Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

ΚΑλημερα ομορφα αυγουστομανουλια!! καλα εισαστε??? εγω σημερα κουτουλαω απο νυστααααααα!

kimonandi μου ευχομαι καλα αποτελεσματα και στην αμνιο!! αληθεια ο Λιβανος σου εκανε και την αμνιο? πως σου φανηκε σα γιατρος? ειναι πολυ αναλυτικος ε?

παπακι μου τι σκαμπανεβασματα περνας βρε κοριτσι μου! ευχομαι να πανε ολα καλα και με τη β'επιπ να εχουμε ευχαριστες ανατροπες!!

μουσουδι τι κανετε? εργασια και χαρα?

Κατερινιω85 βολταρες εχθες? το ευχαριστηθηκες? καλα κανεις, τωρα πριν πιασουν οι πολλες ζεστες!!

mj_lia καλη ορεξη στο πρωινοοοο!!! κι εγω τωρα εφαγα κατι, πηρα ενα κουλουρακι Θεσσαλονικης το οποιο αλειψα με βουτυρο και μια φετα κασερι μαζι, εχετε ξανακουσει ανθρωπο να βουτυρωνει το κουλουρι??? χαχαχα! περι ορεξεως...

latortura καλημερα!!!!! αντε ολα να πανε καλα!!! να μην ξαναδεις ουτε αιματακι ουτε τιποτα, καλη επιστροφη στο σπιτακι σας!

Εμεις εδω εχουμε ομορφο καιρο, εχθες το απογευματακι την βγαλαμε στην παραλια οικογενειακως, ο μπαμπας μας στο νερο λογω windsurf και εμεις πετουσαμε πετρουλες απο κοντα!! Καλε απο χαπια εγω τωρα παιρνω Τ4, ασβεστιο, μαγνησιο(3), φυλικο, σιδηρο(λογικα θα παει 3 και αυτο τωρα), και ουτροζεσταν!! στην πρωτη εγκυμοσυνη επαιρνα ολα αυτα +yutopar! εβαζα ξυπνητηρια για να προλαβαινω!

κοριτσια οσον αφορα το χωρο στο αυτοκινητο εχουμε golf 3θυρο, οχι φοβερη ανεση, ταξιδευουμε ομως πολυ συχνα, χωρις προβλημα! οταν ερθει το μωρο δε φανταζεστε ποσο οργανωτικοι θα γινετε!!! θα βολευτουν ολα! εννοειται αν ειχαμε την οικονομικη ανεση θα περναμε ενα μεγαλυτερο κι εμεις αλλα για την ωρα βολευομασε με αυτο!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κορίτσια μου όμορφα !!

papaki μου, θέλω να σου φιλήσω την κοιλίτσα σου ! Θα εχεις μια τελεια Β' επιπέδου και θα γίνει η ανατροπή ! Ο Θεούλης σας προσέχει!

marilou χαίρομαι που τα ροζουλιά δεν έχουν ξαναρθει ! Να μην ξανάρθουν τα άτιμα ! Πίνε ζεστούλια και θα φύγει το συνάχι.. Σπαστικό ρε παιδί μου το μπουκωμα.

latortoura πότε θα βγείς ; Σήμερα ;

Εδώ, έχει πολύ ωραία μέρα σήμερα, έφυγαν οι νοτιάδες. Αρχίζω και ζεσταίνομαι επικίνδυνα, το βράδυ σκεπάζομαι με σεντόνι και φοράω κοντομάνικο.. Νωρίς αρχισαν οι εξαψεις.

Απο το Τζάμπο σίγουρα θα ψωνίσω κατιτις και εγώ. Και εγώ σκέφτηκα για καρότσι, αλλά θα το αγοράσουμε αργότερα. Δεν ξέρω, για μας εδώ, είναι περιττό για τους 3-4 πρώτους μήνες.

Η κοιλιά μου έχει φουσκώσει αυτές τις μέρες !

