Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Εμεις καναμε....θα σου πω σε 1΄

Τη πρωτη φορα γονιμοποιηθηκαν 6 αλλα προχωρησαν σε πολλες διαιρεσεις λιγα..ασχετα αν μου τα εβαλαν :rolleyes:

Να φανταστειτε ηταν 3 ημερων και ειχαν 5 και 4 κυττάρα ΜΟΝΟ!!!!

Μας ειπαν λοιπον οτι μετα την 3η ημερα στο γονιμοποιημενο ωάριο εμφανιζεται ο πατρικος παραγοντας πιο εντονα...το οποιο σημαινει οτι αν δε συνεχιζει η διιαρεση ισως υπαρχει κατακερματισμος...

Εμεις καναμε...βγηκε μεν αρνητικος αλλα ηταν πολυ λιγο το δειγμα αρα μας εδωσαν το αρνητικο με καθε επιφυλαξη....

Την 3η φορα εγιναν 8 κυτταρα μεν αλλα ειχα βιοχημικη...αρα ή υπάρχει κατακερματισμος που δε φανηκε ή φταει που δεν εκανα ενεσακια ή που δεν παχυνε πολύ το ενδομήτριο ή εχουμε θεμα στον καρυοτυπο.....:rolleyes:

  • Μου αρέσει 1

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζετάκι εμεις την καναμε την εξεταση παρολο που ο εξω που ειχα ρωτησει μου ειπε να μην την κανουμε γιατι το σπερμα ειναι καλο.

Τελικα πεταξαμε 170 ευρω γιατι οντως βγηκε φυσιολογικη. Ασε που δεν εχει θεραπεια μονο βιταμινες. Ρωτα και εσυ παντως, τις προαλλες που του την δειξαμε ειπε γι αυτο δεν ηθελα να ξοδευτειτε γιατι φαινεται οτι ειναι καλο(βεβαια εχω διαβασει οτι μπορει να δειχνει καλο και ο κατακερματισμος να βγει μη φυσιολογικος).

Τωρα τί να σου πω... καλυτερα να ρωτησεις. Δεν χρειαζεται ολες τις εξετασεις να τις αποφασιζουμε εμεις.... κατι ξερουνε και αυτοι:P

το σκέφτομαι αν και το σπέρμα είναι καλό όχι άριστο αλλά καλό... με προβληματίζει το γεγονός που απο τα 5 έμβρυα 3ων ημερών (πολύ καλά) που είχαμε στην κατάψυξη και τα αποψύξαμε κανένα δεν προχώρησε σε βλαστοκύστη ...

Πρέπει να βρω τι έφταιξε ...

Εμεις καναμε....θα σου πω σε 1΄

ΟΚ περιμένω


url]
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε αγαπη ειστε 2 ατομα και εχεις 7 πλυντηρια? Ειναι δυνατον?

Μηπως πλενεις τα καθαρα? :shock:

ναι δεν έχω τι να κάνω και πλένω τα καθαρά.........δεν ξέρω λερώνουμε πολλά ρούχα............

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκι !!!!!

A δεν ξέρω τι μονάδα μετρήσεις είναι στην εξέταση, απλά έτσι μου είπε.

Βεβαια έκανε παιδάκι και αυτό μετράει !!!!

παντα το αποτελεσμα μετραει.... ασε που εχω διαβασει οτι η εξεταση αυτη ειναι αμφιλεγομενη.... εγω οταν την εκανα(μου την ειχε πει ο γυναικολογος μου) εκλαιγα μια εβδομαδα (2,6 βγηκε) γιατι μου ειπε οτι δεν εχω πολυ χρονο....θα ηθελε να ητανε 4 ή 5........

οταν την εδειξα στον εξω μου ειπε...... πολυ καλή ειναι. Τελικα ο καθενας ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!:shock::shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τί κανεις Εφάκι.... διαβασα ότι περασατε καλα αλλα ξεπατωθηκες.... καλη ξεκουραση αγαπη.... Να σε ρωτησω .... ποιος σου ειπε πριν την εξω να κανεις ρεφλεξολογια? Και πρεπει να ειναι ειδικος για γονιμοτητα?

