Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Καλησπερα Μartha86.. Το διαβασα και εγω.. Δεν νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο.. Δεν μου φανηκε το αρθρο πολυ "εγκυρο". Ελεγε στο τελος κατι για τον αντιχριστο κλπ οποτε μαλλον καποιο σεναριο επιστημονικης φαντασιας θα ειναι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακια μου μολις πηγα για υπερηχο! Ειμαι 7 εβδομαδων ακουσαμε καρδουλες !!!!!!! Τελειο!!!!! Το ενα ακουγοταν πολυ γρηγορα κ το αλλο πιο αργα κ εωτησαμε κ μας ειπε οτι συνηθως ειναι ενα κ ενα.... Δεν το δενουμε... Αλλα so happy!!!!!


com]uiFTp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλως σας βρηκα!ειμαι μαλλον η πιο ''φρεσκια'',εχθες περιμενα περιοδο και σημερα η χοριακη μου 146.καταλαβα την εγκυμοσυνη απο πολυ νωρις αφου να φανταστειτε η πρωτη χοριακη 3/1 ηταν 20 και σημερα 7/1 146!εχω πολλες αναγουλες και ξινιλες και καποια κοπελα ειπε για τη χαλια γευση,λοιπον εγω πριν καπνιζα,οχι πολυ 3 4 τσιγαρα (φυσικα κοπηκε μαχαιρι πριν τη χοριακη) τετοιο στομα ειχα οταν πολυυυυ παλια καπνιζα πολυ και ειχα μια γευση χααααλιαααα!!!!ελπιζω να τα λεμε και να εχουμε μια τελεια εγκυμοσυνη οοολλλεεεςςς!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλως σας βρηκα!ειμαι μαλλον η πιο ''φρεσκια'',εχθες περιμενα περιοδο και σημερα η χοριακη μου 146.καταλαβα την εγκυμοσυνη απο πολυ νωρις αφου να φανταστειτε η πρωτη χοριακη 3/1 ηταν 20 και σημερα 7/1 146!εχω πολλες αναγουλες και ξινιλες και καποια κοπελα ειπε για τη χαλια γευση,λοιπον εγω πριν καπνιζα,οχι πολυ 3 4 τσιγαρα (φυσικα κοπηκε μαχαιρι πριν τη χοριακη) τετοιο στομα ειχα οταν πολυυυυ παλια καπνιζα πολυ και ειχα μια γευση χααααλιαααα!!!!ελπιζω να τα λεμε και να εχουμε μια τελεια εγκυμοσυνη οοολλλεεεςςς!!!!

Καλησπερα και καλως μας ηρθες... εγω ειπα για την απαισια γευση η οποια ειναι και το μοναδικο μου σύμπτωμα μέχρι και τωρα . Οσο για το τσιπακι ευχομαι να ειναι ακομα μια μπούρδα του ιντερνετ γιατί μου σηκώθηκε η τρίχα οταν το διάβασα. .


tt1d1f0a

event.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα my girl! Το τρίτο? Βρήκαμε κάποια να ρωτάμε για όλες μας τις απορίες!!!!Με το καλό! Την Παρασκευή πήγα στο γιατρό και είδα το σποράκι...Ακούσαμε και καρδούλα (για την ακρίβεια ήταν όλο μια καρδούλα...)!Τώρα αρχές Φλεβάρη πάλι...Πώς περνάει ο καιρός μέχρι τότε????

Κανένα νέο οι υπόλοιπες?

Μπορεί κάποια να μου πει πως μπαίνει αυτό το sticker?Προσπαθώ αλλά τπτ...

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=191

Εδώ έχει ένα βίντεο το οποίο δείχνει αναλυτικά πως μπαίνει η υπογραφή.


tt1d1f0a

event.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!:P:p:p:p ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε όλες

και εγώ μανούλα Αυγούστου 2014!!!!!!

24/8 (με παράταση 27/8).

χθες άκουσα καρδούλα (150 το λεπτό) υπέροχος ήχος!!!!!!!!!:D:D:D:D:D

μπράβο που φτιάξατε αυτό το θέμα (ήθελα και εγώ και δεν ήξερα πως να το φτιάξω).

να έχουμε όλες μια υπέροχη εγκυμοσύνη και τα μπεμπέ μας να είναι υγιή και γερά!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πεινάω καθε τρεις ωρες.... ειναι καμια που να με νιωθει?????

