Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

vikib και μένα το πρώτο μου είναι! Πόσα κιλά έχεις πάρει;

Αμελί μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε!!!

ξεκινησα με πολλα κιλα,οποτε μου ειπε η γιατρος να παρω το πολυ 10,λογω κ καποιων θεματων υγειας που προυπηρχαν πρεπει να προσεχω,αν κ δεν το κανω..τρωω πολυ μεγαλες ποσοτητες,αλλα πολυ υγιεινα!πριν ετρωγα γλυκο καθε μερα,τωρα με αηδιαζουν..πολυ σαλατα!δε ζυγιζομαι μονη.τωρα που εχει ανεβει,τρωω ακομη λιγοτερο!στον προηγουμενο υπερηχο,18εβδ,ειχα παρε 3κιλα,το πολυ ναπηρα αλλα 2.καμια φορα φαινομαι απλα χοντρη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!! :D

Κορίτσια μην αγχώνεστε για τα κιλάκια σας εκτός αν υπάρχει θέμα υγείας όπως με την vikib.

Εγώ πέρασα μεγάλες πείνες μεχρι το Πάσχα απο εμετούς και φουσκώματα και τώρα έχει 3 εβδομάδες που μπορώ και τρώω και δεν λογαριάζω τίποτα!!! Νιώθω μεγάλη ευχαρίστηση που μπορώ και τρώω!!! Να φανταστείτε μέσα σε 3 εβδομάδες πήρα 3,5 κιλά!!:P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ χρονια μας πολλα!εγω δεν αγχωθηκα για τα κιλα,ειπα θα το ευχαριστηθω,μεχρι να με μαλωσουν οι γιατροι,αλλα η κορουλα μου ειναι της υγιεινης!αν ειχα κεμετους,θα γεννουσα πιο αφυνατη!γερα να ειναι τα μικρα μας κ μετα θα τα χασουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και Χρόνια μας πολλά!!! Με το καλό να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας!!!

Όσον αφορά τα κιλά δεν με ενδιαφέρει καθόλου η εμφάνιση, μόνο να έχω καλό τοκετό!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα υποψήφιες μανουλες και χρόνια πολλά προκαταβολικά!!!είμαι 21+3 και έχω πάρει 2 κιλά!!!την παρασκευή έχω ραντεβού για β επιπέδου κ ανυπομονω να δω αν είναι όλα καλά με το μωράκι μου αλλά κ επιτέλους να δουμε κοριτσάκι είναι ή' αγοράκι;;; όπως λέει κ ο άντρας μου πρεπει παλι να κάνω υπομονήηη κ ο ουρανός θα γίνει πιο γαλανός!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Βιβάκι πως τα κατάφερες και πήρες μόνο 2 κιλά; Είχες κι εσύ εμετούς;

Εγώ προς το παρόν πλακώνομαι στο φαγητό και τα παγωτά αλλά άν δω οτι ξεφεύγω στο βάρος θα πρέπει να βάλω φρένο γιατί η γιατρός το μόνο που μου είπε να προσέξω για να πάμε για φυσιολογικό τοκετό μετά απο καισαρική, είναι να μην πάρω πολλά κιλά. Μάλλον αυτό το είπε για να μην είναι μεγάλο το μωρό και ζοριστεί η μήτρα μου στη γέννα. Κι επειδή δεν θέλω να ξαναπάω με τίποτα για καισαρική (ήταν τραυματική εμπειρία για μένα) θα πρέπει να μην ξεφύγω πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια, χαιρομαι που ειστε καλα και εςεις και τα μωρακια σας!

Εμεις επροκειτο σημερα να κανουμε την β επιπεδου , αλλα τελικα θα την κανουμε το Σαββατο , λογω ενος επαγγελματικου ταξιδιου..β.

Κατα τ΄αλλα ειμαι εξαιρετικα στενοχωρημενη , διοτι σημερα εμαθα επισημα απο τον Οαεδ, οτι εκοψαν την εξαμηνη αδεια μητροτητας!!!δηλαδη , θα αφησω το μωρακι μου 64 ημερες μετα τη γεννηση του και θα επιστρεψω στη δουλεια..θελω να κλαιω συνεχως , να φωναξω , γιατι ειναι τοσο πολυ αδικο...


;);)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, χαιρομαι που ειστε καλα και εςεις και τα μωρακια σας!

Εμεις επροκειτο σημερα να κανουμε την β επιπεδου , αλλα τελικα θα την κανουμε το Σαββατο , λογω ενος επαγγελματικου ταξιδιου..β.

Κατα τ΄αλλα ειμαι εξαιρετικα στενοχωρημενη , διοτι σημερα εμαθα επισημα απο τον Οαεδ, οτι εκοψαν την εξαμηνη αδεια μητροτητας!!!δηλαδη , θα αφησω το μωρακι μου 64 ημερες μετα τη γεννηση του και θα επιστρεψω στη δουλεια..θελω να κλαιω συνεχως , να φωναξω , γιατι ειναι τοσο πολυ αδικο...

