Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

καλημερααααααα!!!! το ειδα το μηνυματακι σου αλλα δε απαντησα επειδη δε σε ειδα online και ειπα να σου γραψω οταν μπεις για να το δεις! απο κινηση ειναι αψογο, εχει και μεγαλες ροδες και παει παντου. γυρναει και να κοιταζει μπροστα αλλα και να κοιταζει προς εσενα. εννοειται παιρνει πανω και το καθισμα του αυτοκινητου και το πορτ μπεμπε. η αληθεια ειναι οτι δεν εχει και την πιο μεγαλη θεση, δηλαδη εμενα που ειναι 20 μηνων ο μικρος αμα του φοραω πολλα ρουχα τον βλεπεις χωρα οριακα!!! αφαρουνται ολα τα υφασματα του καροτσιου για να το πλυνεις αλλα του πορτ μπεμπε οχι. αλλα εγω απο τοτε που χρονισε χρησιμοποιω καροτσι μπαστουνι που ειναι πολυ πιο ανετο για τα μεγαλυτερα μωρα. οσο ηταν μικρος ομως με το chicco βολευε παρα πολυ και στη βολτα, και κοιμοταν ανετα, ειναι πρακτικο. Στο πορτ μπεμπε τον κοιμηζα τους πρωτους μηνες.

Ευχαριστω αγορομανουλα! Θα παω την Τριτη για τεστ ντραιβ!! Το wasabi μου αρεσε σαν χρωμα.

Κοριτσια λετε για διακοπες......κλαιω!! Εμεις δεν προβλεπεται περα απο Θεσσαλονικη στην γιατρο να παμε καπου! Απαγορευεται δια ροπαλου! Ευτυχως εχουμε την θαλασσα στα 4χλμ.

Για την ζεστη που λετε, εγω που ειμαι κρυουλιαρα χτες εβγαλα ενα παλιο τισερτ και εβαλα στον υπνο! Βεβαια το παλωματακι δεν το σηκωσα ακομα!

Τι μας περιμενει δεν ξερω! Και το σπιτι μας βραζει το καλοκαιρι!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αγορομανούλα μου, και εγώ αυτό σκέφτομαι τα φορμάκια να είναι 3-6. Τα 0-3 πόσο να τα βάλει ; ένα μήνα ; Προς το τέλος αν μου πει ο γιατρός οτι το μωρό ειναι μικρούλι θα πάρω μερικά 0-3.

Με προβληματίζει τι ρουχαλάκια να πάρω ; Εσύ τι λες ; Θα είναι, αν όλα πάνε καλά, τέλη Αυγούστου. Μπαίνουμε φθινόπωρο.. Τι να πάρουμε ; Κοντομάνικα ζιπουνάκια και μακρυμάνικα φορμάκια ; ή όλα μακρυμάνικα ;

kimonandi καλημερούδια !!

Καλημερα κοριτσακι!κ εγω αυτες τις αποριες εχω,με ΠΗΤ 31/8 ποσο θα φορεσει κοντομανικα.η μαμα μου λεει μακρυμανικα,τωρα τι να πω;οι εμπειρες τι λετε;

Impregnant ευχαριστω!οτι καλυτερο σε ολες μας!

Το sling η mei tei που ακριβως χρησιμευει;βολευει;πχ για να βγω εξω θα παρω αυτοκιμητο και αντε να περπατησω λιγο.στις αρχες δε θα βγαζω το μωρο εξω.

Αγοροmummy ειναι σε κλινικη δε θυμαμαι ποια οποτε μαλλον εχει κ γεννες.ναι αυτη η κοπελα ηταν,πολυ καλη επισης!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αγορομανουλα! Θα παω την Τριτη για τεστ ντραιβ!! Το wasabi μου αρεσε σαν χρωμα.

Κοριτσια λετε για διακοπες......κλαιω!! Εμεις δεν προβλεπεται περα απο Θεσσαλονικη στην γιατρο να παμε καπου! Απαγορευεται δια ροπαλου! Ευτυχως εχουμε την θαλασσα στα 4χλμ.

