Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

Καλησπερα κ απο μια χαμενη ψυχη!!! :) :) :)

Μπαινω συχνα να σας διαβασω αλλα δεν εγραφα τιποτα.

Γεμιζει το καφε μας με μωρακια κ καθε φορα που διαβαζω για μια ψυχουλα που ερχετε στον κοσμο κ εγω βουρκωνω!! Που να δω κ το κοριτσακι μου!! Εκει με φανταζομαι κλαμα κ κακο!!

Ελπιζω να μην ξεχασω καμια κ θελω να ευχηθω στην τονια, την κοννα, την βαλεντινα, την αριαδνη, την μαρια, την myrina κ οπως φαινεται κ στην joannako να σας ζησουν τα αγγελουδακια σας!! Να ειναι παντα ευτυχισμενα κ να εχουν μια ζωη στρωμενη με ροδοπεταλα!!

Στις υπολοιπες απο μας, κοριτσια πλησιαζει σιγα σιγα ο καιρος!! Με εναν πονο κ εμεις να παρουμε στην αγκαλιτσα μας υγειεστατα μωρακια!!

Emilyp ειδα οτι με "εψαχνες" !!! Απο τις τελευταιες ειμαστε εμεις ε!! Λοιπον τα νεακια μου ειναι τα εξης: προς το παρον δεν μπορω να πω οτι ζοριζομαι ιδιαιτερα παρολο που πιο πολυ ειναι η τεμπελια που με πιανει κ δεν θελω να κουνηθω!! Απο κιλα μετα απο το σοκ που επαθε ο γιατρος που εβαλα 4 κιλα σε ενα μηνα(συνολικα 14) με τρομοκρατησε οτι αν συνεχισω ετσι εκτος απο μενα θα επιβαρυνω κ το μωρακι μου.... Τρομαξα κ εγω κ ειπα να ειμαι λιγο προσεκτικη κ ετσι 3 εβδομαδες μετα παραμενω στα ιδια κιλα. Το μωρακι μου δοξα το θεο ειναι μια χαρα...οι μετρησεις βγαινουν καλες , μια ανησυχια που ειχε για τον πλακουντα τελικα δεν ηταν τιποτα. Μονο που η μικρουλα μου ειναι παλι σε ισχιακη θεση κ οσο κ αν ο γιατρος μου λεει οτι θα γυρισει εγω δεν το πολυπιστευω... Εννοειται δεν με νοιαζει ο τροπος που θα γεννησω αρκει το κοριτσι μου να ειναι καλα απλα παντα ειχα το ονειρο του φυσιολογικου τοκετου.

Εσυ πως εισαι;; Η κοιλιτσα;; Για πες μας κ εσυ τα νεακια σου!!

Φιλακια σε ολα τα κοριτσια του καταπληκτικου καφε!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

konna82 να σου ζησει καλη ανατροφη στο βλασταρι σου !!!1

Kristy25 γεια σου. Εμεις ειμαστε καλα εχουμε παρει γυρω στα 20 (γκουχ γκουχ) κιλα ε ενταξει ευτυχως τελειωνουμε ποσο ακομα να παρω η εγκυος χαχα. Αλλα δεν αγχωνομαι γιαυτο μετα θα φυγουν και το μωρακι μου θα ειναι μια χαρα. Που λες με τον ποπο ειμαστε και εμεις προς το παρον επισης δεν ανησυχουμε πως θα γεννησουμε , τον τροπο τον βλεπουμε ειτε φυσιολογικα ειτε καισαρικη απλα να ειμαστε καλα και οι 2. Ψυχολογικες μεταπτωσεις απειρες , βαρεμαρα επισης παρα πολυ και υπομονη μπολικη.Εγω πιστευω οτι θα γεννησουμε πιο νωρις αλλα ετσι το λεω. Σου ειπα να παν ολα καλα και τα υπολοιπα θα ερθουν.Θα περασει ο καιρος παρα πολυ γρηγορα....Εντωμεταξυ κοριτσι εσυ αγορι εγω καναμε το ζευγαρακι. Μπαινε να μας μιλας που και που....Φιλια καλα να ειστε !!!

