Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Nima21 είπε:

      Εγω αρχικα θα σας προτείνω να κανετε συγκριση σε διάφορα μικροβιολογικά εργαστήρια για να επιβεβαιωσετε το αποτελεσμα! Σας το λεω γιατι εμεις ενα χρόνο την πατήσαμε και τελικά υπήρχε οχι μονο λάθος αποτελεσμα αλλα δεν ηξεραν να διαβαζουν και τις τιμες! Σιγουρα σε συστημενο μικροβιολογικό! Απο εκει κ περα ο ανδρας μου εκανε επεμβαση κηρσοκηλης κατω απο 35 τοτε, πετυχε, πηρε βιταμίνες, ειχε και παρα πολυ καλο σπερμοδιαγραμμα και μετριο.. εντελει καναμε εξωσωματικη αλλα οι γιατροί δεν μας απέκλεισαν ποτε τη φυσική συλληψη.. θεωρω οτι πρέπει να ειναι πολυ μεγαλο το προβλημα της τερατοσπερμιας ή να υπαρχει πληρης αζωοσπερμια.. επισης εχετε ηδη ενα παιδι.. ποσο δηλ να χειροτέρεψε μεσα στα χρονια;; Για τις βιταμίνες ειμαι υπερ προσωπικα, μονο να κερδισει εχει, οχι να χασει.. τωρα για την επεμβαση ο,τι σας λενε οι γιατροί σας, παιζει ρολο και η ηλικια του..

      Είναι 34 χρόνων,έχει κιρσοκήλη,αλλά το πρόβλημα είναι πως γεννήθηκε με κρυψορχία.Εκανε εγχείρηση μικρός,αλλά του άφησε προβλήματα.Η ανδρολογος μας είπε πως ειναι τυχερός που εχει σπέρμα,γενικά ήταν λίγο απότομη,αλλά ειλικρινής.Για το σπερμοδιαγραμμα,πηγαμε σε εξειδικευμένο ανδρολογικο εργαστήριο,όχι σε ένα απλό διαγωνιστικό κέντρο..Ο άντρας μου ξεκίνησε εδώ και λίγες μέρες τις wellman conception,επίσης δεν καπνίζει και δεν πίνει.Αυτο που βελτιώθηκε σε σχέση με το προηγούμενο σπερμοδιαγραμμα που έκανε πριν τρία χρόνια,είναι η ποσότητα των σπερματοζωαρίων,έχει παραπάνω τώρα.Πιστευεις πως θα μπορέσουμε να κάνουμε υγιείς βλαστοκυστες με τόσο κακό σπέρμα?Σκέφτομαι πως για τις  αποτυχίες που είχαμε,ευθύνεται το κακό σπέρμα,η ανδρολογος μας είπε πως μάλλον αυτό έφταιξε 

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

Βαλεντίνα μου να σου ζήσει ο πρίγκιπας!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)

Να είναι υγιής κ ευτυχισμένος στην ζωή του!!!!!! :-)

Πως είσαι ?? πες μας πως είναι οι πρώτες μέρες με το μωρό στο σπίτι.......

Αντε κ στις επόμενες κορίτσια!!!!!!!! :wink:

φιλιά!!!!

Γεια σασ κοριτσια!!! Σημερα πηγαμε για την επανεξεταση για τον ικτερο, και τελικα ολα καλα, πεφτει τωρα..... μου εφυγε ενα βαροσ!!!! Βροχερη, σευχαριστο κουκλα μου!!! οι προτεσ μερεσ στο σπιτι ειναι πολυ διαφορετικεσ απο πριν....πολυ τρεξημο, νυχτεσ χορισ υπνο, και να μην ξερεισ πωσ να κανεισ το καθε τι!!!να σου πω την αλιθεισ, απο την κουραση δεν εχω συνιτοποιησει ακομα τι εγεινε...χαχχα η κοιλια σχεδον εφυγε, μονο βυζια με γαλα και τεραστια μου θυμηζουν για την κατασταση...χχαχαχαχ

Καλησπέρα κούκλες μου! Είστε όλες καλα; Το ελπιζω κ το εύχομαι!!!

