Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Με συγκίνησες τρελοκόριτσο. Τι απίστευτα συναισθήματα...Καλή τύχη Angot μας, όλα θα πάνε καλά. Θα ευχηθώ να παραμείνεις στο σπιτάκι σου κι άλλες εβδομάδες και μετά να γυρίσεις σπίτι σου με το αφράτο καρβελάκι σας. Τα πήγες πολύ καλά κορίτσι μου 🥲

      πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Λυπάμαι τόσο πολύ. Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι για να επεξεργαστείς τη θλίψη σου. Σου στέλνω αγκαλιά ❤

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τσαμπα η χαρα....Χειροτερεψαμε....πφφφφ

Ειμαι ενα τσακ πριν απο το συναγιερμο...

Θα δουμε ειπαν την Τριτη με τη β επιπεδου πως θα δρασουμε και αν...

Εγω μια φορα το ξεκαθαρισα...

Το γιο μου δεν τον αγγιζετε αν δε φτασουμε 28η εβδομαδα!!!Δε με νοιαζει τι θα κανετε...Παντως αυτον κ εμενα πριν δε μας χωριζετε!!!!!!!!!!!!

Μου λεει ο γιατρος θαυμαζω την υπομονη σου...Κι εγω του λεω τη δικη σου αν θα σας μπουν ιδεες!!!

Δεν ξερω για τι ανησυχεί ο γιατρός σου, πάντως σου εύχομαι τα καλύτερα για το μωρο σου και να μη χρειαστεί να κανετε τιποτα!


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites

kimonandi καλή επιτυχία με τα αποτελέσματα !όλα καλά θα πάνε!

marilou πιες πολλά ζεστά και χυμούς να το προλάβεις:P!

papakia30 καλά του τα πες, αλλά μην ανησυχείς μωρέ ,έφτασες ως εδώ όλα θα πάνε μια χαρά!!!!


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κ μωρουλινια!

Σας ευχαριστώ οοοολες για τις ευχές!!!

Αχχχ ξυπνησα χαλιά ο λαιμός μου έχει κλείσει δε μπορω να μιλησω νιώθω λες κ έχει φράξει όλο το συστημα μέσα...τώρα ζεστάνΑ γαλα με μέλι για να δουμε...

Απο την αλλη τα ροζ με καίνε τα οποία καλά πάμε 4η μέρα σήμερα ευτυχώς δεν έχουν κανει εμφάνιση :-)

μαριλούμου να μην εμφανιστούν ποτέ ξανά τα άτιμα ροζ!!!μακάρι να μην την άρπαξες και να είναι της στιγμής:tongue::tongue:
Ελπιζω να μην ξαναδεις τιποτα χρωματιστο και σιγα σιγα θα ανεβει ο πλακουντας.σημερα μου ειπε ο γιατρος οτι ο πλακουντας ειναι σε καλη θεση και τον ρωτησα 2 φορες να βεβαιωθω.ο καιρος ειναι αρρωστιαρης,πιες ζεστα μπας και την γλιτωσεις.

kateriniw σε ευχαριστω κοπελα μου!

Οσο για τον υπνο του μωρου,λικνο θα εχουμε αρχικα και μετα στο παιδικο,ευτυχως η δυστυχως κουνια στην κρεβατοκαμαρα δε χωραει.οσο για καροτσι inglesina zippy η trilogy λεμε.το zippy το εχει η κολλητη μου και μου ειπε ειναι ελαφρυ και βολικο και η κορη της ειναι 3 ετων αλλα αναπτυγμενη(φορα νο6 στα ρουχα) και χωραει ανετα.ελεγα να μην επαιρνα το πορτ μπεμπε λογω καλοκαιριου αλλα ο αντρας μου θελει τα παντα για το γιο και λογω αγχους που περασαμε του βγαινει σε καταναλωτισμο.μετα τα αποτελεσματα θα κανουμε ερευνα αγορας και αγορες.

Σε ευχαριστώ!!!

Μακάρι να ανέβει μονο για αυτό προσεύχομαι :-)

Κι εμείς το trilogy έχουμε παραγγείλει χρωμα μπεζ είναι το canapa με λευκό σκελετό είναι τελειοοοο

Βέβαια παραλαβή έχουμε βάλει ιουνη-ιουλη είμαστε κ προληπτικοι με όλες τις αναποδιές....:?

Το zippy μου φάνηκε πιο στενό καλά το avio ακόμα περισσοτερο

Τσαμπα η χαρα....Χειροτερεψαμε....πφφφφ

Ειμαι ενα τσακ πριν απο το συναγιερμο...

Θα δουμε ειπαν την Τριτη με τη β επιπεδου πως θα δρασουμε και αν...

Εγω μια φορα το ξεκαθαρισα...

