Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Α, και διακοπές ίσως πάμε για κάποιες μέρες στην αδερφή μου (έχουν σπίτι πρώτο πόδι Χακλιδικής), πιο πολύ για να ξεφύγουμε λίγο και να είναι πιο ελεύθερος ο μικρός. Άλλο τίποτα δεν προβλέπεται και για οικονομικούς λόγους, αλλά και κυρίως από φόβο…θέλω να είμαι κοντά στην Θεσσαλονίκη και στην κλινική αν χρειαστεί το ο,τιδήποτε.

Από ρούχα που λέτε για τα μικρά, εγώ θα γεννήσω λογικά αρχές Αυγούστου. Σκέφτομαι για αμάνικα και κοντομάνικα, με τι να το έχω το βρέφος κατακαλόκαιρο; Σκεφτείτε ότι θα έχει ζέστη, θα είναι πολλές ώρες αγκαλιά μας γιατί θα θηλάζουν λογικά, να τα φοράμε πιο χοντρά ρούχα θα τα σκάσουμε….ζεσταίνονται ούτως ή άλλως και περισσότερο. Αν πάλι λειτουργούμε το κλιματιστικό, κοντομάνικο και καλτσάκια, μακρυμάνικο δεν ξέρω…άλλωστε δε θα είμαστε στο δωμάτιο που θα λειτουργεί το κλιματιστικο, μόνο η ζέστη λίγο να σπάει…

Mousoudi πρωτο ποδι διαβαζω..... Καπου εκει θα κυκλοφορω κι εγω!!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ziu zitsu αν εχεις θαρρος ρωτα τη γιατρο και αν η τιμη της ειναι με αποδειξη ή χωρις ;) παιρνουν παζαρια!! κατα τ'αλλα αυτα που ανεφερες ειναι τα βασικα που πρεπει να ρωτησεις.. ααα οσο για τα peg perego πλεον ακουσα βγαινουν και πιο ελαφρια, ψαξτο γιατι γενικα αξιζουν πολυ αυτα τα καροτσια!!! ειδικα αν σκοπευεις να κανεις δευτερο παιδακι αργοτερα!

καλημερα happy and crazy! καλε ποτε εχεις πητ ειπαμε??? εγω ακομα δεν ξερω που θα γεννησω! κανονικα θελω στο ρεα αλλα ο γιατρος σπρωχνει τελευταια τις εγκυες προς ΙΑΣΩ... οποτε μπορει και να συναντηθουμε!!!

μουσουδι μου εγω λεω να ζητησουμε rooming in αλλα οχι για τα νεογεννητα, αλλα για να φερουμε τους μεγαλους μας!!! κι εγω τρελαινομαι σε αυτη τη φαση, ο ερωτας για τον γιοκα μου εχει βαρεσει κοκκινο!!!!!!!!!!!!!!!!! σε νιωθω!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

ziu zitsu αν εχεις θαρρος ρωτα τη γιατρο και αν η τιμη της ειναι με αποδειξη ή χωρις ;) παιρνουν παζαρια!! κατα τ'αλλα αυτα που ανεφερες ειναι τα βασικα που πρεπει να ρωτησεις.. ααα οσο για τα peg perego πλεον ακουσα βγαινουν και πιο ελαφρια, ψαξτο γιατι γενικα αξιζουν πολυ αυτα τα καροτσια!!! ειδικα αν σκοπευεις να κανεις δευτερο παιδακι αργοτερα!

καλημερα happy and crazy! καλε ποτε εχεις πητ ειπαμε??? εγω ακομα δεν ξερω που θα γεννησω! κανονικα θελω στο ρεα αλλα ο γιατρος σπρωχνει τελευταια τις εγκυες προς ΙΑΣΩ... οποτε μπορει και να συναντηθουμε!!!

μουσουδι μου εγω λεω να ζητησουμε rooming in αλλα οχι για τα νεογεννητα, αλλα για να φερουμε τους μεγαλους μας!!! κι εγω τρελαινομαι σε αυτη τη φαση, ο ερωτας για τον γιοκα μου εχει βαρεσει κοκκινο!!!!!!!!!!!!!!!!! σε νιωθω!!!

Εχω θαρρος! Αλλα σε τετοια ειμαι ντροπιαρα! Θα βαλω τον Κ.

Καλα οσο για το δευτερο.... Ας ερθει με το καλο η πρωτη και βλεπουμε!!