Valentina στη βικυ πας για συμβουλο θηλασμου ?

Link to comment
Share on other sites

Κοροτσια ειμαι στο μαιευτηριο . Καναμε κσισαρικη τελικα λογω του οτι ειχε κουραστει ο τραχηλος πολυ κ θσ ητσν μεγσλο ρισκο.

Η μικρη μου βγηκε 3.330.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ χαρα σλλα σπο τη πιεση να βγει εχασε πολυ ζαχαρο και ειναι με ορο για λιγες ωρες . Εγω ποναω αλλα μσλλον φτσιει που ημουν σιγουρη ηια φ.τ. και τρομαξα με την αλλαγη σχεδιου!θα σας πω αναλυτικα αλλα ωρα ... φιλακια!!!


ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΛΛΗΗΗΗΗΗΗ ΑΓΑΠΗΗΗΗΗ!

countdown-1371186000z1395378000zp.png

Link to comment
Share on other sites

Κοροτσια ειμαι στο μαιευτηριο . Καναμε κσισαρικη τελικα λογω του οτι ειχε κουραστει ο τραχηλος πολυ κ θσ ητσν μεγσλο ρισκο.

Η μικρη μου βγηκε 3.330.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ χαρα σλλα σπο τη πιεση να βγει εχασε πολυ ζαχαρο και ειναι με ορο για λιγες ωρες . Εγω ποναω αλλα μσλλον φτσιει που ημουν σιγουρη ηια φ.τ. και τρομαξα με την αλλαγη σχεδιου!θα σας πω αναλυτικα αλλα ωρα ... φιλακια!!!

Να σου ζησει η κορούλα σου!!! Να ειναι ενα χαρουμενο και υγιες παιδακι!!!


tt193766.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! Τι κανετε μανουλες?

Εμεις όλο το βραδυ διναμε μονο στηθος και επιτελους καποια στιγμη πεινασε η πριγκιππεσα μου και ξυπνησε μονη της για να φαει. Μα να παλευουμε 2 ανθρωποι να την ξυπνησουμε και να αρνειται! Μολις ομως της εβαζες το μπουκαλι το ρουφουσε σαν τρελη, αρα πεινουσε αλλα τεμπελιαζε. Ε χθες ειπαμε τελος!!! Μονο στηθος και καποια στιγμη που θα παει θα ξυπνησει μονη της. Βεβαια όλο το βραδυ εκανε μονο 1 φορά κακά και σκεφτομαι μηπως δεν τρωει αρκετα και να της δινω και λιγο συμπληρωμα. Αυτα τα δικα μας τα νεα κοριτσια!!!


tt193766.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια μου!!!!πως εισαστε;;;!!!!!

Κοροτσια ειμαι στο μαιευτηριο . Καναμε κσισαρικη τελικα λογω του οτι ειχε κουραστει ο τραχηλος πολυ κ θσ ητσν μεγσλο ρισκο.

Η μικρη μου βγηκε 3.330.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ χαρα σλλα σπο τη πιεση να βγει εχασε πολυ ζαχαρο και ειναι με ορο για λιγες ωρες . Εγω ποναω αλλα μσλλον φτσιει που ημουν σιγουρη ηια φ.τ. και τρομαξα με την αλλαγη σχεδιου!θα σας πω αναλυτικα αλλα ωρα ... φιλακια!!!

μια χαρα η μικρουλα σου!!!! ειναι αρχη ακομα γι'αυτο πονας κουκλα μου!!!!λιγο υπομονη, θα εισαι καλυτερα σε 2-3 μερες!!!τι σου ειπαν για το ζαχαρο κ μπηκε το μωρακι σε ορο;;;

Καλημερα!!! Τι κανετε μανουλες?