Εμεις ακομα κάνουμε μαραθώνιους θηλασμους και πήγαμε εχθες στην παιδίατρο κ μας εκανε την καρδιά κήπο. Δεν εχει πάρει λέει πολυ βαρος κ να δούμε τι φταίει.

Νοικιάσαμε ζυγαριά κ πριν κ μετά το θηλασμο το ζυγιζουμε για να δούμε ποσο τρώει για να μη του δωσω μπιμπερο γτ μετά βαριέται να θηλασει...

Σα να μην μου φτανανε ολα αυτα απο χθες το βράδυ μου ψήνεται η μικρή μου στον πυρετό.... Τι άλλο βάσανο πια!; Τα εχω παίξει!.....

Κοριτσι μου, περαστηκα στο μωρακι σου!!!!και υπομονη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα μανουλες? Πως εισαστε σημερα? Βλεπω πλησιαζουμε στις μερες μας και εχουμε αρχισει να αραιωνουμε! Εμεις εχουμε ραντεβου στον γιατρο σημερα και θα κανονισουμε αν θα μπουμε αυριο ή μεθαυριο για την καισαρικη. Εφτασε η μεγαλη μερα!!!! Ανυπομονω και φοβαμαι ταυτοχρονα!


tt193766.aspx
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στα κοριτσια μου!!!!πως εισαστε;;;!!!!πως περασατε το 3ημερο;;;!!!!

Καλημερα μανουλες? Πως εισαστε σημερα? Βλεπω πλησιαζουμε στις μερες μας και εχουμε αρχισει να αραιωνουμε! Εμεις εχουμε ραντεβου στον γιατρο σημερα και θα κανονισουμε αν θα μπουμε αυριο ή μεθαυριο για την καισαρικη. Εφτασε η μεγαλη μερα!!!! Ανυπομονω και φοβαμαι ταυτοχρονα!

κοπελα μου, αυτο ηταν!!!!τελειωσαν τα ψεματα!!!!!μια δυο μερες εμειναν!!!!περιμενουμε νεα σου απο το γιατρο!!!!κ αν δεν "προλαβουμε" να τα πουμε, ευχομαι με το καλο το μωρακι σου!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες? Πως εισαστε σημερα? Βλεπω πλησιαζουμε στις μερες μας και εχουμε αρχισει να αραιωνουμε! Εμεις εχουμε ραντεβου στον γιατρο σημερα και θα κανονισουμε αν θα μπουμε αυριο ή μεθαυριο για την καισαρικη. Εφτασε η μεγαλη μερα!!!! Ανυπομονω και φοβαμαι ταυτοχρονα!

Πω πω... κοριτσακι μου.. εφτασες και εσυ στο τελος.. τι ομορφααα... ευχομαι να ειναι μια τελεια γεννα.. περιμενουμε νεα σου εεε...!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες? Πως εισαστε σημερα? Βλεπω πλησιαζουμε στις μερες μας και εχουμε αρχισει να αραιωνουμε! Εμεις εχουμε ραντεβου στον γιατρο σημερα και θα κανονισουμε αν θα μπουμε αυριο ή μεθαυριο για την καισαρικη. Εφτασε η μεγαλη μερα!!!! Ανυπομονω και φοβαμαι ταυτοχρονα!

Γεια σασ κοριτσια!!!!!!

Κοννα μου, σου ευχομαι καλα νεα απο τον γιατρο, και υγεια στο μικρο σου!!! ειναι υπεροχο οταν κρατασ αγκαλια το πλασματακι αυτο!!!! κλαμα που εχεισ να ριξεισ!!!!:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα μανουλες? Πως εισαστε σημερα? Βλεπω πλησιαζουμε στις μερες μας και εχουμε αρχισει να αραιωνουμε! Εμεις εχουμε ραντεβου στον γιατρο σημερα και θα κανονισουμε αν θα μπουμε αυριο ή μεθαυριο για την καισαρικη. Εφτασε η μεγαλη μερα!!!! Ανυπομονω και φοβαμαι ταυτοχρονα!