Για την ζεστη που λετε, εγω που ειμαι κρυουλιαρα χτες εβγαλα ενα παλιο τισερτ και εβαλα στον υπνο! Βεβαια το παλωματακι δεν το σηκωσα ακομα!

Τι μας περιμενει δεν ξερω! Και το σπιτι μας βραζει το καλοκαιρι!!

μια χαρα χρωματακι!! ουδετερο και δεν λερωνει τοσο πολυ απ'οτι βλεπω στις φωτο. Ναι να πας να τα δεις ολα απο κοντα και θα δεις οτι μπορει να αλλαξεις εντελως γνωμη! εγω εξαρχης ειχα αποφασισε για peg perego και μολις πηγα και τα ειδα απο κοντα τα απερριψα με τη μια λογω μεγεθους, και εκει ειδα το chicco και το ερωτευτηκα!!! πωπω κι εγω ειμαι κρυουλιαρα αλλα στην εγκυμοσυνη ειχα λιωσει!!!!!!!! κοιμομουν με κλιματιστικο και μονο με τα εσωρουχα και παρολα αυτα ιδρωνα και σηκωνομουν για ντουζ μεσα στη νυχτα! και ο καημενος ο συζυγος απο διπλα με σεντονι μεχρι τα αυτια!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααα!!!!Τι κανετε;;;Εγω κανω μπανακι και παω Ιασω για εξεταση αιματος για προεκλαμψια...Ειναι βεβαια σε πειραματικο σταδιο αλλα...παρηγορια στον αρρωστο...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακι!κ εγω αυτες τις αποριες εχω,με ΠΗΤ 31/8 ποσο θα φορεσει κοντομανικα.η μαμα μου λεει μακρυμανικα,τωρα τι να πω;οι εμπειρες τι λετε;

Impregnant ευχαριστω!οτι καλυτερο σε ολες μας!

Το sling η mei tei που ακριβως χρησιμευει;βολευει;πχ για να βγω εξω θα παρω αυτοκιμητο και αντε να περπατησω λιγο.στις αρχες δε θα βγαζω το μωρο εξω.

Αγοροmummy ειναι σε κλινικη δε θυμαμαι ποια οποτε μαλλον εχει κ γεννες.ναι αυτη η κοπελα ηταν,πολυ καλη επισης!

ναι εχεις δικιο, τον googlara και ειδα οτι ειναι και μαιευτηρας ;) τον ειχαν σε μια εκπομπη. αντε τωρα καλα αποτελεσματα kimonandi μου για την αμνιο, θα περιμενουμε νεα!!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέραααααααααα!!!!Τι κανετε;;;Εγω κανω μπανακι και παω Ιασω για εξεταση αιματος για προεκλαμψια...Ειναι βεβαια σε πειραματικο σταδιο αλλα...παρηγορια στον αρρωστο...

παπακι μου ολα καλα ευχομαι να πανε!!! φιλια και σε εσενα και στον μπουμπουκο σου, θα περιμενουμε νεα φυσικα!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααα!!!!Τι κανετε;;;Εγω κανω μπανακι και παω Ιασω για εξεταση αιματος για προεκλαμψια...Ειναι βεβαια σε πειραματικο σταδιο αλλα...παρηγορια στον αρρωστο...

Παπιιιιιι ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ!!! περιμενουμε νεα! Ευχαριστα.

Ξυπνησα, πηρα το σιδηρο κ το φολικο. Και ακουω τον Κ. Που ροχαλιζει διπλα μου!!!

Λεω να παρω κ μια μπακετα να τον διευθυνω....

