Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Online Καταστήματα?


Recommended Posts

Γεια σε όλους!!! Επέστρεψα μετά από καιρό με μερικές απορίες...

Ξέρει κανείς από e-shops? Πως δημιουργούνται, πως πουλάς από εκεί, που έχεις τα προϊόντα που πουλάς και ποιες κατηγορίες προϊόντων "πιάνουν" περισσότερο κόσμο?

Φόρους, ΤΕΒΕ κλπ έχει?

Με λίγα λόγια θα ήθελα να μάθω τα πάντα για ένα e-shop!

Φυσικά όσοι ήδη έχουν e-shop και επιθυμούν να δώσουν τα φώτα τους, θα είναι πολύτιμη η βοήθεια τους...


as1cF240g410020MzZkfDQxN2RqfEggQXRoYW5hc2l0c2EgbW95IGVpbmFpLi4.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,

Δεν γνωρίζω καθόλου λεπτομέρειες αλλά με μια πρόχειρη αναζήτηση στο google αν βάλεις νομοθεσία e-shop ή πως κατασκευάζεται ένα e-shop έχει πολλές σελίδες με πολύ χρήσιμες πληροφορίες ως και αναλυτικά βήματα για να προχωρήσεις.Μέχρι και κόστος βγάζει.Καλή επιτυχία σου ευχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να ρωτήσω και κάτι ακόμη... Προμηθευτές με εμπόρευμα που βρίσκουμε?

Όπως καταλάβατε είμαι στο 0 και αρχίζω να το ψάχνω...

Γενικά η ιδέα μου είναι ένα κατάστημα με παιδικά ρούχα/παπούτσια σε πάαααρα πολύ προσιτές τιμές. Και γενικά βρε κορίτσια στην περιοχή μου κρίνοντας και από εμένα, ιδικά τα παπούτσια κάνουν καλές δουλειές και στα ρουχάκια δε.... σε κάθε μας γιορτή λαμβάνουμε 3-4 σακούλες!! Εγώ πχ παπούτσια μονο απο μαγαζι θα έπαιρνα στο παιδί μου.. άντε ρούχα ναι, της έχω ψωνίσει και από λαϊκή (και φυσικά δεν ντρέπομαι γι'αυτο) αλλά όταν παίρνω κάτι για δωράκι επισκέπτομαι ένα μαγαζί, και εδώ κανένα δεν έχει πολύ προσιτές τιμές.


as1cF240g410020MzZkfDQxN2RqfEggQXRoYW5hc2l0c2EgbW95IGVpbmFpLi4.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Δεν γνωρίζω καθόλου λεπτομέρειες αλλά με μια πρόχειρη αναζήτηση στο google αν βάλεις νομοθεσία e-shop ή πως κατασκευάζεται ένα e-shop έχει πολλές σελίδες με πολύ χρήσιμες πληροφορίες ως και αναλυτικά βήματα για να προχωρήσεις.Μέχρι και κόστος βγάζει.Καλή επιτυχία σου ευχομαι.

Ευχαριστώ πολύ!! Σε τέτοια φάση βρίσκομαι!!


as1cF240g410020MzZkfDQxN2RqfEggQXRoYW5hc2l0c2EgbW95IGVpbmFpLi4.gif
Link to comment
Share on other sites

xerw gia e-shop apo thn koympara moy poy ekane,eixe omws hdh magazi. tha epairne kati san epidothsh giati to sthsimo olo tis selidas k o skeletos k oi leptomereies ginontai apo etaireia k kostizei..telika thn pathse giati perimenei edw kai 1,5xrono na egrithei . xerw oti einai kanonika me apodeixeis -timologia, enarxi epithdeymatia,eforia ktl..gyrw sta 600e kostise to stisimo ths selidas apo etaireia k den mporese na vrei k to onoma tis selidas poy na tairiazei me toy magazioy,enw eixe hdh arxisei thn diadikasia, giati katoxyrwnetai k prepei na deis an einai eleythero ayto poy thes..ayta.......


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ένα e-shop δεν διαφέρει καθόλου από ένα φυσικό κατάστημα. Πρέπει να κάνεις έναρξη στην εφορία, στο ΤΕΒΕ, στο επιμελητήριο, να κατασκευάσεις ηλεκτρονικό κατάστημα (τα 600 φίλη μου είναι τιμή κόστους και την κάνουν ελάχιστοι)και φυσικά να αγοράσεις εμπόρευμα. Φυσικά, στο τέλος της χρονιάς θα φορολογηθείς σαν επιχειρηματίας.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Για δείτε κορίτσια μου και αυτά μήπως σας ενδιαφέρουν:

Συναιτερισμός γυναικών Αθήνα: http://parentscafe.gr/showthread.php?t=21360

Συνεταιρισμός γυναικών Θεσ/νίκη: http://parentscafe.gr/showthread.php?t=21464

  • Μου αρέσει 1

1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 χρόνια μετά...

Ακου να δεις πως εχουν τα πραγματα... δεν ξερω κατα ποσο σιμφερει αυτη την περιοδο να αναξει καποιος ΟΑΕΕ(τεβε)... οι φοροι ειναι δισβαστακτοι και αγορα νεκρη.... εξαρταται φισικα και απο το e-shop που θες να ανοιξεις.... την προοθιση που εχεις κανει, αλλα και εαν αυτα που εμπορευεσαι ειναι ακριβα...

εαν δηλαδη ανοιξεις ενα ηλεκτρονικο καταστημα θα πρεπει να βγαλεις περιπου 2000 ευρωτον μηνα, για να πεις οτι εχεις πλιρωσει τισ αναγκες σου καισου μενει και κατι.... μην φανταστεις κανα ποσο που θα σε κανει πλουσιο.... τεσπα.... η επιτιχια ενος e-shop εξαρταται αποι πολλους; παραγοντες.... π.χ η ιστοσελιδα αυτη.... http://www.tepostone.gr/ τι εμπορευεται... πετρωματα και υλικα για ανακαινηση σπιτιου.... οκ να μου πειτε στις μερες μασ,,,, και ομως φιλοι, εχει κανει σωστη προοθιση και περτυχαινει τον στοχο του.... αυτο φισικασ βοιθα και οτι διαθετει καταστημα.... αλλο παραδειγμα, ποιος εμπιστευται ενα e-shop εαν αυτος που το εχει δεν εμφανιζει τα πληρης στοιχια ρτης επιχιρισης,,,, ξεφιγα λιγο του θεματος, αλλο το εκανα για να σασ κανω να σκευτιται πριν πραξετε σε τετιους ιδους επενδυσεις...

ευχαριστω για τον χρονο σας,,,,:)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...