Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

penny για το κόστος ο γιατρός μου ζήτησε 1500, το νοσοκομειο 1300 χωρίς καισαρική και την μαια δεν την έχω ρωτήσει. Θα την πάρω τηλ. Λέτε να πάει κανένα 500???????

Kel μου, μια φίλη που ρώτησε το δικό της της είπε 1300 το μαιευτήριο και 1800 μαζί γιατρός και μαία..Άρα μπορεί να είναι κανένα 300άρι η μαία..Κι εγώ εκεί την υπολογίζω..Για τα μαθήματα ανώδυνου πληρώνεις έξτρα φαντάζομαι, αλλά πόσο ξέρετε ? Επίσης, από τον ΕΟΠΥΥ που παίρνουμε υποτίθεται 900 ευρώ, τα αφαιρούν εκείνη την ώρα από το μαιευτήριο και το 1300 γίνεται 400 ? Για διαφωτίστε μας όσες ξέρετε βρε κορίτσια..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου διαβασα μια στα γρηγορα τα μηνυματακια σας αλλα θα σας απαντησω προς το παρον στο τελευταιο ερωτημα για τα χρηματα κ τα υπολοιπα οταν θα ειμαι πιο χαλαρη.

Στο μητερα που ξερω σιγουρα ο ΕΟΠΥΥ πλεον δινει 500 ευρω κ αφαιρουνται αυτοματα απο το λογιστηριο τη μερα που θα πληρωσετε για την εξοδο απο το νοσοκομειο.Πριν 1 χρονο κ κατι εμας μας πηγε 1050 το νοσοκομειο σε 3κλινο με τα μειον του ΕΟΠΥΥ.Η μαιιες πανε στο 500 αρικο συνηθως.Οσο για τον γιατρο ειναι προσωπικο θεμα του καθενος.

Η επισκεψη σας χρεωνεται σε καθε ραντεβου με τον γυναικολογο σας στο ιατρειο του?

Link to comment
Share on other sites

Πετρινα μου, εγώ πληρώνω 40 ευρώ κάθε επίσκεψη στο γιατρό..Γιατί αφού δίνει κανονικά 900 ο ΕΟΠΥΥ, στο ΜΗΤΕΡΑ ειναι μόνο 500 ? Στο site αυτό λέει 1243 το τρίκλινο http://www.genna.gr/maieutirio-mitera-times-gennas-timokatalogos-2014/ για 2014 τιμοκατάλογο στο ΜΗΤΕΡΑ..Μάλλον θα πάρω να ρωτήσω τι παίζει κιόλας..

Δείτε και αυτό..

http://www.genna.gr/pinakes-me-kostos-toketou-se-oles-tis-klinikes/

Το Μητέρα και το Ιασω είναι τα ακριβότερα όπως φαίνεται..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Kel μου, πίσω δε θα πάρουμε..απλά θα μας τα αφαιρέσουν εκείνη την ώρα από το λογιστήριο νομίζω..Εκτός αν αυτή είναι η τελική τιμή, έχοντας αφαιρέσει το ποσό του ΕΟΠΥΥ..Τι να πω ?

Πετρίνα, πότε είπαμε πως έχεις ΠΗΤ μιας και γεννάμε και οι 2 στο ΜΗΤΕΡΑ ?


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξερω οτι τα εχουν ηδη αφαιρεσει και αυτη ειναι τελικη τιμη. Μου ζητησαν απ τη δουλεια χαρτι γιατρου με πιθανη ημερομηνια τοκετου για να ξεκινησει η αδεια μου απο σεπτεμβρη.. και καλα δηλαδη. Τον πρωτο μηνα θα πληρωθω απο τη δουλεια μου και τους υπολοιπους απο το ικα. Ποιος ξερει καθε ποτε θα μας τα δινουν.. πεννυ ποτε λες να σταματησεις τη δουλεια. Εγω με το 15 οκτωβρη που μπαινω στο μηνα μου


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι τα εχουν ηδη αφαιρεσει και αυτη ειναι τελικη τιμη. Μου ζητησαν απ τη δουλεια χαρτι γιατρου με πιθανη ημερομηνια τοκετου για να ξεκινησει η αδεια μου απο σεπτεμβρη.. και καλα δηλαδη. Τον πρωτο μηνα θα πληρωθω απο τη δουλεια μου και τους υπολοιπους απο το ικα. Ποιος ξερει καθε ποτε θα μας τα δινουν.. πεννυ ποτε λες να σταματησεις τη δουλεια. Εγω με το 15 οκτωβρη που μπαινω στο μηνα μου

Κορίτσι μου, τι καλά που είσαι με ΙΚΑ..Όποτε και να στα δώσουν και ότι και να σου δώσουν καλοδεχούμενο..χαχα..Εγώ δυστυχώς δε θα πάρω κάτι από τη δουλειά και ούτε φυσικά από κάπου αλλού, αφού είμαι αυτοαπασχολούμενη με μπλοκάκι, δηλ πληρώνω το ΤΣΜΕΔΕ μου εγώ από τσέπη..Όπως καταλαβαίνεις, δεν έχουμε κάνει κουβέντα, γιατί δεν τους πολύ αφορά..όταν πω ότι σταματάω, σταματάνε να με πληρώνουν..

