Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      • Ευχή 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts

Ευτυχως πολλά πράγματα θα μας τα πάρουν οι παππούδες και από τις 2 πλευρές!! Εμείς θα πάρουμε ελάχιστα πράγματα!! Λίστα δώρων δεν ξέρω αν θα κάνω!! Μένω Ηράκλειο Κρήτης και θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο.


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Διάβασα, ενημερώθηκα για τα νέα κι έτσι συμπληρώνω τη λίστα μου σύμφωνα με τις εξελίξεις! Για την ώρα είμαστε 5 αγόρια- 5 κορίτσια, ισοπαλία!!

marili76...............................Π.Η.Τ. 2/9/14...Αγόρι :rolleyes:

nanouko82..........................Π.Η.Τ. 4/9/14

Cat14..................................Π.Η.Τ. 5/9/14...Αγόρι :rolleyes:

Σμάρα.................................Π.Η.Τ. 7/9/14...Κορίτσι :tongue:

vikib....................................Π.Η.Τ. 7/9/14...Κορίτσι :tongue:

marilu80..............................Π.Η.Τ. 10/9/14...Αγόρι :rolleyes:

ΚΑΡΑΒΡΑ..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

tatipit..................................Π.Η.Τ. 10/9/14

jo_nik..................................Π.Η.Τ. 11/9/14

Amelie.................................Π.Η.Τ. 12/9/14...Αγόρι :rolleyes:

Balou...................................Π.Η.Τ. 12/9/14

Koko1..................................Π.Η.Τ. 14/9/14

Νατασούλα...........................Π.Η.Τ. 15/9/14...Κορίτσι :tongue:

ChristinaM............................Π.Η.Τ. 20/9/14...Αγόρι :rolleyes:

aspapa.................................Π.Η.Τ. 22/9/14...Κορίτσι :tongue:

thalia81...............................Π.Η.Τ. 25/9/14

βιβακι..................................Π.Η.Τ. 25/9/14

tania g.................................Π.Η.Τ. 22/9/14

mimika84.............................Π.Η.Τ. 30/9/14

kleopatra29..........................Π.Η.Τ. ?????

looney_anna.........................Π.Η.Τ. 21/9/14...Κορίτσι :tongue:


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites

vikib εγώ θα γεννήσω στο ΜΗΤΕΡΑ. Ζω στην Αθήνα και ο γιατρός μου συνεργάζεται μόνο με αυτό το μαιευτήριο, οπότε δεν έχω το περιθώριο να ψαξω για αλλού... Γέννησε εκει η κολλητή μου το 1ο της μωρό και ήταν πολύ ευχαριστημένη.

Amelie μου, εύχομαι να είναι όλα οκ με την επανεξέταση, που θα είναι δηλ!!:wink: Όσο για τα ψώνια που ρωτάς, εγώ δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα... Σαν τη Σμάρα κι εγώ, στο τέλος θα γίνουν όλα, με την κοιλιά στο στόμα... Βέβαια, να πω την αλήθεια, επειδή είμαι η τελευταία από τις φίλες και τις ξαδέρφες μου που θα κάνω παιδί, είμαι η τυχερή που δε θα χρειαστεί να αγοράσω πολλά πράγματα... Έχουμε απ'όλα, σε όλα τα χρώματα και για όλες τις σαιζόν, χαχαχα:lol::lol:.... Όλοι μου δίνουν κι από κάτι! Βέβαια και το να τα μαζέψω όλα αυτά θέλει χρόνο και έγνοια... Μόνο κούνια και συρταριέρα θα πάρω μάλλον, αν και μου είπε η γειτόνισσα να μου δώσει κι απ'αυτά.

Σμάρα μου, όσο αφορά την πίεση στη δουλειά, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δούλευα για 6 χρόνια στον τομέα των πωλήσεων, με πολλή πίεση, ταξίδια, κυνήγι στόχων, δουλειά για το σπίτι κλπ. Απολύθηκα πριν τα Χριστούγεννα και ησύχασα... Κάνε υπομονή και προσπάθησε να μην αφήνεις να σε αγγίζουν και πολύ τα θέματα της δουλειάς. Σκέψου ότι το παν είναι το μωράκι που κουβαλάς, μην τους κάνεις τη χάρη να στεναχωριέσαι!