Μπαίνουμε στον 6ο !! Γουάου !!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφες!τι κανετε;γουρουνιασματα διαβαζω! :cool:

Σας ευχαριστω ολες!επιτελους ηρεμησα..αντε και μετα τα πρωτα αποτελεσματα να ανεβουμε κ αλλο.χθες στο γιατρο η μαια ειδε την κοιλια μου απο τις ενεσεις και εδωσε συγχαρητηρια στον καλο μου για το καλο χερι,επρεπε να την δει στις αρχες που ηταν ολο μελανιες και γρουμπαλακια!mousoudi μου ξαπλα ειμαι,μονο για τουαλετα σηκωνομαι,ακινησια δεν μου ειπε βεβαια αλλα ημουν και απο το ταξιδι.ευτυχως κυριακη βραδυ δουλευει ο αντρας μου οποτε θα εχω νοσοκομα!:mrgreen:

Τσαμπα η χαρα....Χειροτερεψαμε....πφφφφ

Ειμαι ενα τσακ πριν απο το συναγιερμο...

Θα δουμε ειπαν την Τριτη με τη β επιπεδου πως θα δρασουμε και αν...

Εγω μια φορα το ξεκαθαρισα...

Το γιο μου δεν τον αγγιζετε αν δε φτασουμε 28η εβδομαδα!!!Δε με νοιαζει τι θα κανετε...Παντως αυτον κ εμενα πριν δε μας χωριζετε!!!!!!!!!!!!

Μου λεει ο γιατρος θαυμαζω την υπομονη σου...Κι εγω του λεω τη δικη σου αν θα σας μπουν ιδεες!!!

Κοριτσαρα μου ολα θα πανε καλα!σε θαυμαζω για ολα σου!φιλιααα

η ιδέα να πάρετε καρότσι απο τζάμπο πως σας φαίνεται?

!!!!

Τιποτα μην αποκλειεις!αν σε καλυπτει το παιρνεις!κοιτα αν ειναι καλη η πλατη του για το μωρο.

Καλημερα !! Στην αναμονη ακομα..... Μολις πηρα πρωινο.. Ειμαστε 3 στο δωματιο κ λεμε τα νεα μας.... Μαλλον τα παλια μας... Παλι καλα αιμα δεν ειδα ξανα... Ουφ!

Κοριτσακι υπομονη,τελικα σου ειπαν τι ειναι τα κοκκινα;σημασια εχει οτι μωρο και μαμα ειστε καλα!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα brilliant! οντως νωρις σου αρχισαν οι εξαψεις, κρατα γερααααααααααα!!!!!!! απο τζαμπο εγω ειχα παρει τα φορμακια για τον πρωτο καιρο, επειδη ηταν καλοκαιρι οταν γεννησα, ηταν ωραια του τζαμπο επειδη ειναι πολυ δροσερα! ασε που μεσα σε λιγες μερες θα πρεπει να αλλαξεις νουμερο οποτε δεν αξιζει να δωσεις πολλα λεφτα! μη σου πω καλυτερα παρε απευθειας 3-6 νουμερο, τα 0-3 ειναι πεταμενα λεφτα!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

μπριλιαντίνημου καλημέρα!!με το καλό να μας έρθεις στο κλαμπ του 6ου μήνα!!όσο για ζέστη άστα να πάνε...ντιπ κρυουλιάρα εγώ που αν δεν έπιανε 40 βαθμους δεν έβγαζα το ζακετάκι τώρα ήδη κυκλοφορώ με κοντομάνικο.

agoromammyμου καλημέρα και σε σένα!!ναι βρήκα ευκαιρία χτες ο άντρας μου θα πήγαινε λίγο αργότερα στην δουλειά και πήγαμε μια βολτίτσα πήρα και δείγματα για χρώματα για το δωμάτιο και πήρα φτηνά ρουχαλάκια εγκυμοσύνης γιατι η κοιλιά μεγαλώνει με γοργούς ρυθμούς;););)καλέ και τις ζέστες θα βολτάρω απλά θα σέρνω ένα μίνι κλιματιστικό από πίσω μου!!!:cool::cool::cool:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγοροmummy καλημερα!αρχικα σπαστηκα γιατι ηρθε 10:30 στο ιατρειο και πηρε το 2ο ραντεβου και οχι εμενα(πρωτο) ειχα και το αγχος μου!πολυ υπομονετικος,περιγραφικος και της λεπτομερειας.για την αμνιο δεν εφερε την καταστροφη να με πιεσει,μου ειπε φαινεται ενα υγιες μωρο αλλα δεν μπορω να παραβλεψω την αυχενικη.εννοειται την εκανε ο ιδιος με βοηθο μια κοπελα(μαλλον μαια).εμεινα ευχαριστημενη και με καθησυχασε!βεβαια μας επιασε τον πωπο ναααααα ενα σημαδι αλλα χαλαλι για το μωρο μου!απορω ποσα παιρνει σε γεννα!αν παει αναλογικα ουτε εξω απο την κλινικη δε φτανω!dobler που θα κανεις;


