Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Καλημέρα καλή εβδομάδα!!!!!!!!!!!!

αχ όλο και πλησιάζουμε στο όνειρο!!!!!!!!!!!!!!!!

kimonandi μου με το καλό να δεις το μπέμπη σου!!!!!!!!!!!!

mj lia μου σε καταλαβαίνω με τη ζέστη αλλά άσε να χαρεί ο κόσμος να κάνει και κανά πάρτι. θα έρθει η ώρα που θα κάνεις και εσύ!!!!!φτάνει να μη γίνεται κάθε σκ.

brilliant μου αχ σε ζηλεύω , εμένα δεν με αφήνει (οπότε το φετινό καλοκαίρι δεν βλέπω να κάνω κάνα μπάνιο)

τι κάνετε οι υπόλοιπες?

για καφέ πήγατε? πως περάσατε?


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα κοριτσάρες! καλή βδομάδα να έχουμε!!

Margi περάστικα στον άντρα σου!

Mj lia χρόνια σου πολλά! χιλιόχρονη!!!!!!!!! πώς πήγε το πάρτυ?

καλησπέρα σας μανούλες!!!πως είστε??εγώ σήμερα δουλίτσες τελείωσα και με τα χαλιά και το μόνο που έμεινε είναι να στρώσω τα ριχτάρια τα καλοκαιρινά και οι κουρτίνες!!!και εμείς κουνηθήκαμε την ώρα του σεισμού....

δεν είναι τέλεια που οι δουλειές τελειώνουν?! και εμείς ξεστρώσαμε τα χαλιά και περιμένουμε Τρίτη να έρθουν να τα πάρουν, δοκίμασα κάποια χρώματα για το βρεφικό δωμάτιο, σήμερα πήγα σε κάτι τράπεζες και πήρα κάτι χαρτιά που χρειαζόμουν... σιγά σιγά οι δουλειές φεύγουν από τη λίστα!

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι μου κάνετε; :D

Εγώ χθες τα χρειάστηκα με τον σεισμό! Από τον μεγάλο του '99 έχω πάθει πατατράκ και όποτε κάνει σεισμό, με πιάνει ένας ψιλοπανικός.. Ευτυχώς, ήταν Σάββατο και ήταν σπίτι ο αντρούλης μου, αλλιώς ακόμα θα έτρεχα...!!

Βέβαια, από το ζόρι μου εκείνη την ώρα να μείνω όσο πιο ψύχραιμη μπορούσα για να μην τρομάξει κι ο μπεμπάκος μου εξαιτίας της ζαβής της μάνας του, με έπιασαν κάτι κράμπες στη μήτρα, άλλο πράγμα.. 2 buscopan κατέβασα για να χαλαρώσω! :roll:

Σε άλλα νέα, ξεκινήσαμε να ξεκαθαρίζουμε το δωματιάκι του μικρού, μιας και μέχρι τώρα το είχαμε ως γραφείο και καπάκι βαρέσαμε και μία ΙΚΕΑ να πάρουμε 3 πραγματάκια που χρειαζόμασταν... Πολύ ξεπάτωμα, αλλά όσο είναι για τόσο ευχάριστα πράγματα, το λατρεύω!! :rolleyes:

πού μένεις και κατάλαβες το σεισμό?

και εμείς γραφείο το έχουμε το βρεφικό... τώρα θα κάνουμε το γραφείο με τη γκαρνταρόμπα μαζί.

Πήγαμε την Παρασκευή στον doctor και είδαμε την μπέμπα μας!!! Μουτράκι ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δε μας έκανε τη χάρη, ακόμα δεν το έχουμε δει καλά! Λοιπόν εγώ μπήκα τώρα 29η εβδομάδα, το μωρούλι μας είναι 1224 γραμμάρια, μας είπε κανονικό προς αδύνατο, και το νεφράκι του μίκρυνε ευτυχώς από 6,7 πήγε 4.7 φιού! Μου είπε επίσης από δω και πέρα να περιμένω να έχω συσπάσεις και να μην τρομάξω γιατί η μήτρα θα αρχίσει να εξασκείται. Βέβαια εγώ δεν έχω νιώσει τίποτα ακόνα, εκτός κι αν δεν το καταλαβαίνω...

τέλεια νέα impregnant!, πολύ χαίρομαι που το θέμα με το νεφράκι βελτιώνεται!

