Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

Με το παγωτό περνάει ο πόνος στο έντερο ή πας τουαλέτα; Παρά το ότι έχω ευερέθιστο έντερο δνε το ήξερα, για πες...

Ο αφαλός σε εμάς έπεσε στις δύο εβδομάδες και τρεις μέρες (ή δύο μέρες, κάπου εκεί πάντως). Αφού ήταν σαν μμια κλωστή φαντάζομαι θα έπεσε μέχρι τώρα. Μετά το απολυμαίνεις όπως πριν για δύο- τρεις μέρες ακομα, θα καταλάβεις πότε να σταματήσεις, είναι σαν να έχει μια πληγίτσα που βγάζει κακάδι, θα φύγει σε λίγες μέρες. Και μετά βούτα το μωρό στην μπανιέρα του να πλυθεί σαν άνθρωπος επιτέλους...

Και εδώ μια από τα ίδια. Χαλάρωσαν όλοι οι πόνοι τώρα, αλλά ακόμα στην τουαλέτα έχω θέμα. Και η τομή με πονάει όταν περπατάω, μάλλον τρίβεται το εσώρουχο πάνω και με ενοχλεί (όχι κάτι το τρομερό, αλλά να, ενοχλεί). Και φυσικά πονάει κανονικά άμα την ακουμπησω δυνατά, και με το δυνατά εννοώ μια κεφαλιά που έφαγα από την κόρη μου κατά λάθος πριν τρεις μέρες (τα είδα όλα, όχι απλά πόνεσε) και αν διανοηθώ να την τρίψω με το σφουγκάρι στο μπάνιο (δεν το έκανα, μόνο το σκέφτηκα).

Δεν είναι τέλεια τα μωρά με τις χαζές παραξενιές τους; Όταν θα σταματήσει να ξυπνάει στις τέσσερις παρά πέντε θα σου λείψει.:D:D.Για παλινδρόμηση στα μωρά δεν ξέρω τίποτα ευτυχώς.

Εμένα ο παιδίατρος είπε να μην τον ξυπνάμε το βράδυ για φαί (καλά, αν περάσει κανά πεντάωρο εννοείται θα τον ξυπνήσουμε, δεν θα το αφήσουμε να πάθει και αφυδάτωση το μωρό). Τη μέρα το ξυπνάμε ανά τρεις ώρες περίπου (λόγια του παιδιάτρου, σιγά μην κοιμάται ο μπέμπης τρρεις ώρες συνεχόμενες..) και το βράδυ ΔΕΝ το ξυπνάμε (σε λογικά πάντα χρονικά όρια) για να μάθει την διαφορά μεταξύ νύχτας και μέρας.

Η κόρη μου το είχε πάθει αυτό στο εμβόλιο που είχε κάνει όταν ήταν δύο μηνών. Ήταν ένα ας το πω "καρούμπαλο" ολοστρόγγυλο που μόνο το έπιανα στο μπρατσάκι της, και απ΄'εξω φαινόταν λίγο πιο ροζ από το υπόλοιπο δέρμα της. Αλλά το πήρα χαμπάρι περίπου δέκα μέρες μετά... Η γιατρός (στην Ορεστιάδα, μια γυναίκα, νομίζω Αξιώτη την λέγανε ή κάπως έτσι) που της είχε κάνει το εμβόλιο είπε ότι συμβαίνει συχνά και θα φύγει μόνο του, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Και έτσι ακριβώς έγινε.

Και εγώ μας το εύχομαι σε όλες ;);).

Την πρώτη φορά που κοιμήθηκε η κόρη μου συνεχόμενο πεντάωρο είχα τέτοια ενέργεια που έκανα μόνη μου φασίνα όλο το σπίτι. Και φυσικά μετά την επόμενη νύχτα ξαναγύρισε στα γνωστά της περίπου τρίωρα (που τότε μου φαινότανε λίγο, και τώρα με τα δύωρα του μπέμπη τα αναπολώ..)

καλημερα Θανουλα!!!!!!ναι ΑΞΙΩΤΗ λεγεται αλλα εχει παρει συνταξη πλεον


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!

3 ώρες με το ζόρι ύπνος με 5 διακοπές...

έχουμε αεριακια φουλ. Κουράγιο μάνες..

θανουλα την πρώτη μέρα που γύρισα από μαιευτηριο ήμουν στο κρεβάτι ανασκελα. Και η μεγάλη χοροπηδουσε γύρω γύρω.ενώ προσέλαβε κάποια στιγμή πέρασε από πάνω μου χοροπηδωντας πάνω στην τομή...εκλαιγα κανένα δεκαλεπτό από πόνο...ευτυχώς δεν επαθα ζημιά..δε ξέρω πως τη γλιτωσα...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Αχ με αυτα που διαβαζω ο δικος μου ειναι άγγελος. Εμεις κανουνε 2.30ωρα το βραδυ.εν τω μεταξυ ξεκινησαμε και πιπιλα.τρελαινεται.αλλα αμα θελει να φαει δεν τον κρατας.

Ναι Θανουλα το παγωτο σε στελνει τουαλέτα. Αλλα μονο κρέμα. Με εχει σωσει αυτες τις μέρες.

Και εγω πίνω καφέ βρε κορίτσια.δεν θα άντεχα.

Με τα κιλά πως τα πάτε?

Ο αφαλος έπεσε. Αντε να κάνουμε κάνουμε επιτέλους μπανακι κανονικό.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Εμάς ο αφαλος έπεσε στις δέκα μέρες.

Κιλά μου μεινανε 4 αλλά δε προσπαθώ κι όλας.έχασα 9.κι αν χρειαστεί να κάνω αποχή για αλλεργιες όπως στη μεγάλη κόρη μου θα τα χάσω και μετοπαραπανω ήδη έχω κόψει γαλακτοκομικα...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Εμάς ο αφαλος έπεσε στις δέκα μέρες.