Άστα Μαρθα μου σε νιώθω εγώ!!!! Ευτυχώς θελω να τρώω πολλά Φρουτα και σώζεται λίγο η κατάσταση (αφού έφαγα σαν βόδι τις γιορτές).:D:D:D:D


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Άστα Μαρθα μου σε νιώθω εγώ!!!! Ευτυχώς θελω να τρώω πολλά Φρουτα και σώζεται λίγο η κατάσταση (αφού έφαγα σαν βόδι τις γιορτές).:D:D:D:D

Το θεμα ειναι τι τρως καθε τρεις ωρες?? Και αντε εφαγα μια μπανανα.. θα με κρατήσει? ? Εχω ξεκινησει με πολλα κιλα απο την αρχη και τωρα πρεπει να προσεχω δεκα φορες παραπανω απο ολες τις υπολοιπες γκαστρουλες. Λεω να μιλησω με κάποιον διαιτολόγο για να μου δωσει εναν μπούσουλα και μετα βλέπουμε. .


tt1d1f0a

event.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλως σας βρηκα,και ελπιζω να τα λεμε για κανα 8 μηνο!!!!

εγω δεν εχω περισσοτερο ορεξη μην πω πως εχω και λιγο λιγοτερη αλλα αυτο που κανω πλεον και δεν το εκανα πριν ειναι το γλυκο το απογευμα,πριν ετρωγα ενα κομματακι σοκολατα για να ξεγελιεμαι και τωρα τρωω ενα γαλακτομπουρεκο νααααα με το συμπαθειο!!!και το τρωω χωρις τυψεις φυσικα;)!οταν προσπαθω να κρατηθω κατα καιρους το ρθχνω στα παξιμαδια και τα γιαουρτακια με μελι και καρυδια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα φίλες μου!!!!!!:D:D:D

Είστε καλα; Αλεξια μου θετική σκέψη , θα τα λέμε σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσυνης . Εννοείται και αφού γεννηθούν τα μπεμπε (ελπίζω να έχουμε χρονο):D και μακάρι κάποια στιγμή να γνωριστόυμε κιόλας.

Όσο για την όρεξη: εγώ τις πρώτες 3 εβδομάδες δεν είχα καθόλου. Τώρα δείτε τι τρώω (Μαρθα μου και εγώ με 10 κιλά πάνω απο το κανονικό μου έμεινα εγκυος οπότε και εγώ πρεπει να προσέχω):

Το πρωί ένα φυσικό χυμό πορτοκαλί ,μια μπανανα και κατα τις 10 1 τυρόπιτα .

Κατα τις 12 κ τις 2 απο ενα τοστ (ειμαι στη δουλειά ).

Ε μετα τρώω στις 5 με 5:30 φαγητό.στις 7-8 φρουτοσαλάτα . Και κατα τις 10 (αν ειμαι ξύπνια ) πάλι Φρουτα ή κάτι ελαφρύ (ενα ζαχαροπλαςτειο - Πλάκα κανω)Πριν έτρωγα να καταλάβετε 1 φορά την ημέρα.οποτε τώρα έτςι γεμίζει η μέρα μου φαγητό.

Αν θελω να φάω γλυκό θα φάω (ο γιατρος μου μου είπε να αποφύγω : το αλάτι,τις πολλές πατάτες , τα γλυκά και τα πολλα ζυμαρικά:mad:)

Και ειμαι λιχουδα & μακαρονού ,οπότε :mad:

Γερά να ειναι τα Μωρακια μας και όλα θα τα παλέψουμε!!!!!


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλες μου!!!!!!:D:D:D

Είστε καλα; Αλεξια μου θετική σκέψη , θα τα λέμε σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσυνης . Εννοείται και αφού γεννηθούν τα μπεμπε (ελπίζω να έχουμε χρονο):D και μακάρι κάποια στιγμή να γνωριστόυμε κιόλας.

Όσο για την όρεξη: εγώ τις πρώτες 3 εβδομάδες δεν είχα καθόλου. Τώρα δείτε τι τρώω (Μαρθα μου και εγώ με 10 κιλά πάνω απο το κανονικό μου έμεινα εγκυος οπότε και εγώ πρεπει να προσέχω):

Το πρωί ένα φυσικό χυμό πορτοκαλί ,μια μπανανα και κατα τις 10 1 τυρόπιτα .

Κατα τις 12 κ τις 2 απο ενα τοστ (ειμαι στη δουλειά ).

Ε μετα τρώω στις 5 με 5:30 φαγητό.στις 7-8 φρουτοσαλάτα . Και κατα τις 10 (αν ειμαι ξύπνια ) πάλι Φρουτα ή κάτι ελαφρύ (ενα ζαχαροπλαςτειο - Πλάκα κανω)Πριν έτρωγα να καταλάβετε 1 φορά την ημέρα.οποτε τώρα έτςι γεμίζει η μέρα μου φαγητό.

Αν θελω να φάω γλυκό θα φάω (ο γιατρος μου μου είπε να αποφύγω : το αλάτι,τις πολλές πατάτες , τα γλυκά και τα πολλα ζυμαρικά:mad:)

Και ειμαι λιχουδα & μακαρονού ,οπότε :mad:

Γερά να ειναι τα Μωρακια μας και όλα θα τα παλέψουμε!!!!!

