Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Προσπαθω να κανω ονειρα αλλα φοβαμαι..γτ ολες τις φορες ονειρεύτηκα..

      Στην πρωτη αφου ακουσαμε καρδια την επομενη μερα ξεκινησε ηπια αιμορραγια..εμεινα κρεβατι με εξτρα προγεστερονη (ενα ΣΚ).. κυριακη βραδυ κ ενω κοιμαμαι πετάχτηκα απο έναν πόνο..πηγα τουαλετα κ ειχα ενα πηγμα υποθετω το εμβρυο (δεν ανοιξα ποτε το φως & χαιρομαι γι αυτο)..ειχαμε δυο σάκους εναν π αναπτυσσοταν κ εναν μικρο στασιμο π περιμεναμε ή να αποβληθει ή να συρρικνωθεί.. μαντεψτε ποιος εμεινε??ο αδειος! Αποξεση Μ. Τριτη!

      Στην τριτη προσπαθεια παλι θετικη χοριακη σχεδον 100- νομιζω την 10η μερα.. ο τοτε γυναικολογος απαισιοδοξος με το νουμερο..γι αυτο κ ειμαι ετσι σημερα.. κακες αυξησεις σχεδον τις μισες φορες καθε δυο μέρες..πραγματικα ουτε π θυμαμαι ποσες χοριακες εκανα..αλλα ηλπιζα γτ αναπτυσσοταν μεχρι π σταματησε..χαρακτηριστηκε ως κενος σακος αλλα μαζι με την αποξεση καναμε καρυοτυπο εμβρυου (ο εξωσωματικος μ ειπε πως αυτο δεν γινεται αλλα πως δεν αμφισβητει την γυναικολογο που μ εκενε υπερηχο)..κοινως απαντηση μηδεν.. ο καρυοτυπος έδειξε πως ηταν αγορι (αρα δεν υπάρχει περιπτωση να εχει μπλεχτει με δικα μ κυτταρα το δειγμα) κ υγιες.. οι απαντησεις π πηρα  προφανως κ δε με καλυψαν..τα ερωτηματικά απο εκει υπάρχουν ακομα.. η αιματολογος μ λεει πως οτι κ να εγινε εφοσον σταμάτησε η ανάπτυξη τ θα ειχε καποιο θεμα π δεν ηταν χρωμοσωμικο..προφανως μετα απο αυτο αλλαξα κ γυναικολογο κ εξωσωματικο..

      Εκανα λοιπον διαλειμμα ενα χρονο.. ενω ειχα ηδη διαλεξει νεο γιατρο απο περσι τον ιουνιο..περασα επιτροπη πηρα τα φαρμακα τα ειχα σπιτι κ το ανεβαλλα καθε μηνα.. να σημειωσω επισης πως στην επισκεψη στον νεο εξωσωματικο κ στον νεο γυναικολογο κ οι δυο ειδαν στο dvd οτι η υστεροσκοπηση τ διαφραγματος που ειχα δεν ειχε γινει σωστα (1ο χειρουργειο).. κ απλα αυτο ηταν το κερασακι στην τουρτα γτ το dvd ηταν πριν την τριτη εμβρυομεταφορα π με εβαλαν για scratching κ ειχαν την ευκαιρια να το διορθώσουν.. απλα εισεπρατταν απο τη μια απο εμενα κ απο την αλλη απο την ασφαλιστική μ.. αυτο ενιωσα.. οποτε τωρα χρειάστηκε να μπω τριτη φορα χειρουργειο πριν τη διεγερση κ την εμβρυομεταφορα!

      Αυταααα!

