Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

αποτελεσματα σπερμοδιαγραμματος


Recommended Posts

ΕΜΕΝΑ ΑΝ Κ ΕΙΧΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ,ΔΝ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!ΑΝ Κ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΙΟ ΠΡΙΝ Κ ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣ!ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπααα,τελικα αδιαθετισα,σημερα ειμαι ηδη στη τελευταια μερα.........

Βρε κοριτσια μου ειπε ο γιατρος,ο ουρολογος να κανω και εγω καλλιεργεια κολπικου υγρου....και για ουρεοπλασμα,μυκοπλασμα,χλαμιδια,αεροβια,εναεροβια.....χρειαζεται να κανω πληρη και εγω εξεταση????Αφου μονο εντεροκοκος βρεθηκε στον αντρα μου,πως να εχω εγω τα υπολοιπα???????

Όντως, δύσκολο να έχεις κάτι εσύ και να μην το έχει ο άντρας σου. Παρόλα αυτά στη θέση σου θα την έκανα την καλλέργεια μαζί με ένα τεστ Παπ.

Επίσης πολύ καλό το σπερμοδιάγραμμά σας μην τον πετσοκόψουνε τον άνθρωπο άδικα, κι αν θέλεις να βελτιώσεις το σπέρμα κι άλλο, προτείνονται τα εξής: βιταμίνη Ε, βασιλικός πολτός, καρνιτίνη, ελάττωση καπνίσματος και αλκοόλ, όχι καυτά μπάνια, όχι στενά τζην.

Γρήγορα με το ποθητό αποτέλεσμα σου εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας κοριτσια μου!!

Τι εξετασεις αυτες μου τις προτεινε ο ουρολογος να τις κανω και οταν ρωτησα τον γυναικολογο μου,μου ειπε πως δεν ειναι κακο να τις κανω,ισα-ισα.....Ας μην φορτωθω και εγω με φαρμακα και αγωγη αν δεν υπαρχει λογος....Ουτως η αλλως,θα διακοψουμε τις προσπαθειες για κανα τριμηνο,αφου ο αντρας μου θα κανει αυτη τη θεραπεια για τουλαχιστον εναμιση μηνα,και καλο θα ειναι μετα,να μην ξεκινησουμε αμεσως....

zouzoynaki μου,ναι μου ειπε να κανω θεραπεια,αλλα καλυτερα να δουμε,αν εχω και εγω ακριβως το ιδιο μικροβιο...

skybeam μου,τεστ παπ εκανα τον Σεπτεμβριο,οποτε ειναι λιγο νωρις να κανω παλι......Οσον αφορα τις βιταμινες,ναι τα εχουμε ολα υποψιν μας,ευχαριστουμε!!Επισης μας ειπε ο γιατρος,να μη φοραει σλιπακια,μονο μποξερακια και τη νυχτα να κοιμαται χωρις εσωρουχο....επισης να καθεται χαλαρα στο σπιτι στο καναπε με ανοιχτα τα ποδια,να μη πιεζεται καθολου η περιοχη,οχι ζεστες θερμοκρασιες και καθολου ποδηλατο.....Ευτυχως ο συζυγος ουτε καπνιζει ουτε πινει,οποτε πιστευω θα τα παμε καλα!!Αλλωστε οπως μας ειπε ο ουρολογος μεγαλη σημασια στην "αλλιωση" του σπερματος οφειλεται και στην φλεγμονη....

Σας ευχαριστω και παλι για τις συμβουλες σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ;;;

Του εδωσε ciproxin,omnic Tocas,arcoxia και ultra levur.....για ενα μηνα αυτα,μετα μας ξαναβλεπει και βλεπουμε τι κανουμε...

Link to comment
Share on other sites

skybeam τωρα προσεξα οτι εισαι εγκυουλα!!!!!!!!!

