Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts

marili76...............................Π.Η.Τ. 2/9/14...Αγόρι :rolleyes:

nanouko82..........................Π.Η.Τ. 4/9/14

Cat14..................................Π.Η.Τ. 5/9/14...Αγόρι :rolleyes:

Σμάρα.................................Π.Η.Τ. 7/9/14...Κορίτσι :tongue:

marilu80..............................Π.Η.Τ. 10/9/14...Αγόρι :rolleyes:

vikib....................................Π.Η.Τ. 10/9/14

ΚΑΡΑΒΡΑ..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

tatipit..................................Π.Η.Τ. 10/9/14

jo_nik..................................Π.Η.Τ. 11/9/14

Balou...................................Π.Η.Τ. 12/9/14

Koko1..................................Π.Η.Τ. 14/9/14

Νατασούλα...........................Π.Η.Τ. 15/9/14...Κορίτσι :tongue:

ChristinaM............................Π.Η.Τ. 20/9/14...Αγόρι :rolleyes:

aspapa.................................Π.Η.Τ. 22/9/14...Κορίτσι :tongue:

thalia81...............................Π.Η.Τ. 25/9/14

βιβακι..................................Π.Η.Τ. 25/9/14

tania g.................................Π.Η.Τ. 22/9/14

mimika84.............................Π.Η.Τ. 30/9/14

kleopatra29..........................Π.Η.Τ. ?????

looney_anna.........................Π.Η.Τ. 21/9/14


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου! Ξέρω χάθηκα αλλά μην ανησυχείτε όλα βαίνουν μια χαρά! Πριν απο λίγες μέρες κάναμε β' επιπέδου και ο μπέμπης μας είναι μια χαρά! Συνέχεια στις σβούρες , ζωηρούλης ζωηρούλης! Ένας παίδαρος 493 gr! Τον νιώθω τώρα πια σε καθημερινό επίπεδο και νομίζω πως είναι από τις πιο υπέροχες εμπειρίες της εγκυμοσύνης. Το επόμενο ραντεβού με τη γιατρό είναι στο τέλος Μαΐου και ανυπομονώ. Φιλιά σε όλες και καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σας.


bhIWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Κι εγώ περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου τον Σεπτέμβριο. Η ημερολογιακή Π.Η.Τ. μου είναι 18/9 αλλά μετά την αυχενική άλλαξε και έγινε 12/9 γιατί το μωρό στις μετρήσεις βγήκε πιο μεγάλο. Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού για Β επιπέδου. Εκεί μπορεί να μου δώσουν άλλη Π.Η.Τ. ; Έχω πιο πολύ άγχος σ΄αυτή την εγκυμοσύνη γιατί το πρώτο μου το γέννησα με προγραμματισμένη καισαρική ενώ σ΄αυτό θα πάω για φυσιολογικό τοκετό και για να γίνει αυτό δεν πρέπει να προκύψει κανένα πρόβλημα μέχρι το τέλος.

Κι ένα παραπάνω άγχος γιατί δεν ξέρω πως είναι να σε πιάνουν οι πόνοι ή να σπάνε τα νερά και τη διαδικασία του φυσιολογικού τοκετού!! Θα είμαι σαν πρώτη φορά μαμά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες είχα ραντεβού με την γιατρό μου και ευτυχώς όλα πάνε καλά. Μόνο ένα προβληματάκι παρουσίασα πριν ένα μήνα, έπεσε ο αιματοκρίτης μου στο 30 και άρχισα να κάνω αρρυθμίες και έκτατες συστολές στην καρδιά. Ο καρδιολόγος μου είπε οτι είναι ακίνδυνο και οφείλετε στην αναιμία. Τώρα παίρνω σίδηρο πρωί-βράδυ και ελπίζω να φύγει όταν ανέβει ο αιματοκρίτης γιατί είναι πολύ ενοχλητικό.

Εσύ looney_anna κοριτσάκι περιμένεις; Με το καλό, γερό να είναι. Εμένα το πρώτο μου κοριτσάκι και τώρα αγοράκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ Αμελί μου μάλλον κοριτσάκι, αλλά θα μας πουν σίγουρα αύριο στη Β επιπέδου!!!