      Εχεις περάσει πολλά κορίτσι μου.....έχουμε περάσει πολλές μας πολλά...έχω κάνει πολλές ετ, έχω δει πολλούς γιατρούς και έχω κάνει 3 υστεροσκοπησεις και πόσα άλλα...σε καταλαβαίνω....όταν οι άνθρωποι και οι γιατροί κάνουν οσα μπορούν (ή δε μπορουν) μετά είναι θέμα του Θεου ποτέ θα στείλει το μωράκι. Οταν το πιστεψα αυτο και χαλαρωσα και ειπα οτι γινει πια....και αν δε γινει δεν εγινε.. σε εκεινη την ετ εγινε το θαυμα! Αυτή λοιπόν τη "μικρή" χοριακη σου πίστεψε την ότι θα είναι το μωράκι σου!!!! Κάνε θετικές σκέψεις και ας φοβάσαι λίγο,προσευχήσου αν πιστεύεις και να είσαι αισιόδοξη και ας εχεις και δευτερες σκεψεις! Θα περιμένουμε την Τετάρτη το διπλασιασμό σου!!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά! 

      6 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλησπερα κορίτσια , να ρωτησω αν έχετε εμπειρία  ή καμια γνωστή που γέννησε ενώ νοσουσε με κοβιντ !  βγάζω ακόμα αχνο θετικό αλλά αύριο θα πάμε για καισαρική με αποφαση  του ιατρού! όπως καταλαβαίνετε  35+3 πρόωρο μωράκι και μαζί  το άγχος του κοβιντ …..  

      Μπραβο!!! Ήρθε η ώρα! Όλα θα πάνε τέλεια!!! Αύριο θα κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!! Οι ευχές μας και οι σκέψεις μας θα είναι μαζί σου!!! 🙏

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts

Ναι να το κάνεις νασούλα μου...και να δεις η Παναγίτσα θα είναι εκεί μέχρι το τέλος για σένα και το μωράκι σου...Πιστεύω πολύ πως κάποιος εκεί ψηλά ξέρει ακριβώς πότε να παρέμβει...και το κάνει!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

momentaki μου δεν εκανα τεστακι θα κανω αυριο πριν το αιμα, σπιτι θα ερθει μικροβιολογοσ κ θα ξερω το μεσημερακι, αυριο θα μ πει τι ωρα...

Νασουλα μ...το μωρακι σας ειναι θαυματακι και να ευχαριστεις το θεο καθημερινα για αυτο!!!


Παναγία μου σε ευχαριστούμε!

EsnLp2.png

PmLSp3.png

Link to comment
Share on other sites

momentaki μου δεν εκανα τεστακι θα κανω αυριο πριν το αιμα, σπιτι θα ερθει μικροβιολογοσ κ θα ξερω το μεσημερακι, αυριο θα μ πει τι ωρα...

Νασουλα μ...το μωρακι σας ειναι θαυματακι και να ευχαριστεις το θεο καθημερινα για αυτο!!!


Παναγία μου σε ευχαριστούμε!

EsnLp2.png

PmLSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι να το κάνεις νασούλα μου...και να δεις η Παναγίτσα θα είναι εκεί μέχρι το τέλος για σένα και το μωράκι σου...Πιστεύω πολύ πως κάποιος εκεί ψηλά ξέρει ακριβώς πότε να παρέμβει...και το κάνει!

Να σου πώ και κάτι άλλο,που δεν το πιστευω ακόμα αλλα έγινε.Διάβασα στο καφε της εξωσωματικής μια προσευχή για τον Αγιο Ιούδα το Θαδδαίο, που είχε βάλει η αγγελική απο Μυτιλήνη.Κάπου την είχα ξανα'κούσει αλλα δεν της είχα δώσει σημασία.όταν την ξαναδιάβασα θέλησα πολύ αυτή τη φορά να την κάνω.