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα brilliant! οντως νωρις σου αρχισαν οι εξαψεις, κρατα γερααααααααααα!!!!!!! απο τζαμπο εγω ειχα παρει τα φορμακια για τον πρωτο καιρο, επειδη ηταν καλοκαιρι οταν γεννησα, ηταν ωραια του τζαμπο επειδη ειναι πολυ δροσερα! ασε που μεσα σε λιγες μερες θα πρεπει να αλλαξεις νουμερο οποτε δεν αξιζει να δωσεις πολλα λεφτα! μη σου πω καλυτερα παρε απευθειας 3-6 νουμερο, τα 0-3 ειναι πεταμενα λεφτα!

αγορομανούλα μου, και εγώ αυτό σκέφτομαι τα φορμάκια να είναι 3-6. Τα 0-3 πόσο να τα βάλει ; ένα μήνα ; Προς το τέλος αν μου πει ο γιατρός οτι το μωρό ειναι μικρούλι θα πάρω μερικά 0-3.

Με προβληματίζει τι ρουχαλάκια να πάρω ; Εσύ τι λες ; Θα είναι, αν όλα πάνε καλά, τέλη Αυγούστου. Μπαίνουμε φθινόπωρο.. Τι να πάρουμε ; Κοντομάνικα ζιπουνάκια και μακρυμάνικα φορμάκια ; ή όλα μακρυμάνικα ;

kimonandi καλημερούδια !!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !! Στην αναμονη ακομα..... Μολις πηρα πρωινο.. Ειμαστε 3 στο δωματιο κ λεμε τα νεα μας.... Μαλλον τα παλια μας... Παλι καλα αιμα δεν ειδα ξανα... Ουφ!

Και ούτε να ξαναδείς!!!!!!!!!!!! Με το καλό και το εξιτήριο :P

Θεσσαλονικιές τι ώρα είναι αύριο η συνάντηση τελικά? είναι στις 12?

Και πόσες/ποιες θα είμαστε?

Ναι στις 12...εγώ εκτός φοβερού απροόπτου θα είμαι.

μουσουδάκικαλημέρα!!!όντως σαπίσαμε από χτες!!!μακάρι αύριο να έχει καλό καιρό ή έστω να μην βρέχει!!συναντιόμαστε μια με το καλό και βλέπουμε που πάμε αναλόγως πρόβλημα απο μένα δεν υπάρχει!!!μην στεναχωριέσαι πουλάκι μου και με ριχτό μπαμ θα κάνουμε!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Αχαχαχαχαχχα, σωστό κι αυτό :mrgreen:

μουσουδι τι κανετε? εργασια και χαρα?

Εργασία ναι, τώρα για την χαρά το συζητάμε :tongue:. Κορίτσια κάθε μέρα βαριέμαι και περισσότερο. Βασικά δεν αντέχω να ξυπνάω 6.20 και για 8 ώρες να είναι μπροστά σ΄έναν υπολογιστή και να διαβάζω και να γράφω....όχι γιατί δεν μου αρέσει αυτό που κάνω, αλλά νυστάζωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!! Τουλάχιστον επειδή έχω κρατημένη πολλή άδεια από πέρσι τέλη Μαΐου την κοπανάω. Θα με ξαναδούν περίπου σε 1,5 χρόνο :cool:

Εμεις εδω εχουμε ομορφο καιρο, εχθες το απογευματακι την βγαλαμε στην παραλια οικογενειακως, ο μπαμπας μας στο νερο λογω windsurf και εμεις πετουσαμε πετρουλες απο κοντα!!

Αχχχχχχχχχχχχχ, τι ωραία, σας ζηλέυω. Θέλω κι εγώωωωωωωωω

Καλε απο χαπια εγω τωρα παιρνω Τ4, ασβεστιο, μαγνησιο(3), φυλικο, σιδηρο(λογικα θα παει 3 και αυτο τωρα), και ουτροζεσταν!! στην πρωτη εγκυμοσυνη επαιρνα ολα αυτα +yutopar! εβαζα ξυπνητηρια για να προλαβαινω!

