Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

μελη απο τον πυργο και τα περιχωρα?


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κοριτσια δεν ξερω τι λετε για τον Πυργο απο αποψη διασκεδασης ή περιορισμενων επιλογων (σε σχεση με την Αθηνα) αλλα εγω φετος το Καλοκαιρι, μετα απο μια γερη περιπετεια που περασα με την κορουλα μου και την υγεια της, τα μαζεψα και πηγα στην κουμπαρα μου που ειχε νοικιασει ενα σπιτακι πααααααρα πολυ μικρο στο Παλουκι, λιγο πριν τη θαλασσα (πολυ κοντα στο δασος). Ημασταν μονο εμεις, οι ενοικοι των αλλων 3 διαμερισματων και οι καλαμποκιες! Κι ομως, δεν περασα ποτε καλυτερα στη ζωη μου! Ηρεμησε το κεφαλι μου, το παιδι πηρε τα πανω του απο τον καθαρο αερα και τα μπανια κι οταν ηρθε η ωρα να γυρισουμε πισω, μου ερχοταν να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο! Η κουμπαρα μου μαλιστα που μεχρι τοτε εμενε στην Πατρα, τα μαζεψε και παρ' ολο που ειναι εγκυος τωρα μενει μονιμα Αμαλιαδα! Λεμε κι εμεις αν τα καταφερουμε να κατεβουμε Αμαλιαδα να τους δουμε. Το μονο που σκεφτομαι ειναι πως δεν θα ξεκολλαω παλι, αλλα δεν πειραζει!! :-P

Να πάτε, να πάτε Αμαλιάδα! Από εκεί κατάγομαι... Να πάτε για μπάνιο στην Κουρούτα, θα είναι πολύ ωραία!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στο Παλούκι πηγαίναμε παιδιά. Ενδείνυται η θάλασσα γιατί είναι πολύ ρηχή. Αχ, αν ξεκινήσω να μιλάω για τον τόπο μου θα με πάρουν τα ζουμια... μου λείπει:-(


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

κουρούτα έχω κάνει μπανάκι. τέλεια θάλασσα. υπέροχη περιοχή.

αλλά τί περίεργοι μερικοί. οι άντρες της περιοχής είναι λίγο ενοχλητικοί στο καμάκι! δεν παίρνουν από λόγια.

Αμαλιάδα πήγα και είναι ωραία!

arnikol από πού είσαι; είχα φίλη από Βαρθολομιό. τα σπάσαμε στην πορεία. έχω όμως πολύ όμορφες αναμνήσεις και αυτές κρατώ στη μνήμη μου!

Link to comment
Share on other sites

Από Αμαλιάδα είμαι. Κοίτα, δεν έχουμε και την καλύτερη φήμη εμείς κάτω απ'το αυλάκι, οπότε δεν ξαφνιάζομαι που τα σπάσατε. Και ο άντρας μου δεν έχει την καλύτερη γνώμη για του Ηλείους... εγώ φυσικά ήμουν η εξαίρεση:D


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για εσας κοριτσακια, αλλα εμεις θα την κανουμε την υπερβαση! Το Φεβρουαριο θα κανει αιτηση για μεταθεση ο αντρας μου και τον Ιουνιο του 2011 (αν πανε ολα καλα Παναγιτσα μου!) θα παμε να μεινουμε μονιμα Αμαλιαδα!!

Περιττο να σας πω πως εχω ξεκινησει να μετραω αναποδα τους μηνες! :mrgreen:


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ την έκανα την υπέρβαση και ήρθα στην Καρδίτσα και δεν το μετάνιωσα ούτε μια στιγμή! Τα καλοκαίρια μόνο μου λειπει η θάλασσα, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα... όχι ότι η Καρδίτσα είναι τπτ το ιδιαίτερο σαν πόλη, αλλά τελικά οι άνθρωποι είναι που κάνουν τη διαφορά. Συγγνώμη για το off topic.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, εμεις θελουμε οπωσδηποτε να φυγουμε απο Αθηνα! Δεν τη θελω ρε παιδι μου καθολου.. Απροσωπη, κρυα, νευρικη και αγχωτικη... Πολη με τρελλους ρυθμους.. Δεν θελω να μεγαλωσει ετσι το παιδι μου!

Ο αντρας μου ειναι απο Πατρα αλλα δεν υπηρχε περιπτωση να παω εκει, καθως εκει μενουν και τα πεθερικα και οι σχεσεις μας ειναι αθλιες (ασε που δεν μου αρεσει και καθολου σαν πολη, ουτε τις Αποκριες δεν πηγαινω!). Οποτε ειπαμε να κινησουμε προς τα δικα μου μερη! :D

Επειδη ομως αργει πολυ αυτη η διαδικασια, φυγαμε απο Αγιο Δημητριο και ηρθαμε να μεινουμε Λαγονησι (νομος Αττικης κι αυτο, αλλα καμμια σχεση). Τωρα, στην αδεια του αντρα μου, τον Σεπτεμβριο, θα κατεβουμε προς τα κατω και θα κοιταξουμε για σπιτι.. Τουλαχιστον να το εχουμε αγορασει και οποτε εγκριθει η μεταθεση, να εχουμε να κοιταξουμε μονο τη μετακομιση κι οχι και την αγορα ακινητου!