Αγορομανουλα, γι αυτο εχω 4-5 στο μυαλο μου... Τα περεγκο λογω βαρους τα εχω κι εγω απορριψει... Τωρα για κατι πανακριβα ντιζαινατα που θελει να παρουμε η πεθερα μου, ουτε καν!! Λεει εχουν οι διασημοι!! (Τα πεθερικα θα το πληρωσουν)


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

impregnant θα πάμε με καραβάκι ! Εχεις περάσει το φαράγγι για Πρέβελη ; Το Κρουσταλιώτικο ; Το έχω περάσει μια φορά, ήταν μαγεία !! Και δύσκολο... Θυμάσαι τα σκαλιά για να ανέβεις πάνω ; Μου είχε βγει η γλώσσα.. Αλλά φέτος με καραβάκι..

Αχ τέλειο τοπίο!!! Χαλάλι το ζόρισμα στο ανέβα - κατέβα!!! Τι μου θύμισες....αξέχαστες διακοπές στην Κρήτη 20 μέρες προ ετών, μόλις είχα μάθει ότι πέρασα στις εξετάσεις και διορίζομαι!!!!!!!! 3 μήνες διακοπές έκανα, εκ των οποίων οι 20 μέρες στην Κρήτη!!!

mousoudi εχεις σλίνγκ ; Αχ πες μου ! Ήμουν ανάμεσα σε σλίνγκ ή μέι τάι. Αλλά μου φάνηκε δύσκολο το σλίνγκ, όσα βιντεάκια κι αν είδα και κατέληξα σε μέι τάι τελικά που το παράγγειλα.

Φίλη μου το είχε δώσει κι αυτό και έναν μάρσιππο. Ο μάρσιππος εξαιρετικά άβολος, το σλίνγκ στην αρχή ήταν σκέτο αίνιγμα πώς θα το δέσω, μετά κάπως το συνήθισα. Τώρα το έχω ξεχάσει, αλλά θα μου δώσει το δικό της άλλη φίλη μου και το ξαναθυμηθώ.

Μουσουδι μου αντε ενας μηνας και κατι εμεινε λοιπον για την αδειουλα! και μετα προετομασιες για το μπεμπε! και φυσικα να περασουμε πολυ χρονο με τα μεγαλα μας παιδακια, απο τωρα σκεφτομαι οτι πρεπει να αποχωριστω τον μικρο μου για να παω να γεννησω και κατι με πιανει!!!!!!! καμια εξορμησουλα θα κανετε το καλοκαιρι? εκει Χαλκιδικη εστω που ειναι πανεμορφα???

Αχχχχχχχχχχχχχ, ναι, θέλω πολύ χρόνο με το μεγάλο μου αγοράκι, κι εγώ πολύ το σκέφτομαι, όχι μόνο που δεν θα το δω κάποιες μέρες, αν και πιθανόν θα μου το φέρουν στην κλινική να το δω (όχι στο δωμάτιο, κάτω στην καφετέρια), αλλά κυρίως που δεν θα είναι πια το αποκλειστικό μου μέλημα και αν θα του κακοφανεί που θα δει άλλο μωράκι κρεμασμένο στην αγκαλιά μου….ελπίζω να μην του κοστίσει πολύ συναισθηματικά, αλλά τι να κάνει; Θα το συνηθίσει και θα το αγαπήσει, όπως όλοι τα αδέρφια μας….και σκέφτομαι ότι θέλω να απολαύσω στο μέγιστο τους τελευταίους μήνες που θα είμαστε οι τρεις μας μόνο. Κι είναι και σε μια φάση πολύ απολαυστική τώρα, όλο σκέρτσο και τσαχπινιά και πολύ πάρλα!

kimonandi . Ειχα πολυ καλες εξετασεις, β'επιπ κλπ, ημουν και 23 και μου ειπε αν θελω να μην δωσω λεφτα για ντοπλερ.. ετσι αποφασισαμε να μην κανουμε!