Το γιο μου δεν τον αγγιζετε αν δε φτασουμε 28η εβδομαδα!!!Δε με νοιαζει τι θα κανετε...Παντως αυτον κ εμενα πριν δε μας χωριζετε!!!!!!!!!!!!

Μου λεει ο γιατρος θαυμαζω την υπομονη σου...Κι εγω του λεω τη δικη σου αν θα σας μπουν ιδεες!!!

Μια χαρά θα πάνε όλα!!!!

Το οτι μπορεί κάποια αποτελεσματα να είναι οριακά δε σημαίνει τίποτα!!!!!

Ξέρεις κ οι γιατροί δουλεια τους είναι να τα παρουσιάζουν κ λίγο πιο δραματικά

Αφού κι εσύ τα ειδες τα αποτελεσματα κ σαν έμπειρη πια σταθερά δε σου φάνηκαν;

Ο Μπέμπης είναι γέρος δυνατός θρεφταρακι αυτό έχει σημασία!!!:-) :-) :-)

kimonandi καλή επιτυχία με τα αποτελέσματα !όλα καλά θα πάνε!

marilou πιες πολλά ζεστά και χυμούς να το προλάβεις:P!

papakia30 καλά του τα πες, αλλά μην ανησυχείς μωρέ ,έφτασες ως εδώ όλα θα πάνε μια χαρά!!!!

Πινω πινω αλλαααα ...τέλοσπάντων!

Καλημεραααααα!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

marilouu περαστικούλια, ήμουν έτσι αρχές Απριλίου και με κράτησε μια εβδομάδα, πονόλαιμος και συνάχι, πιες ζεστά και θα ηρεμήσεις :)

η ιδέα να πάρετε καρότσι απο τζάμπο πως σας φαίνεται?

Πες μου πως κανεις πλακα....ποτε δεν εχω καταφερει να φαω δυο πιτες γυρο!!! Σε θαυμαζω!!:):)

χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που κάνει γουρουνιες!!!!


eNortjKzUjIyNLQ0NleyBlwwFX4C1A,,90.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα από την βατραχοθεσσαλονίκη!!!!!!!!!!! Τι νερό έχει ρίξει μωρέ όλη νύχτα και τώρα το πρωί πάλι!!!!!!!!!!!!!!

Σαλονικιές πολύ καλή η ιδέα για το Ηλέκτρα Παλάς, αλλά αν είναι έτσι ο καιρός κι αύριο, καλύτερα να το ξανασκεφτούμε….εκεί πάνω είναι ωραία όταν είναι καλός ο καιρός, να βλέπεις και την υπέροχη θέα. Ας συναντηθούμε όμως εκεί (κάτω εννοώ, γωνία Αριστοτέλους και Μητροπόλεως) και βλέπουμε πού θα πάμε. Μη φοράει καμιά ριχτό και δεν φαίνεται κοιλιά, να αναγνωριστούμε από το σήμα κατατεθέν μας, χαχαχαχαχα.

Kimomamdi τα καλύτερα αποτελέσματα εύχομαι (που θα τα έχετε είμαι σίγουρη, αφού ο γιατρός δεν είδε κάτι στην β΄επιπέδου, δεν υπάρχει, αλλά καλά κάνατε και κάνατε και την άμνιο, να μην έχετε την παραμικρή αμφιβολία). Εσύ τώρα για καμιά βδομαδούλα ξεκούραση πολύ εντάξει;

Παπάκια μου, εντάξει, είμαι ορκισμένη φαν σου!!!!!!!!!! Εύχομαι την Τρίτη τα καλύτερα αποτελέσματα!

Για αυτοκίνητα που λέγατε, αν δεν είναι μεγάλες οι αποστάσεις, δεν χρειάζονται πολλά πράγματα. Ειδικά αν θηλάζει η μαμά, τα μισά φεύγουν…εντάξει, ένα καρότσι χωράει σε όλα τα αυτοκίνητα Κι αυτό μετά τους τρεις μήνες, δεν ξέρω ποια θα κάνει μεγάλο ταξίδι πριν τους τρεις μήνες….Στο μεταξύ τις προάλλες είδα στο δρόμο ένα καρότσι – μπαστούνι (τα πολύ ελαφριά δλδ) με όλα τα κομφόρ και πορτ μπεμπέ προσαρμοσμένο και κυρίως λαβές που αυξομειώνονται. Γιατί το κακό με τα μπαστούνια είναι ότι είναι λίγο χαμηλά και σκύβεις για να τα σύρεις.

Από χάπια παίρνω σίδηρο (1) σε υγρή μορφή, φιλισίν (1), ασβέστιο (1) αναβράζον και σαλοσπίρ (1). Επίσης χτυπάω κάθε πρωί την ενεσούλα μου. Αυτά. Όσο για τα συμπληρώματα αυτά που παίρνουμε, πιστεύω ότι τα χρειαζόμαστε όλα πιο πολύ για μας, το μωρό ό,τι είναι να πάρει θα το πάρει από μας, αλλά μετά μένουμε εμείς με λιγοστά αποθέματα….