Οι εμπειρε μανουλες τι λετε για το rooming in??? λεμε να παμε για μονοκλινο για να εχουμε μαζι την μπεμπα. Λετε να τα παιξουμε;;;


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω θαρρος! Αλλα σε τετοια ειμαι ντροπιαρα! Θα βαλω τον Κ.

Καλα οσο για το δευτερο.... Ας ερθει με το καλο η πρωτη και βλεπουμε!!

Οι εμπειρε μανουλες τι λετε για το rooming in??? λεμε να παμε για μονοκλινο για να εχουμε μαζι την μπεμπα. Λετε να τα παιξουμε;;;

κι εγω ημουν ντροπιαρα, τωρα ομως εχω αποθρασυνθει ομολογω:mrgreen::mrgreen::mrgreen: στο πρωτο ηθελα rooming in και η μαια μου ειχε πει πως καλυτερα οχι γιατι η κουραση ειναι αρκετη οσο να'ναι μετα τον τοκετο, ορμονες κλπ, και ετσι δε τον ειχα μαζι αλλα μου τον εφερναν πολλες ωρες την ημερα και γενικα οποτε τον ζητουσα. Τωρα ομως εχω αλλο σκεπτικο και θελω rooming in γιατι κοιταζω το παιδακι μου και σκεφτομαι πως ειναι δυνατον να το ειχα 9 μηνες στην κοιλια και ξαφνικα να τον εχω σε αλλο μερος και να τον περιποιουνται ξενες?????? ξερω, ισως ειναι χαζο το σκεπτικο μου... θα δω τι θα κανω αυτη τη φορα γιατι οντως σκεφτομαι οτι και οι 3 μερες στο μαιευτηριο ειναι ευκαιρια για συγκεντρωση δυναμεων μιας και μετα θα ειμαι σπιτι με 2 μωρα!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω ακούσει οτι ηταν τρελο ζορι το rooming in για όσες τελικά έκαναν καισαρική!αλλά πολλές γνώμες θα ακουσεις για αυτά τα θέματα είναι υποκειμενικό...σίγουρο μετα απο ενα φυσιολογικό τοκετό είναι αλλιως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγώ κορίτσια για την αρχή του πήρα κοντομάνικα και αμάνικα φορμάκια!και εγώ θα γεννήσω αρχές αρχές αυγούστου οπότε θα του φοράω αυτά!!τα πήρα και εγώ λίγο μεγαλύτερα από τα τζάμπο 3-6 μηνών!απλά το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι θα μας φέρουν κιόλας δωράκια και δεν θέλω να πάρω πολλά γιατί μετά θα μείνουν!!τα μικράκια μας θα μεγαλώνουν με ταχύτατους ρυθμούς:tongue::tongue:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο και εγώ συμφωνώ, οτι ζεσταινονται !

Αλλά άμα εχεις μαμα και πεθερα για συμβουλες, αστα να πανε.. Μου λενε να το εχω ντυμενο για να μην κρυωνει, αλλά αυτες εννοουν σαν το κρεμμυδι !!

Θα δεις γλεντια και καυγαδες που θα πεσουν !

:mrgreen:

Εσύ θα κάνεις ό,τι καταλαβαίνεις πιο σωστό. Θα δεις πώς θα είναι ο καιρός, θα το ντύσεις όπως πιστεύεις εσύ και θα το ελέγχεις στο σβερκάκι του να δεις αν είναι παραπάνω ή λιγότερο ζεστό. Μαμαδοπεθερές κουμάντο στα δικά τους παιδιά, άντε :cool:

συμπεθέρα σε αγαπώ !!!

Ποια είναι η συμπεθέρα;

ziu zitsu αν εχεις θαρρος ρωτα τη γιατρο και αν η τιμη της ειναι με αποδειξη ή χωρις ;) παιρνουν παζαρια!! κατα τ'αλλα αυτα που ανεφερες ειναι τα βασικα που πρεπει να ρωτησεις.. ααα οσο για τα peg perego πλεον ακουσα βγαινουν και πιο ελαφρια, ψαξτο γιατι γενικα αξιζουν πολυ αυτα τα καροτσια!!! ειδικα αν σκοπευεις να κανεις δευτερο παιδακι αργοτερα!