Έτσι, για να παίρνουμε μια μικρή ιδέα πώς θα είμαστε στα γεράματα :tongue:

κοριτσια οσον αφορα το χωρο στο αυτοκινητο εχουμε golf 3θυρο, οχι φοβερη ανεση, ταξιδευουμε ομως πολυ συχνα, χωρις προβλημα! οταν ερθει το μωρο δε φανταζεστε ποσο οργανωτικοι θα γινετε!!! θα βολευτουν ολα! εννοειται αν ειχαμε την οικονομικη ανεση θα περναμε ενα μεγαλυτερο κι εμεις αλλα για την ωρα βολευομασε με αυτο!!

Έτσι είναι!

Εδώ, έχει πολύ ωραία μέρα σήμερα, έφυγαν οι νοτιάδες. Αρχίζω και ζεσταίνομαι επικίνδυνα, το βράδυ σκεπάζομαι με σεντόνι και φοράω κοντομάνικο.. Νωρίς αρχισαν οι εξαψεις.

Έχετε άλλο κλίμα εκεί βρε συ. Εμείς ακόμη με παπλωματάκι και μακρυμάνικες πυζάμες

Απο το Τζάμπο σίγουρα θα ψωνίσω κατιτις και εγώ. Και εγώ σκέφτηκα για καρότσι, αλλά θα το αγοράσουμε αργότερα. Δεν ξέρω, για μας εδώ, είναι περιττό για τους 3-4 πρώτους μήνες.

Κι εγώ έτσι το σκέφτομαι. Και στον πρώτο που το είχα το καρότσι από την αρχή, μετά τους 3 μήνες άρχισα να το χρησιμοποιώ. Ως τότε σλιγκ και πολλές αγκαλίτσες για την βόλτα. Βέβαια τώρα θα είναι αλλιώς, ο καιρός θα βοηθάει περισσότερο για τις βόλτες μας, ενώ Μάρτιο που είχα γεννήσει ακόμη με καλοριφέρ ήμασταν. Προς τον Ιούνιο αρχίσαμε τις χορταστικές βόλτες.

Η κοιλιά μου έχει φουσκώσει αυτές τις μέρες !

Μπαίνουμε στον 6ο !! Γουάου !!

Μπράβοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ νομίζω θα έχω θέμα σε λίγο, ήδη δεν την καλοκουμαντάρω, κι όταν πιάσουν κι οι ζέστες θα βαρύνω κι άλλο, με γερανό θα με σηκώνουν, χαχαχαχχα:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!! Εγώ ήδη έχω φάει πόριτζ, ένα σφολιατο-κουλούρι με ανθότυρο και μια πορτοκαλάδα...

marilou πού την άρπαξες καλέ ενώ ήσουν ξάπλα??? Υπομονή 2-3 μέρες να περάσει!

papakia τι να πω... Τέτοια σκαμπανεβάσματα ούτε στα τρενάκια της Florida... Αλλά μέχρι εδώ τα καταφέρατε μια χαρά, για λιγες εβδομάδες θα κολλήσουμε, η μάνα έχει πάντα σωστό ένστικτο και όλα θα πάνε καλά :)

kimonandi Καλά αποτελέσματα στην άμνιο!!!

latortura ακόμα μέσα? Υπομονήηηη να πας σπιτάκι σου και να ξεκουραστείς καλύτερα!

brilliant τι γίνεται στην Πρέβελη που είχε καεί ένα μέρος της? Δεν πιστεύω να πας από το δύκολο μονοπάτι, μου είχε βγει η γλώσσα θυμάμαι να ανέβω πίσω!

Εμείς χτες το βράδυ είδαμε τη μπέμπα μας μετά τη Β' επιπέδου...μεγάλωσε, από 440γρ πήγαμε 700, μας έκανε και πλάκα ο γιατρός μέτρησε και την πατούσα και είναι λέει 4εκ! Είχε τα πόδια στο κεφάλι και μας έκανε αεροπλανικά! Το νεφράκι ακόμα μεγάλο είναι αλλά μας είπε ότι είναι συνηθισμένο και να μην ανησυχούμε για αυτό. Σε ένα μήνα τώρα θα πάμε, μου έγραψε και τις εξετάσεις (μαζί και με καμπύλη αλλά με λυπήθηκε και μου έγραψε τη μικρή!) αλλά μου είπε να πάω σε 2 εβδομάδες να τις κάνω καλύτερα (θα είμαι 26η εβδομάδα τότε).