Εμένα ντόπλερ μου είχε κανει ο γυναικολόγος μου. Είχε πει μόνο αν δει κάτι περίεργο θα με στείλει για πιο αναλυτικό ντόπλερ, ευτυχώς όλα καλά ήταν και δεν έκανα. Και τώρα το ίδιο θα κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακι!κ εγω αυτες τις αποριες εχω,με ΠΗΤ 31/8 ποσο θα φορεσει κοντομανικα.η μαμα μου λεει μακρυμανικα,τωρα τι να πω;οι εμπειρες τι λετε;

Impregnant ευχαριστω!οτι καλυτερο σε ολες μας!

Το sling η mei tei που ακριβως χρησιμευει;βολευει;πχ για να βγω εξω θα παρω αυτοκιμητο και αντε να περπατησω λιγο.στις αρχες δε θα βγαζω το μωρο εξω.

Αγοροmummy ειναι σε κλινικη δε θυμαμαι ποια οποτε μαλλον εχει κ γεννες.ναι αυτη η κοπελα ηταν,πολυ καλη επισης!

Εμένα η ιδέα του μει τάι μου αρέσει επειδή θα έχω τη μπεμπούλα πάνω μου να ακούει τη καρδιά μου.. Απο οτι εχω δει και μου εχουν πει ειναι μάρσιπος αλλά το μωρο καθεται πιο σωστά, όπως οταν το έχουμε πάνω μας σε βαθυ καθισμα, ενω ο μάρσιπος αφήνει τα ποδαράκια του να κρέμονται.

Και στη βολτα πάλι ειναι καλό αλλα και μπορείς να θηλαζεις και να το εχεις εκει.

Το σλινγκ μου φανηκε δυσκολο, πως να το βαζω.

αγορομάμι ευχαριστώ για την απαντηση !! Βλεποντας και κανοντας !!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παπακι μου ομορφο !!!

Τι μαντιναδα να σου πω δεν ξερω ;!!

Όλα τα αστέρια του ουρανού

ο ήλιος, το φεγγάρι

να είναι πλάι στο δρόμο σου

ωσάν μαργαριτάρι !

Δική μου, μόλις τώρα !! Μη γελάς !!!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!

Τι όμορφα νέα που διαβάζω πάλι!!!!

Ζηλεύω τις Σαλλλλλονικιές που θα έχουν συνάντηση κορυφής αύριο!

Εμείς πότε θα ξαναπάμε για καφέ? ε? ε?

Καλά... παπάκι μου όμορφο και θεϊκο...έχει δίκιο η impregant: Σαν το μητρικό ένστικτο δεν υπάρχει ! Άρα πες του γιατρού σου να μην αγχώνετε!

kimonandi, mousoudi, oles oi katerines, αγοροmummy, mjlia.... και ας όοοοολες τις μανούλες...... καλημέρεςςςςςςςςςςςς

συμπεθέραααααααααααα μου γλυκιά!

latortoura.... τελείωνε με το Ιασώ, τον Αύγουστο τώρα θα ξαναπάμε!

Καλά... ένα έχω μόνο να πω.... Αν τύχουμε μαζί με καμία από εσάς, θα γίνει τρελό πάρτι στο Ιασώ. :P:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μου το είχε δώσει κι αυτό και έναν μάρσιππο. Ο μάρσιππος εξαιρετικά άβολος, το σλίνγκ στην αρχή ήταν σκέτο αίνιγμα πώς θα το δέσω, μετά κάπως το συνήθισα. Τώρα το έχω ξεχάσει, αλλά θα μου δώσει το δικό της άλλη φίλη μου και το ξαναθυμηθώ.

Εμένα ντόπλερ μου είχε κανει ο γυναικολόγος μου. Είχε πει μόνο αν δει κάτι περίεργο θα με στείλει για πιο αναλυτικό ντόπλερ, ευτυχώς όλα καλά ήταν και δεν έκανα. Και τώρα το ίδιο θα κάνουμε

Κοριτσια το ντοπλερ ειναι υποχρεωτικη εξεταση;; Γιατι εχω μπερδευτει.