Καλή μου ChristinaM, ακόμα κι αν καταργηθεί η ειδική παροχή μητρότητας, (κάτι που αν γίνει, θα ισχύσει για όλες μας) μπορείς σύμφωνα με την Γενική Εθνική Συλλογική Σύμβαση και κατόπιν συνεννόησης με τον εργοδότη σου, να αθροίσεις το μειωμένο ωράριο γαλουχίας και να το λάβεις σε μέρες αδείας, που είναι περίπου άλλοι 3,5 μήνες. Από το τίποτα κάτι είναι κι αυτό...

Κοίτα να μην στεναχωριέσαι για να είναι και να μαγαλώσει χωρίς προβλήματα το μπεμπάκι σου και όλα τα άλλα θα τα παλέψουμε όπως έκαναν τόσες μανάδες πριν την παροχή του 6μηνου από τον οαεδ.


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Σμαρα μου γλυκια , νοιωθω τοσο στενοχωρημενη , δε μπορω να στο πω με λογια..δυστυχως ειναι αληθεια. Στην πολιτικη της εταιρειας που εργαζομαι , παρολο που πραγματι ισχυει αντι του μειωμενου , αδεια 3,5 μηνων , δεν συνηθιζεται..

Ξερεις , οταν γεννησα την κορη μου , δεν σκεφτηκα καν να κανω χρηση του εξαμηνου, απορω με τον εαυτο μου!και τωρα που το περιμενα πως και πως , για να ειμαι σπιτι με τα παιδια μου , το καταργουν ! Ο νομος εχει ψηφιστει και δεν εχει ακουστει καν..ειμαι θυμωμενη!

Εχεις δικιο , ολα αντιμετωπιζονται , ας πανε καλα οι γεννες μας και βλεπουμε. Μα ομως , ειναι σκληρη η θεση τους, απεναντι στην μητροτητα !θελω να το πω σε ολες τις γυναικες που ξερω , υποψηφιες μανουλες και μη!


;);)
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υπομονή και μην στενοχωριεστε για να μην στενοχωριουνται και τα μωράκια σας!! Η αλήθεια είναι ότι είμαστε πολύ πίσω σε σχέση με άλλες χώρες και τώρα με την κρίση ακόμα περισσότερο. Θα έπρεπε τις μητέρες και τα νεογέννητα να τα προσέχουν σαν τα μάτια τους, αλλά δυστυχώς ζούμε στη χώρα που κάποτε ήταν το λίκνο του πολιτισμού και πλέον κυβερνάται από υποαναπτυκτους υπανθρωπους!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σμαρα μου γλυκια , νοιωθω τοσο στενοχωρημενη , δε μπορω να στο πω με λογια..δυστυχως ειναι αληθεια. Στην πολιτικη της εταιρειας που εργαζομαι , παρολο που πραγματι ισχυει αντι του μειωμενου , αδεια 3,5 μηνων , δεν συνηθιζεται..

Ξερεις , οταν γεννησα την κορη μου , δεν σκεφτηκα καν να κανω χρηση του εξαμηνου, απορω με τον εαυτο μου!και τωρα που το περιμενα πως και πως , για να ειμαι σπιτι με τα παιδια μου , το καταργουν ! Ο νομος εχει ψηφιστει και δεν εχει ακουστει καν..ειμαι θυμωμενη!

Εχεις δικιο , ολα αντιμετωπιζονται , ας πανε καλα οι γεννες μας και βλεπουμε. Μα ομως , ειναι σκληρη η θεση τους, απεναντι στην μητροτητα !θελω να το πω σε ολες τις γυναικες που ξερω , υποψηφιες μανουλες και μη!

Μπορεί να μην συνηθίζεται από την πολιτική της εταιρείας, αλλά δεν χάνεις και τίποτα να τους το ζητήσεις. Και δεδομένου πως δεν έχεις κάνει χρηση του 6μήνου στην πρώτη σου εγκυμοσύνη, μπορεί να φανεί πιο διαλλακτικός ο εργοδότης σου. Πάντως όπως και να έχει, μην διστάσεις να το ζητήσεις.

Επίσης θεωρώ πως είναι υποχρέωση όλων μας να το κάνουμε "βούκινο" το νέο νόμο και να τον λέμε όπου βρεθούμε και όπου σταθούμε και να διαμαρτυρώμαστε με κάθε τρόπο ενάντια στην εφαρμογή του. Καλή σου ξεκούραση και όλα θα πάνε καλά. Τη υγεία μας να έχουμε και όλα θα τα καταφέρουμε.


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...