Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τι κάνετε?

Εγω κοντευω να τρελαθώ. Κλαιει συνεχεια. Κοιμαται μονο στην αγκαλιά.μολις τον αφήνεις κατω ξεκινάει η σειρήνα. Τι μπορεί να φταίει βρε κορίτσια?

Γεια σου ΝΙΚΧ!!!!

Έτσι ήταν πάντα ή τώρα ξαφνικά άρχισε να θέλει όλη την ώρα αγκαλιά???????

Μόλις τον παίρνεις αγκαλιά σταματάει ακόμα και αν δεν τον θηλάσεις ή μόνο με τον θηλασμό σταματάει????


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε?

Εγω κοντευω να τρελαθώ. Κλαιει συνεχεια. Κοιμαται μονο στην αγκαλιά.μολις τον αφήνεις κατω ξεκινάει η σειρήνα. Τι μπορεί να φταίει βρε κορίτσια?

Φοβάται μόνο του. Κρυώνει μακριά σου. Νομίζει ότι δνε θα ξαναπάς κοντά του. Και λίγο πιο πεζό αλλά εξίσου αληθινό: Θέλει να βλέπει και όταν το αφήνεις κάτω περιορίζεται το οπτικό του πεδίο.

Δεν συμβαίνει απαραίτητα κάτι κακό....;)


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!χαχαχα σας διαβαζω και γελαω!!Κουραγιο μανες κουραγιο...ολα θα περασουν υπομονη!!

Εμεις τριτη παμε για εισαγωγη και βλεπουμε γιατι δεν ειχαμε καλα αποτελεσματα στις αιματολογικες παρολο που τα ντομπλερ μας ειναι καλα.

Σας φιλω ολες και τα μωρακια σας!!

Μαρκελάκι δεν ξέρω τι αν σου ευχηθώ...Μόνο μέσα από την καρδιά μου και ως μάνα δύο παιδιών, σου εύχομαι να κρατήσεις το γερό παιδάκι σου στην αγκαλιά σου.


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι να πω βρε κορίτσια. Εχει και αερια συχνά.

Φοβάμαι ότι τον πειράζει η κρεμα γάλακτος.εχω βαλει και τον καφε στην λίστα. Ψαχνω να βρω συνέχεια τι φταίει. Μου εχει κόψει τα πάντα.

Αχ Θανουλα και εγω απο την αλλη εχω και τον μεγαλο να του φταίνε οοοολα.τσιριζει και κλαιει.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Λοιπον και η δικια μου θελει συνεχεια αγκαλιτσες. Αλλαξε της πανα, καντη μπανιο, αλλαξε της ρουχα, ο,τι και να της κανω τσιμουδιά δεν βγαζει, μολις την αφήσω αρχιζει το ψευτοκλαμα. Ζοριζεται για να κλαψει το παλιοπαιδο! Το καλο είναι ότι χθες το βραδυ κοιμηθηκε για πρωτη φορα ολοκληρο εφταωρο!!!!!!!!!!! Να τη τωρα κλαιει γιατι την αφησα. Τρεχω η μανα!


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εμένα κάθε μέρα μου κάνει 6ωρα ή 7ωρα το βράδυ. Αφού πήρα την παιδίατρο και της το είπα γιατί ανησυχώ που χάνει τόσα γεύματα. Μου είπε να μην την ξυπνάω το βράδυ και να την ταίζω πιο συχνά την μέρα. Το κακό είναι οτι αν νυστάζει δεν θέλει με τίποτα να φάει όσο και να προσπαθώ.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εμένα κάθε μέρα μου κάνει 6ωρα ή 7ωρα το βράδυ. Αφού πήρα την παιδίατρο και της το είπα γιατί ανησυχώ που χάνει τόσα γεύματα. Μου είπε να μην την ξυπνάω το βράδυ και να την ταίζω πιο συχνά την μέρα. Το κακό είναι οτι αν νυστάζει δεν θέλει με τίποτα να φάει όσο και να προσπαθώ.

Μια λεξη θα πω. Ααααααχ!

Τι τρως και την ηρεμη? Καφε πίνεις? Πες μας τα μυστικά σου! :tongue:


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..για να θυμηθω...