Σαλονικιές να περάσετε τέλεια αύριο, μακάρι μια μέρα να συναντιόμασταν όλες μαζί!! (μήπως να συναντηθούμε για διακοπές τον Ιούνιο κάπου ανάμεσα Αθήνα-Θεσσαλονίκη, πχ Πήλιο? Να κάνουμε "Pregnant Women Camping" χαχα)


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Εγω να σας πω καροτσι απο το jumbo δεν θα επαιρνα. Εξηγουμε. Πηραν πολυ φιλη. Της εφυγε η ροδα πανω στο διμηνο που το ειχε στον πεζοδρομο τηε Καλλιθεας (οι Σαλονικιες γνωριζετε) Αυγουστο μηνα!!!

Αν θελετε κατι οικονομικο κοιταξτε το chicco lite way το χουν πολλες γνωστες, φιλες, ξαδερφες κ λενε τα καλυτερα. Κοστιζει κατω απο 150?.

Αγοροmommy θελω πληροφοριες για το καροτσι σας!! Εγραψα κ χτες αλλα καπου χαθηκε.... Τσουλαει ευκολα? μια γυναικα που δεν ειναι Πυρρος Δημας μπορει να το φερει βολτα μονη της κ να χει κ παιδι πανω? και εχω διαβασει πως εχει πολυ στενη θεση. Ισχυει?


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kateriniw πάντα το χειμώνα φορούσα κάλτσες για να κοιμάμαι, φέτος τα πόδια μου έκαιγαν !!! Θα τα καταφέρουμε μωρέ !

impregnant θα πάμε με καραβάκι ! Εχεις περάσει το φαράγγι για Πρέβελη ; Το Κρουσταλιώτικο ; Το έχω περάσει μια φορά, ήταν μαγεία !! Και δύσκολο... Θυμάσαι τα σκαλιά για να ανέβεις πάνω ; Μου είχε βγει η γλώσσα.. Αλλά φέτος με καραβάκι..

mousoudi εχεις σλίνγκ ; Αχ πες μου ! Ήμουν ανάμεσα σε σλίνγκ ή μέι τάι. Αλλά μου φάνηκε δύσκολο το σλίνγκ, όσα βιντεάκια κι αν είδα και κατέληξα σε μέι τάι τελικά που το παράγγειλα.


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μουσουδι μου αντε ενας μηνας και κατι εμεινε λοιπον για την αδειουλα! και μετα προετομασιες για το μπεμπε! και φυσικα να περασουμε πολυ χρονο με τα μεγαλα μας παιδακια, απο τωρα σκεφτομαι οτι πρεπει να αποχωριστω τον μικρο μου για να παω να γεννησω και κατι με πιανει!!!!!!! καμια εξορμησουλα θα κανετε το καλοκαιρι? εκει Χαλκιδικη εστω που ειναι πανεμορφα???

kimonandi μου ναι ειναι ακριβος ο γιατρος αυτος. Βασικα δεν ξερω ποσο παιρνει στις γεννες, και γενικα δεν ξερω αν ειναι και μαιευτηρας γιατι οι καρτες του γραφουν "εμβρυολογος". Η κοπελα δεν ηταν μια ψηλη με μαυρα μαλλια? ειναι πολυ καλη, την εχει χρονια, τη θυμαμαι και στο πρωτο μου παιδι. οσο για το ντοπλερ αν ειναι να κανω σε αυτον θα με στειλει παλι, παιρνει 100 για αυτη την εξεταση. στο πρωτο ομως ο γιατρος μου θεωρησε περιτο να κανω το ντοπλερ γιατι ο ιδιος εχει πολυ καλο μηχανημα (ιδιο με τον Λιβανο νομιζω) και καθε φορα μου εκανε ντοπλερ απο τη β'επιπ και μετα. Μου ειχε πει ομως οτι δε μπορει να μου βαλει υπογραφη οπως ο Λιβανος και το αφηνε στην κριση μου αν θελω να κανω ή οχι. Ειχα πολυ καλες εξετασεις, β'επιπ κλπ, ημουν και 23 και μου ειπε αν θελω να μην δωσω λεφτα για ντοπλερ.. ετσι αποφασισαμε να μην κανουμε!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Εγω να σας πω καροτσι απο το jumbo δεν θα επαιρνα. Εξηγουμε. Πηραν πολυ φιλη. Της εφυγε η ροδα πανω στο διμηνο που το ειχε στον πεζοδρομο τηε Καλλιθεας (οι Σαλονικιες γνωριζετε) Αυγουστο μηνα!!!