Περαστικα κοριτσι μου...δεν ξερω αν σου ειπα..χαθηκα στις τοσες σελιδες και στα τοσα που διαβασα! :shock::shock:

Η γυναικολογος μου απο Σερρες μου ειπε να κανω και θα κανω τον Σεπτεμβριο...

Αναλογα με το θεμα που εχεις θα σου ενεργοποιησει τα αντιστοιχα πεδια...

Μου ειπε οτι 3 κοπελες δεν εμεναν ποσο καιρο και μετα απο αυτο ειχανν φυσιολογικη συλληψη...και οτι βοηθαει και το σπερμα :rolleyes: τι να πω...δεν ξερω...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

μήπως το μετράνε με άλλη μονάδα μέτρησης ... πχ σε ng/mL

τότε αλλάζουν οι τιμές

Τιμές αναφοράς:

Γονιμότητα 0.45-12.0 ng/mL

Υψηλή αναστροφή 0.21-0.44 ng/mL

ανεπάρκεια <0.21 ng/mL

Πιθανο PCOS >7.90 ng/mL

(Μέθοδος ανάλυσης: EIA)

εμένα είναι σε pmol/l

Τιμές αναφοράς:

0-2,2 : πολύ χαμηλή

2,2-15,7 : χαμηλή

15,7-28,6 : άριστη

>48,5 πολύ υψηλή

H AMH exei 2 Mοναδες μετρησης...αναλογα το εργαστηριο


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα κοριτσι μου...δεν ξερω αν σου ειπα..χαθηκα στις τοσες σελιδες και στα τοσα που διαβασα! :shock::shock:

Η γυναικολογος μου απο Σερρες μου ειπε να κανω και θα κανω τον Σεπτεμβριο...

Αναλογα με το θεμα που εχεις θα σου ενεργοποιησει τα αντιστοιχα πεδια...

Μου ειπε οτι 3 κοπελες δεν εμεναν ποσο καιρο και μετα απο αυτο ειχανν φυσιολογικη συλληψη...και οτι βοηθαει και το σπερμα :rolleyes: τι να πω...δεν ξερω...

Egw kanw velonismo kai mou aresei para poly

Link to comment
Share on other sites

Τη πρωτη φορα γονιμοποιηθηκαν 6 αλλα προχωρησαν σε πολλες διαιρεσεις λιγα..ασχετα αν μου τα εβαλαν :rolleyes:

Να φανταστειτε ηταν 3 ημερων και ειχαν 5 και 4 κυττάρα ΜΟΝΟ!!!!

Μας ειπαν λοιπον οτι μετα την 3η ημερα στο γονιμοποιημενο ωάριο εμφανιζεται ο πατρικος παραγοντας πιο εντονα...το οποιο σημαινει οτι αν δε συνεχιζει η διιαρεση ισως υπαρχει κατακερματισμος...

Εμεις καναμε...βγηκε μεν αρνητικος αλλα ηταν πολυ λιγο το δειγμα αρα μας εδωσαν το αρνητικο με καθε επιφυλαξη....

Την 3η φορα εγιναν 8 κυτταρα μεν αλλα ειχα βιοχημικη...αρα ή υπάρχει κατακερματισμος που δε φανηκε ή φταει που δεν εκανα ενεσακια ή που δεν παχυνε πολύ το ενδομήτριο ή εχουμε θεμα στον καρυοτυπο.....:rolleyes:

αυτό με προβληματίζει, ότι απο τα 5 καλά κανένα μα κανένα δεν έγινε βλαστοκύστη, κάτι φταίει ... δεν μπορώ να δεχθώ οτι εκανα 12 ωάρια και δεν ήταν καλός ο κύκλος ... κάτι υπάρχει δεν μπορεί ...