Ετσι λοιπόν και εγινε. Επι 9 μέρες όπως λέει και για 7 φορές την ημέρα,προσευχόμουν, και εκεί που λέει να πούμε την επιυθμία μας εγώ έλεγα να με βοηθήσει ο Αγιος να μείνω έγκυος μέχρι τα Χριστούγεννα.Μετά απο 5 μέρες,αφου την τελείωσα,έμαθα τα ευχάριστα.Μετά απο αυτό άρχισα να πιστευω πραγματικά οτι με βοήθησε.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί πριν τη χοριακή; Για να είσαι προετοιμασμένη για το αποτέλεσμα φαντάζομαι; Εχεις όμως υπόψη σου καλή μου πως ίσως φας τζάμπα πίκρα...γιατί στα ούρα δεν φαίνεται πάντα που είναι τώρα στην αρχή...

Όπως και να χει εγώ σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία με όόόόόόλη μου την ψυχή!!!! Οσο δεν μπορείς να φανταστείς!!!

Θα τα πούμε αύριο τότε!!! Μόλιες ξέρεις να μας πεις ε...Ανυπομονούμε!!!!

Καληνύχτα descolorira μου και νασούλα μου!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

momentaki μου δεν εκανα τεστακι θα κανω αυριο πριν το αιμα, σπιτι θα ερθει μικροβιολογοσ κ θα ξερω το μεσημερακι, αυριο θα μ πει τι ωρα...

Νασουλα μ...το μωρακι σας ειναι θαυματακι και να ευχαριστεις το θεο καθημερινα για αυτο!!!

Ναι κοριτσάκι μου,το ξέρω.Ακόμα κλαίω όταν θυμάμαι το θετικό τεστ και μετά την αντίδραη του άντρα μου.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί πριν τη χοριακή; Για να είσαι προετοιμασμένη για το αποτέλεσμα φαντάζομαι; Εχεις όμως υπόψη σου καλή μου πως ίσως φας τζάμπα πίκρα...γιατί στα ούρα δεν φαίνεται πάντα που είναι τώρα στην αρχή...

Όπως και να χει εγώ σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία με όόόόόόλη μου την ψυχή!!!! Οσο δεν μπορείς να φανταστείς!!!

Θα τα πούμε αύριο τότε!!! Μόλιες ξέρεις να μας πεις ε...Ανυπομονούμε!!!!

Καληνύχτα descolorira μου και νασούλα μου!

Καληνύχτα μομεντάκι....


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια σας αφήνω και εγώ.

descoloriraki να έχεις αυριο τα καλύτερα αποτελέσματα της ζωής σου.

Μαρια1981 μακάρι αυριο να έχεις και εσυ πολύ καλά νέα.

Καλή επιτυχία και στις δυό σας.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ και κάτι άλλο,που δεν το πιστευω ακόμα αλλα έγινε.Διάβασα στο καφε της εξωσωματικής μια προσευχή για τον Αγιο Ιούδα το Θαδδαίο, που είχε βάλει η αγγελική απο Μυτιλήνη.Κάπου την είχα ξανα'κούσει αλλα δεν της είχα δώσει σημασία.όταν την ξαναδιάβασα θέλησα πολύ αυτή τη φορά να την κάνω.

Ετσι λοιπόν και εγινε. Επι 9 μέρες όπως λέει και για 7 φορές την ημέρα,προσευχόμουν, και εκεί που λέει να πούμε την επιυθμία μας εγώ έλεγα να με βοηθήσει ο Αγιος να μείνω έγκυος μέχρι τα Χριστούγεννα.Μετά απο 5 μέρες,αφου την τελείωσα,έμαθα τα ευχάριστα.Μετά απο αυτό άρχισα να πιστευω πραγματικά οτι με βοήθησε.

Δεν το πιστεύω!!!!! Κορίτσια και εγώ την διάβασα αυτή την προσευχή το καλοκαίρι που μας πέρασε. Μου την έδωσε η γυναίκα ενός συναδέλφου του άντρα μου και μου είπε να την κάνω και να περιμένω έξι μήνες. "Και αν δεν βγει;" την είχα ρωτήσει. "Θα βγει" μου είπε. Βγήκε σε αυτήν την ίδια και βγήκε και σε εμένα μετά απο τρείς μήνες!!!!