Κ εγώ σίδηρο παίρνω πρωι-βράδυ γιατί στις τελευταίες εξετάσεις μου ήταν λίγο χαμηλά ο αιματοκρίτης μου! Περιμένω την αυριανή μέρα πώς και πώς!! Σήμερα ζυγίστηκα και έχω πάρει 10!!! κιλά!!! Δεν είναι πάρα πολλά;;; Πώς τα κατάφερα;;; Αποφάσισα να κόψω τις βλακειούλες και να τρώω πιο υγιεινά γεύματα!! Ελπίζω να τα καταφέρω!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για την Δευτέρα έχω κλείσει ραντεβού για Β επιπέδου.

Ξέρεις οτι είσαι τυχερή που μπορείς και τρώς ότι θέλεις; Εγώ μέχρι και πριν το Πάσχα είχα τέτοια φουσκώματα που ότι και να έτρωγα έκανα εμετό. Πεινούσα και δεν μπορούσα να φάω, διψούσα και μόνο με μερικές γουλιές νερό δεν έκανα εμετό. Επι δύο μήνες την έβγαλα με φρυγανιές και κριτσίνια. Πολύ ταλαιπωρήθηκα. Η κοιλιά μου απο τον πρώτο μήνα ήταν σαν να ήμουν 5 μηνών (λόγο φουσκωμάτων). Τώρα έχει δυο εβδομάδες που μπορώ και τρώω ότι θέλω και μέσα σ΄αυτές τις δυο εβδομάδες πήρα και 1,5 κιλό.

Τα κιλά θα χαθούν όταν γεννηθούν τα μωράκια μας. Προσπάθησε να πίνεις πολύ νερό για να σου κόβει την πείνα.

Link to comment
Share on other sites

Προσθέτω και την Amelie στη λίστα μας!

Looney_anna περιμένουμε το φύλο του μωρού σου επισήμως μετά τη β' επιπέδου!

marili76...............................Π.Η.Τ. 2/9/14...Αγόρι :rolleyes:

nanouko82..........................Π.Η.Τ. 4/9/14

Cat14..................................Π.Η.Τ. 5/9/14...Αγόρι :rolleyes:

Σμάρα.................................Π.Η.Τ. 7/9/14...Κορίτσι :tongue:

marilu80..............................Π.Η.Τ. 10/9/14...Αγόρι :rolleyes:

vikib....................................Π.Η.Τ. 10/9/14

ΚΑΡΑΒΡΑ..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

tatipit..................................Π.Η.Τ. 10/9/14

jo_nik..................................Π.Η.Τ. 11/9/14

Amelie.................................Π.Η.Τ. 12/9/14...Αγόρι :rolleyes:

Balou...................................Π.Η.Τ. 12/9/14

Koko1..................................Π.Η.Τ. 14/9/14

Νατασούλα...........................Π.Η.Τ. 15/9/14...Κορίτσι :tongue:

ChristinaM............................Π.Η.Τ. 20/9/14...Αγόρι :rolleyes:

aspapa.................................Π.Η.Τ. 22/9/14...Κορίτσι :tongue:

thalia81...............................Π.Η.Τ. 25/9/14

βιβακι..................................Π.Η.Τ. 25/9/14

tania g.................................Π.Η.Τ. 22/9/14

mimika84.............................Π.Η.Τ. 30/9/14

kleopatra29..........................Π.Η.Τ. ?????

looney_anna.........................Π.Η.Τ. 21/9/14


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια,ελπιζω να ειστε ολες καλα,οπως κ τα νινακια σας!εμεις καναμε τη β επιπεδου,ολα καλα κ ναι ειναι κοριτσακι κ μαλιστα ζουμπουρλουδικο..παλι αλλαξε η πητ..7/9!το ειδα οταν γυρισα σπιτι,θα δω τι θα πει κ η κανονικη μας γιατρος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!! Κ εμείς κοριτσάκι περιμένουμε τελικά!!!! Οι μετρήσεις όλες φυσιολογικές και βάρος 370 γραμμάρια!!! Ήταν πολύ συνεργασιμη και στο τέλος πήρε μια πόζα όλα τα λεφτά με το χέρι να στηρίζει το κεφάλι και κοιμήθηκε!!! Καλα αποτελέσματα κ στις υπόλοιπες!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσια! Όλα πήγαν καλά...και οι δυο σας κοριτσάκια έχετε!!

Εγώ έχω ένα μικρό άγχος για την Δευτέρα που έχω ραντεβού. Αλλά πιστέυω οτι όλα θα πάνε καλά![/ολα καλα θα πανε,μην το σκεφτεσαι,απλα να ανυπομονεις που θα δεις το μωρακι σου!εμενα ειναι λιγο χοντρουλα,582γρ.,μαλλον θα δυσκολευτω στη γεννα..ειναι κτο πρωτο μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...