Εμεις όλο το βραδυ διναμε μονο στηθος και επιτελους καποια στιγμη πεινασε η πριγκιππεσα μου και ξυπνησε μονη της για να φαει. Μα να παλευουμε 2 ανθρωποι να την ξυπνησουμε και να αρνειται! Μολις ομως της εβαζες το μπουκαλι το ρουφουσε σαν τρελη, αρα πεινουσε αλλα τεμπελιαζε. Ε χθες ειπαμε τελος!!! Μονο στηθος και καποια στιγμη που θα παει θα ξυπνησει μονη της. Βεβαια όλο το βραδυ εκανε μονο 1 φορά κακά και σκεφτομαι μηπως δεν τρωει αρκετα και να της δινω και λιγο συμπληρωμα. Αυτα τα δικα μας τα νεα κοριτσια!!!

konna μου, λιγο υπομονη!!!!θα πιασει!!!!αν ειναι "τεμπελουλα" κ της δινεις κ ξενο, μετα θα αρνειται να πιασει το στηθος!!!! λιγο υπομονη!!!! κ μπραβο σου για την υπομονη σου!!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

:) :) :)

Γεια σε ολα τα κοριτσια!!!!!!!! Κριστυ μου, ευχαριστω πολυ, και συ με ενα πονο.... πλισιαζει και η δικη σου ωρα σιγα σιγα!!!!!

Valentina στη βικυ πας για συμβουλο θηλασμου ?

Γεια σου κουκλα μου και σε σενα.... οχι, εχω μια μαια η οποια εκανε και μαθηματα παλια, την λενε Λιτσα... τωρα δουλευει στο Βενιζελεο... ειναι απιστευτη, αν δεν ηταν αυτη, δεν θα τα καταφερνα ουτε στο τελοσ τησ γεννασ που ηταν δισκολη, ουτε στο θηλασμο... να ειναι καλα η γυναικα!!!! εσυ πασσε καμια???Με το επιδομα τι εκανεσ τελικα??? εγω τωρα θα παρω σε 5 μερεσ και την λοχειασ....

Κοροτσια ειμαι στο μαιευτηριο . Καναμε κσισαρικη τελικα λογω του οτι ειχε κουραστει ο τραχηλος πολυ κ θσ ητσν μεγσλο ρισκο.

Η μικρη μου βγηκε 3.330.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ χαρα σλλα σπο τη πιεση να βγει εχασε πολυ ζαχαρο και ειναι με ορο για λιγες ωρες . Εγω ποναω αλλα μσλλον φτσιει που ημουν σιγουρη ηια φ.τ. και τρομαξα με την αλλαγη σχεδιου!θα σας πω αναλυτικα αλλα ωρα ... φιλακια!!!

Να σου ζησει και παλι κουκλα μου!!!!!! Τελοσ καλο, ολα καλα!!!! ο πονοσ θα φυγει σιγα σιγα, εσυ τουλαχιστων θα μπορεισ να κατσεισ...χαχαχ γιατι εγω δεν μπορουσα για μια βδομαδα να καθομαι σαν τον ανθρωπο με τοσα ραματα στο αυτο μου και μεσα και εξω....χαχαχ φιλακια πολλα!!!

Καλημερα!!! Τι κανετε μανουλες?

Εμεις όλο το βραδυ διναμε μονο στηθος και επιτελους καποια στιγμη πεινασε η πριγκιππεσα μου και ξυπνησε μονη της για να φαει. Μα να παλευουμε 2 ανθρωποι να την ξυπνησουμε και να αρνειται! Μολις ομως της εβαζες το μπουκαλι το ρουφουσε σαν τρελη, αρα πεινουσε αλλα τεμπελιαζε. Ε χθες ειπαμε τελος!!! Μονο στηθος και καποια στιγμη που θα παει θα ξυπνησει μονη της. Βεβαια όλο το βραδυ εκανε μονο 1 φορά κακά και σκεφτομαι μηπως δεν τρωει αρκετα και να της δινω και λιγο συμπληρωμα. Αυτα τα δικα μας τα νεα κοριτσια!!!

