Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Κοριτσακια μου τι κανετε;;; Διαβαζω πολλα!!! Εγω εκανα παρασπονδια σημερα -μονο εσεις το ξερετε- κ πηρ το οικογενειακο παγωτο κ καταλαβαινετε... Γενικα εχω ψιλορυθμισει απο οτι βλεπω απο τις μετρησεις το ζαχαρο μου γι αυτο κ αποφασισα μονη μου να το κανω.... Αλλα το ηθελα ρε κοριτσιαααααα!!!! Κ ο γιος μου πολυ!!!!! Rinoui μαρεσει οπως τα λες με τα χρωματα κ εχω παθει το ιδιο... Ψαχνω ποια αποχρωση απο ανοικτο τυρκουαζ θα κανω..... Κ αι θα το συνδυασω με λευκα επιπλα , πιο σκουρα τυρκουαζ μαξιλαρια και λευκες κ γκρι λεπτομερειες σε αλλαξιερα κουρτινες μπρεζιερα... Marilou σε ευχαριστω για το greek godess! Kimonandi καλα αποτελεσματα στην καμπυλη!!!! Impregnanti αφου μπορεις κ αλλαξες τη διατροφη σου καλα εκανες! Μπορω να σας πω οτι εχει φτιαξει κατα πολυ η ψυχολογια μου με τη διατροφη κ οτι δεν παχαινω..... :) :) :)οτι να ναι!


com]uiFTp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

impregnant! όταν λες ότι άλλαξες τη διατροφή σου, τί εννοείς? γιατί και εγώ που γενικά δεν τρώω πολλούς υδατάνθρακες πάλι τα κιλάκια τα παίρνω! τώρα βέβαια θα ρίχνω το φταίξιμο στην κατακράτηση! :lol:

Υδατάνθρακες τρώω, δεν μπορώ να τους κόψω, γενικά το μεσημέρι τρώω κανονικά (ρώτα mj και happy που το Σάββατο χτυπήσαμε μια πίτσα μαργαρίτα το πρωί..)! Απλά τρώω γλυκό 1 φορά την εβδομάδα και βραδυνό ενώ πριν έτρωγα μισή μερίδα κανονικού φαγητού, πατατάκια και βλακείες τώρα γιαουρτια, φρούτα ή το πολύ φρυγανιές με τυρί! Βοηθάει και η ζέστη, κόβει την όρεξη λίγο...αλλά τα 15 κιλά θα τα φτάσω σίγουρα (είμαι ήδη +10)


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites

latortura θα χαθούμε στο ψάξιμο της ιδανικής απόχρωσης! :-)΄

τί διατροφή σου έχει δώσει που έχει φτιάξει η διαθεσή σου?!?! θα μου την στείλεις σε πμ?

impregnant! εφόσον προσέχεις ίσως να το αποφύγεις. αλλά και εγώ που προσπαθώ, αποτέλεσμα 0 μέχρι τώρα. και τώρα πεινάω και πολύ περισσότερο από πριν... και φοβάμαι αυτό που είπες, μήπως στο 3ο τρίμηνο πάρω πολύ περισσότερα


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

latortura καλυτερα που το εφαγες παρα να το σκεφτεσαι συνεχεια!

Οσο για τα κιλα χαλαρωσα,θα προσρξω αλλα δε θα σκασω κιολας,με τη γεννα θα φυγουν 6-7 πιστευω ε μετα κατι ο θηλασμος,κατι η αυπνια και η κουραση θα φυγουν και τα υπολοιπα!αγχωθηκα για το μωρο τοσους μηνες,δε θελω να πιεστω αλλο!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υδατάνθρακες τρώω, δεν μπορώ να τους κόψω, γενικά το μεσημέρι τρώω κανονικά (ρώτα mj και happy που το Σάββατο χτυπήσαμε μια πίτσα μαργαρίτα το πρωί..)! Απλά τρώω γλυκό 1 φορά την εβδομάδα και βραδυνό ενώ πριν έτρωγα μισή μερίδα κανονικού φαγητού, πατατάκια και βλακείες τώρα γιαουρτια, φρούτα ή το πολύ φρυγανιές με τυρί! Βοηθάει και η ζέστη, κόβει την όρεξη λίγο...αλλά τα 15 κιλά θα τα φτάσω σίγουρα (είμαι ήδη +10)

A...εγώ δεν θυμάμαι να φάγαμε τίποτα...:roll::roll: μόνο καφέ ήπιαμε!!!:lol::lol::tongue:


eNortjKzUjIyNLQ0NleyBlwwFX4C1A,,90.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!!!

mj lia, χρόνια πολλά για χθες!! Γερή να είσαι και του χρόνου με το μπεμπάκι σου αγκαλίτσα!

impregnant,τέλεια τα νέα με το μπεμπέ σου! Μόνο ευχάριστα να ακούμε!

brilliant, τι ωραία που ξεκίνησες μπανάκια! Κι εγώ περιμένω να στρώσει λίγο ο καιρός και να ορμήσω! Προς το παρόν χαζεύω τη θάλασσα από το παράθυρο... Σε νιώθω γιατί κι εγώ ψάρι (και στο ζώδιο) είμαι! Θα μπορούσα να ζω μέσα στη θάλασσα!