Τελικά μου φαίνεται βγήκα από πολύ μεγάλο δίλημμα έτσι που μου ήρθε έτοιμο το καρότσι από τον αδερφό. :rolleyes:

καλημερα happy and crazy! καλε ποτε εχεις πητ ειπαμε??? εγω ακομα δεν ξερω που θα γεννησω! κανονικα θελω στο ρεα αλλα ο γιατρος σπρωχνει τελευταια τις εγκυες προς ΙΑΣΩ... οποτε μπορει και να συναντηθουμε!!!

μουσουδι μου εγω λεω να ζητησουμε rooming in αλλα οχι για τα νεογεννητα, αλλα για να φερουμε τους μεγαλους μας!!!

Ααχααχαχαχαχχα!!!!

κι εγω τρελαινομαι σε αυτη τη φαση, ο ερωτας για τον γιοκα μου εχει βαρεσει κοκκινο!!!!!!!!!!!!!!!!! σε νιωθω!!!

Εμ, κι αυτά είναι τόοοοοοοοσο γλύκες, δεν μας αφήνουν κι επιλογή ;)

Εχω θαρρος! Αλλα σε τετοια ειμαι ντροπιαρα! Θα βαλω τον Κ.

Καλα οσο για το δευτερο.... Ας ερθει με το καλο η πρωτη και βλεπουμε!!

Οι εμπειρε μανουλες τι λετε για το rooming in??? λεμε να παμε για μονοκλινο για να εχουμε μαζι την μπεμπα. Λετε να τα παιξουμε;;;

Κι εγώ μονόκλινο είχα και το σκεφτόμουν το rooming in, αλλά τελικά δεν το έκανα. Με την καισαρική την πρώτη μέρα ήμουν δυσκίνητη και το μωρό θέλει πολύ φροντίδα. Μετά είπα ας ξεκουραστώ γιατί με περιμένει αγώνας στο σπίτι, αλλά ζήτησα να μου τον φέρνουν νηστικό για να τον θηλάζω. Βέβαια πάλι δεν τα κατάφερα να τον θηλάσω αποκλειστικά στην κλινική, το γάλα μου κατέβηκε καλά την 4η μέρα, οπότε έτρωγε από μένα κι έπαιρνε και συμπλήρωμα αν χρειαζόταν

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα κοριτσια... Τελευταια στιγμη θα το αποφασισουμε!!

Μια φιλη ειχε ζητησει, κ το βραδυ φωναξε να το παρουν. Δεν την παλεψε!

Mousoudi που πρωτο ποδι εχει εξοχικο η αδερφη σου κ θα κανετε τις βουτιες σας;; Κι εγω απο πρωτο ποδι ειμαι και μενω!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμάς!!!!!!!!!! Σταμάτησε η βροχή και επιτέλους βγήκε ήλιος!

Καλημέρα κορίτσια

papakia, marilouu & latortura βαστάτε γερά, όλα καλά θα πάνε στο τέλος

Θεσσαλονικιές τι ώρα είναι αύριο η συνάντηση τελικά? είναι στις 12?

Και πόσες/ποιες θα είμαστε?

Και εγώ θα είμαι εκεί αύριο!!!! 12 στο ηλεκτρα παλλας!

Μουσουδι μου αντε ενας μηνας και κατι εμεινε λοιπον για την αδειουλα! και μετα προετομασιες για το μπεμπε! και φυσικα να περασουμε πολυ χρονο με τα μεγαλα μας παιδακια, απο τωρα σκεφτομαι οτι πρεπει να αποχωριστω τον μικρο μου για να παω να γεννησω και κατι με πιανει!!!!!!! καμια εξορμησουλα θα κανετε το καλοκαιρι? εκει Χαλκιδικη εστω που ειναι πανεμορφα???

kimonandi μου ναι ειναι ακριβος ο γιατρος αυτος. Βασικα δεν ξερω ποσο παιρνει στις γεννες, και γενικα δεν ξερω αν ειναι και μαιευτηρας γιατι οι καρτες του γραφουν "εμβρυολογος". Η κοπελα δεν ηταν μια ψηλη με μαυρα μαλλια? ειναι πολυ καλη, την εχει χρονια, τη θυμαμαι και στο πρωτο μου παιδι. οσο για το ντοπλερ αν ειναι να κανω σε αυτον θα με στειλει παλι, παιρνει 100 για αυτη την εξεταση. στο πρωτο ομως ο γιατρος μου θεωρησε περιτο να κανω το ντοπλερ γιατι ο ιδιος εχει πολυ καλο μηχανημα (ιδιο με τον Λιβανο νομιζω) και καθε φορα μου εκανε ντοπλερ απο τη β'επιπ και μετα. Μου ειχε πει ομως οτι δε μπορει να μου βαλει υπογραφη οπως ο Λιβανος και το αφηνε στην κριση μου αν θελω να κανω ή οχι. Ειχα πολυ καλες εξετασεις, β'επιπ κλπ, ημουν και 23 και μου ειπε αν θελω να μην δωσω λεφτα για ντοπλερ.. ετσι αποφασισαμε να μην κανουμε!

