Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια!

Καναμε το Σαββατο την β΄επιπεδου και ολα ηταν μια χαρα! Μονο που η γιατρος μου , μου ειπε να κανω και μια σχετικη διαιτα, γιατι εχω ηδη βαλει 9 κιλα!!ολα καλα..

Νατασουλα , θα περιμενουμε τα νεα σου την Τριτη, ευχομαι μονο καλα νεα απο την μπεμπα σου

Σμαρα μου , ποσο σε καταλαβαινω ναξερες, καμια φορα στην δουλεια, νοιωθω πρωταγωνιστρια σαπουνοπερας , με τοσα που συμβαινουν!!δουλευω σε ιδιαιτερα ανταγωνιστικο περιβαλλον , με πολυ παρασκηνιο, που καποιες φορες με πνιγει.Ομως τοτε σκεφτομαι οτι η δουλεια ειναι απλα το μεσον για να ζουμε οχι η ιδια η ζωη!αισοδοξια και την υγεια μας!!με σενα και την marilu80 μπορει και να ειμαστε στο Μητερα τις ιδιες μερες!

Σας φιλω τωρα , γιατι η κορουλα μου κυριολεκτικα εχει σκαρφαλωσει επανω μου..καληνυχτα


;);)
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Αμελι!!! Πολυ γρήγορη είσαι!! Καλορίζικο!!!

Σ΄ευχαριστώ! Ότι μπορώ να κάνω απο τώρα το κάνω όσο έχω ακόμη δυνάμεις γιατί με την αναιμία κουράζομαι πολύ εύκολα και δεν με κρατάνε τα πόδια μου!

Κι αυτός ο αιματοκρίτης έχει κολλήσει στο 30 και δεν λέει να ανέβει!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας.

Τα νέα μας είναι ευχάριστα θα έλεγα σε γενικές γραμμές σε ότι αφορά το φύσημα. Το προβληματάκι είναι μικρό και ενδέχεται να κλείσει κάποια στιγμή μετά τη γέννηση. Ευτυχώς δεν επηρεάζει την λειτουργία της καρδιάς γιατί είναι στην κορυφή της, απλά θέλει να το παρακολουθούμε ανά 6 μήνες αφού γεννηθεί η μικρή. Η καρδιολόγος ήταν πολύ αισιόδοξη πως θα κλείσει και δεν θα της δημιουργήσει πρόβλημα. Ουφ, ηρέμησα αρκετά γιατί είχα αρχίσει και έπλαθα πολλά και καθόλου ευχάριστα σενάρια στο μυαλό μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είχε και η μεγάλη μου κόρη και άλλα άτομα από την οικογένεια του συζύγου, οπότε μάλλον μιλάμε για κληρονομικότητα. Σε όλες όμως τις περιπτώσεις έκλεισαν τα φυσήματα χωρίς περαιτέρω προβλήματα.

Θέλω να σας ευχαριστήσω για τη στήριξη και για τα καλά σας λόγια μέλλουσες μανούλες, με συγκινήσατε με το ενδιαφέρον σας :P !!!!!

Επίσης να πω πως έχω ήδη πάρει 5.5 κιλά και μου έχει ανοίξει τρελά η όρεξη!!!!! Αχ, τι να κάνω θα με κράξει ο γιατρός μου βρε κορίτσια πάλι!!!!!

Πολλά φιλιά σε όλες.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας.

Τα νέα μας είναι ευχάριστα θα έλεγα σε γενικές γραμμές σε ότι αφορά το φύσημα. Το προβληματάκι είναι μικρό και ενδέχεται να κλείσει κάποια στιγμή μετά τη γέννηση. Ευτυχώς δεν επηρεάζει την λειτουργία της καρδιάς γιατί είναι στην κορυφή της, απλά θέλει να το παρακολουθούμε ανά 6 μήνες αφού γεννηθεί η μικρή. Η καρδιολόγος ήταν πολύ αισιόδοξη πως θα κλείσει και δεν θα της δημιουργήσει πρόβλημα. Ουφ, ηρέμησα αρκετά γιατί είχα αρχίσει και έπλαθα πολλά και καθόλου ευχάριστα σενάρια στο μυαλό μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είχε και η μεγάλη μου κόρη και άλλα άτομα από την οικογένεια του συζύγου, οπότε μάλλον μιλάμε για κληρονομικότητα. Σε όλες όμως τις περιπτώσεις έκλεισαν τα φυσήματα χωρίς περαιτέρω προβλήματα.

Θέλω να σας ευχαριστήσω για τη στήριξη και για τα καλά σας λόγια μέλλουσες μανούλες, με συγκινήσατε με το ενδιαφέρον σας :P !!!!!

Επίσης να πω πως έχω ήδη πάρει 5.5 κιλά και μου έχει ανοίξει τρελά η όρεξη!!!!! Αχ, τι να κάνω θα με κράξει ο γιατρός μου βρε κορίτσια πάλι!!!!!

Πολλά φιλιά σε όλες.

μπραβο κοπελα μου,ολα καλα!προσπαθησε να φας καλοκαιρινα φρουτακια που ξεκινησαν κ καμια σαλατιτσα για βραδυ κ μην ανησυχεις,δεν ειναι παρα πολλα11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάρες μου όμορφες. Έκανα και την αμνιο... Είμαι σπίτι ξάπλα και σχετικά καλά. Δεν πόνεσα καθόλου και το μόνο που ένιωσα ήταν κάτι σαν πίεση. Αυτή την πίεση νιώθω και τώρα, άλλοτε περισσότερο κι άλλοτε λιγότερο. Η αλήθεια είναι πως εχω τρομοκρατηθει με όλα αυτά που έχω ακούσει και διαβάσει και θα ήθελα τόσο πολύ να ανοιγοκλείσω τα μάτια και να έχει περάσει μια βδομάδα και να είναι όλα μια χαρά...