Σκέφτομαι πρώτα ο Θεός, να δω πως θα είμαι το Σεπτέμβρη που θα γυρίσω και να συζητήσουμε το ενδεχόμενο να δουλεύω 6 ή 7 ώρες τη μέρα Οκτώβρη και ίσως και Σεπτέμβρη αν ήδη έχω βαρύνει πολύ και μετά 21 Οκτώβρη που μπαίνω στο μήνα μου ίσως να σταματήσω..Ελπίζω πραγματικά, να είμαι τόσο καλά που να μη με νοίαζει, γιατί φοβάμαι πολύ γενικά..νιώθω κουρασμένη και μου φαίνεται μακριά ο καιρός αυτός..αλλά ίσως μετά την άδεια να γυρίσω ξεκούραστη και να την παλέψω ως τότε..χαχαχα...

Μετά θα με απασχολήσει και το πότε θα γυρίσω και με τι ωράριο βέβαια..άλλο θέμα κι αυτό..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Kel με το ικα τα πράγματα είναι χάλια.Έχω καταθέσει 3 αναρρωτικές κ σε λίγες μέρες κ την 4η κ ακόμα χρήματα δεν έχω δει.Θα τα πάρω όλα μαζεμένα βέβαια άλλα μέχρι τότε έχω τρελό ζόρι.Όταν καταθέσεις τα χαρτιά σου για να σταματήσεις 56 μέρες πριν μη ξεχάσεις να κάνεις αίτηση για να πάρεις το επίδομά κυήσεως από το ικα που είναι φύγω στα 650?.

Πένυ μου είμαι σίγουρη πως πλέον o ΡΊΟΥ σου δίνει 500 άσχετα αν παλιά ήταν κοντά 900 δύο χέρι.Αν τα άλλαξαν πάλι τι να πω?Χάνεις επεισόδια με δαύτους..Πάρε στο

Μητέρα να σου πουν ακριβώς το ποσό που σου αναλογεί να πληρώσεις για να ξέρεις.Εγώ έτσι κάνω κ μέχρι τώρα δεν έχω βρεθεί προ εκπλήξεως.

Link to comment
Share on other sites

Kel μου, πίσω δε θα πάρουμε..απλά θα μας τα αφαιρέσουν εκείνη την ώρα από το λογιστήριο νομίζω..Εκτός αν αυτή είναι η τελική τιμή, έχοντας αφαιρέσει το ποσό του ΕΟΠΥΥ..Τι να πω ?

Πετρίνα, πότε είπαμε πως έχεις ΠΗΤ μιας και γεννάμε και οι 2 στο ΜΗΤΕΡΑ ?

Στον μήνα μου μπαίνω 4 Νοέμβρη κ ποτέ δεν φτάνω ούτε στα μισά του 9ου οπότε από 4 κ μετά αναμενόμενο.Εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Στον μήνα μου μπαίνω 4 Νοέμβρη κ ποτέ δεν φτάνω ούτε στα μισά του 9ου οπότε από 4 κ μετά αναμενόμενο.Εσύ?

Καλημέρα κορίτσι μου,

Εγώ έχω ΠΗΤ 21 Νοεμβρίου..Δεν ξέρω κι εγώ πως θα αντιδράσει ο οργανισμός και μέχρι που θα φτάσω, αλλά ελπίζω να είμαι τουλάχιστον μέσα Νοέμβρη..Είναι και η πρώτη φορά και δεν έχω στατιστικά όπως εσύ..χαχα..Μακάρι να πάνε όλα καλά...αλλά θα είμαστε σε επικοινωνία εδώ καθημερινή και θα ενημερωνόμαστε..Εγώ μένω και κοντά..μπορώ να έρθω να σε δω αν γεννήσεις πρώτη..χαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kel με το ικα τα πράγματα είναι χάλια.Έχω καταθέσει 3 αναρρωτικές κ σε λίγες μέρες κ την 4η κ ακόμα χρήματα δεν έχω δει.Θα τα πάρω όλα μαζεμένα βέβαια άλλα μέχρι τότε έχω τρελό ζόρι.Όταν καταθέσεις τα χαρτιά σου για να σταματήσεις 56 μέρες πριν μη ξεχάσεις να κάνεις αίτηση για να πάρεις το επίδομά κυήσεως από το ικα που είναι φύγω στα 650?.