αγοροmummy, ευτυχώς βγήκε το δοντάκι! Να μη ταλαιπωρείται άλλο! Και σε λίγο καιρό θα έχεις και τα δύο αγκαλιά!

rinoui μου το δωμάτιο ακούγεται τέλειο και ο συνδυασμός γκρι-ροζ είναι από τους αγαπημένους μου!

kimonandi, τέλειος ο μπέμπης! Καλά αποτελέσματα και με την καμπύλη!

latortura και το δικό σας παιδικό τέλειο ακούγεται! Πολύ σας χαίρομαι! Εμείς του χρόνου με το καλό θα φτιάξουμε στο σπίτι στην Αθήνα.

φιλάκια!


1BRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, περα απο το οτι ειχα μια πολυ κουραστική μερα 11 το πρωι με 8 το βραδυ δεν πήρα ανάσα (στο πόδι κατι εφαγα για μεσημέρι) και τώρα το βραδυ εφαγα κανονικα, νευριαςα κιόλας!!! Πήρα τα αποτελεσματα της καμπυλης απο τη Βιοιατρικη:

Οι τιμες ειναι:

0 : 81

60 : 177

120 : 142

180 : 74

Στη βιοιατρικη μου λενε ολα καλα, αλλα δεν υπαρχουν στο χαρτί οι τιμες αναφοράς οποτε ζητάω να τις δει γιατρος και να μου πει. Έρχεται η γιατρος και μου λεει οτι ειναι μια χαρά χωρις ομως να μου δώσει λεπτομέρειες.

Ήσυχη, παίρνω το γιατρο μου και μου λεει οτι εχω 2 παθολογικής τιμες!!! Μου προτείνει να κόψω ψωμί, ζυμαρικά, γλυκα και να επαναλάβω την εξεταση.

Έψαξα στο ιντερνετ και οι τιμες εγκυμοσυνης ( συμφωνα με διαβητολογους ) ειναι κατω απο 180 στα 60΄ και κατω απο 153 στα 120΄.

Δεν ξερω τι να πιστέψω γιατι εχω αρχίσει να πιστεύω οτι ο γιατρος εχει γινει υπερβολικός (πχ. Η γκρίνια για 12 πιεση)

Μπορείτε να μου θυμισετε τα αποτελεσματα σας; Και να μου πείτε τη γνώμη σας;


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites

zizoulis σημερα πηγα γιατρο,ειχα 12 πιεση,τη ρωτησα αν ειναι πολυ και ειπε μεχρι 14 ειμαστε καλα!τωρα τι να πω;μαλλον εχει νσ κανει με το γιατρο,η δικη μου ειναι χαλαρη μονο σε μενα λογω ιστορικου μου λεει να προσεχω λιγο παραπανω!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια, περα απο το οτι ειχα μια πολυ κουραστική μερα 11 το πρωι με 8 το βραδυ δεν πήρα ανάσα (στο πόδι κατι εφαγα για μεσημέρι) και τώρα το βραδυ εφαγα κανονικα, νευριαςα κιόλας!!! Πήρα τα αποτελεσματα της καμπυλης απο τη Βιοιατρικη:

Οι τιμες ειναι:

0 : 81

60 : 177

120 : 142

180 : 74

Στη βιοιατρικη μου λενε ολα καλα, αλλα δεν υπαρχουν στο χαρτί οι τιμες αναφοράς οποτε ζητάω να τις δει γιατρος και να μου πει. Έρχεται η γιατρος και μου λεει οτι ειναι μια χαρά χωρις ομως να μου δώσει λεπτομέρειες.

Ήσυχη, παίρνω το γιατρο μου και μου λεει οτι εχω 2 παθολογικής τιμες!!! Μου προτείνει να κόψω ψωμί, ζυμαρικά, γλυκα και να επαναλάβω την εξεταση.

Έψαξα στο ιντερνετ και οι τιμες εγκυμοσυνης ( συμφωνα με διαβητολογους ) ειναι κατω απο 180 στα 60΄ και κατω απο 153 στα 120΄.