Κοννα μου εφτασε ο καιρος που θα κρατησεις αγκαλια το μικρο σου λουλουδακι!!!!Με το καλο κοριτσι μου....

Μπες να μας πεις νεα απο τον γιατρο οποτε μπορεσεις!!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες? Πως εισαστε σημερα? Βλεπω πλησιαζουμε στις μερες μας και εχουμε αρχισει να αραιωνουμε! Εμεις εχουμε ραντεβου στον γιατρο σημερα και θα κανονισουμε αν θα μπουμε αυριο ή μεθαυριο για την καισαρικη. Εφτασε η μεγαλη μερα!!!! Ανυπομονω και φοβαμαι ταυτοχρονα!

Φτανει και για σενα η μεγαλη μερα!!! Με το καλο κοριτσι μου να παρεις στην αγκαλια σου το πολυτιμο πλασματακι σου!!!

Εννοειται πως εχεις λιγο αγχος αλλα μην το αφησεις να κλεψει ουτε στιγμη απο την χαρα σου!!!

Ενημερωσε μας για τα νεοτερα!!

Οι μωρομανουλες μας τι κανουν; Να μας γραφετε τα νεα σας να μπαινουμε λιγο στο ρολο της μανουλας!!!

Εσεις κοριτσια στην αναμονη πως ειστε; Κορυφωνεται η αγωνια οσο περνανε οι μερες ε; Εγω παντως τα βραδυα κανω ολονυκτιες, κι οχι τοσο γιατι δεν βολευομαι η ποναω καπου αλλα ολο σκεφτομαι... Αυτο το αγχος να μην υπηρχε και τι καλα που θα ηταν ολα!!!!

Πολλα φιλια σε ολες!!!


1vKsp2.pngcountdown-1371186000z1395378000zb.png
Link to comment
Share on other sites

Αντε κορίτσια λίγο υπομονή και φτάνει η μεγάλη ώρα για όλες! Όσο για τις αϋπνιες εκλερακι δεν σου λέω τίποτα χτυπάω βραδυνη βάρδια, το πρωι με παίρνει λίγο ο ύπνος. Μακάρι να είχα λιγότερο αγχος και φοβο. Μανούλες να χαίρεστε τα νεογέννητα μωράκια σας και να μας λέτε τα νέα σας για να μας προετοιμάζετε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες? Πως εισαστε σημερα? Βλεπω πλησιαζουμε στις μερες μας και εχουμε αρχισει να αραιωνουμε! Εμεις εχουμε ραντεβου στον γιατρο σημερα και θα κανονισουμε αν θα μπουμε αυριο ή μεθαυριο για την καισαρικη. Εφτασε η μεγαλη μερα!!!! Ανυπομονω και φοβαμαι ταυτοχρονα!

Με το καλό και μην φοβάσαι για τίποτα! Όλα θα πάνε ΤΕΛΕΙΑ! Απλά να σκέφτεσαι την στιγμή που θα σου ακουμπήσουν στην αγκαλίτσα σου το μωράκι σου! Αυτό τα σβήνει ΟΛΑ!!:P


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε κορίτσια λίγο υπομονή και φτάνει η μεγάλη ώρα για όλες! Όσο για τις αϋπνιες εκλερακι δεν σου λέω τίποτα χτυπάω βραδυνη βάρδια, το πρωι με παίρνει λίγο ο ύπνος. Μακάρι να είχα λιγότερο αγχος και φοβο. Μανούλες να χαίρεστε τα νεογέννητα μωράκια σας και να μας λέτε τα νέα σας για να μας προετοιμάζετε.

Κι εγώ ποοοολλές αϋπνίες. Όταν τα ξημερώματα πια βυθίζομαι έρχεται η ώρα που ξυπνάει η μικρή μου!! Και μετά είμαι κομμάτια!!!!!!!!!!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όλες εδώ στο αγώνα λοιπόν.....