θανουλα κάθε μέρα μας ακούει όλη η πολυκατοικία..είτε από τις υστεριες της μεγάλης είτε από τις γκαριδες της μικρής εναλλάξ και ταυτόχρονα. Απορώ πως δεν έχει μετακομίσει ο διπλανος.

Νικ και η δικιά μου αν κάτσει δέκα λεπτά ξυπνια μονή της χωρίς αγκαλιά λέω κάτι έπαθε. Και για ύπνο στο καλάθι της 9 φορές στις 10 ξυπνάει αφού τη βάλεις μετά από πόση ώρα νανουρισμα όρθια στα χέρια. Οπότε μια δυο την παίρνω μαρσιπο και σε δυο λεπτά έχει κοιμηθεί. Νιώθουν ανασφάλεια μωρε. Και πιστεύω ότι νιώθουν και ανημπορα με την κατάσταση του σώματος τους αυτή τη στιγμή.. δε μπορούν ούτε το κεφάλι τους να στηρίξουν ούτε να γυρίσουν.. τπτ..

Οι μυξες μας έχουν τσακισει. Είναι πόσες μέρες τώρα.σήμερα από τις 2μισή βογγαει παλεύει πνίγεται βηχει. Στις 5 τη λυπήθηκα πια και δε την ξαναφησα στο καλάθι την έχω αγκαλιά αλλά ακόμα κι έτσι σκουληκιαζει. Μιάμιση ώρα κοιμήθηκα γι απόψε.. και ο μέσος όρος είναι 3 με τουλάχιστον δυο διακοπές. Δε ξέρω πως ζω ακόμα χΑχαιοί!

Το μεσημέρι την κρατάει η μαμά μου να κοιμηθω καμιά δυο ώρες πολλές φορές χτυπιεται αλλά πραγματικά δε γίνεται αλλιώς. Θα μείνει χωρίς μανουλα στο τέλος.. η θα γίνει ψητο στο φούρνο!

Μαρκέλλα εισαγωγή για παρακολούθηση θα κανείς η θα γενησεις;;;;;;;;;;;


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νικ και η δικιά μου αν κάτσει δέκα λεπτά ξυπνια μονή της χωρίς αγκαλιά λέω κάτι έπαθε. Και για ύπνο στο καλάθι της 9 φορές στις 10 ξυπνάει αφού τη βάλεις μετά από πόση ώρα νανουρισμα όρθια στα χέρια. Οπότε μια δυο την παίρνω μαρσιπο και σε δυο λεπτά έχει κοιμηθεί.

Το μεσημέρι την κρατάει η μαμά μου να κοιμηθω καμιά δυο ώρες πολλές φορές χτυπιεται αλλά πραγματικά δε γίνεται αλλιώς. Θα μείνει χωρίς μανουλα στο τέλος.. η θα γίνει ψητο στο φούρνο!

Καλε ποσο ιδια ειναι οοοοολα! Τονισα την τελευταια προταση γιατι ακριβως το ιδιο λεω.Με την διαφορα οτι εχω πει να το βγαλω εξω στο κρυο να το κανω κατεψυγμενο... :tongue: :tongue:


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Μια λεξη θα πω. Ααααααχ!

Τι τρως και την ηρεμη? Καφε πίνεις? Πες μας τα μυστικά σου! :tongue:

NIKX νομίζω οτι έχει γενέθλια ο γιος σου σήμερα?????? Αν ναι να τον χαίρεσαι!

Όσο για το τι τρώω θα σου πω οτι τρώω ΤΑ ΠΑΝΤΑ και πολλά πολλά γλυκά! Ναι πίνω και καφέ. Έναν ελαφρύ ελληνικό την μέρα. Νομίζω όμως οτι είναι στο παιδί τελικά!!!!! Καλό κουράγιο εσύυυυυυυυυυυυ!!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

NIKX νομίζω οτι έχει γενέθλια ο γιος σου σήμερα?????? Αν ναι να τον χαίρεσαι!

Όσο για το τι τρώω θα σου πω οτι τρώω ΤΑ ΠΑΝΤΑ και πολλά πολλά γλυκά! Ναι πίνω και καφέ. Έναν ελαφρύ ελληνικό την μέρα. Νομίζω όμως οτι είναι στο παιδί τελικά!!!!! Καλό κουράγιο εσύυυυυυυυυυυυ!!!!!!