Δεν ξερω τι να πιστέψω γιατι εχω αρχίσει να πιστεύω οτι ο γιατρος εχει γινει υπερβολικός (πχ. Η γκρίνια για 12 πιεση)

Μπορείτε να μου θυμισετε τα αποτελεσματα σας; Και να μου πείτε τη γνώμη σας;

Κοριτσακι για αρχη ξεκουρασου. Κατα δευτερον ηρεμισε.

Για την πιεση σου μου κανει οντως υπερβολικος, διαφορετικα η δικια μου ειναι πολυ χαλαρη. Απο την αρχη της εγκυμοσυνης εχω 7-12 και παντα μου λεει πως ειναι αψογη.

Αποψη για τα αποτελεσματα σου δεν εχω. Αλλα θα σου γραψω τα δικα μου (εκανα την 2ωρη)

Νηστικη. 78

60' 107

120'. 95

Και σαν σχολιο μου ειπε, εισαι καλυτερα απ οτι νομιζεις. Ορια δεν εχει σημειωμενα πανω.


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι για αρχη ξεκουρασου. Κατα δευτερον ηρεμισε.

Για την πιεση σου μου κανει οντως υπερβολικος, διαφορετικα η δικια μου ειναι πολυ χαλαρη. Απο την αρχη της εγκυμοσυνης εχω 7-12 και παντα μου λεει πως ειναι αψογη.

Αποψη για τα αποτελεσματα σου δεν εχω. Αλλα θα σου γραψω τα δικα μου (εκανα την 2ωρη)

Νηστικη. 78

60' 107

120'. 95

Και σαν σχολιο μου ειπε, εισαι καλυτερα απ οτι νομιζεις. Ορια δεν εχει σημειωμενα πανω.

Οι τιμες σου ειναι σαφώς πολυ καλύτερες απο τις δικές μου!!

Απλως μπήκα και στη σελίδα της διαβητολογικης εταιρείας και στην αντιστοιχη αμερικανική και λενε οτι αν οι τιμες ειναι ίσες ή πανω απο 92 στο 0, 180 στα 60΄ και 153 στα 120΄ μιλάμε για προδιαβητη (οι τιμες για διαβήτη ειναι πιο ψηλες). Αρα να καταλάβω οτι οι τιμες μου ειναι κοντα στις παθολογικες, οχι οτι ειναι παθολογικες!


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στo ρέα που την εκανα εγώ έχουν όρια

0 ειναι 70-110

60 είναι 180

120 είναι 150

Αρα μια είναι παθολογική και αυτή την εχεις οριακά

Εγώ είχα 0-87

60-138

120-136

Για να καταλάβεις οτι κάθε γιατρός διαφέρει ο γυναικολόγος μου είπε καλες είναι αλλά ο ενδοκρινολόγος μου, τις βρήκε οριακές και επειδή οι τιμες αυξάνουν όπως είπε στον 8ο 9ο μήνα καλό είναι να τρώω ενα γλυκό την εβδομαδα και όχι πολλά ζυμαρικά και ψωμιά....βέβαια μου τόνισε τα αποτελεσματα μου τώρα δεν είναι ενδεικτικά διαβήτη κυησης,...

Ίσως κ ο δικός σου θέλει απλα να τον προλάβει γι αυτό και είναι αυστηρός...

Link to comment
Share on other sites

Mariloou οσο βλεπω το καροτσι σας τοσο μ αρεσει!!

Πηγα καταμπινατη για τον ιδιο ακριβως συνδυασμο κ εφυγα με κατεβασμενα αυτια!! Δεν χωρουσε στο πορτ μπαγκαζ μας...

Ε ρε μια κοριτσαρα που θα κανει βολτες!!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Στo ρέα που την εκανα εγώ έχουν όρια

0 ειναι 70-110

60 είναι 180

120 είναι 150

Αρα μια είναι παθολογική και αυτή την εχεις οριακά

Εγώ είχα 0-87

60-138

120-136

Για να καταλάβεις οτι κάθε γιατρός διαφέρει ο γυναικολόγος μου είπε καλες είναι αλλά ο ενδοκρινολόγος μου, τις βρήκε οριακές και επειδή οι τιμες αυξάνουν όπως είπε στον 8ο 9ο μήνα καλό είναι να τρώω ενα γλυκό την εβδομαδα και όχι πολλά ζυμαρικά και ψωμιά....βέβαια μου τόνισε τα αποτελεσματα μου τώρα δεν είναι ενδεικτικά διαβήτη κυησης,...

Ίσως κ ο δικός σου θέλει απλα να τον προλάβει γι αυτό και είναι αυστηρός...

Συμφωνα με τις τιμες που μου λες καμία δεν ειναι παθολογική, αλλα ειναι ψηλές κι ισως όντως φοβάται αύξηση όσο θα περνάει ο καιρος...


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...