Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

αποτελεσματα σπερμοδιαγραμματος


Recommended Posts

Καλησπερα!Ειναι το πρωτο μου ποστακι και δυστυχως δεν ειναι χαρουμενο το θεμα.....Σας παρακολουθω πολυ καιρο τωρα και σημερα ειπα να κανω εγγραφη....

Προσπαθουμε με τον αντρα μου 7 μηνες για παιδακι....Μετα απο μια επισκεψη σε ουρολογο,διαγνωστηκε κιρσοκηλη...τοτε δεν δωσαμε ιδιαιτερη σημασια,και ειπαμε ας το αφησουμε και βλεπουμε....χθες πηραμε τα αποτελεσματα του πρωτου μας σπερμοδιαγραμματος και εχουμε λιγο πελαγωσει.....σας γραφω μερικα στοιχεια:

ημερες αποχης:3 μερες

ογκος:3,2ml

συγκολησεις:καμια

ρευστοποιηση:πληρης εντος 15min

ph:8.5

αριθμος σπερματοζωαριων/ml: 45.700.000

oλικος αριθμ.σπερματοζωαριων:146.300.000

ταχεια προσθια:44,6%

αργη προσθια:20,5

επιτοπια κινηση:7,4

ακινησια:27,5

μορφολογια φυσιολογικα:12%

μη φυσιολογικα:88 %

δεικτης τερατοζωοσπερμιας:1,6

δεικτης παραμορφωσης σπερματος:1,4

ανωμαλιες κεφαλης:66%

ανωμαλιες ακροσωματος:44%

ανωμαλιες αυχενα:74%

ανωμαλιες ουρας:2%

Θα παμε στο γιατρο μεσα στην εβδομαδα,αλλα εχουμε αγχωθει παρα πολυ....ξερει καποια κοπελα να με βοηθησει???

Σας ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!Κ ΕΜΕΙΣΕΧΟΥΜΕ ΤΝ ΚΑΗΜΟ ΤΗΣ ΚΥΡΣΟΚΥΛΗΣ!!ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΘΕΡΑΠΕΙΑ Π ΕΚΑΝΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ Μ ΔΙΟΤΙ ΕΙΧΕ Κ ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ Κ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΗΤΑΝ ΣΕ ΚΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,ΕΓΙΝΕ ΘΑΥΜΑ!!Η ΕΞΕΤΑΣΗ Π ΕΠΑΝΕΛΑΒΕ,ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΗΚΗ!!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ!!ΕΝΩ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ,ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΝ ΜΟΝΟ ΔΥΟ!!ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΟΤΙ ΑΝ ΔΝ ΕΙΧΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ,ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΤΥΧΗ ΜΑΣ ΛΥΠΗΘΗΚΕ Ο ΘΕΟΣ Κ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΝ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΠΑΛΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ!!!Σ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ Κ ΕΣΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ!!!!Κ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΙ!!!ΣΤΗΡΙΖΕ ΤΝ ΑΝΤΡΑ Σ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ Κ ΝΑ Τ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΝ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΡΟΛΟ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ειναι το πρωτο μου ποστακι και δυστυχως δεν ειναι χαρουμενο το θεμα.....Σας παρακολουθω πολυ καιρο τωρα και σημερα ειπα να κανω εγγραφη....

Προσπαθουμε με τον αντρα μου 7 μηνες για παιδακι....Μετα απο μια επισκεψη σε ουρολογο,διαγνωστηκε κιρσοκηλη...τοτε δεν δωσαμε ιδιαιτερη σημασια,και ειπαμε ας το αφησουμε και βλεπουμε....χθες πηραμε τα αποτελεσματα του πρωτου μας σπερμοδιαγραμματος και εχουμε λιγο πελαγωσει.....σας γραφω μερικα στοιχεια:

ημερες αποχης:3 μερες

ογκος:3,2ml

συγκολησεις:καμια

ρευστοποιηση:πληρης εντος 15min

ph:8.5

αριθμος σπερματοζωαριων/ml: 45.700.000

oλικος αριθμ.σπερματοζωαριων:146.300.000

ταχεια προσθια:44,6%

αργη προσθια:20,5

επιτοπια κινηση:7,4

ακινησια:27,5

μορφολογια φυσιολογικα:12%

μη φυσιολογικα:88 %

δεικτης τερατοζωοσπερμιας:1,6

δεικτης παραμορφωσης σπερματος:1,4

ανωμαλιες κεφαλης:66%

ανωμαλιες ακροσωματος:44%

ανωμαλιες αυχενα:74%

ανωμαλιες ουρας:2%

Θα παμε στο γιατρο μεσα στην εβδομαδα,αλλα εχουμε αγχωθει παρα πολυ....ξερει καποια κοπελα να με βοηθησει???

