Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Maroxmarox said:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα η γιατρός μου έδωσε τρία χάπια ημερησίως δηλαδή 600mg σύνολο φολικο οξυ και βιταμίνη d στην οποια παρουσίασα ανεπάρκεια μ έδωσε 4000 αρχικά κ μετά 2.000… βοήθησε η όχι δεν το γνωρίζω ακόμα κοπελα Μου … πάντως  η coq10 με πάχυνε ρε γαμωτο …

Πρωην πεθερικα


Candy1980

Recommended Posts

Θα ηθελα τη συμβουλη σας για ενα θεμα που με απασχολει..οπως εχω αναφερει ετοιμαζομαι να χωριζω και μαλιστα μεσουσις εγκυμοσυνης και με τον πρωην αντρα μου δεν εχω ουτε ψυχολογικη ουτε οικονομικη..το θεμα ειναι η οικογενεια του...ολο αυτο το διαστημα δε με πηραν ουτε ενα τηλ να δουν τι κανω τιποτε..μεχρι που με πηραν προσφατα και μαλιστα η θεια του κ οχι η μητερα του..(ειναι κ ψωροπερηφανη)..κρατησαν αποσταση απο μενα..να σημειωσω οτι δεν προλαβαν να με γνωρισουν με ειδαν μια φορα μιας κ ο πρωην αντρας μου δεν ειχε επαφες μαζι τους ιδιαιτερες..δεν προλαβαμε να αποκτησουμε οικειοτητα..υποθετω οτι ολο αυτο το διαστημα αυτος ελεγε τα δικα του.με πηρε λοιπον η θεια του να με ρωτησει τι εγινε...εγω της εξηγησα καποια πραγματα ηταν ευγενεστατη μαζι μου.ξαφνιαστηκε απο καποια πραγματα..ομως δε μου ειπε δη,ητρα αμα χρειαστεις κατι ειμαστε εδω τιποτα..επισης πιστευω οτι κρατησαν μια αποσταση απο μενα οχι γιατι δε με συμπαθησαν αλλα γιατι ειναι και καρμιρηδες.απο κει πηρε κ ο δικος μου..και ρωταω εγω τωρα..αν στο μελλον παρουν τηλ εγω τι να κανω να μαι θετικη στο να βλεπυν το παιδι?εγω παλι πιστευω πως δε το πολυαξιζουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου.

Κοριτσάκι μου στηρίξου στον εαυτό σου πάνω απ' όλα και από κει έπειτα ό,τι έρχεται από τρίτους ας είναι καλοδεχούμενο. οι καιροί άλλαξαν, δυσκόλεψαν και δυστυχώς όσο και να το θέλουν κάποιοι δεν έχουν την δύναμη να στηρίξουν άλλους υλικά και χρηματικά (ακόμα και ψυχολογικά). Μην έχεις απαιτήσεις από την οικογένειά του όταν ο ίδιος δεν είχε ούτως ή άλλως καλές σχέσεις. Δεν γνωρίζω τα κριτήρια με τα οποία κατέληξες στο οτι δεν το πολυαξίζουν. Για να το λές σημαίνει οτι το νιώθεις και για να το νιώθεις σημαίνει οτι όντως κάτι δεν πάει καλά.. άποψή μου όμως είναι να μην κλείνεις την πόρτα σου σε ανθρώπους που θέλουν να σε πλησιάσουν (με όποιον τρόπο μπορούν). Ακόμα και το να σε επισκεφτούν για να δουν το παιδί δείχνει ενδιαφέρον. αυτό όμως είναι αυτό που νομίζω εγώ σωστό σύμφωνα με τα λίγα που έχεις γράψει.


U6Vip2.png
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα μου ειναι οτι με παιρνουν μετα απο μηνες για να δουν τι κανω..και γω τι πρεπει να κανω να κανω πως δε συμβαινει τιποτα..σιγουρα οι καιροι αλλαξαν αλλα νιωθω οτι μου γυρισαν την πλατη σε ολη την εγκυμοσυνη και τωρα σα να ζητανε να δουνε το παιδι..δεν ενδιαφερθηκαν ποτε,δεν πληρωσε τιποτε γιατι να το κανω?η μανα του δε με εχει παρει καν τηλ..τον συζηγο μου τον χωρισα γιατι ειναι καρμιρης του κερατα..δε θα εξεπληττε αν αποστασιοποιηθηκαν απο φοβο -που δε θα το εκανα-μη τους ζητησω λεφτα..

Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως το διαβαζω καλο μου, δεν μπορω να σου δωσω συμβουλη :(

Επειδη και εγω χωρισα προσφατα σε νιωθω.

Εχετε ηδη παρει διαζυγιο? Την επιμελεια ποιος θα την εχει? Στην εχει δωσει?

Αν στην εχει δωσει, εγω θα ελεγα, γεννησε πρωτα και μετα δες τι θα κανεις.

Αν δεν στην εχει δωσει, θα πολεμησει να την παρει?

Οταν ειμουνα εγκυος, λογω των ορμονων ειμουνα χαλια. Ειχα κακες σκεψεις και διαφορα αλλα. Οταν γεννησα, ηρεμησα. Τι θα κανεις αν σου ζητησουν ευθεως να δουν το παιδι?

Το παιδι δεν εχει δικαιωμα να εχει πατερα (εστω εξ'αποστασεως) και οικογενεια?

Παντως νομικα, α) πρεπει να σου δωσει διατροφη για το παιδι του και β) ΑΥΤΟΣ εχει δικαιωμα να το δει, οι υπολοιποι, οχι. ΑΝ θες εσυ μονο!


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σορρυ δεν εχω πιει καφε ακομα.

Δεν μπορω να σου δωσω συμβουλη γιατι χρειαζομαι και αλλες πληροφοριες σχετικα με το γιατι δεν θελεις να δουν το παιδι. Εκαναν κατι σοβαρο? Σε εβρισαν? Σε χτυπησαν? κτλ


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ολο αυτο το διαστημα λογω ορμονων ειμαι χαλια αυτος απων τοσο συναισθηματικα οσο και οικονομικα..εχουμε μηνες να μιλησουμε..γι αυτο και να ζητησει να το δει δε θα το δεχτω γιατι δε το αξιζει..η οικογενεια του απο την αλλη δε με εβρισε δε με ενοχλησε ποτε απλα δε με πηρε ποτε μεχρι προσφατα τηλ να δει τι κανω και πως ειμαι..βεβαια θα μου πεις εδω ο γιος δε το κανει ..την εγκυμοσυνη την εχω ''φορτωθει'' τοσο οικονομικα οσο και ψυχολογικα..χαιρομαι που θα κανω παιδι...απλα δε ξερω αν πρεπει να αφησω την οικογενεια του να ρθει να το δει..εγω νιμιζω οτι δε πρεπει..γιατι μονο κατα τους τυπους ειναι συγγενεις...

Link to comment
Share on other sites

Οκ καταλαβαινω. Θα το αναγνωρισει το παιδι? Αν το αναγνωρισει, ναι μεν παιρνεις την επιμελεια αλλα νομικα εισαι υποχρεωμενη να το βλεπει. ΑΝ θελει. Μπορει τωρα να μην θελει και να θελησει αργοτερα, ποτε δεν ξερεις.

Εχει βγει διαζυγιο ή ειστε σε διασταση?

Οσο για τα πεθερικα θα ελεγα, να περιμενεις να δεις. Να εισαι τυπικη και να δεις. Μπορει να μην θελουν καν να το δουν ή να εχουν καταλαβει καποια πραγματα και να προσπαθουν.

Μην καις γεφυρες αλλα προς Θεου, δεν θα κανεις και τεμεναδες. Αστους να κανουν την πρωτη κινηση και βλεπεις.


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν και έγραψα αρκετά, κατι έγινε και δε κατοχυρώθηκε η απάντηση μου.

Λοιπόν, εγώ θα κοιτούσα να γεννήσω με ηρεμία. Θα απομάκρυνα ότι με στεναχωρούσε και ένιωθα ότι με "έβλαπτε". Στην παρούσα φάση οι συγγενείς του πρώην σου είναι "άχρηστοι". Ούτε βοηθεια σου προσφέρουν, άλλα ούτε στερείς στο παιδί σου τους συγγενείς του.

Οταν με το καλό γεννήσεις να είσαι όσο θετική μπορείς. Πρέπει να έχουν επαφές για να έχεις ένα ισορροπημένο παιδί. Μην ξεχναμε όμως ότι θα επιτρέπεις πραγματα τα οποία μόνο καλό θα του κάνουν.


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...