Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

αποψη εκκλησιας


Recommended Posts

καλημερα σας.λοιπον ανοιγω το θεμα και δεν ξερω πραγματικα τι ανταποκριση θα εχω.θελω να θεσω την εξης ερωτηση.υπαρχει καμια κοπελα που να εχει συμβουλευτει τον πνευματικο-εξομολογο της για να κανει ενα παιδακι με την χρηση ξενου γεννετικου υλικου?οποια κοπελα εχει καποια εμπειρια ας μου στειλει πμ.θα το εκτιμουσα πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα

απάντηση στο ερωτημα σου δεν εχω αλλα θα σου πω το εξης..επειδη κι εγω ειχα διαφορες αναστολες σχετικα με το θεμα παιδι και εκκλησια και ρωτουσα τους παπαδες μια για το αν γινεται να ερθω σε προγραμματισμενη επαφη μεσα στη μεγαλη εβδομαδα μια για το αν μπορω να καω Κυριακη σπερματεγχυση κατεληξα στο εξης..ο θεος οπως λεει η θρησκεια μας ειναι αγαπη τα παιδια ειναι του θεου και μετα δικα μας...ερχονται απο μεσα μας για να γινουν ελευθεροι και ανεξαρτητοι ανθρωποι..οπως λοιπον η εκκλησια δεχεται την υιοθεσια ετσι νομιζω πρεπει να δεχτει ολες τις επιλογες για την αποκτηση του παιδιου..και για τις εξωσωματικες εχω ακουσει αλλους να λενε μεχρι 3 κι αλλοι μονο μια...εγω πηγαινοντας στο μοναστηρι της αγιας ειρηνης της χρυσοβαλάντος και κοιτονταςτην εικονα την παρακαλεσα να ναι βοηθεια μου και να με φωτιζει να κανω το σωστο..προς το παρον φαινεται πως κι εμεις προς την εξωσωματικη κατευθυνομαστε...με δικο μας ωαριο και σπερματοζωαριο..αλλα και να μη γινοταν με δικο μου θα δανειζομουν οτι και αν σημαινε αυτο..ο θεος ειναι αγαπη...εγω αυτο ξερω και αυτο πιστευω...σου ευχομαι απο την καρδια μου καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου..ο αγωνας ειναι δυσκολος και σε καταλαβαινω απολυτα...με το καλο να δεχτειτε κι εσεις το μωρακι σας συντομα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

όταν θα εκανα την πρωτη μου προσπάθεια με εξωσωματική, ενιωσα την αναγκή να παώ να μιλήσω με τον πνευματικό μου, να ζήτησω την ευχή του Θεου για να με βοήθησει να τα καταφέρω.

Μετα απο μία συζητηση που ειχα με τον πνευματικό μου, μου ειπε ξεκαθαρα πως η Εκκλησία δεν δεχεται την υποβοηθούμενη απλα την ανέχεται. Με απλά λόγια μου ειπε για να το καταλάβω, κάνει τα κλειστα μάτια. Αυτό που δεχεται είναι η υιοθεσία.

Κάθε επιτυχία σου ευχομαι σε ότι προσπάθεια κάνεις!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να βρεις ακρη τελικα.αλλοι ιερεις την δεχοντα και αλλοι οχι.η κουπαρα μου οταν εκανε εμβρυομεταφορα, θα εκανε ωοληψια γυναικα παππα.Δεν ξερω πραγματικα τι θελω να κανω.φοβαμαι την τιμωρια απο τον Θεο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου εγω δεν ξέρω να σου πω τι επιτρέπεται και τι όχι....θα σταθώ μονο στην τελευταία σου κουβέντα....ο θεός δεν ειναι ο τιμωρός που η κοινωνία λανθασμένα πλασάρει για ενα λόγο που δεν μπορω να καταλάβω....ο θεός ειναι αγαπη.....αν ειναι δυνατόν ο θεός να εχει νεύρα και θυμό με τους ανθρώπους λες και ειναι ένας άνθρωπος που εχει τα ψυχολογικά του!!!! Ας σοβαρευτούμε λοιπόν, ο θεός ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΕΙ, ο θεος αγαπάει.....τους πάντες....ακόμα και τους δολοφόνους....αγαπάει όλα τα λάθη και τις αμαρτίες μας και ζητά απο μας μονο να αγαπάμε κι εμείς τους άλλους γιατι έτσι αγαπάμε ΕΚΕΙΝΟΝ!!! Θέλει να προσφέρουμε, να βοηθάμε, να ζούμε αρμονικά μεταξύ μας.....στα λέω αυτα γιατι κι εγω πιστεύω πολυ.....δεν εχω συζητήσει το θέμα της εξωσωματικης με τον πνευματικό μου αλλα έτσι αντιλαμβάνομαι την έννοια του θεού που φυσικά δεν μπορει ο ανθρώπινος νους να συλλάβει....ελπίζω λιγο να σε απενεχοποιησα γιατι ειναι κρίμα να φόρτωνεσαι και με ενοχές απο πάνω.....ήδη περνάμε δύσκολα με όλη αυτή τη δοκιμασία....εύχομαι το καλύτερο για σένα!!!!!!!!:P