Με το καλο κοπελα μου!!!!!!!!!!:P:p

Ευχαριστώ, σου εύχομαι γρήγορα μια θετική χοριακή. Απ' ό,τι βλέπω τα θέματά σας δεν είναι και τρομερά οπότε μάλλον γρήγορα το βλέπω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Kαλησπέρα κ απο 'μένα,μόλις έκανα εγγραφή...θέλω μια βοήθεια με τα αποτελέσματα στο σπερμοδιάγραμμα του άντρα μου.Από βδομαδα θα πάμε στον γιατρο αλλά κάθε βοήθεια δεκτή.Προσπαθούμε 1,5χρόνο χωρίς αποτέλεσμα κ είπαμε να το ψάξουμε λίγο λοιπόν τα αποτελέσματα είναι τα εξης:

Ογκος σπέρματος:0,7 κ.εκ(κυβικα εκατοστά)

ph:8,5

αριθμός σπερματοζωαρίων/κ.εκ:16750000

ολικός αριθμος:117250000

χρόνος ρευστοποιησης:15min

συγκόλληση:οχι

ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

ζωηρα-ακινητα-ασθενως κινουμενα

1η- 15% 65% 20%

2η- 10% 70% 20%

3η- 5% 75% 20%

4η- 3% 85% 12%

απο την 5η ωρα κ μετα τα ακίνητα ειναι απο 80%κ πάνω

ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑ

ανωμαλες μορφες:κεφαλής 20%

αυχένα 2% κ τιποτα αλλο

πυοσφαίρια:ολιγα

ερυθρα:οχι

βλεννη:ολιγη

χλωρίδα:οχι

για πείτε βρε κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Βανέσα! Γιατρος δεν ειμαι, αλλα απο την πολύχρονη ταλαιπωρία μας με το σπερμα, μένω στο ph που ειναι ανεβασμένο, αρα υπαρχει κάποια φλεγμονή πιθανότατα απο καποιο μικρόβιο. Εξαιτίας της φλεγμονής εχει πιθανότατα επηρεαστεί η κινητικότητα κ η μορφολογία. Να πάτε στον ουρολογο που ειναι καινό αρμόδιος και ίσως να σας συστήσει κάποια καλλιεργεια για να βρεθεί αν υπαρχει μικρόβιο. Εμεις τελευταία κανουμε μια καλλιεργεια που λεγεται stamey και δείχνει που ακριβώς ειναι το μικρόβιο, ουρήθρα, προστατικό υγρό κλπ και αναλόγως το αποτελεσμα δίνεται η αγωγη. Εύχομαι καλα αποτελεσματα!!


pmApp3.png

ETbdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Βανέσα! Γιατρος δεν ειμαι, αλλα απο την πολύχρονη ταλαιπωρία μας με το σπερμα, μένω στο ph που ειναι ανεβασμένο, αρα υπαρχει κάποια φλεγμονή πιθανότατα απο καποιο μικρόβιο. Εξαιτίας της φλεγμονής εχει πιθανότατα επηρεαστεί η κινητικότητα κ η μορφολογία. Να πάτε στον ουρολογο που ειναι καινό αρμόδιος και ίσως να σας συστήσει κάποια καλλιεργεια για να βρεθεί αν υπαρχει μικρόβιο. Εμεις τελευταία κανουμε μια καλλιεργεια που λεγεται stamey και δείχνει που ακριβώς ειναι το μικρόβιο, ουρήθρα, προστατικό υγρό κλπ και αναλόγως το αποτελεσμα δίνεται η αγωγη. Εύχομαι καλα αποτελεσματα!!

Κορίτσι μου,σ'ευχαριστω πολύ κ εμένα μου έκανε εντυπωση το ανεβασμένο ph αλλά η μικροβιολόγος δεν ειπε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξέρουν οι μικροβιολόγοι απο σπερμα κορίτσι μου...ο ουρολογος θα σας καθοδηγήσει. Φιλια!!!

Δικιο εχεις γλυκιά μου,χαζομαρα που δεν καναμε κ καλλιεργια.απο βδομαδα θα μαθουμε!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...