Σας αφήνω για την ώρα. Θα προσπαθήσω να κοιμηθώ λίγο.

Φιλιά σε όλες σας


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Νατασουλα , ωραια τα νεα σου, Σμαρα μου,ολα καλα με την αμνιο ,τωρα θ΄ αναμενουμε τα δικα σου καλα νεα..εμεις ολα καλα , κανενα νεο προς το παρον , ως την επομενη επισκεψη στη γιατρο μας σε 3 εβδομαδες! Απλα μετραω τις εβδομαδες , ως την αδεια εγκυμοσυνης!σας φιλω ,καλο βραδυ σε ολες::P


;);)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!! Σμάρα μου καλή ξεκούραση και υπομονή!

Εμείς χθες κάναμε τον επανέλεγχο που ζήτησε η γιατρός μετά την Β επιπέδου. Φοβόταν για μεγαλοκαρδία της καρδιάς του μωρού λόγο της αναιμίας μου που μπορεί να προκαλέσει κακη αιμάτωση στην καρδιά του αλλά ευτυχώς βρήκε όλες τις μετρήσεις καλές! Ούφ..έφυγε κι αυτό το άγχος!

Πολλά φιλιά σε όλες! :D

Link to comment
Share on other sites

Φουσκοκοιλίτσες μου γλυκές, με πήρε εχτές η γιατρός μου και τα πρώτα αποτελέσματα για τις τρισωμίες βγήκαν καλές. Τα υπόλοιπα σε 20 μέρες. Είμαι πολύ πολύ χαρούμενη. Να περάσει και αυτό το 24ωρο και θα μπορέσω να χαλαρώσω. Ποτέ δεν θα πίστευα πως η ξάπλα θα ήταν τόσο κουραστική και επίπονη, αν δεν το ζούσα... η γιατρός μου έγραψε 10 μέρες άδεια την οποία και δέχτηκε το ικα/πεδυ αλλά τραβηξε πολύ ταλαιπωρία ο άντρας μου για να βρει αυθημερόν γιατρό και ειδικά Παρασκευή. Αν πήγαινε για την άδεια μου Δευτέρα θα έπρεπε να περάσω από ελεγκτή, το ίδιο και αν πήγαινε σε συμβεβλημένο γιατρό του εοππυ.

Σας ευχαριστώ όλες για τις θετικές σκέψεις και τις ευχές σας.

Θα περιμένω να ακούσω νέα σας για τις κωλοτούμπες και τα Κλωτσομπουνίδια που νιώθετε και για τις λίστες των αγορών σας.

Καλημέρα! !!!


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες!

Σμάρα πολύ χαίρομαι για τα νεάκια σου!! Από κλωτσιές πάμε καλά!!!!!!!!!!!!!χιχιχι!!!!

Για τις αγορές, τις έχω αφήσει για αργότερα!! Θέλω να σας ρωτήσω κάτι (ιδιαίτερα τις ήδη μανούλες): Έχετε ψωνίσει για τα μωράκια σας από jumbo? Εγώ μία φορά που πήρα κάτι για μένα, μετά το πλύσιμο είχε γίνει χάλια! Δεν ξέρω αν θα πρέπει να ψωνίσω για το μωρό από κάπου που δεν ψωνίζω για μένα!! Δυστυχώς οι τιμές είναι δελεαστικές! Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα και είδα τα ζιπουνάκια. Από ποιότητα δεν τρελάθηκα! Μου φάνηκαν λίγο σκληρά τα υφάσματα! Και τιμές στα υπόλοιπα ίδιες με το σούπερ μάρκετ (πχ υγρό για το πλυντήριο). Δεν ξέρω καθόλου αν αξίζει τον κόπο για να γλιτώσω 5-6 ευρώ! Επίσης είδα ένα κάθισμα αυτ/του fischer price πολύ πιο οικονομικό από άλλα μαγαζιά, αλλά από πίσω δεν είχε τα αυτοκόλλητα που πιστοποιούν ότι όντως είναι εγκεκριμένο!!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Σμάρα μου καλά τα νέα σου!! Μπράβο!!

Looney_anna μου εγώ απ΄το jumbo είχα πάρει μόνο κάτι πετσετάκια για τις γουλίτσες, δυο πάνες αγκαλιάς και κανα δυο αδιάβροχα σελτεδάκια. Όλα καλά μου βγήκαν μόνο που τα πετσετάκια μετά απο μερικα πλυσίματα αρχισαν να χαλαρώνουν οι ραφές γύρω γύρω. Για τα λεφτά τους πάντως άξιζαν. Είχα δει και κάτι σεντονάκια αλλά μου φάνηκαν οτι είχαν περισσότερο συνθετικό παρά βαμβάκι και δεν πήρα. Ζιπουνάκια και φορμάκια πήρα απο το mothercare αλλά απο Αγγλία γιατί εδώ τα έχουν διπλάσια τιμή. Πήρα και κανα δυο ζιπουνάκια και φορμάκια απο το H&M και μου βγήκαν πολύ καλά.

Όσον αφορά εξοπλισμό π.χ.μπιμπερο, αποστειρωτή, θερμαντήρα, θήλαστρο, πιπίλες και διάφορα τέτοια, τα πήρα απο το amazon.co.uk (πάλι απο αγγλία) γιατί εκεί όλα είναι στη μισή τιμή. Καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου απο Γερμανία(μας βγήκαν αυτά που θέλαμε 40% φθηνότερα).

Δεν μπορώ να καταλάβω...για τόσο λεφτάδες μας έχουν εδώ στην Ελλάδα και είναι όλα διπλάσια τιμή; Έξω έχουν και πιο υψηλούς μισθούς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...