Σημερα ήμουν ήμουν στον γιατρό......το μωράκι μου προσπαθεί να εμπεδωθεί αλλά δεν το έχει κάνει ακόμη......:-( Αν δεν το κάνει θα πάμε για καισαρική........ στεναχωρήθηκα....... αν δεν γεννήσω μέχρι την Δευτέρα, θα πάμε για πρόκληση είπε ο ντοκ...... βέβαια ας είναι καλά το μωράκι μου κ ας βγει όπως θέλει.....

Εδώ κ λίγες μέρες, εκτός απο όλα αυτά τα συνηθισμένα συμπτώματα που έχουμε σε αυτή την εβδομάδα όπως πρήξιμο, δυσκαμψία,λαχάνιασμα, συχνοουρία, νιώθω σαν να με τρυπούνε καρφίτσες σε διαφορα σημεία του σώματος μου........ το είχε καμμιά από εσάς ???? ή μήπως τρελαίνομαι ???? χαχα.....

Με το καλό ευχομαι σε όλες......

Κόνα περιμένουμε νέα.....

Φιλιά!!!!


dYw9p3.png
Link to comment
Share on other sites

μανουλες καλησπερα! τι κανετε?χαθηκα γιατι ειχα τραπεζι την κ. δευτερα και σημερα ποναω πολυ απο κατω σαν να με σπρωχνει και εχω τρελαθει.ολοι μου λενε πως θα ερθει μεχρι τη κυριακη .μη σας πω και πιο νωρις..

πως ειστε εσεις?


ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΛΛΗΗΗΗΗΗΗ ΑΓΑΠΗΗΗΗΗ!

countdown-1371186000z1395378000zp.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Πηγαμε σημερα για το τομπλε βιοφυσικο προφιλ ολα μια χαρα 2100 το βαρος μας μονο που γυρισαμε λιγο στο πλαι με το κεφαλι στα πλευρα μου και ο ποπος κατω! Ε θα γυρισει πιστευω. Επισης ειμαστε μια εβδομαδα μεγαλυτερη με βαση τις μετρησεις απο οτι το μετρημα της περιοδους! Φανταζομαι οτι ισως και να βγει νωριτερα το καλο μου! Υγιες να ειναι και οποτε και οπως θελει! Α ειχαμε και μια επισκεψει στον οδοντιατρο καθοτι τωρα μας θυμηθηκε και ο φρονημητης μου αλλα θα περιμενει να γεννησω ειπε ο γιατρος, επισης ποναει το ποδι μου το δεξι απο το γοφο, αφηστε τα διαλυομαι σιγα σιγα χαχα! Καλο βραδυ σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!

Πηγαμε χθες στον γιατρο μας, καμια αλλαγη! Πωπος κατω (αλλωστε το νιωθω και εγω), ο τραχηλος στα 4,5 εκ. , πλακουντας μια χαρα, η μπεμπα τρεφεται κανονικα, παλμοι οκ! Οποτε κλεισαμε ραντεβου στην κλινικη την Πεμπτη! Κατα τις 11 θα παω να με ετοιμασουν και 1 η ωρα θα κανουμε την καισαρική. Πώς θα περασει η σημερινη μερα και νυχτα κοριτσια!!!!!Αγωνια,αγωνια,αγωνια!!!!

Μολις συνελθω θα σας πω την εμπειρια μου. Ως τότε πολλά πολλά φιλακια και υπομονή!


tt193766.aspx
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Πηγαμε σημερα για το τομπλε βιοφυσικο προφιλ ολα μια χαρα 2100 το βαρος μας μονο που γυρισαμε λιγο στο πλαι με το κεφαλι στα πλευρα μου και ο ποπος κατω! Ε θα γυρισει πιστευω. Επισης ειμαστε μια εβδομαδα μεγαλυτερη με βαση τις μετρησεις απο οτι το μετρημα της περιοδους! Φανταζομαι οτι ισως και να βγει νωριτερα το καλο μου! Υγιες να ειναι και οποτε και οπως θελει! Α ειχαμε και μια επισκεψει στον οδοντιατρο καθοτι τωρα μας θυμηθηκε και ο φρονημητης μου αλλα θα περιμενει να γεννησω ειπε ο γιατρος, επισης ποναει το ποδι μου το δεξι απο το γοφο, αφηστε τα διαλυομαι σιγα σιγα χαχα! Καλο βραδυ σε ολους!

