολεψε λιγο ηταν να κοψω τα μπισκοτα της σκεπης στο σωστο μεγεθος για να μην αφησει κενα αλλα με το στολισμο δεν φαινεται τιποτα!Καλη επιτυχια!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρυσι το έφτιαξα με πτι μπερ και το κόλλησα με γλάσο.

http://apospitimeagapi.blogspot.gr/2011/11/blog-post_19.html

Δεν είναι τέλειο, δεν είναι και χάλια. Ήταν η 1η φορά που το έφτιαξα, αλλά δεν θα το ξανακάνω φέτος. Θα στραφώ σε άλλες κατασκευές! Πιθανότατα θα φτιάξω το δέντρο από μπισκότα και τα δεντράκια από χωνάκια παγωτού που είναι και εύκολα και μπορεί να συμμετέχει και η κόρη μου!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αν θές να κολλήσεις στεφάνι σε ξύλινη πόρτα πχ την κύρια της εισόδου εγώ το δένω με πετονιά και την στερεώνω στο ματάκι της πόρτας από την εσωτερική μεριά ή μετά αν δεν είναι πολύ βαρύ το στεφάνι μπορείς να βάλεις βεντουζάκια και να το στερεώσεις έτσι ή αν κάνεις την πόρτα σε στυλ δώρου το στερεώνεις πάνω στην κορδέλα αρκεί βέβαια να μην είναι βαρύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...