σχετικά με τις συσπάσεις που λέτε, εγώ έχω αρχίσει και νιώθω κάποιες φορές σαν πόνους περιόδου. αυτό είναι?

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια !!

Η ζέστη σήμερα εδώ α φ ό ρ η τ η !!! Λίγο αργότερα θα πάμε θάλασσα, δεν μπορώ να αντισταθώ !! Τον έχω πρήξει τον καλό μου απο το πρωί.

Πήγα και ψήφισα νωρίς, για να τελειώνω, αλλά ρε παιδιά πολύς κόσμος και ήταν 9 το πρωί ! Ευτυχώς μου έδωσαν τη σειρά τους και ξεμπέρδεψα

αχ, ναι, η ζέστη πλέον με δυσκολεύει και εμένα! και έχω πρηστεί! πόδια και δάχτυλα χεριών!

Καλημέρα !!!

Eγώ κορίτσια χτες πήγα θάλασσα και ήταν.... τέλεια !!! Πήγαμε έξω απο την πόλη, που είναι πολύ πιο καθαρά, αλλά μπήκα μια φορά γιατί ήταν ακόμα παγωμένα ! Κρατούσα 2 μαγιώ και άλλαξα. Τη λατρεύω τη θάλασσα, είμαι γοργόνα !! :D

Θα θελα να πάω και σήμερα, αλλά ο καλός μου γκρινιάζει να παω μόνη.

τί καλά που έκανες μπανάκι!!! :-)

εμείς χθες είμασταν σε βάφτιση...και υποφέραμε από την ζέστη!

ΚΑλημερα ομορφα κοριτσακια! τι κανετε?? διαβαζω γενικα ομορφα πραγματακια, γαμους βαφτισεις, ομορφα πραγματα.. και για παπαδες διαβαζω με ταριφες κλπ, δυστυχως ολα παιζουν! Εμεις καλα, το Σαββατο μονο ηταν πολυ ασχημη μερα γιατι ο μικρος μου ειχε γκρινια λογω δοντιων και σπαραζε ωρες ωρες, μειωνε και τον υπνο του.. ευτυχως απο εχθες το πρωι εμφανιστηκε το δοντακι και ηρεμησε εντελως το παιδακι μου. Με ειχε πιασει απελπισια, ημουν μονη σπιτι και απο την κουραση μου με ειχαν πιασει κατι κλαματα και δε μπορουσα να σταματησω! Σκιζεται η ψυχη μου να βλεπω το παιδακι μου να πονα και να μη μπορω να το παρω μια σφιχτη αγκαλια! το μονο πραγμα που δεν ευχαριστιεμαι στη δευτερη εγκυμοσυνη ειναι που δεν μπορω να κανω στον μεγαλο μου τις αγκαλιες και τα παιχνιδια που θα θελαμε!

κρίμα ο μικρός σου αγοροmummy!, ελπίζω να είναι πολύ καλύτερα σήμερα!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

αγορομανούλα με συγκινησε αυτό που είπες, οτι βλέπεις το παιδάκι σου να πονάει και οτι δε μπορείς να το πάρεις αγκαλιά... Μη το σκέφτεσαι έτσι.. Σε λίγο καιρό η αγκαλιά σου θα γεμίσει και θα παίρνεις φιλάκια εις διπλούν ! Αφού βγήκε και το δοντάκι, θα ηρεμήσει ο μικρούλης!

κατερινιώ πιστεύω οτι όλα θα είναι καλά και θα σου φύγουν οι ανησυχίες ! Πίνεις νεράκι ; Αλλά αφού ο γιατρός, δεν ανησυχεί, μην ανησυχείς και εσύ..

kimonandi περιμένουμε νεα !

anastasia φιλάκια !!!

Διαβάζω οτι στις περισσότερες δεν σας το έχει επιτρέψει το μπάνιο στη θάλασσα.. Ο δικός μου ήταν υπέρ, απο την αρχή. Ίσως επειδή στην Κρήτη, έχουμε ακόμα καθαρές παραλίες..


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Brilliant όχι μόνο ψωνίζεις ανεξέλεγκτα, αλλά τώρα μας κάνεις να ζηλεύουμε και με το μπάνιο στη θάλασσα?!?!

εμένα μια χαρά μου το έχει επιτρέψει, αλλά εκτός ότι είχαμε υποχρεώσεις αυτό το σκ, περιμένω λίγο να ζεσταθεί το νερό...