Βρε κορίτσια για αυτό το ντοπλερ έχω και εγώ απορία? Δεν την κάνει ο γιατρός στον μεγάλο υπέρηχο? Εμένα καθώς τελειώσαμε με τα όργανα μου είπε τώρα θα κάνουμε και το ντοπλερ και είσαι έτοιμη. Κοίταξε για πέντε λεπτά την κυκλοφορία σε κάποια σημεία (δεν ξέρω ποια) και τέλος. Το ντοπλερ που λέτε εσείς είναι κάτι άλλο?


tt1d1f0a

event.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμάς!!!!!!!!!! Σταμάτησε η βροχή και επιτέλους βγήκε ήλιος!

Και εγώ θα είμαι εκεί αύριο!!!! 12 στο ηλεκτρα παλλας!

Βρε κορίτσια για αυτό το ντοπλερ έχω και εγώ απορία? Δεν την κάνει ο γιατρός στον μεγάλο υπέρηχο? Εμένα καθώς τελειώσαμε με τα όργανα μου είπε τώρα θα κάνουμε και το ντοπλερ και είσαι έτοιμη. Κοίταξε για πέντε λεπτά την κυκλοφορία σε κάποια σημεία (δεν ξέρω ποια) και τέλος. Το ντοπλερ που λέτε εσείς είναι κάτι άλλο?

Μερθα για τις μητριαιες αρτηριες μαλλον λες ε;;; Αυτες κ η γιατρος μου τις κοιταει κ ο εμβρυολογος τις κοιταξε. Τωρα για το ντοπλερ κινεγω εχω απορια. Γιατι αυτη την εξεταση δεν μου την εχει αναφερει καν.


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Papakia μου καλα αποτελεσματα!περιμενουμε νεα!!!

Θα το ψαξω για το sling εσεις απο που το πηρατε;τιμη;μια φιλη ειπε θα μου δωσει μαρσιπο.δε ξερω αν βολευει.μεχρι το εμβολιο δε θα το βγαζω εξω το μωρο,αντε μεχρι την αυλη.

brilliant οσο για πεθερα και μαμα δε ρωταω για να μη με ζαλιζουν,ευτυχως και ο αντρας μου εχει την ιδια αποψη!το μητρικο ενστικτο θα μας καθοδηγησει πιστευω.


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααα τι κανετε??

παπακι μου καλα αποτελεσματα ευχομαι ολα να πανε καλα..

αυριο κ γω θαμαι εκει 12 στο ηλεκτρα..Μαρθα μου εχεις το τηλ μου αν χαθουμε παρε με..παντως θα εχουμε πολυ πλακα θα μας κοιτανε κ θα λενε αυτες ηταν συννενοημενες γκαστρωμενες χιχι κ στον ιδιο μηνα ενα τραπεζι μονο για εγγυους...

χτες ο αντρουλης μου ενοιωσε την 1η κλωτσια απο τον γιο του ελιωσεεεε...μην πω χ@στηκε απο την χαρα του...σημερα θα δουμε τον πριγκηπακο μου ελπιζω να μας κανει την χαρη να δουμε αυτη τη φορα προσωπακι...

κοριτσια κ γω δεν ξερω τι ειναι το ντοπλερ κ ποτε πρεπει να το κανουμε??στην β επιπεδου γινεται η ειναι αλλη εξεταση??

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! σήμερα με το που με είδαν στη δουλειά πέσαν όλοι πάνω μου να ζητάνε πράγματα ΤΩΡΑ! σας διάβασα λοιπόν λίγο βιαστικά...

Ντττταξυ, κορίτσια, σας τρώω λάχανο με τα χάπια.

Λοιπόν

Μαγνήσιο (4), φολικό οξύ (1), ασβέστιο (1), σίδηρο (2)

Λες να πρέπει να παίρνω τόοοοοσα χάπια λόγου ηλικίας? Θα τον σκίσω το γιατρό μου!