Σας ευχαριστω πολυ!!

Το σπερμοδιαγραμμα ειναι πολυ καλο και απο ποσοτητα και απο κινητικοτητα αλλα και απο μορφολογια!!!Λιγο το ph ειναι ανεβασμενο,πυοσφαιρια σου γραφει πουθενα;;;

Με τετοιο σπερμοδιαγραμμα,αν κι εσυ εισαι οκ ειναι θεμα χρονου να γινετε γονεις!!!Το θεμα της κυρσοκηλης μη το πειραξετε καθολου και κανετε καμια βλακεια και χαλασετε το σπερμα σας που ειναι σουπερ,εξαλλου οι περισσοτεροι αντρες μια ελαφρια κυρσοκηλη την εχουν και παιδια κανουν μια χαρα!!!Ο,τι θες στη διαθεση σου!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα σπερμοδιαγραμμα, απο καθε αποψη! Δεν υπαρχει κατι για ν΄ανησυχεις! Δηλαδη, αν δεν υπηρχε και η κυρσοκηλη θα τρυπουσε και τοιχους;;;; Φτου, φτου, συνεχιστε τις προσπαθειες!!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσακια μου σας ευχαριστω παααρα πολυ για τις απαντησεις σας!!!!!Η αληθεια ειναι οτι μου δωσατε παρα πολυ κουραγιο γιατι δεν ηξερα τι μας γινεται και ειχα αγχωθει παρα πολυ!!!Ναι πυοσφαιρια υπαρχουν 2εκ/ml και η καλλιεργεια εδειξε εντεροκκοκο faecalis.....Μας ειπαν να κανουμε μια αγωγη γι'αυτο....Εγω εκανα τις βασικες εξετασεις και μου ειπε ο γιατρος πως ολα ειναι μια χαρα!!

Καλως σας βρηκα και σας ευχομαι οτι ποθειτε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι ομορφη παρεουλα που ειστε!!!!Μ'αρεσει πολυ!!!!Μονο που παω στα τυφλα και ψαχνωντας εδω στο φορουμ....πρεπει να το μελετησω!!εχω διαβασμα!!!

Χαιρομαι πολυ που θα τα λεμε κοριτσια μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Oλα καλα πηγαν τελικα!!!Μας ειπε πως τα αποτελεσματα σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλα,λιγο το ph ειναι ανεβασμενο και η μορφολογια εχει προβλημα αλλα το ph οφειλεται στη φλεγμονη που εχει και η μορφολογια οφειλεται στη κιρσοκηλη....Του εδωσε μια θεραπεια ενος μηνα για τον εντεροκοκο και μας ειπε πως θελει να τον ξαναδει....Εκτιμαει πως δεν χρειαζεται εγχειρηση και πως θα μεινω εγκυος αφου με φλεγμονη,με κιρσοκηλη και το σπερμα ακομα και ετσι ειναι γονιμο....Εγω παλι,μετραω καθυστερηση και ελπιζω να ειμαι εγκυος!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπααα,τελικα αδιαθετισα,σημερα ειμαι ηδη στη τελευταια μερα.........

Βρε κοριτσια μου ειπε ο γιατρος,ο ουρολογος να κανω και εγω καλλιεργεια κολπικου υγρου....και για ουρεοπλασμα,μυκοπλασμα,χλαμιδια,αεροβια,εναεροβια.....χρειαζεται να κανω πληρη και εγω εξεταση????Αφου μονο εντεροκοκος βρεθηκε στον αντρα μου,πως να εχω εγω τα υπολοιπα???????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...