pmApp3.png

ETbdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα και απο μενα,

την ιδια ακριβως συζητηση ειχαμε με καποιες κοπελες σε αλλο φορουμ..θα σου πω και γω τι εγραψα στο αλλο φορουμ

υπαρχουν δυο αποψεις, καποιοι ιερεις την δεχονται και καποιοι αλλοι παλι οχι..

οι ιερεις που δεν την δεχονται, δεν την δεχονται γιατι ακολοθουν οτι γραφουν οι γραφες και οι γραφες δεν αναφερουν την υποβοηθουμενη αναπαραγωγη...βεβαια λογικο να μην το αναφερουν γιατι τοτε δεν υπηρχε καν σαν ιδεα....γι αυτο και ειναι λιγακι "κολλημενοι" σε αυτο το θεμα

οι ιερεις που την δεχονται ειναι πιο εξοικιωμενοι με την επιστημη αλλα και με το παρον και μπορουν να δουν οτι δεν ειναι κατι κακο....οτι ισα ισα ειναι καλο που προσπαθουν τα ζευγαρια...στο μονο που ειναι καθετοι ειναι στην περιπτωση που περισσεψει γενετικο υλικο να μην καταστραφει...να παει για δωρεα σε καποιο αλλο ζευγαρι διοτι αυτο το θεωρουν εκτρωση....

θα σου πω οτι διαβασα και λογια του π. Παισιου και ελεγε οτι ο Θεος θελει τα ζευγαρια να κανουν παιδια ακομα και με τη βοηθεια της επιστημης..απλα σε καποια ζευγαρια δεν "χαριζει" τα παιδια για να γινουν αυτα τα ζευγαρια γονεις καρδιας που εννοει την υιοθεσια...

προσωπικη μου γνωμη.... εγω πιστευω σε ενα Θεο αγαπης οπως ειπε και η φιλη μου παραπανω....δεν πιστευω σε ενα Θεο που δεν θελει να μου χαρισει το δωρο της μητροτητας...ακομα και ολοι οι ιερεις του κοσμου να μου ελεγαν οτι απαγορευεται εγω θα το εκανα..γιατι πιστευω οτι δεν κανω κατι κακο.....ισα ισα υπαρχει καλυτερο πραγμα απο την μητροτητα και πατροτητα?


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, χωρις παρεξήγηση κ χωρις να θέλω να φανώ βλάσφημος στα πιστευω αλλα....

Τι σχέση έχει ο κάθε ιερέας/πνευματικός όπως θέλετε ονομαστε τον; Εκείνος θα σας πει τι θα κανει εσάς χαρούμενες? η θα ρωτήσει το Θεό κ θα σας πει; Την προσωπική τους άποψη εκφράζουν και μόνο. Γιατι ανάθεμα αν έχει διαβάσει κανεις τους σοβαρά τις γραφές, κ αν σας πει οτι το έκανε τότε να μας πει που διάβασε και τι έγραφε για να "ανέχεται" καταστάσεις.

Και μη σκέφτεστε περί τιμωρίας γιατι δεν πιστευω οτι αν υπαρχει όπως λένε θα τιμωρήσει κάποιον που θελει τόσο να κανει ενα παιδι.

Άκου πρώτα τι λέει η καρδιά σου, η δύναμη που εσύ εχεις μεσα και τότε θα ξέρεις και τι ειναι το σωστό να κανεις, και θα εχεις και την απόλυτα επιλογη της απόφασης σου..

Φυςικα ομως και γω την προσωπική μου άποψη εκφράζω ;)

Link to comment
Share on other sites

περασα κι εγω απο το συγκεκριμενο σταδιο μιας και εχω μπει στην διαδικασια της εξωσωματικης....