Φιλιά σε όλες κοριτσάκια μου, και χαδάκια στις κοιλίτσες σας!:tongue:


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Έκανα και εγώ την Β' επιπέδου την Πέμπτη. Η μικρή είναι μια χαρά, μεγαλώνει φυσιολογικά, έχει ήδη φτάσει τα 533γρ. αλλά αυτό που με ανησύχησε αρκετά είναι πως η γιατρός μας στέλνει σε εμβρυο-παιδιοκαρδιολόγο για να ελέγξει την καρδούλα της μπέμπας μας. Μας είπε ότι κατά πάσα πιθανότητα η μικρή μας έχει φύσημα και θέλει να δει το μέγεθος, που κατά την γνώμη της είναι μικρό. Η αλήθεια είναι πως στενοχωρήθηκα αρκετά, αλλά μπορεί να είναι και κληρονομικό γιατί και η μεγάλη μου κόρη όταν γεννήθηκε είχε φύσημα, το οποίο και έκλεισε μέσα στους πρώτους έξι μήνες της ζωής της. Και ο ανιψιός του άντρα μου είχε ως τα 7 του χρόνια, αλλά και ο κουνιάδος μου. Ελπίζουμε μόνο να μην είναι κάτι σοβαρό..... !!!! Θα πάμε την Τρίτη στην καρδιολόγο και πραγματικά ελπίζουμε τα καλύτερα!!!!!

Επίσης μου είπε η γιατρός πως ο πλακούντας είναι χαμηλός και πρέπει να προσέχω πολύ μην τυχόν και πάθω καμιά αποκόλληση. Να μην σηκώνω βάρη και να προσέχω με τις επαφές.

Κατά τα άλλα η μπέμπα κλωτσάει πολύ, τόσο που πλέον όταν βάζει το χέρι του στην κοιλιά μου την καταλαβαίνει και ο άντρας μου. Ζωηρότατη θα έλεγα :) !!!!! Της αρέσει η κλασσική μουσική που ακούει η μεγάλη κορούλα μου και βεβαίως τα χάδια της μαμάς. Όταν βάζω το χέρι μου στην κοιλιά μου και την χαϊδεύω, αμέσως ηρεμεί!!!!

Αυτά τα νέα μας, φιλιά σε όλες!!!!


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την Νατασούλα! Με το καλό να πάτε και να γυρίσετε από τον καρδιολόγο την Τρίτη. Είμαι σίγουρη πως δεν θα είναι κάτι σοβαρό αφενός γιατί είναι συχνό το φαινόμενο του φυσήματος και αφετέρου επειδή είναι κοριτσάκι και εμείς οι γυναίκες έχουμε από τη φύση μας γερή κράση ακόμα και μέσα στην κοιλιά της μανούλας μας. Εύχομαι ολόψυχα ευχάριστες ειδήσεις για όλες μας.

Vikib η γυναικολόγος μου συνεργάζεται με το Μητέρα οπότε εκεί θα γεννήσω. Ευτυχώς είναι το πιο κοντινό από το σπίτι μας μαιευτήριο και όσες φίλες μου έχουν γεννήσει εκεί είναι πολύ ευχαριστημένες.

Καλή Κυριακή να έχουμε και καλή ψήφο για όσες θα πάτε στην κάλπη.

Φιλιά


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!εμεις στην πολη μου εχουμε μια κλινικη κ το δημοσιο,το οποιο το σκεφτομαι λογω χρηματων.αυριο θα παρω να κλεισω ραντεβου να ανοιξω καρτελα στο νοσοκομειο,αλλα αν δε μου αρεσει μαλλον θα τα δωσω τα λεφτα.νατασσουλα μην ανησυχεις,συνηθως περναει μονο του,οπως ξερεις κ εσυ απο την εμπειρια σου.μαριλου γινεται να αλλαξεις την πητ μου σε 7/9?παλι αλλαξε..πλεον προσεχω τι τρωω γτ αυτο το μηνα εβαλα 4 κιλα,αρα συνολο 7,εχω κ την καμπυλη σε 10 μερες περιπου..

Link to comment
Share on other sites

Νατασούλα μην ανησυχείς για το φύσημα, αφού έχετε οικογενειακό ιστορικό είναι κάτι γνωστό σε σένα... όλα θα πάνε τέλεια, είμαι σίγουρη!

Σμάρα μάλλον θα συμπέσουμε στο Μητέρα!! έχεις πητ 7/9 κι εγώ 10/9. Λες? πώς θα σε γνωρίσω?? να κρατάς ένα κόκκινο τριαντάφυλλο, χαχα!

vikib έφτιαξα την πητ σου στη λίστα μας!


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!!