Σε ευχαριστω κοριτσάκι μου! Γίναμε τρια.πως περναει ο καιρός τοσο γρήγορα.

Και εσυ να τα εκατοστήσεις. Να σε χαίρονται ο αντρας σου και τα ζουζούνια σου.

Και εγώ αυτο καταλαβαίνω. Ειναι στο παιδί. Θα κανω κουραγιο η μάνα. Αλλα θα συνεχισω να σας γκρινιαζω...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω κοριτσάκι μου! Γίναμε τρια.πως περναει ο καιρός τοσο γρήγορα.

Και εσυ να τα εκατοστήσεις. Να σε χαίρονται ο αντρας σου και τα ζουζούνια σου.

Και εγώ αυτο καταλαβαίνω. Ειναι στο παιδί. Θα κανω κουραγιο η μάνα. Αλλα θα συνεχισω να σας γκρινιαζω...

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! Και ο δικός σου γιος και ο δικός μου έγινε 3 και εγώ 33!!!!!χαχαχαχαχαχαχα!!!!!! ΧΑΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!

Καλά κάνεις και γκρινιάζεις γι'αυτό είμαστε εδώ για να λέμε αυτά που μας απασχολούν! Ο καθένας έχει τα δικά του! Εμένα όλο κοιμάται και ανησυχώ και εσένα δεν κοιμάται και ανησυχείς!!!!! Το θέμα είναι να είναι υγιέστατα τα παιδάκια μας και όλα τα άλλα θα τα αντέξουμε οι μάνεεεεεεεεεεεςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εμένα κάθε μέρα μου κάνει 6ωρα ή 7ωρα το βράδυ. Αφού πήρα την παιδίατρο και της το είπα γιατί ανησυχώ που χάνει τόσα γεύματα. Μου είπε να μην την ξυπνάω το βράδυ και να την ταίζω πιο συχνά την μέρα. Το κακό είναι οτι αν νυστάζει δεν θέλει με τίποτα να φάει όσο και να προσπαθώ.

μαρηηηηηηηηηηηηηηηηη εισαι τρελη????

αυτο δεν ειναι παιδι ειναι ευλογια!

κοριτσια χαθηκα αλλα ζω μπηκα διαβασα τα νεα σας και γελαω και παρηγοριεμαι!!!

δεν μου αρεσει να γκρινιαζω και να κακομοιριαζω αλλα πως να το κανουμε .....

ειμαι μονη χωρις βοηθεια οπως θυμαστε και με 2 παιδια δεν μπρολαβαινω να παω τουαλετα!::

ο μεγαλος το εχει παρει καλα οσον αφορα επιθετηκοτητα και τετοια δεν εχουμε αλλα ολη μερα μοιρλιζει και γκρινιαζει και μολις πω οχι σε κατι αρχιζει να στριγγλιζει και να πεταει τα παιχνιδια του:::!!

το βρεφος ειναι 54 ημερων σημερα και μετρα 54 μερες αυπνια συνολο υπνου στο 24ωρο δεν ξεπερναει τις 3 ωρες

εφοσον δεν υπαρχει καποιος δεν μπορω να παω για υπνο και να μου τα κρατησει καποιος ασε που με τον θηλασμο τα εχω δει μπαστουνια αυτη ολη μερα θελει πλεον καθε μια ωρα στηθος αλλιως γκανιαζει!!!

την νυχτα ξυπναει καθε 2 ωρες αλλα νομιζω ειναι απο την απολυτη ησυχια!

εχει παλινδρομηση και κανει εμετους το δολιο οποτε κονω βολτες μερα νυχτα::::!!!

Καραμελλο πως σε καταλαβαινω στο σαλονι μου ειναι λες και εχω τριδυμα κουνια ηλεκτρικη , ρηλαξ με δονηση, καλαθουνα και καροτσι δεν καθεται σε κανενα αν δεν την εχω κοιμησει αγκαλια κοβοντας βολτες την βαζω στο σλινκ πλεον γιατι τα 5600 γρ της μου εχουν κοψει τις πλατες!

σας φιλωωωω!!!!

οποιας κοιμαται μη το ξυπναει καλε ο υπνος ειναι ιερο πραγμα!!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...