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Brilliant όχι μόνο ψωνίζεις ανεξέλεγκτα, αλλά τώρα μας κάνεις να ζηλεύουμε και με το μπάνιο στη θάλασσα?!?!

εμένα μια χαρά μου το έχει επιτρέψει, αλλά εκτός ότι είχαμε υποχρεώσεις αυτό το σκ, περιμένω λίγο να ζεσταθεί το νερό...

Χαχαχα Ρινούκα μου ! Γενικά είμαι ανεξέλεγκτη !

Η μπέμπα μου μόλις τώρα μου είπε να σου πω καλημέρα με 2 κλωτσιές !

(το νερό θα ζεσταθεί τον Ιούλιο !!!)


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερουδιαααα ...!!!! πως ειστε ολες???

εγω καλα πριν λιγο ξυπνησα εφαγα ενα τοστακι και πινω καφεδακι...

ειναι μερα για μπανιο αλλα ολοι δουλευουν...:confused::confused:

ασχετο αλλα ουτε μαγιο εχω παρει το στηθος μ εχει μεγαλωσει 2.5 νουμερα...το κατω μου κανει..πφφφφ

mj lia χρονια πολλα για χθεςςς....οτι επιθυμεις κοριτσακι μου με το καλο και το μωρακι σας...!!!

kimonandi εισαι τυχερηηηηη...με το καλο να δεις το μπεμπενι σουυ...!!


ZNO2p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα και σε σενα ειρινακι μου..!!!εννοειταιι θα παρω 2 για να εχω να αλλαζω το θεμα ειναι να βρω ...οσο για τα νερα εδωωω ειναι πολυυυυ κρυααα...ακομη και τον αυγουστο...μου αρκει ομως να πηγαινουμε και να ριχνω μια βουτια ..

η μπεμπα σημερα δινει ρεστα...χαχχααχ...ειναι κοντα στον αφαλο τωρα και με εχει πεθανειι στις κλωτσιες...


ZNO2p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιαααα ...!!!! πως ειστε ολες???

εγω καλα πριν λιγο ξυπνησα εφαγα ενα τοστακι και πινω καφεδακι...

ειναι μερα για μπανιο αλλα ολοι δουλευουν...:confused::confused:

ασχετο αλλα ουτε μαγιο εχω παρει το στηθος μ εχει μεγαλωσει 2.5 νουμερα...το κατω μου κανει..πφφφφ

mj lia χρονια πολλα για χθεςςς....οτι επιθυμεις κοριτσακι μου με το καλο και το μωρακι σας...!!!

kimonandi εισαι τυχερηηηηη...με το καλο να δεις το μπεμπενι σουυ...!!

Καλημέρα! ! ! !

Εχω πολυ δουλίτσα - την Τεταρτη ξεκινάνε οι Πανελλαδικες (σας θύμισα κατι;)

Για μπανακι ουτε το σκεφτομαι ακομα, μαλλον λογω δουλειάς δεν εχω μπει στο κλίμα!! Για μένα το καλοκαιρι ξεκινά 22 Ιουνίου!!

Να πω την αλήθεια ομως χτες κοιτούσα στο internet εξωτικα ταξιδια!!!!


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! ! ! !

Εχω πολυ δουλίτσα - την Τεταρτη ξεκινάνε οι Πανελλαδικες (σας θύμισα κατι;)

Για μπανακι ουτε το σκεφτομαι ακομα, μαλλον λογω δουλειάς δεν εχω μπει στο κλίμα!! Για μένα το καλοκαιρι ξεκινά 22 Ιουνίου!!

Να πω την αλήθεια ομως χτες κοιτούσα στο internet εξωτικα ταξιδια!!!!

πανελλαδικεςςςς?????χαχαχα...πριν 9 χρονια κατι θυμαμαι...ειχα περασει κοζανη...τι ωραια ηταν...:cool::cool::cool::cool:

υπομονη zizouliiii...καλο κουραγιο σου ευχομαι...!!!:lol::lol::lol:


ZNO2p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Αναστασια! Brilliantaki τι κανεις?? τι καλα που εκανες μπανακι!! νομιζω θα ξαναρωτησω το γιατρο μου για θαλασσα γιατι πολυ τη λαχταρω φετος επειδη θα κανει και ο μικρος μου μπανακια! Καλημερα annisaki! Κι εσυ θαλασσες σκεφτεσαι ε??? δεν εχεις αδικο!! Ρινουι, zizoulis καλημερα σε εσας και στις κοιλιτσες σας!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...