Νατασουλα εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

Vikib σε ποια πόλη μένεις; Εμείς εδώ έχουμε δύο ιδιωτικές κλινικές, αλλά δυστυχώς δεν είναι πολύ φιλικές προς τον φυσιολογικό τοκετό και το θηλασμό, χωρια που ενώ δεν έχουν ούτε εντατική, είναι εξίσου ακριβές, ίσως και περισσότερο, με τις Αθηναϊκές. Αν εμενα στην Αθήνα, όπου οι ιδιωτικές είναι ασφαλής επιλογή, τότε κ εγώ θα επέλεγα ιδιωτική. Εδώ, λίγη αιμορραγία παραπάνω να έχεις, σε στέλνουν στο δημόσιο.


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ μαριλου!ξανθη μενω,κ πραγματι ειναι το ιδιο ακριβα με αθηνα..εδω ειναι υπερ του φυσιολογικου κ του θηλασμου,αν κ μου ειπε κτ για χαμομηλι κ κιντερτε,κανουν κ γεννα στο νερο κ εχουν κανει κ φυσιολογικο μετα απο καισαρικη!στον αντρα μου δεν αρεσε ο χωρος.συν οτι θελει η γιατρος οσο κ η κλινικη,αν καταλαβα καλα,που μου φαινονται πολλα.καθε μηνα εκει δινω 30-40ευρω κανενα 10 για εξετασεις κ φαρμακα κ την αυχενικη α 70!της εχω δωσει αρκετα!τον ιανουαριο ειχα παει 3φορες κ μονο τη 1 πηρε λιγοτερα(κρυβοταν η μπεμπουλα).μακαρι να μεναμε αθηνα,2χρονια εχουμε σχεδον εδω πισω,αλλα ανα πασα στιγμη μπορει να τον ξαναγυρισουν τον αντρα μου.ειχα εκπληκτικο γιατρο,εκει θα τα εδινα τοσα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εμένα η γιατρός μου ξεγεννάει μόνο σε 3 ιδιωτικές στη Θεσσαλονίκη. Θα πάω στο Γένεσις γιατί και το πρώτο μου εκεί το γέννησα και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Επίσης το Γένεσις έχει και μία καλή προσφορά για όσους κάνουν εκεί την αυχενική διαφάνεια και την Β επιπέδου. Κάνουν δωρεάν αναβάθμιση δωματίου π.χ. πληρώνεις τρίκλινο και σε αναβαθμίζουν σε δίκλινο.

Αλλά και να ξεγεννούσε η γιατρός μου σε δημόσιο δεν θα μπορούσαμε γιατί στα δημόσια δεν αναλαμβάνουν να ξεγεννήσουν φυσιολογικά μετά απο καισαρική. Θα με πήγαιναν κατευθείαν για χειρουργίο.

Νατασούλα μην στεναχωριέσαι για το φύσημα. Εγώ γεννήθηκα με αυτό, το έχω ακόμη αλλά δεν μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα. Απλά σε κάθε εξέταση επιβεβαιώνετε. Είναι κάτι συνηθισμένο λένε οι γιατροί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Vikib μια χαρά τη βρίσκω την κλινική σας!! Εδώ η αυχενική κοστίζει 150-200!!! Και η επίσκεψη σε ιδιώτη γιατρό 40-50! Ούτε λόγος για πισίνες κλπ!!

Αμελι για το Γένεσις έχω ακούσει πολύ καλά λόγια!!!

Εδώ έχουν πέσει πολύ οι γεννήσεις στα ιδιωτικά.


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω για αυχενικη 150 εδωσα.θα δειξει μετα την επισκεψη στο νοσοκομειο..μου ειχε δειξει η μαμα μου ενα σετ σεντονια που ειχε κεντησει κ τα ειχε σε μενα κ στα αδερφια μου κ μετα τα πηραν τα ξαδερφια μου,δεν τα κρατησα,δεν ειχαν ωραιο σχεδιο,αλλα σημερα μου εφερε αλλα 2 δικα μου κ 1 του αδερφου μου(πολυ ομορφα σχεδια κ χρωματα),νομιζω θα ειναι ωραια να τα εχει κ η μικρη μου..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα!!

Έτοιμο το δωμάτιο του μωρού! Το βάψαμε γαλάζιο. Σήμερα θα παραγγείλω και ντουλάπα. Σιγά-σιγά να τελειώνουμε γιατί αρχίζουμε και βαραίνουμε και ξεκινάνε και οι ζέστες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...