Η γιατρος μου, δεν μου το εχει αναφερει καν. Και την κουνιαδα μου που ρωτησα μου ειπε πως στην μεγαλη που ηταν ολα καλα δεν εκανε. Μονο στην μικρη που υπηρχαν καποιες υποψιες.

Να την ρωτησω λετε;; Ή αν ειναι θα μου πει μονη της, οπως κ για αυχενικη κ β΄ επιπεδου;;;

Την Τριτη θα την ρωτησουμε κ για ποσα θελει για τον τοκετο, αν εχει δικη της μαια, τιμες κλινικης κτλ.

Τι αλλο λετε πως πρεπει να ρωτησουμε;;;


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Α, και διακοπές ίσως πάμε για κάποιες μέρες στην αδερφή μου (έχουν σπίτι πρώτο πόδι Χακλιδικής), πιο πολύ για να ξεφύγουμε λίγο και να είναι πιο ελεύθερος ο μικρός. Άλλο τίποτα δεν προβλέπεται και για οικονομικούς λόγους, αλλά και κυρίως από φόβο…θέλω να είμαι κοντά στην Θεσσαλονίκη και στην κλινική αν χρειαστεί το ο,τιδήποτε.

Από ρούχα που λέτε για τα μικρά, εγώ θα γεννήσω λογικά αρχές Αυγούστου. Σκέφτομαι για αμάνικα και κοντομάνικα, με τι να το έχω το βρέφος κατακαλόκαιρο; Σκεφτείτε ότι θα έχει ζέστη, θα είναι πολλές ώρες αγκαλιά μας γιατί θα θηλάζουν λογικά, να τα φοράμε πιο χοντρά ρούχα θα τα σκάσουμε….ζεσταίνονται ούτως ή άλλως και περισσότερο. Αν πάλι λειτουργούμε το κλιματιστικό, κοντομάνικο και καλτσάκια, μακρυμάνικο δεν ξέρω…άλλωστε δε θα είμαστε στο δωμάτιο που θα λειτουργεί το κλιματιστικο, μόνο η ζέστη λίγο να σπάει…

Link to comment
Share on other sites

Α, και διακοπές ίσως πάμε για κάποιες μέρες στην αδερφή μου (έχουν σπίτι πρώτο πόδι Χακλιδικής), πιο πολύ για να ξεφύγουμε λίγο και να είναι πιο ελεύθερος ο μικρός. Άλλο τίποτα δεν προβλέπεται και για οικονομικούς λόγους, αλλά και κυρίως από φόβο…θέλω να είμαι κοντά στην Θεσσαλονίκη και στην κλινική αν χρειαστεί το ο,τιδήποτε.

Από ρούχα που λέτε για τα μικρά, εγώ θα γεννήσω λογικά αρχές Αυγούστου. Σκέφτομαι για αμάνικα και κοντομάνικα, με τι να το έχω το βρέφος κατακαλόκαιρο; Σκεφτείτε ότι θα έχει ζέστη, θα είναι πολλές ώρες αγκαλιά μας γιατί θα θηλάζουν λογικά, να τα φοράμε πιο χοντρά ρούχα θα τα σκάσουμε….ζεσταίνονται ούτως ή άλλως και περισσότερο. Αν πάλι λειτουργούμε το κλιματιστικό, κοντομάνικο και καλτσάκια, μακρυμάνικο δεν ξέρω…άλλωστε δε θα είμαστε στο δωμάτιο που θα λειτουργεί το κλιματιστικο, μόνο η ζέστη λίγο να σπάει…

Εχεις δίκιο και εγώ συμφωνώ, οτι ζεσταινονται !

Αλλά άμα εχεις μαμα και πεθερα για συμβουλες, αστα να πανε.. Μου λενε να το εχω ντυμενο για να μην κρυωνει, αλλά αυτες εννοουν σαν το κρεμμυδι !!

Θα δεις γλεντια και καυγαδες που θα πεσουν !

:mrgreen:

συμπεθέρα σε αγαπώ !!!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...