Κιλά μου μεινανε 4 αλλά δε προσπαθώ κι όλας.έχασα 9.κι αν χρειαστεί να κάνω αποχή για αλλεργιες όπως στη μεγάλη κόρη μου θα τα χάσω και μετοπαραπανω ήδη έχω κόψει γαλακτοκομικα...

Γαλακτοκομικα απο την αρχη τα έκοψα. Οπως και λαχανικά. Ειδικα οτι ειναι πρασινο.οχι οτι τα ετρωγα και πότε.Και στον μεγαλο επειδη θηλαζα αλλα έδινα και ξενο παλι δεν τα έτρωγα και γλιτωσαμε τους κολικους.και εμενα τα 8 εχουν ηδη χαθεί. Εχω τρελη επιθυμια για γλυκα τωρα.εγω που ουτε να τα βλέπω δεν θελω.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μανουλίτσες καλησπέρα!!!!!!!!! Δεν ρωτάω πώς είστε γιατί φαντάζομαι!!!!

Εμείς είμαστε πολύ καλά κορίτσια. Μπορεί να ξυπνήσουμε στις 2 ώρες αλλά μπορεί και στις 5 :roll::roll::roll::roll::roll:

Γενικώς όμως δεν κλαίμε σχεδόν καθόλου μόνο μια γκρινίτσα κάνουμε όταν πεινάμε. Επίσης δεν έχουμε καθόλου κολικούς.

Αλλά νομίζω οτι είναι πολύ νωρίς για να τους βάλουμε πρόγραμμα. Ακόμα είναι πολύ μικρούλια.

Εμάς ο αφαλός μας έπεσε πολύ νωρίς. Την 5η μέρα.

Βρε κορίτσια εγώ δεν έχω κόψει τίποτα από την διατροφή μου. Μέχρι όσπρια τρώω. ΑΑΑΑΑΑ και εγώ πίνω έναν ελαφρύ ελληνικό την μέρα αλλιώς δεν βγαίνει.

Να ρωτήσω????? Πόσα γραμμάρια παίρνεται την εβδομάδα???? Εμείς περίπου 300. Πολλά δεν είναι????? Καλά που γεννήθηκε μινιόν γιατί την βλέπω να γίνεται θρευταράκι!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πιπίλα εμένα γιατί δεν παίρνει; Επιμένουμε και εγώ και ο σύζηγος, αλλά δεν παίρνει. Πείτε κανένα κόλπο...

αναγουλιαζει οταν την βάζετε? Εμενα στην αρχη έτσι έκανε και την έβαλα σιγα σιγα και μετα την κρατησα λιγο μεχρι να καταλάβει να την πιπιλησει.τωρα πεφτει και την ψάχνει.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κΟΡιτσια ειμαι απο κινητο ειμαι καθοδον για το ρεα εχω συσπασεις καθε 15 λεπτα,να πανε ολα καλα!! οποτε μπορεσω θα σας ενημερωσω

Με το καλό κορίτσι μου και με έναν πόνο!!!!!!!!!

Μάλλον θα έχεις γεννήσει τώρα!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπωωω ησυχία...

Πως τα πάτε;εμείς δε κοιμομαστε.κάθε μέρα και χειρότερα.και μεγαλύτερη προσκόλληση στο στήθος.

Έχει μείνει καμία που δε γέννησε;

είχε πει κάποια για υπόστρωμα από αφρολεξ με κλίση για παλλινδρομηση Απο τα τζαμπο η το φανταστηκα;


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κοριτσάκια!

Να ζήσουν τα νέα μωράκια! Να είναι γερά και καλότυχα!

Γεννήσαμε κι εμείς! Το Παραμυθάκι μας ήρθε στον κόσμο στις 9 Οκτωβρίου. Στις 5 παρά είκοσι μου έσπασαν τα νερά, στις 5:30 ήμασταν στο νοσοκομείο με συσπάσεις ανά 15λεπτο και με έβαλαν στον καρδιοτοκογράφο. Στις 7 και κατεβήκαμε στην αίθουσα ωδινών και στις 9:35 η μικρούλα μας ήρθε στον κόσμο. Είχα έναν πολύ καλό τοκετό, χωρίς παρεμβάσεις και χωρίς επισκληρίδιο. Γεννηθήκαμε 3140 και την προηγούμενη Τετάρτη που πήγαμε στον παιδίατρο ήμασταν 3600. Με το θηλασμό τα πάμε πολύ καλά και γενικά είναι ήσυχο μωράκι. Μας ταλαιπωρεί τις τελευταίες ημέρες η κοιλίτσα μας και έχουμε λίγα αέρια αλλά κατά τα άλλα όλα καλά!

Ο ομφαλός μας έπεσε στις 6 ημέρες και μας είχαν πει να συνεχίζουμε να του βάζουμε οινόπνευμα σε κάθε αλλαγή πάνας για ακόμη 5 ημέρες.

Φιλιά πολλά σε όλες και στα μωράκια σας!


jbssp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παραμυθένια να σου ζήσει.γερη και καλοτυχη.

Εμεις μεσα στην ημέρα θελουμε περισσότερο φαΐ και γενικά ξυπνάει συχνά και κλαίει.ευτυχως το βράδυ κοιμάται ήρεμα.τωρα έπαθε και μόλυνση στα μπαράκια και βάζουμε κολλυριο.ελπιζω να περάσει σύντομα.

Ερώτηση προς τις καισαρικες.Αιμα έχετε ακόμα? επισης πινατε καθολου πανω απο την τομή?


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...