Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Ψαχνω διάφορα


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχω για το θυλαστρο το medela swing.

Ειναι περίπου 15, δεν ειναι πολλά αλλά εμένα μου ειναι άχρηστα αυτή τη στιγμή.

Δώσε μου λίγο χρόνο τα τα ψάξω και θα επικοινωνήσω μαζί σου.

Προσοχή όμως με το θυλαστρο!!! Εγω είχα ποσο γάλα που μάζεμα 100ml σε 5 λεπτά (το πετουσα... Που να ήξερα!), ταιζα τη μικρή και άλλο ποσο έβγαζα στα 4-5 ντουζ που έκανα ημερησίως.

Μου κόπηκε μαχαίρι την 16η μέρα με 42 πυρετό και οι γιατροί μου είπαν οτι τη ζημιά μου την έκανε το θυλαστρο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω για το θυλαστρο το medela swing.

Ειναι περίπου 15, δεν ειναι πολλά αλλά εμένα μου ειναι άχρηστα αυτή τη στιγμή.

Δώσε μου λίγο χρόνο τα τα ψάξω και θα επικοινωνήσω μαζί σου.

Προσοχή όμως με το θυλαστρο!!! Εγω είχα ποσο γάλα που μάζεμα 100ml σε 5 λεπτά (το πετουσα... Που να ήξερα!), ταιζα τη μικρή και άλλο ποσο έβγαζα στα 4-5 ντουζ που έκανα ημερησίως.

Μου κόπηκε μαχαίρι την 16η μέρα με 42 πυρετό και οι γιατροί μου είπαν οτι τη ζημιά μου την έκανε το θυλαστρο.

Σ' ευχαριστω αλλα εχω της Avent, εχει σημασια;

Βγαζω με το θηλαστρο για να εχω κι αργοτερα, εχω πολύ γαλα και δεν το πίνει ολο...Ειναι ηδη 2.5 μηνων...Λες να παθω κι εγω κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Έχω 2 ή 3 κουτιά με σακουλάκια για μητρικό γάλα. Δεν είναι της Medela αλλά μια αυστραλέζικης εταιρείας και είναι 350 μλ χωρητικότητα. Αν θέλεις να τα ψάξω και να σου τα βγάλω φωτογραφία να τα δεις.

Εμείς τον προηγούμενο μήνα σταματήσαμε το θηλασμό με την κόρη μου. Σε όλο αυτό το διάστημα έβγαζα γάλα και είχα στην κατάψυξη. Η υπερβολική χρήση του θήλαστρου κάνει κακό. Και αυτό γιατί απλά δεν αδειάζει καλά το στήθος. Αν εσείς είστε ήδη 2,5 μηνών και το μωρό τρώει από εσένα καλά και μετά εσύ βγάζεις λίγο γάλα δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα με την παράγωγή σου. Απλά θα έχεις πάντα λίγο παραπάνω παραγωγή από τις ανάγκες του παιδιού.

Πάλι πολλά έγραψα....Και να φανταστείς ήθελα να απαντήσω στην αγγελία για τα σακουλάκια! Χε χε χε :)

Συμβουλές θηλασμού αν θέλεις σε πμ.

Ευχαριστώ


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω για το θυλαστρο το medela swing.

Ειναι περίπου 15, δεν ειναι πολλά αλλά εμένα μου ειναι άχρηστα αυτή τη στιγμή.

Δώσε μου λίγο χρόνο τα τα ψάξω και θα επικοινωνήσω μαζί σου.

Προσοχή όμως με το θυλαστρο!!! Εγω είχα ποσο γάλα που μάζεμα 100ml σε 5 λεπτά (το πετουσα... Που να ήξερα!), ταιζα τη μικρή και άλλο ποσο έβγαζα στα 4-5 ντουζ που έκανα ημερησίως.

Μου κόπηκε μαχαίρι την 16η μέρα με 42 πυρετό και οι γιατροί μου είπαν οτι τη ζημιά μου την έκανε το θυλαστρο.

Προφανώς έπαθες υπερπαραγωγή και κατόπιν μαστίτιδα γι'αυτό και ανέβασες τόσο πυρετό. Όταν το παιδί θηλάζει αποκλειστικά, η χρήση θηλάστρου πρέπει να γίνεται με προσοχή. 1-2 αντλήσεις την ημέρα δεν είναι πρόβλημα αλλά πρέπει να έχουμε πάντα στο νου μας τα προβλήματα που προκαλεί η υπερπαραγωγή.