Emilyp μια χαρα το μπεμπακι σου ε;;;Σε ποια εβδομαδα εισαι;;;

Με τον φρονημητη υπομονη,το εχω περασει και ξερω...Εγω εχω 2 εγκλειστους και πρεπει να γινει χειρουργειο αλλα το αφηνω....Οσο για το ποδι ΣΕ ΝΟΙΩΘΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!Εμενα με ποναει ο αριστερος γοφος συν οτι παθαινω κραμπες στην δεξια γαμπα καταλαβαινεις πως παω....Ενα ματσο χαλια ειμαι!!!!

Υπομονη, λιγος καιρος εμεινε!!!!:D:D:D:D

Καλημερα μανουλες!!

Πηγαμε χθες στον γιατρο μας, καμια αλλαγη! Πωπος κατω (αλλωστε το νιωθω και εγω), ο τραχηλος στα 4,5 εκ. , πλακουντας μια χαρα, η μπεμπα τρεφεται κανονικα, παλμοι οκ! Οποτε κλεισαμε ραντεβου στην κλινικη την Πεμπτη! Κατα τις 11 θα παω να με ετοιμασουν και 1 η ωρα θα κανουμε την καισαρική. Πώς θα περασει η σημερινη μερα και νυχτα κοριτσια!!!!!Αγωνια,αγωνια,αγωνια!!!!

Μολις συνελθω θα σας πω την εμπειρια μου. Ως τότε πολλά πολλά φιλακια και υπομονή!

Αντε εφτασε ο καιρος!!!!Δεν πειραζει που τελικα θα πας με καισαρικη...Εσυ και το μωρο να ειστε καλα, αυτο μετραει!!!!!Φυσιολογικο ειναι να εχεις αγωνια....Με το καλο λοιπον και οποτε μπορεσεις μας γραφεις!!!!:D:D:D

μανουλες καλησπερα! τι κανετε?χαθηκα γιατι ειχα τραπεζι την κ. δευτερα και σημερα ποναω πολυ απο κατω σαν να με σπρωχνει και εχω τρελαθει.ολοι μου λενε πως θα ερθει μεχρι τη κυριακη .μη σας πω και πιο νωρις..

πως ειστε εσεις?

Λες να σκασει μυτη η μικρη νωριτερα;;;;Τσαουσα η μπουμπου...Σου λεει βαρεθηκα θελω να δω την μαμα μου!!!!:D:D:D

Όλες εδώ στο αγώνα λοιπόν.....

Σημερα ήμουν ήμουν στον γιατρό......το μωράκι μου προσπαθεί να εμπεδωθεί αλλά δεν το έχει κάνει ακόμη......:-( Αν δεν το κάνει θα πάμε για καισαρική........ στεναχωρήθηκα....... αν δεν γεννήσω μέχρι την Δευτέρα, θα πάμε για πρόκληση είπε ο ντοκ...... βέβαια ας είναι καλά το μωράκι μου κ ας βγει όπως θέλει.....

Εδώ κ λίγες μέρες, εκτός απο όλα αυτά τα συνηθισμένα συμπτώματα που έχουμε σε αυτή την εβδομάδα όπως πρήξιμο, δυσκαμψία,λαχάνιασμα, συχνοουρία, νιώθω σαν να με τρυπούνε καρφίτσες σε διαφορα σημεία του σώματος μου........ το είχε καμμιά από εσάς ???? ή μήπως τρελαίνομαι ???? χαχα.....

Με το καλό ευχομαι σε όλες......

Κόνα περιμένουμε νέα.....

Φιλιά!!!!

Βροχερη μου κοντευεις αγαπη μου!!!Ποτε λεγαμε τον πονο μας και να τωρα που εσυ σε μερικες μερες θα κρατας τον θησαυρο σου αγκαλια κι εγω σε κανα 2 μηνες!!!!Με το καλο και ας ερθει οπως θελει το γλυκο μας αντρακι!!!!:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...