Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

εγω ευτυχως στην εταιρια που δουλευω την εχει ενα φιλικο ζευγαρι τον γονιων μου και ειναι καπως ελαστικοι τωρα που μαθανε για την εγκυμοσυνη μου..αγχωνομαι γιατι δεν ξερω τι θα αντικρυσω θελω να πανε ολα καλα με το σπορακι και δεν ξερω γενικα δεν εχω ξαναβιωσει εγκυμοσυνη και μου φαινετε πολυ παραξενο..

Σήμερα θα δεις σάκο και ένα σποράκι μέσα!!! Και αν είσαι τυχερη θα ακούσεις και καρδούλα(εγώ την άκουσα στην 7 εβδομάδα τις άλλες φορές):D


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μακαρι για να μου φυγει το αγχος..ακομα δεν το εχω συνηδητοποιησει...αλλα παρολα αυτα σκεφτομαι οτι τωρα σε λιγες μερες που θα παμε να δουμε για επιπλα θα κοιταξουμε και κουνια καροτσακια κλπ και χαιρομαι παρα πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πάρω αλλά άν λείψω παραπάνω από μια μέρα αυτοί θα το κλείσουν το μαγαζί...να φανταστείς ούτε τόνερ στο φαχ δεν ξέρουν να αλλάξουν...κάνω τα πάντα εδώ μέσα...από πληρωμές, επιταγές, αναλώσιμα μέχρι και ψώνια από το σούπερ μάρκετ...αφού έλειψα μιά μέρα πρίν δυό βδομάδες και με πήραν 20 φορές τηλέφωνο...με βλέπω να γεννάω εδώ μέσα!!!!

Vasdelaki έχω βρεί κι εγώ ένα ωραίο ελληνικό σάιτ από ένα διαφημιστικό κουτί που μου έδωσε ο γιατρός που άν γραφτείς σου στέλνουν και δωράκια... www.babyspace.gr έχει και πολύ ωραία άρθρα...αν φανταστείτε το κουτί που μου έδωσε είναι μεγάλο και έχει μέσα από μπιμπερό, αλοιφή για το σύγκαμα !!!, μωρομάντηλα, μέχρι και εκπτωτικά κουπόνια για ψώνια από την fisher price....


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

μακαρι για να μου φυγει το αγχος..ακομα δεν το εχω συνηδητοποιησει...αλλα παρολα αυτα σκεφτομαι οτι τωρα σε λιγες μερες που θα παμε να δουμε για επιπλα θα κοιταξουμε και κουνια καροτσακια κλπ και χαιρομαι παρα πολυ..

Δεν είναι λίγο νωρίς για καροτσάκια?????

Καλά μη νομίζεις κι εγώ τα λέω σε σένα για να τ'ακούω εγώ...με το ζόρι κρατιέμαι....:lol:


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλε δεν θα τα αγορασω απο τωρα..φαντασου επιπλα θα ξεκινησουμε να κοιταμε γυρω στον ιουνη ε δεν θα παμε σε 3-4μαγαζια να δουμε??καλο ιουλη θα τα αγορασουμε ολα..λεω να κανω μια ερευνα αγορας..ευτυχως το παιδικο δωματιο αποφασισαμε εξαρχης να το βαψουμε πορτοκαλι με κιτρινο και δεν θα χρειαζετε βαψιμο για οταν γεννηθει με το καλο το μπεμπε..αληθεια για πειτε αντιδρασεις οταν ειπατε στον συζυγο τα ευχαριστα..

Link to comment
Share on other sites

Του δικού μου η αντίδραση ήταν όλα τα λεφτά...τον ξυπνάω 6 το πρωί για να του πώ τα ευχάριστα και τι γυρνάει και μου λέει???? "ααα καλά έλα να κοιμηθούμε τώρα!!!!" όπως καταλαβαίνετε εγώ φρικάρισα αλλά έδωσα τόπο στην οργή ευτυχώς γιατί κανένα 4ωρο μετά αφού πήγε στη δουλειά με παίρνει τηλέφωνο και με ρωτάει "τι ήταν αυτό που μου είπες το πρωί είναι αλήθεια???ισχύει????" όχι απλά δεν είχα τι να κάνω πρωινιάτικα και είπα να πώ καμιά βλακεία να περάσει η ώρα...!!!!του πήρε περίπου ένα εικοσιτετράωρο να το συνειδητοποιήσει αλλά μετά ήταν μές την τρελή χαρά...όπως λέω κι εγώ "θέλει η @@@@@ να κρυφτεί κι η χαρά δεν την αφήνει!!!!"...μόνο στις εφημερίδες που δεν το δημοσιεύσαμε...:)


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια ολα τελεια ακουσαμε καρδουλα και χτυπουσε πολυ δυνατα και γρηγορα..ειμαι πολυ συγκινημενη..μου εγραψε διαφορες εξετασεις να κανω..επισης εβαλα φωτογραφιες..στο προφιλ μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλες και χρονια σας πολλα Ελενιτσα!

Ηλιαννα τελεια νεα!!

vasdelaki χαλια ειμαι ζαλιζομαι και οι εμετοι με εχουν κανει χαλια...ΕΥΤΥΧΩΣ σταματησαν τα καφε!!!κανω υπομονη τι αλλο μπορω αλλωστε!!

κοριτσια μην βιαζεστε για ψωνια κ αγορες!!καντε καλο ελεγχο αγορας και εμεις οι ηδη μανουλες θα σας βοηθησουμε!

καποια ειπε 9δεν θυμαμαι τζενυ εσυ?) οτι θα παντρευτει 11/9 τοτε ειχα παντρευτει και εγω εγυος στην Εφη μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα !! Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές σας!!! Δεν είμαι και στα πολύ καλά μου σήμερα και δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω αναλυτικά!!! Αν είναι θα μπω το βραδάκι!!! Ηλιάννα μου πολπύ ωραία τα νέα σου , άντε και επίσημα με το καλό!!! Φιλιά σε όλες σας!!! Θα τα πούμε μετά αναλυτικά!!

Link to comment
Share on other sites

εν το μεταξυ με εχει πιασει το στομαχι μου και ανακατευομαι με ενα τοστ 3κριτσινια και 1μηλο ειμαι απο το πρωι..να δω ποτε θα φαω..

Με μελετησατε και ηρθα! Ωχ,υπομονη κοριτσια με τους εμετους! Δε θα κρατησουν για πολυ,ελπιζω. Καλωςορισαν και τα νεα κοριτσακια! Ευχομαι ναχετε ευκολη και τελειομηνη εγκυμοσυνη. Εγω δεν ειμαι εγκυουλα,αλλα ανηκω στο φαν κλαμπ σας! Διαβαζω τα νεα σας. Εχετε και τα χαιρετισματα της ελενιτουρκι. Δε μπορει να γραψει ακομα. Οταν ειχε παει στο γιατρο,ηταν 5 βδομαδων κατα τον υπερηχο και οχι εξι οσο νομιζε. Ενδομητριος κυηση,ολα καλα. Τωρα της ειχε πει ο γιατρος να παει σε δυο βδομαδες παλι. Ομως ο ανδρας της ειναι ανυπομονος. Να φανταστειτε,της ελεγε πες στη μηλιτσα που τα ξερει ολα να μας πει τι φυλο ειναι το παιδι ?! Φιλακια σε ολες.


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...