Μπραβο κουκλα!!!!!!!!!!!!αξηζει τον κοπο, πιστεψε με!!!!!!!! μην δωσεισ μπουκαλη με τιποτα!!!!!!!!μονο αν σε δεκα μερεσ δεν παρει το βαροσ που γεννηθηκε..... ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

6a00e553a7b4ae88340163001e8825970d-450wi

:-D...Μανουλες Μαρτιου-Απριλιου 2014...:-D

χαρα25---> 26/01/2014--> Γεννησε ενα κοριτσακι 1.150 gr.. 27η εβδομαδα

Dms2310 -> 6/2/2014 --> Κ.τ... Γεννησαμε εναν αντρα 4.000 gr

Anaida ---> 6/2/2014 -->Κ.τ ... Γεννησαμε ενα Κοριτσαρο 2.100 gr

Τονια89--->15/2/2014 --> ... Γεννησαμε μια μπουμπου 2,770 gr

ValentinaSp-->25/2/2014--> ...Γεννησαμε εναν αντρακλα 3380 gr

Myrina-------> 5/3/2014--> ...Γεννησαμε μια κουκλα 3870 gr

Konna82 ---> 6/3/2014--> Κ.τ... Γεννησαμε μια κορουλα 3200 gr

Αριαδνη89 -- -> 10/3/2014 --> Κ.τ .. Ηρθε στον Κοσμο ενας αντρακλας 3200 gr

joannako--> 11/3/2014 --> Κ.τ .. Γεννηθηκε μια Κουκλα 3330 gr

lenachania ----> 6/3/2014

bmcie --------> 7/3/2014

βροχερή------>11/3/2014

Linaki1988 ----->17/3/2014

KMG! -------> 21/3/2014 (Προγραμματισμενη Κ.Τ)

Εκλεράκι ----> 22/3/2014

Ntinaki04 ---->25/03/2014

sspyr82 ------>1/4/2014(Προγραμματισμενη Κ.τ)

Sunflower5000->5/4/2014

dinask -- -------> 7/4/2014

georgia-kak --> 09/4/2014

Tsoupina ------>12/4/2014

MarilenaDim --> 13/4/2014

aphrodite1978 ---->14/4/2014

evhgiorgos --> 14/4/2014

elenitsamou --> 16/4/2014

Isigs--> 16/4/2014

stavr77 -------> 17/4/2014

kristy25-------> 25/4/2014

emilyp--------->25/4/2014

i want to be mama ----> 19/5/2014


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Joannak να σου ζησει , ευχομαι ολα τα καλα!!!!!

Valentina σε 5 μερες περιπου θα το εισπραξω κ εγω . Εχω καταθεσει τα χαρτια. Εγω εχω κανει 2 σεμιναρια για θηλασμο και πηγαινω κ σε σεμιναρια υποστηριξης για εγκυους! Αν χρειαστω την δικια σου θα σου πω να μου στειλεις το τηλ της!"""

Εγω δεν ειμαι στη λιστα με τις επιλαχουσες μαμαδες:(((( βαλτε με και μενααααα βρε κοριτσια!!!! Ειμαι 25/4/14 μαζι με την κρυστη !

Φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6a00e553a7b4ae88340163001e8825970d-450wi

:-D...Μανουλες Μαρτιου-Απριλιου 2014...:-D

χαρα25---> 26/01/2014--> Γεννησε ενα κοριτσακι 1.150 gr.. 27η εβδομαδα

Dms2310 -> 6/2/2014 --> Κ.τ... Γεννησαμε εναν αντρα 4.000 gr

Anaida ---> 6/2/2014 -->Κ.τ ... Γεννησαμε ενα Κοριτσαρο 2.100 gr

Τονια89--->15/2/2014 --> ... Γεννησαμε μια μπουμπου 2,770 gr

ValentinaSp-->25/2/2014--> ...Γεννησαμε εναν αντρακλα 3380 gr

Myrina-------> 5/3/2014--> ...Γεννησαμε μια κουκλα 3870 gr

Konna82 ---> 6/3/2014--> Κ.τ... Γεννησαμε μια κορουλα 3200 gr

Αριαδνη89 -- -> 10/3/2014 --> Κ.τ .. Ηρθε στον Κοσμο ενας αντρακλας 3200 gr

joannako--> 11/3/2014 --> Κ.τ .. Γεννηθηκε μια Κουκλα 3330 gr

lenachania ----> 6/3/2014

bmcie --------> 7/3/2014

βροχερή------>11/3/2014

Linaki1988 ----->17/3/2014

KMG! -------> 21/3/2014 (Προγραμματισμενη Κ.Τ)