Link to comment
Share on other sites

καλή σας μέρα ομορφούλες και ομοφούλικα νινάκια!!!αν και βρέχει εδώ και έχει πολύ μουντάδα.....marilouμου περαστικά σου τελικά σε έπιασε,ε??πιες ζεστούλικα με μελάκι και όλα καλά!

mj_liaεννοείται πως δεν είσαι η μόνη που γουρουνιάζεις πρόσθεσε και εμένα στην λίστα!!τώρα για το καροτσάκι αν πληρεί τις προΰποθέσεις που θες γιατί όχι!!2-3φίλες μου πήραν από τα τζάμπο καροτσάκι και έμειναν πολύ ευχαριστημένες!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σαλονικιές πολύ καλή η ιδέα για το Ηλέκτρα Παλάς, αλλά αν είναι έτσι ο καιρός κι αύριο, καλύτερα να το ξανασκεφτούμε….εκεί πάνω είναι ωραία όταν είναι καλός ο καιρός, να βλέπεις και την υπέροχη θέα. Ας συναντηθούμε όμως εκεί (κάτω εννοώ, γωνία Αριστοτέλους και Μητροπόλεως) και βλέπουμε πού θα πάμε. Μη φοράει καμιά ριχτό και δεν φαίνεται κοιλιά, να αναγνωριστούμε από το σήμα κατατεθέν μας, χαχαχαχαχα.

μουσουδάκικαλημέρα!!!όντως σαπίσαμε από χτες!!!μακάρι αύριο να έχει καλό καιρό ή έστω να μην βρέχει!!συναντιόμαστε μια με το καλό και βλέπουμε που πάμε αναλόγως πρόβλημα απο μένα δεν υπάρχει!!!μην στεναχωριέσαι πουλάκι μου και με ριχτό μπαμ θα κάνουμε!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mj_liaμου αν και είμαι πρωτάρα και εγώ από το λίγο που έψαξα να σου πω :να πέφτει εντελώς η θέση να είναι για νεογέννητο,να έχει τις απαραίτητες ζώνες ασφαλείας,να μπορεί να γυρίσει το τιμόνι ή να προσαρμόζεται έτσι για να το βλέπω και εγώ,να κλείνει εύκολα και όχι να θες τον άντρα σου την μαμά σου και τον γείτονα για να κλείσει,να μην είναι υπερβολικά βαρύ να το κάνεις εύκολα κουμάντο κατα κύριο λόγω αυτά αν όμως κάνω λάθος ή ξεχνάω κάτι ας μας βοηθήσει μια εμπειρούλα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

marilouu περαστικούλια, ήμουν έτσι αρχές Απριλίου και με κράτησε μια εβδομάδα, πονόλαιμος και συνάχι, πιες ζεστά και θα ηρεμήσεις :)

Σε λάθος ποστ σου απευθύνομαι Μαριλού μου, αλλά αν έπαιρνες και κανένα ντεπόν που γενικά επιτρέπεται; Εγώ δυο φορές που χαζοκρύωσα στον πρώτο μου γιο, πήρα στην αρχή ένα για 2 μέρες και είδα μεγάλη διαφορά. Εκεί που ένιωθα ότι με ρίχνει, ξαφνικά συνήλθα και μετά την έβγαλα με πορτοκαλάδες και ζεστά πιο πολύ προληπτικά. Δε ρωτάς τον γιατρό σου;

η ιδέα να πάρετε καρότσι απο τζάμπο πως σας φαίνεται?

Μια χαρά. Κουμπάρα μου πήρε καρότσι από τζάμπο για τον μικρό της με κριτήριο ότι μόνο αυτό χωρούσε στο αυτοκίνητό τους κι ήταν ευχαριστημένη. Κι εγώ που ήθελα αναπληρωματικό ρηλάξ για τον μικρό μου πήρα ένα του τζάμπο και κατέληξα να χρησιμοποιώ πιο πολύ αυτό. Ήταν τελικά το πιο σταθερό από όλα και το μόνο από το οποίο δεν αναποδογύρισε το αεικίνητο καμάρι μου. Χωρια που δεν μ΄ένοιαζε αν θα το διαλύσει...που δεν διαλύθηκε παρά το ότι το είχε από ένα σημείο κι έπειτα για παιχνίδι.

χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που κάνει γουρουνιες!!!!

Καλέ τι λες; Ο κανόνας είναι αυτός! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

papakia, marilouu & latortura βαστάτε γερά, όλα καλά θα πάνε στο τέλος

Θεσσαλονικιές τι ώρα είναι αύριο η συνάντηση τελικά? είναι στις 12?

Και πόσες/ποιες θα είμαστε?


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...