Μεταξυ μας.. Μακρια απο την Αθηνα κι οπου θελετε! Τη σιχαθηκα τοσα χρονια... :?


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ μας.. Μακρια απο την Αθηνα κι οπου θελετε! Τη σιχαθηκα τοσα χρονια... :?

Την Αθήνα την έχω συνδυάσει με εξετάσεις, νοσοκομεία, γιατρούς, άγχος, τρέξιμο κλπ. Καλύτερα στο τελευταίο νησάκι της Ελλάδας, στην άκρη του πουθενά, παρά στην Αθήνα... Έχεις απόλυτο δίκιο. Έίναι για πολύ γερά νεύρα κι εγώ δεν αντέχω και πολύ..


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια καλησπερα!καινουργια στο forum και μολις σας ανακαλυψα!εγω ειμαι γεννημα θρεμα αθηναια.η καταγωγη της μαμας μου βεβαια ειναι απο το βαρθολομιο.οι αναμνησεις των παιδικων μου καλοκαιριων ειναι ολες στο χωριο!πριν 2 1/2 χρονια χτυπησα μεταθεση και εφυγα απο το κλεινον αστυ καθως και ο συζυγος ειναι κατω απ'τ'αυλακι;)τωρα μενω αμαλιαδα οπου και εργαζομαι.εχω μια κορουλα 13 μηνων και θελω συντομα αν με αξιωσει ο θεος να της χαρισω ενα αδελφακι!!!θα χαρω πολυ να λεμε τα νεα μας!


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γειά σου Γιώτα! Τι λέει η Αμαλιάδα; Δεν ήρθα φέτος το καλοκαίρι και μου στοίχισε... Θα έρθω όμως για να κάνω Πρωτοχρονιά με τους δικούς μου. Αν θες να βρεθούμε για καφεδάκι. Εγώ έχω 2 αγοράκια (2,5 και 10 μηνών), μένω Καρδίτσα (είναι ο άντρας μου από δω) αλλά μου λείπει η οικογένειά μου, οι 5 αδελφούλες μου και η θάλασσα. Κλαψ κλαψ...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ARNIKOL ευχομαι να τα καταφερεις τις γιορτες και να ερθεις!να δεις και τους δικους σου που σιγουρα τους λειπεις πολυυυυυυ!!!!θα χαρω να τα πουμε!καλη και η καρδιτσα αλλα ο τοπος μας δεν συγκρινετε με κανεναν ε;χιιχιχιχι;)να χαιρεσαι τα αντρακια σου!!!


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γιώτα μου τι κάνεις; Πώς είναι η Αμαλιάδα; Κάνει τόσο κρύο όσο εδώ; Εμείς τα έχουμε παίξει. Αρρωστήσαμε και οικογενειακώς... άστα να πάνε...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

ARNIKOL σημερα εχει συννεφια αλλα απο κρυο ειμαστε ακομα καλα!δεν μας εχει πιασει ακομα!περαστικα σας γρηγορα ευχομαι!σας νιωθω γιατι και εμεις στην ιδια κατασταση ειμαστε....η μικρη με αντιβιωση και εγω και ο αντρας μου χαλια!το παλευουμε χωρις φαρμακα.που θα παει θα αναρρωσουμε!!!χιχιχι


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα κοριτσια!! Ειστε καλα? Εμενα με λενε Ηλιοδωρα, δεν ειναι η δικη μου καταγωγη απο το νομο Ηλειας αλλα του αντρα μου! Συγκεκριμενα απο ενα χωριο κοντα στα Αρχαια Ολυμπια. Καλη λευτερια σε οσες εγκυμονουν και να χαιρεστε τα παιδακια σας οσες εχετε ηδη. Εμεις μενουμε στην Αθηνα, αλλα σκεφτομαστε να μετακομισουμε στα εκει μερη μετα τη γεννηση της μπεμπουλας μας για μονιμα. Θα δουμε!


lnFSp2.pngas1cJOFVM0V1220MjI0NDM2ZHwwMDA2NzQ0ZHxFaW1haSBtaWEgbXBlbXBvdWxh.gif
Link to comment
Share on other sites

Βρε καλως την! Με το καλο και η μπεμπουλα σας και η μετακομιση! :D

Οι υπολοιπες που βρισκετε? Οσες μενετε μονιμα εκει, που μυαλο για ιντερνετ ε?? Τυχερουλες, σας ζηλευω!!

Να ευχηθω -εστω και ετεροχρονισμενα- καλη χρονια σε ολες σας, να χαιρεστε τα παιδακια σας οσες εχετε και με το καλο να ερθουν νεα Πυργιωτακια (αφου η μιση καταγωγη τους θα ειναι απο εκει :mrgreen:) στις αγκαλιες των κοριτσιων που εγκυμονουν!

Φιλια σε ολες σας και μη χανεστε!!

Και οσες ειστε κατω, καντε μια βολτα και για εμενα! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...