Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

καλημερα...

ειμαι σπιτι και θα μεινω για καιρο.Απο χτες που δεν ημουν καλα τα πραγματα γιναν χειροτερα ειδα καφε υγρα και εντονους πονους.

εκανα proluton ενεση ενδομυικα και απο εδω και περα πρεπει να ειμαι ξαπλωμενη.Στον γιατρο θα παω την αλλη Παρασκευη γιατι δεν θελει να μετακινηθω...

αυτα τα νεα απο μενα

Γεια σου Mariaefako μου!

Κάτσε καλή μου στο σπιτάκι σου, ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά! Ζήτα βοήθεια από πεθερά- μαμα. Μην αγχώνεσαι, χαλάρωσε....

Σε σκέφτομαι!:)


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Λυπάμαι πολύ δεν το ήξερα....

Κι εγώ μιά από τα ίδια, το μόνο που θέλω είναι να είναι γερό και να έχει όλα και στη θέση τους....αλλά κάθε φορά που αναφέρομαι στο νινί μου έρχεται κατευθείαν το αρσενικό στο μυαλό...δλδ ο μπέμπης, παίδαρος κλπ....:)

Δεν πειράζει Τζένη μου....

Λες να είναι λοιπόν αγοράκι;:rolleyes:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Mariaefako μου!

Κάτσε καλή μου στο σπιτάκι σου, ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά! Ζήτα βοήθεια από πεθερά- μαμα. Μην αγχώνεσαι, χαλάρωσε....

Σε σκέφτομαι!:)

η μαμα μου ειναι στην Αθηνα...περιμενω να παρει ο αντρας μου αδεια...εγω ξαπλα μονο τουαλετα.σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σου mariaefi μου...φρόντισε να ξεκουραστείς και να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά...κι η κουμπάρα μου είχε ακριβώς το ίδιο με σένα μέχρι και τον τρίτο και τώρα είναι στον έβδομο μήνα...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ να και ο Ιανουαριος 2011..!!

περνανε τα χρονια..

η κορουλα μου γεννηθηκε 1/1/2009 ξημερωματα και ηταν απο τις πιο ευχαριστες εκπληξεις στη ζωη μου..

ευχομαι και ελπιζω να εχετε ολες καλες εγκυμοσυνες και να ξελευθερωθειτε ευκολα και το δυνατον ανωδυνα..

Και μακαρι να χετε και Πρωτοχρονιατικο Μποναμα εναν μπεμπη , μια μπεμπουλα η και τα δυο..

Με το καλο κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η μαμα μου ειναι στην Αθηνα...περιμενω να παρει ο αντρας μου αδεια...εγω ξαπλα μονο τουαλετα.σε ευχαριστω πολυ!

Κατάλαβα...Ευτυχώς θα σε βοηθήσει ο αντρούλης σου...

Και....Μαριαεφάκο μου, το κεράκι που λέγαμε θα το ανάψω εγώ για μας!!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ να και ο Ιανουαριος 2011..!!

περνανε τα χρονια..

η κορουλα μου γεννηθηκε 1/1/2009 ξημερωματα και ηταν απο τις πιο ευχαριστες εκπληξεις στη ζωη μου..

ευχομαι και ελπιζω να εχετε ολες καλες εγκυμοσυνες και να ξελευθερωθειτε ευκολα και το δυνατον ανωδυνα..

Και μακαρι να χετε και Πρωτοχρονιατικο Μποναμα εναν μπεμπη , μια μπεμπουλα η και τα δυο..

Με το καλο κοριτσακια μου!

Ευχαριστούμε prosperous!

Να σου ζήσει η κορούλα σου!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Πώς είστε ?? Να ξεκινήσω να λέω......

Mariaefi μου,περαστικά κοριτσακι μου, όλα θα είναι καλά!! Μείνε κρεββατάκι, καναπέ, ξάπλα και όλα θα πάνε τέλεια!!!

Τζενάκι είδες τι τέλειο που έιναι ??? Αχ αυτά ειναι τα ωράια!!! Το χρούτσου-χρούτσου , γουτσου γουτσου είναι ο πιο όμορφος ήχος!!! Μια χαρά το σποράκι σου άντε με το καλό τώρα και επίσημα!!!

Βασδελάκι μου σε εσένα έχω να πω απλά καλησπέρα...χαχαχαχα Είμαστε 3 κοριτσάκια που θα γεννάμε μαζί!!!

Εγώ σήμερα είμαι στα χάλια μου!!! Πρέπει να έχει ερεθιστεί ο οισοφάγος μου από τους εμμετούς και τρώω αλλά πονάω και με ενοχλεί πολύ!!!Θα πάρω τον γιατρο μου τηλ το απόγευμα να μου πει τι να κάνω!!! Μόνο γάλα έχω καταφέρει να πιω σήμερα ..ίσα με 1 λίτρο έχω πιει!!!

Prosperus ευχαριστούμε για την επίσκεψη και για τις ευχές σου!! Θα ανταποδώσουμε την επίσκεψη όταν θα πάς και εσύ για το δεύτερο...χαχαχα!!! Να χαίρεσαι την πριγκήπισσά σου !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να συμπληρώσω και κάτι, όσον αφορά το θέμα του ενστίκτου για το θέμα του φύλου!! Στον Κωνσταντίνο έλεγα από την πρώτη στιγμή ότι είναι αγοράκι και πριν ακόμα το μάθω του μίλαγα σαν σε αγοράκι!! Τώρα σε αυτό αισθάνομαι ότι είναι κοριτσάκι και μάλιστα πιο έντονα από τον Κωνσταντίνο!!! Δεν νομίζω να διαψευσθώ.....θέλω να πάρω ροζ ρουχαλάκια και κοκκαλάκια και κορδελίτσες και όλα τα κοριτσίστικα!! χαχαχαα Πάντως εγώ πιστεύω πολύ στο ένστικτό μου και δεν με έχει προδώσει ποτέ...άλλωστε το ένστικτο της μάνας είναι αλανθαστο!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα εχω μιση ωριτσα που γυρισα σπιτι..εφυγα νωριτερα απο την δουλεια γιατι ειμαι απο τις 12με εμετους..πολυ χαλια..μαριαεφη μου μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε απλα ξεκουρασου και ζητα βοηθεια απο συγγενεις..σας αφηνω παω να κανω μπανακι και να ξεραθω σιγουρα μεχρι της 8που θα ερθει ο αντρας μου..

Link to comment
Share on other sites

Ηλιαννίτσα μου καλησπέρα καλό μου!!! Ωχ περαστικούλια και σε εσένα!!! Αχ τι θα κάνουμε όλες μαζί...... Και εγώ τώρα μόλις ξύπνησα με τον γιο μου από τον απογευματινό ύπνο!! Πάω να πάρω τηλ τον γιατρό μου να μου πει κανένα κολπάκι για τους εμμετούς!! Θα το μοιραστώ και μαζί σας φυσικά...φιλιάαα

Link to comment
Share on other sites

Που είστε καλέ οι υπόλοιπες??? Πήρα doctor τηλεφωνο και μου είπε να τρώω πολύ λίγο και ανα μία ώρα σχεδόν και άν με ενοχλούν οι μυρωδιές να βάλω βαμβάκι στην μύτη μου....χαχαχαχα!!! Αυτά!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό, Ελένη θα το έχουμε υπ' όψη μας!

Εγώ ξεράθηκα 3 ώρες στον ύπνο, κορίτσια τέτοια εξάντληση δεν λέγεται....

Μαριαεφακο μου, είσαι καλά;:roll:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...