Αν θελετε κατι οικονομικο κοιταξτε το chicco lite way το χουν πολλες γνωστες, φιλες, ξαδερφες κ λενε τα καλυτερα. Κοστιζει κατω απο 150?.

Αγοροmommy θελω πληροφοριες για το καροτσι σας!! Εγραψα κ χτες αλλα καπου χαθηκε.... Τσουλαει ευκολα? μια γυναικα που δεν ειναι Πυρρος Δημας μπορει να το φερει βολτα μονη της κ να χει κ παιδι πανω? και εχω διαβασει πως εχει πολυ στενη θεση. Ισχυει?

καλημερααααααα!!!! το ειδα το μηνυματακι σου αλλα δε απαντησα επειδη δε σε ειδα online και ειπα να σου γραψω οταν μπεις για να το δεις! απο κινηση ειναι αψογο, εχει και μεγαλες ροδες και παει παντου. γυρναει και να κοιταζει μπροστα αλλα και να κοιταζει προς εσενα. εννοειται παιρνει πανω και το καθισμα του αυτοκινητου και το πορτ μπεμπε. η αληθεια ειναι οτι δεν εχει και την πιο μεγαλη θεση, δηλαδη εμενα που ειναι 20 μηνων ο μικρος αμα του φοραω πολλα ρουχα τον βλεπεις χωρα οριακα!!! αφαρουνται ολα τα υφασματα του καροτσιου για να το πλυνεις αλλα του πορτ μπεμπε οχι. αλλα εγω απο τοτε που χρονισε χρησιμοποιω καροτσι μπαστουνι που ειναι πολυ πιο ανετο για τα μεγαλυτερα μωρα. οσο ηταν μικρος ομως με το chicco βολευε παρα πολυ και στη βολτα, και κοιμοταν ανετα, ειναι πρακτικο. Στο πορτ μπεμπε τον κοιμηζα τους πρωτους μηνες.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

αγορομανούλα μου, και εγώ αυτό σκέφτομαι τα φορμάκια να είναι 3-6. Τα 0-3 πόσο να τα βάλει ; ένα μήνα ; Προς το τέλος αν μου πει ο γιατρός οτι το μωρό ειναι μικρούλι θα πάρω μερικά 0-3.

Με προβληματίζει τι ρουχαλάκια να πάρω ; Εσύ τι λες ; Θα είναι, αν όλα πάνε καλά, τέλη Αυγούστου. Μπαίνουμε φθινόπωρο.. Τι να πάρουμε ; Κοντομάνικα ζιπουνάκια και μακρυμάνικα φορμάκια ; ή όλα μακρυμάνικα ;

kimonandi καλημερούδια !!

εσεις εχετε και ζεστη ολο το φθινοπωρο ετσι??? εγω γεννησα 7/8 και μεχρι τελη Αυγουστου του φορουσα την ημερα αμανικα φορμακια και τη νυχτα κοντομανικα και σεντονακι στον υπνο. Απο Σεπτεμβρη του φορουσα ή κοντομανικο και ζακετακι ή ενα μακρυμανικο εσωρουχο, τα ποδαρακια ομως ελευθερα σε ολες τις περιπτωσεις! γενικα νομιζω την εποχη που γεννας θα ειναι καλα να φορας στο μωρο κοντομανικα εσωρουχα και να ειναι σκεπασμενο με ενα σεντονακι! και το βραδυ ισως μακρυμανικο εσωρουχο και σεντονακι ή πικε κουβερτουλα!! θελουν χουχουλιασμα τα μωρα, απλα κοιτας να μην ιδρωνει!!! βλεποντας και κανοντας!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...