Σόνια μου αποθηλάσατε?Μπράβο κοπέλα μου που το τραβήξατε τόσο!Με το καλό να ξαναθηλάσεις το επόμενο μωράκι σου (να ευχηθώ ή θα φάω φάπα?):tongue:

Ξεφύγαμε λίγο από το θέμα ας μας συγχωρέσεις Μαράκι.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έπαθες υπερπαραγωγή και κατόπιν μαστίτιδα γι'αυτό και ανέβασες τόσο πυρετό. Όταν το παιδί θηλάζει αποκλειστικά, η χρήση θηλάστρου πρέπει να γίνεται με προσοχή. 1-2 αντλήσεις την ημέρα δεν είναι πρόβλημα αλλά πρέπει να έχουμε πάντα στο νου μας τα προβλήματα που προκαλεί η υπερπαραγωγή.

Σόνια μου αποθηλάσατε?Μπράβο κοπέλα μου που το τραβήξατε τόσο!Με το καλό να ξαναθηλάσεις το επόμενο μωράκι σου (να ευχηθώ ή θα φάω φάπα?):tongue:

Ξεφύγαμε λίγο από το θέμα ας μας συγχωρέσεις Μαράκι.

Κανενα προβλημα κοπέλα μου, αλοιμονο!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έπαθες υπερπαραγωγή και κατόπιν μαστίτιδα γι'αυτό και ανέβασες τόσο πυρετό. Όταν το παιδί θηλάζει αποκλειστικά, η χρήση θηλάστρου πρέπει να γίνεται με προσοχή. 1-2 αντλήσεις την ημέρα δεν είναι πρόβλημα αλλά πρέπει να έχουμε πάντα στο νου μας τα προβλήματα που προκαλεί η υπερπαραγωγή.

Σόνια μου αποθηλάσατε?Μπράβο κοπέλα μου που το τραβήξατε τόσο!Με το καλό να ξαναθηλάσεις το επόμενο μωράκι σου (να ευχηθώ ή θα φάω φάπα?):tongue:

Ξεφύγαμε λίγο από το θέμα ας μας συγχωρέσεις Μαράκι.

Γεια σου Ελευθερία! Ναι αποθηλάσαμε αλλά τώρα το μετάνιωσα! Ξανά έκανε αλλεργία που ήπιε ένα μήνα αγελαδινό. Πάλι από την αρχή είμαστε άστα να πάνε!

Ευχαριστώ για την ευχή για το επόμενο αν και δεν το έχω στο πρόγραμμα-τουλάχιστον όχι άμεσα! Χε Χε Χε! ;)

Και εγώ ξέφυγα.....Σόρυ! :)


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κοριτσια. Ψαχνουμε υπνοσακο για αγορακι 12 μηνων και φορμακια για το φθινοπωρο και το χειμωνα σε καλή κατασταση και τιμουλα. Το αγορακι ειναι μικρουλι, 5 μηνων αλλα μεγαλοσωμο κι ο, τι του πήραμε δεν του κανει. Ειναι ηδη 70 πόντους! Επομενως αν μπορειτε μας λετε και τα εκατοστα που γραφουν τα ρουχαλακια!

Με πμ παρακαλώ για να το δω σιγουρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εχω αχρησιμοποιητο υπνοσακο στα 5 ευρω,τρια φορμακια τζαμπο1 ευρω το ενα,μπουφανακι μωβ σκουρο ζαρα 5 ευρω,και μπουφανακι γαλαζιο 5 ευρω...εχω και αρκετα ακομα,βρισκομαι σε διαδικασια μετακομισης και αδειαζω τις ντουλαπες,εχω πολλα φανελακια εσωρουχα σε αριστη κατασταση 1 ευρω το ενα (marks&spencer,allouette,jumbo κα),εχω και φορμακια...

0139r.th.jpg

0108y.th.jpg

0176o.th.jpg

0135m.th.jpg


HjiAp2.png

cJ0Np3.png

Link to comment
Share on other sites

εχω αχρησιμοποιητο υπνοσακο στα 5 ευρω,τρια φορμακια τζαμπο1 ευρω το ενα,μπουφανακι μωβ σκουρο ζαρα 5 ευρω,και μπουφανακι γαλαζιο 5 ευρω...εχω και αρκετα ακομα,βρισκομαι σε διαδικασια μετακομισης και αδειαζω τις ντουλαπες,εχω πολλα φανελακια εσωρουχα σε αριστη κατασταση 1 ευρω το ενα (marks&spencer,allouette,jumbo κα),εχω και φορμακια...

0139r.th.jpg

0108y.th.jpg

0176o.th.jpg

0135m.th.jpg

Εχεις πμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...