Άσε που πήγα πάλι για καροτσάκι και είδα τιμές... σε λίγο θα παίρνω και χάπια για την πίεση! γγγγκκκκκρρρρ

χαχα... και να ήταν μόνο το καρότσι! άσε, πολλά έξοδα!

Κοριτσακια τι κανετε;εριξα μια ματια ηταν 4 σελιδες και ξεχασα αρκετα.εξετασεις,υπερηχοι με τροφαντουτσικα μωρα,αγορες....ωραια νεα!

Οσο για μενα μια χαρα η β επιπεδου!410 gr ο μικρος,τζαναμπετης,μας ειχε γυρισει τον ποπο του,πηγα μια βολτα εφαγα ξαναπηγα στο γιατρο,καπως καλυτερα ηταν μετα.ο doc ειπε οτι ειναι ενα υγιες μωρο αλλα δεν μπορει να παραβλεψει την αυχενικη οποτε καναμεαμνιο.αν ειμαστε τυχεροι αυριο θα εχουμε τα πρωτα αποτελεσματα αλλιως δευτερα.αυτααα

μπράβο σας για τη Β'! καλά αποτελέσματα με την άμνιο!

Μπραβοοοοο!!!!

Χαρηκα παρα πολύ με τα νέα σου!!!!!!:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Εγώ κοριτσια ακόμα ξάπλα δεν ξαναεμφανίστηκαν τα ροζ...

Αλλά μου φαίνεται τελικά την αρπαξα ,ποια σκονη απο σαχαρα....κλείνει ο λαιμός μου σιγά σιγά...

Αυτό μου έλειπε!!!:-(

εγώ έχω κρυώσει από την Κυριακή του Πάσχα... άστα να πάνε!

Τσαμπα η χαρα....Χειροτερεψαμε....πφφφφ

Ειμαι ενα τσακ πριν απο το συναγιερμο...

Θα δουμε ειπαν την Τριτη με τη β επιπεδου πως θα δρασουμε και αν...

Εγω μια φορα το ξεκαθαρισα...

Το γιο μου δεν τον αγγιζετε αν δε φτασουμε 28η εβδομαδα!!!Δε με νοιαζει τι θα κανετε...Παντως αυτον κ εμενα πριν δε μας χωριζετε!!!!!!!!!!!!

Μου λεει ο γιατρος θαυμαζω την υπομονη σου...Κι εγω του λεω τη δικη σου αν θα σας μπουν ιδεες!!!

ελπίζω για το καλύτερο! μην τους αφήσεις να βάλουν χέρι στο μωρό!

Καλημερα !! Στην αναμονη ακομα..... Μολις πηρα πρωινο.. Ειμαστε 3 στο δωματιο κ λεμε τα νεα μας.... Μαλλον τα παλια μας... Παλι καλα αιμα δεν ειδα ξανα... Ουφ!

τουλάχιστον έχεις παρεούλα! :)

φαντάζομαι σήμερα θα βγεις ε?

Αγοροmummy καλημερα!αρχικα σπαστηκα γιατι ηρθε 10:30 στο ιατρειο και πηρε το 2ο ραντεβου και οχι εμενα(πρωτο) ειχα και το αγχος μου!πολυ υπομονετικος,περιγραφικος και της λεπτομερειας.για την αμνιο δεν εφερε την καταστροφη να με πιεσει,μου ειπε φαινεται ενα υγιες μωρο αλλα δεν μπορω να παραβλεψω την αυχενικη.εννοειται την εκανε ο ιδιος με βοηθο μια κοπελα(μαλλον μαια).εμεινα ευχαριστημενη και με καθησυχασε!βεβαια μας επιασε τον πωπο ναααααα ενα σημαδι αλλα χαλαλι για το μωρο μου!απορω ποσα παιρνει σε γεννα!αν παει αναλογικα ουτε εξω απο την κλινικη δε φτανω!dobler που θα κανεις;

τα αποτελέσματα να είναι καλά και τα άλλα είναι μέσα στο πρόγραμμα...

Καλημέραααα!!! Εγώ ήδη έχω φάει πόριτζ, ένα σφολιατο-κουλούρι με ανθότυρο και μια πορτοκαλάδα...

ζηλεύωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

marilou πού την άρπαξες καλέ ενώ ήσουν ξάπλα??? Υπομονή 2-3 μέρες να περάσει!

papakia τι να πω... Τέτοια σκαμπανεβάσματα ούτε στα τρενάκια της Florida... Αλλά μέχρι εδώ τα καταφέρατε μια χαρά, για λιγες εβδομάδες θα κολλήσουμε, η μάνα έχει πάντα σωστό ένστικτο και όλα θα πάνε καλά :)

kimonandi Καλά αποτελέσματα στην άμνιο!!!

latortura ακόμα μέσα? Υπομονήηηη να πας σπιτάκι σου και να ξεκουραστείς καλύτερα!

brilliant τι γίνεται στην Πρέβελη που είχε καεί ένα μέρος της? Δεν πιστεύω να πας από το δύκολο μονοπάτι, μου είχε βγει η γλώσσα θυμάμαι να ανέβω πίσω!

Εμείς χτες το βράδυ είδαμε τη μπέμπα μας μετά τη Β' επιπέδου...μεγάλωσε, από 440γρ πήγαμε 700, μας έκανε και πλάκα ο γιατρός μέτρησε και την πατούσα και είναι λέει 4εκ! Είχε τα πόδια στο κεφάλι και μας έκανε αεροπλανικά! Το νεφράκι ακόμα μεγάλο είναι αλλά μας είπε ότι είναι συνηθισμένο και να μην ανησυχούμε για αυτό. Σε ένα μήνα τώρα θα πάμε, μου έγραψε και τις εξετάσεις (μαζί και με καμπύλη αλλά με λυπήθηκε και μου έγραψε τη μικρή!) αλλά μου είπε να πάω σε 2 εβδομάδες να τις κάνω καλύτερα (θα είμαι 26η εβδομάδα τότε).

πάλι σας ζηλεύωωωωωωωωωωωωωω (που είδατε το μπεμπέ!)

Σαλονικιές να περάσετε τέλεια αύριο, μακάρι μια μέρα να συναντιόμασταν όλες μαζί!! (μήπως να συναντηθούμε για διακοπές τον Ιούνιο κάπου ανάμεσα Αθήνα-Θεσσαλονίκη, πχ Πήλιο? Να κάνουμε "Pregnant Women Camping" χαχα)

Καλημέραααααααααα!!!!Τι κανετε;;;Εγω κανω μπανακι και παω Ιασω για εξεταση αιματος για προεκλαμψια...Ειναι βεβαια σε πειραματικο σταδιο αλλα...παρηγορια στον αρρωστο...

καλά αποτελέσματα papakia! περιμένουμε νέα σου!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αυγουστομανούλες !!!!!!!!!!!!!πολλά φιλάκια στα μωρουλίνια μας και στις κοιλίτσες μας!!!!!!!!!

papakia μου όλα θα πάνε καλά καρδούλα μου. όλες προσευχόμαστε και ανάβουμε κεράκι και για σένα και για το μωράκι σου. πότε είναι η Β επιπέδου? όλα θα πάνε καλά!!!!!!!!και ο μπέμπαρος σου θα είναι τέλεια!!!!!μην αγχώνεσαι και στεναχωριέται και αυτός ε? ΔΥΝΑΜΗ!!!!!!!!!!!

latortura μπράβο κοριτσάκι μου όμορφο, ούτε και θα ξαναδείς αίμα. ΟΡΙΣΤΕ ΜΑΣ!!!!Τέλος οι λαχτάρες!!!!!!!!!!!!όλα θα πάνε καλά!!!!!!!!!!!

marilou μου περαστικούλια σου κοριτσάκι μου όμορφο!!!!!!!!!!!πίνε ψιλοζεστά!!!!!!!!!!!!!!!ροζ δεν θα ξαναεμφανιστούν!!!!!!!!!!

impregnant! όλα καλά θα είναι με το νεφράκι μην αγχώνεσαι? 700 γρ η μπουμπου ε? κορίτσαρος!!!!!!!!!!