Εκλεράκι ----> 22/3/2014

Ntinaki04 ---->25/03/2014

sspyr82 ------>1/4/2014(Προγραμματισμενη Κ.τ)

Sunflower5000->5/4/2014

dinask -- -------> 7/4/2014

georgia-kak --> 09/4/2014

Tsoupina ------>12/4/2014

MarilenaDim --> 13/4/2014

aphrodite1978 ---->14/4/2014

evhgiorgos --> 14/4/2014

elenitsamou --> 16/4/2014

Isigs--> 16/4/2014

stavr77 -------> 17/4/2014

kristy25-------> 25/4/2014

emilyp--------->25/4/2014

i want to be mama ----> 19/5/2014

__________________


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σασ κοριτσια!!!! τι κανετε???? εμενα μου κανει μαραθονια αλλαγησ....χαχα ειναι ενα μικρο γουρουνακι......θελω υπνοοοοοο!!!!!!!!!Κοιμιθητε τωρα που μπορειτε......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολες τις μανουλες!

Τα νεα από τη μαχη του θηλασμου ειναι θετικα! Ορμαμε σαν τρελες στο στηθος και ακομα και οταν κοιμομαστε το θελουμε για πιπιλα!!!! Αυτο το τελευταιο ειναι κουραστικο και να δω πως θα της το ξεμαθω. Το πρωι ημασταν στο στηθος απο τις 4:30 εως τις 5:40! Στην αρχη τρωγαμε, μετα μας επαιρνε ο υπνος, εβγαινε η θηλη απο το στοματακι και 2 λεπτα μετα γκρινιαζαμε μεχρι να την ξανααρπαξουμε με μανία!!! Ε κατα τις 6 επιτελους κοιμηθηκαμε!!!

Τρελαινομαι απο αγαπη ομως! Οτροπος που κουναει με παθος το κεφαλακι της και ανοιγει διαπλατα το στοματακι μεχρι να πιασει το στηθος με κανει και λιωνω! Οσες το εχετε ζησει ή το ζειτε καταλαβαινετε! Οι μανουλες που περιμενουν ακομα το μωρακι τους τους λεω οτι ο θηλασμος ειναι τόσο μεγαλη υποθεση που αξιζει το αρχικο πονο και την ελλειψη υπνου! Παλεψτε το, θα νιωσετε τετοια αγαπη που δεν εχω λογια να σας την περιγραψω!!! Φιλακια σε ολες σας!!!


tt193766.aspx
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολες τις μανουλες!

Τα νεα από τη μαχη του θηλασμου ειναι θετικα! Ορμαμε σαν τρελες στο στηθος και ακομα και οταν κοιμομαστε το θελουμε για πιπιλα!!!! Αυτο το τελευταιο ειναι κουραστικο και να δω πως θα της το ξεμαθω. Το πρωι ημασταν στο στηθος απο τις 4:30 εως τις 5:40! Στην αρχη τρωγαμε, μετα μας επαιρνε ο υπνος, εβγαινε η θηλη απο το στοματακι και 2 λεπτα μετα γκρινιαζαμε μεχρι να την ξανααρπαξουμε με μανία!!! Ε κατα τις 6 επιτελους κοιμηθηκαμε!!!

Τρελαινομαι απο αγαπη ομως! Οτροπος που κουναει με παθος το κεφαλακι της και ανοιγει διαπλατα το στοματακι μεχρι να πιασει το στηθος με κανει και λιωνω! Οσες το εχετε ζησει ή το ζειτε καταλαβαινετε! Οι μανουλες που περιμενουν ακομα το μωρακι τους τους λεω οτι ο θηλασμος ειναι τόσο μεγαλη υποθεση που αξιζει το αρχικο πονο και την ελλειψη υπνου! Παλεψτε το, θα νιωσετε τετοια αγαπη που δεν εχω λογια να σας την περιγραψω!!! Φιλακια σε ολες σας!!!

Χαίρομαι πολύ που το βιώνεις τόσο θετικά! Εύχομαι να συνεχίσουν όλα τόσο όμορφα και ροζουλένια!!:P:p


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...