ε ενταξει εχεις λιγο περιεργο ωραριο και τρως αργα το μεσημεριανο για αυτο ειναι λιγικο να τρως το πρωι κατι παραπανω πως θα βγει η μερα?εγω εχθες απο 3 μχρι 5 τα ξημερωματα ειχα αυπνιες απο τις σκατοσκεψεις μου μαλλον και το αγχος!κοριτσια αρχιζω και τα χανω σκεφτομουν πως το στομαχι δεν ηταν τοσο χαλια οσο τις προηγουμενες μερες και αγχωθηκα!το πρωι οταν ξυπνησα βεβαια ειχα ενα πραγμα σαν να ημουν σε καραβι και αν ειναι δυνατον ενιωθα χαλια σωματικα για λιγο και εγω χαιρομουν κουλο????μεχρι την δευτερα για τον πρωτο υπερυχο θα περασω δυσκολα!!!

Link to comment
Share on other sites

"κοριτσια αρχιζω και τα χανω σκεφτομουν πως το στομαχι δεν ηταν τοσο χαλια οσο τις προηγουμενες μερες και αγχωθηκα!το πρωι οταν ξυπνησα βεβαια ειχα ενα πραγμα σαν να ημουν σε καραβι και αν ειναι δυνατον ενιωθα χαλια σωματικα για λιγο και εγω χαιρομουν κουλο????μεχρι την δευτερα για τον πρωτο υπερυχο θα περασω δυσκολα!!!"

Ειδες τι ωραίο; Και εγώ όταν δεν νιώθω τίποτα αγχώνομαι όταν ειμαι χάλια μια χαρά όλα!!!!!αντε να έρθει η Δευτέρα για τον υπέρηχο!!!!πωπω θα τρελαθείς ( εγώ εχω κανει δυο : στο ενα είδα το σάκο και στο άλλο είδα το μπεμπε και άκουσα καρδούλα) αιώνας μου φαίνεται μέχρι να πάω ξανά για το τρίτο υπέρηχο.


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

"κοριτσια αρχιζω και τα χανω σκεφτομουν πως το στομαχι δεν ηταν τοσο χαλια οσο τις προηγουμενες μερες και αγχωθηκα!το πρωι οταν ξυπνησα βεβαια ειχα ενα πραγμα σαν να ημουν σε καραβι και αν ειναι δυνατον ενιωθα χαλια σωματικα για λιγο και εγω χαιρομουν κουλο????μεχρι την δευτερα για τον πρωτο υπερυχο θα περασω δυσκολα!!!"

Ειδες τι ωραίο; Και εγώ όταν δεν νιώθω τίποτα αγχώνομαι όταν ειμαι χάλια μια χαρά όλα!!!!!αντε να έρθει η Δευτέρα για τον υπέρηχο!!!!πωπω θα τρελαθείς ( εγώ εχω κανει δυο : στο ενα είδα το σάκο και στο άλλο είδα το μπεμπε και άκουσα καρδούλα) αιώνας μου φαίνεται μέχρι να πάω ξανά για το τρίτο υπέρηχο.

αχ παναγια μου μακαρι να μας πανε ολων των κοριτσιων καλα!!!μηπως μπορεις να με βοηθησεις και σε κατι αλλο?δεν ειχα ποτε θεμα με δυσκοιλιοτητα αλλα αυτε τις μερες εχω ενα θεματακι!το μονο που κανω ειναι να τρωω 1 2 δαμασκηνα δεν πειραζει ε?παω καθε 2 μερες αλλα απο λιγο συγνωμη ρε κοριτσια αλλα ειναι ενα θεμα και αυτοε?:lol:

Link to comment
Share on other sites

αχ παναγια μου μακαρι να μας πανε ολων των κοριτσιων καλα!!!μηπως μπορεις να με βοηθησεις και σε κατι αλλο?δεν ειχα ποτε θεμα με δυσκοιλιοτητα αλλα αυτε τις μερες εχω ενα θεματακι!το μονο που κανω ειναι να τρωω 1 2 δαμασκηνα δεν πειραζει ε?παω καθε 2 μερες αλλα απο λιγο συγνωμη ρε κοριτσια αλλα ειναι ενα θεμα και αυτοε?:lol:

Τι συγνώμη καλε; :D Τι σόι παρέα είμαστε αν δεν συζητάμε τα πάντα; Είχα και εγώ πρόβλημα δυσκοιλιοτητας και μου είπανε να τρώω το πρωί νιφάδες βρώμης ( γάλα δεν πίνω , τις τρώω με φυσικό χυμό πορτοκαλι και λίγους ξηρούς καρπούς ). Τις τελευταίες 10 μέρες να καταλάβεις ξυπνάω αργά και δεν προλαβαίνω να το φτιάξω ,και πάω κανονικά τουαλέτα. Δοκίμασε το και αυτό.


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...