Briliant εξάψεις διαβάζω ε? πωπω και εμένα με έχουν πιάσει!!!!!!!!!!σκάωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ziu_zitsu εμας δεν σηκωνει η τσεπη μας μονοκλινο, αλλα πολυ θα μου αρεσε αν το αντεχε!!!!!!!!!!!!!τωρα αν θα τα παιξετε τι να σου πω

mousoudi πρέπει να είναι δύσκολο αυτό με το αδερφάκι ε? θυμάμαι και εγώ ζήλευα στην αρχή με τον αδερφό μου αλλα μετά τον αγαπούσα πάρα πολύ!!!!!!ήμουν 6 χρονών βέβαια όταν γεννήθηκε. άντε ένας μήνας σου έμεινε για την άδεια ε?

mj_lia ότι σε καλύπτει κοριτσάρα μου , μην σκέφτεσαι αν είναι jumbo ή όχι. φτάνει να σε βολέψει και να είναι όσο το δυνατόν καλύτερο για το μωράκι.

kimonandi μου καλά αποτελέσματα στην άμνιο!!!!!!!όλα θα είναι καλά, μην αγχώνεσαι ε?

όσο για τις διακοπές που λέτε ,αχ τι μας κάνετε, σε εμάς που θα την βγάλουμε Αθήνα και Άγιος ο Θεός. δεν πειράζει του χρόνου με τα μωράκια μας!!!!!!!!!:D

καλέ ποια δεν μπορεί να φάει δεύτερο σουβλάκι? εγώ σε τρελές πείνες τρώω και τρίτο (πολύ σπάνια αλλά έχω φάει και τρία)

πως θα ντύνουμε το μωρό ε? βρε κορίτσια κοντομάνικα δεν πρέπει να φοράει (μου δώσαν κάποια που θα είναι και τα μπουτάκια μας έξω):D

μάρσιπο μου έδωσαν. τελικά τι θεωρείτε ότι είναι καλύτερο: το μει τάι ή το μάρσιπο? αν είναι να πάω να πάρω μει τάι

νομιζω αρχίζω να πελαγώνω πάντως (έχουμε και την έκθεση) όλα μαζεμένα θα πέσουν. ας είμαστε καλά όμως και όλα θα γίνουν.

crhistine, Martha, kateriniw85, chrysa, αγοροmummy!, happy and crazy, συγνώμη αν ξεχνάω καμία, όλες οι Αυγουστομανούλες τι κάνετε?

Θεσσαλονικιές ανταλλάξτε τηλ , α περιμένουμε και φώτο!!!!!!!!!!!!!!


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Mousoudi που πρωτο ποδι εχει εξοχικο η αδερφη σου κ θα κανετε τις βουτιες σας;; Κι εγω απο πρωτο ποδι ειμαι και μενω!

Σου έστειλα πμ.

Βρε κορίτσια για αυτό το ντοπλερ έχω και εγώ απορία? Δεν την κάνει ο γιατρός στον μεγάλο υπέρηχο? Εμένα καθώς τελειώσαμε με τα όργανα μου είπε τώρα θα κάνουμε και το ντοπλερ και είσαι έτοιμη. Κοίταξε για πέντε λεπτά την κυκλοφορία σε κάποια σημεία (δεν ξέρω ποια) και τέλος. Το ντοπλερ που λέτε εσείς είναι κάτι άλλο?

Το ντόπλερ ελέγχει την ροή στις μητριαίες αρτηρίες και στον ομφάλιο λώρο. Είναι αυτό που σου εξέτασαν και στην β΄επιπέδου. Δεν είναι ασήμαντη εξέταση, καλό είναι να γίνεται όταν υπάρχουν υποψίες κακής ή υπερβολικής αιμάτωσης αλλά και πάλι εκείνος που το κρίνει αν θα σε στείλει ή όχι είναι ο γιατρός σου. Αν π.χ. δει λιποβαρές το μωρό το ντόπλερ δείχνει αν αυτό οφείλεται σε κακή αιμάτωση ή απλά το μωράκι είναι μικρό αλλά καθόλα φυσιολογικό. Επίσης την κάνουν γυναίκες που οι εξετάσεις τους δείχνουν προδιάθεση προεκλαμψίας. Αυτά θυμάμαι πρόχειρα.

Εγώ είχα κάνει στον γυναικολόγο μου, τα είχε βρει όλα καλά και δεν με έστειλε έξω. Είχα κάνει και εξέταση ούρων 24ώρου που δείχνει ξεκάθαρα αν υπάρχει και η παραμικρή υποψία για προεκλαμψία και ήταν πολύ καλή. Το ίδιο θα κάνω και τώρα. Αν ο γυναικολόγος ή οι εξετάσεις δείξουν κάτι επίφοβο, φυσικά και θα πάω στον εμβρυολόγο για πιο ενδελεχή εξέταση, αλλιώς όχι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...