Τρελάθηκα τώρα!!!!


ixhPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναί στην τέταρτη είσαι.Εχουμε 5 μερες διαφορα μόνο,ωραία.Γιατί θα αλλάξεις γιατρό?Που μένεις?

Μένω στην Κατερίνη και ο γιατρός που θα πάω είναι στην Θεσσαλονίκη. Βέβαια και την σπερματέγχυση την έκανα στην Θεσ/κη αλλά έχω εκνευριστεί με τον γιατρό γιατί επιμένει να βγάλω την κύστη μου και εγώ δεν θέλω έτσι θα τον αλλάξω.

Είναι πολύ ωραίο να έχω κάποιον που περνάει τα ίδια να μιλάω! Είσαστε πολύ καλή παρέα κορίτσια!


ixhPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σε ολες και σε οσες γιορταζουν (αν εχουμε καμια) αλλιως να χαιρομαστε οσους εχουμε...!

Περιττο να σας πω οτι δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ...και καπου το ξημερωμα κατα τις 5μιση εκανα και το πρεντικτορ το οποιο βγηκε αρνητικο...εχω κ ενα clearblue το οποιο σκεφτομαι να κανω λιγο πιο μετα...

Ο μικροβιολογος δεν εχει ερθει ακομα...

Αν8η μου να σε καλως ορισω κ εγω στην παρεουλα μας και σου ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη και ευχαριστη εγκυμοσυνη...και συμφωνω μαζι σου να μην την πειραξεις την κυστουλα...εξαλλου δεν σε επηρεασε στο να φτασεις στο στοχο σου ! Τι προβλημα ειχατε εσεις και κανατε σπερματεγχυση?

Μαρια1981 με το καλο να ακουσεις τα ευχαριστα...περιμενουμε τα νεα σου !!!


Παναγία μου σε ευχαριστούμε!

EsnLp2.png

PmLSp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα..

με συγχωρειτε που χανομαι ετσι ξαφνικα αλλα κατι παθαινει το μοντεμ μου..τεσπα...

ντεσκολορ μου εκανες ενα απο τα απαγορευτικα τεστακια για μενα κ για πολλα κοριτσια..

εφοσον ειχες κλιαρ μπλου γιατι δεν εκανες αυτο καλο μου??

ποτε θα ερθει ο μικροβιολογος??

εαν κανεις κ το επομονεο τεστακι προσπαθησε να μην πιεις πολλα υγρα κ να κανεις γυρω στο 4ωρο να πας για τσισα,,,


2nTQp3.png

ziCWp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαριλου μου καλημερα !!!

τα χαραματα δεν ειχα clear blue οποτε εκανα το αλλο τι μλκ τεστ !!

Εστειλα τον αντρα μου στις 8 και μου πηρε ενα clear blue

Ο μικροβιολογος ηρθε πριν ενα τεταρτο και μολις εφυγε εκανα και το clear blue και βγηκε αχνο θετικο....μιλαμε ετρεμα και το εφερα στον πατερα μου να το δει και το επιβεβαιωσε κ αυτος...στις 11 8α παρουμε τηλεφωνο για τα αποτελεσματα....ελπιζω να ειναι κ αυτα θετικα και να μην εγινε λαθος με το τεστ


Παναγία μου σε ευχαριστούμε!

EsnLp2.png

PmLSp3.png

Link to comment
Share on other sites

ρε μλκ μ'εκανες κ κλαιω...

ειναι σιγουρα θετικο καρδουλα μου...

κ μενα το κλιαρ μπλου ετσι μου ειχε βγει..

αχ δεν το πιστευωωωωωωωωωωωωωωω

ποτε σου ειπε θα βγουν τα αποτελεσματα.....

αχχχχχχχχ........πως εισαι???


2nTQp3.png

ziCWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...