Πένυ μου είμαι σίγουρη πως πλέον o ΡΊΟΥ σου δίνει 500 άσχετα αν παλιά ήταν κοντά 900 δύο χέρι.Αν τα άλλαξαν πάλι τι να πω?Χάνεις επεισόδια με δαύτους..Πάρε στο

Μητέρα να σου πουν ακριβώς το ποσό που σου αναλογεί να πληρώσεις για να ξέρεις.Εγώ έτσι κάνω κ μέχρι τώρα δεν έχω βρεθεί προ εκπλήξεως.

Καλημερα! Το επιδομα κυησης ειναι εξτρα λεφτα? Ειστε σιγουρες? Οι αναρρωτικες καθυστερουν. Για μια αναρρωτικη 1 μηνα με παραμονη σε νοσοκομειο πληρωθηκα 3 μηνες μετα. Αλλα επαιρνα τα υπολοιπα απο τη δουλεια.


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσι μου,

Εγώ έχω ΠΗΤ 21 Νοεμβρίου..Δεν ξέρω κι εγώ πως θα αντιδράσει ο οργανισμός και μέχρι που θα φτάσω, αλλά ελπίζω να είμαι τουλάχιστον μέσα Νοέμβρη..Είναι και η πρώτη φορά και δεν έχω στατιστικά όπως εσύ..χαχα..Μακάρι να πάνε όλα καλά...αλλά θα είμαστε σε επικοινωνία εδώ καθημερινή και θα ενημερωνόμαστε..Εγώ μένω και κοντά..μπορώ να έρθω να σε δω αν γεννήσεις πρώτη..χαχα

Και μενω μσκρυα αλλα θα ερθω!!!! Αν κ ελπιζω να χω γεννησει μεχρι τις αρχες νοεμβρη. Εχω πητ 16.11


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειας σας κ χαρα σας κοριτσακια μου.

Πως ξυπνησατε σημερα?Τα κεφια καλα?

Εγω αν κ εχω παλι συσπασεις σημερα κ ειμαι με 2 buscopan προσπαθω να κανω πως δε συμβαινει τιποτα κ χαλαρωνω ''οσο με παιρνει με τα ταρζανακια μου στο σπιτι''.

Kel αν εχεις 2 χρονια ενσημα ναι το δικαιουσαι το επιδομα κυησης.

Πενυ το συζητας κοριτσι μου...εννοειται κ θα το ηθελα να ερθεις αλλα το πιο πετηχημενο θα ηταν να γεννησουμε ιδια μερα κ να τη βγαλουμε παρεα στο νοσοκομειο για τρια μερονυχτα χα χα χα.

Kel εσυ που θα γεννησεις?Σε εχω ξαναρωτησει?Δεν θυμαμαι...:oops:

Αν εισαι κ εσυ στο Μητερα ε τοτε μακαρι να ειναι μαζεμενα κ τα τρια γεννητουρια μας.

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας κ χαρα σας κοριτσακια μου.

Πως ξυπνησατε σημερα?Τα κεφια καλα?

Εγω αν κ εχω παλι συσπασεις σημερα κ ειμαι με 2 buscopan προσπαθω να κανω πως δε συμβαινει τιποτα κ χαλαρωνω ''οσο με παιρνει με τα ταρζανακια μου στο σπιτι''.

Kel αν εχεις 2 χρονια ενσημα ναι το δικαιουσαι το επιδομα κυησης.

Πενυ το συζητας κοριτσι μου...εννοειται κ θα το ηθελα να ερθεις αλλα το πιο πετηχημενο θα ηταν να γεννησουμε ιδια μερα κ να τη βγαλουμε παρεα στο νοσοκομειο για τρια μερονυχτα χα χα χα.

Kel εσυ που θα γεννησεις?Σε εχω ξαναρωτησει?Δεν θυμαμαι...:oops:

Αν εισαι κ εσυ στο Μητερα ε τοτε μακαρι να ειναι μαζεμενα κ τα τρια γεννητουρια μας.

Καλημέρα κορίτσι μου..Δυστυχώς η Kel δεν είναι στο Μητέρα..στο Ρεα νομίζω...αλλιώς θα κανονίζαμε ένα ωραίο τρίκλινο..όπως στις 5ημερες..χαχαχα..πάλι δε θα κοιμόμασταν το βράδυ όπως τότε, αλλά για διαφορετικούς λόγους τώρα..χαχαχα

Αχ κορίτισα..πόσο θέλω να βγω σε άδεια, να χαλαρώσω και να χαρώ την κοιλίτσα μου..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...