να κάνεις καρυότυπο, θα κάνω και εγώ ... 170? μου είπανε


url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Περαστικα κοριτσι μου...δεν ξερω αν σου ειπα..χαθηκα στις τοσες σελιδες και στα τοσα που διαβασα! :shock::shock:

Η γυναικολογος μου απο Σερρες μου ειπε να κανω και θα κανω τον Σεπτεμβριο...

Αναλογα με το θεμα που εχεις θα σου ενεργοποιησει τα αντιστοιχα πεδια...

Μου ειπε οτι 3 κοπελες δεν εμεναν ποσο καιρο και μετα απο αυτο ειχανν φυσιολογικη συλληψη...και οτι βοηθαει και το σπερμα :rolleyes: τι να πω...δεν ξερω...

Και εγω λιγο που το εψαξα διαβασα για φυσιολογικη συλληψη.... αλλα απο οτι μου λες πρεπει να κανει και ο συζηγος...???? καλα κρασιά:shock:

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν έχω τι να κάνω και πλένω τα καθαρά.........δεν ξέρω λερώνουμε πολλά ρούχα............

e τι να πω? 7 πλυντηρια? :shock:

Εγω βαζω 2...ενα σεντονια - πετσετες και 1 ρουχα αντε 2 το πολυ...και αλλαζουμε εννοειται καθε μερα μπλουζες, εσωρουχα κτλ...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

τί κανεις μπουμπου? ηρεμησατε καθολου?:P

Ναστάζια πήγες στο γιατρό???

Τί σου είπε???

Καλύτερα είμαστε αλλά εντάξει το έχω το άγχος. Την Παρασκευή θα πάμε με τις εξετάσεις στον ουρολόγο και θα μας δώσει-εύχομαι-θεραπεία.

Και από Σεπτέμβρη να αρχίσω και εγώ τα δικά μου.

Με τόσο χαμηλή γονιμότητα φοβάμαι.. αλλά ο Θεός είναι μεγάλος!!!

Και κάνει θαύματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Zetta είσαι μιά χαρά.

Εγώ έχω 0,7.

Και πάλι κάποια ψυχή-Λαμπρινή- μου είπε να μην ανησυχώ.

Ξαναλέω έχει σημασία η μονάδα μέτρησης ...

παντα το αποτελεσμα μετραει.... ασε που εχω διαβασει οτι η εξεταση αυτη ειναι αμφιλεγομενη.... εγω οταν την εκανα(μου την ειχε πει ο γυναικολογος μου) εκλαιγα μια εβδομαδα (2,6 βγηκε) γιατι μου ειπε οτι δεν εχω πολυ χρονο....θα ηθελε να ητανε 4 ή 5........

οταν την εδειξα στον εξω μου ειπε...... πολυ καλή ειναι. Τελικα ο καθενας ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!:shock::shock:

Αυτό είναι σωστό ... εξάλλου οι εξώ το γνωρίζουν αυτό πλέον μετά τη διέγερση ... φαίνεται αν ισχύει ή όχι ....

και επίσης στον υπέρηχο στην αρχή του κύκλου φαίνονται τα ωοθυλάκια ....

και εγώ την έκανα μόνο και μόνο γτ και καλά λέει βοηθάει ....


url]
Link to comment
Share on other sites

αυτό με προβληματίζει, ότι απο τα 5 καλά κανένα μα κανένα δεν έγινε βλαστοκύστη, κάτι φταίει ... δεν μπορώ να δεχθώ οτι εκανα 12 ωάρια και δεν ήταν καλός ο κύκλος ... κάτι υπάρχει δεν μπορεί ...

να κάνεις καρυότυπο, θα κάνω και εγώ ... 170? μου είπανε

Αν δεχτουμε οτι δεν ηταν τυχαιο που δεν προχωρησαν τα δικα σου, αν δεχτουμε...τοτε να δεις καρυοτυπο και σπερμα....αυτη ειναι η γνωμη μου...

Οταν δεν προχωρανε τα γονιμοποοιημενα μου ειπαν ολοι για χρωμοσομικα και κατακερματισμο...

Τι πω...δεν ξερω.....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...