υπηρξε ενα ατομο εδω στο foroum που λιγο πολυ μου ελεγε πως η εξωσωματικη ειναι αμαρτια και παρεμβαινω στο εργο του Θεου. δηλαδη ο Θεος δεν θελει να μου δωσει παιδι κι εγω παω κοντρα στην μοιρα μου...

στενοχωρηθηκα η αληθεια ειναι και μιλησα με τον πνευματικο μου ο οποιος μου ειπε το εξης... ο Θεος,(οχι οι παπαδες. αυτοι φτιαχνουν δικους τους νομους)ο Θεος λοιπον δεχεται με αγαπη οποιαδηποτε γεννηση με οποιοδηποτε τροπο... βρισκεται πισω απο καθε ανθρωπινη δοκιμασια. πισω απο καθε εξωσωματικη, απο καθε χειρουργειο και πισω απο καθε μεταμοσχευση.

σε αλλους χαριζει τα παιδια ευκολα, αλλους τους διαλεγει να ταλαιπωρηθουν και να πονεσουν περισσοτερο και τους αναγκαζει να διαλεξουν τον πιο δυσκολο δρομο. ειτε της εξωσωμ, ειτε της υιοθεσιας κτλπ...

το θεμα ειναι να μην το βαλεις κατω.. να κανεις τον σταυρο σου να λες Θεε μου βοηθα με να τα καταφερω και να ειστε σιγουροι πως ολα θα γινουν στο τελος....

ο αντρας μου πριν λιγες μερες ειδε ενα ονειρο... ειδε τον Αγιο Σπυριδωνα και του λεει Αγιε μου Θα κανω εξωσωματικη. ειναι αμαρτια? δεν ειναι αμαρτια του απανταει και με την βοηθεια την δικη μου, του Χριστου και του Θεου ολα θα πανε καλα αρκει να ερθεις σπιτι μου και να γραψεις αυτα που θες σε χαρτι.. Καναμε λειτουργια πριν λιγες μερες στην εκκλησια του Αγιου Σπυριδωνα που ειναι στο χωριο του αντρα μου..

Μην νιωθετε τυψεις.... ενα παιδι προσπαθουμε να φερουμε στον κοσμο που δεν υπαρχει τιποτα πιο ιερο και σπουδαιο απο αυτο και να θυμαστε πως ο Θεος ειναι παντα διπλα μας και μας βοηθαει...


thpmp3.png

jyeHp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 χρόνια μετά...

Όσες επιθυμείτε να αποκτήσετε παιδιά του σωλήνα γιατι περί αυτού πρόκειται ,θα πρέπει να γνωρίζετε οτιποτέ κανένας Άγιος δεν ενέγκρινε την μέθοδο αυτή τεκνοποίησης !!!Δεν είναι αμαρτία όμως να τεκνοποιησει κάποιος με αυτο το τρόπο απλά ίσως το παιδι και οι γονείς περάσουν πολλές δοκιμασίες λόγω του ότι δεν δέχτηκαν το θέλημα του θεού ο οποιος για κάποιο λόγο δεν τους έδινε παιδι !!Σίγουρη αμαρτία είναι οταν η γυναικα δωρίζεται ωράριο τότε η αμαρτία ειναι μεγάλη θεωρείται πορνεία γιατι ξενο ωραριο πάει στη μήτρα αλλης γυναικας !!Τιθονται μεγαλες ερωτησεις επι του θεματος οπως σε ποιον ανηκει το παιδι?Και αν το παιδι μεγαλωσει και κανει σχέση με τον αδερφό του ???τοτε θα γινει αιμομιξια!!και άλλα πολλά αλυτα!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κassandra είπε:

Όσες επιθυμείτε να αποκτήσετε παιδιά του σωλήνα γιατι περί αυτού πρόκειται ,θα πρέπει να γνωρίζετε οτιποτέ κανένας Άγιος δεν ενέγκρινε την μέθοδο αυτή τεκνοποίησης !!!Δεν είναι αμαρτία όμως να τεκνοποιησει κάποιος με αυτο το τρόπο απλά ίσως το παιδι και οι γονείς περάσουν πολλές δοκιμασίες λόγω του ότι δεν δέχτηκαν το θέλημα του θεού ο οποιος για κάποιο λόγο δεν τους έδινε παιδι !!Σίγουρη αμαρτία είναι οταν η γυναικα δωρίζεται ωράριο τότε η αμαρτία ειναι μεγάλη θεωρείται πορνεία γιατι ξενο ωραριο πάει στη μήτρα αλλης γυναικας !!Τιθονται μεγαλες ερωτησεις επι του θεματος οπως σε ποιον ανηκει το παιδι?Και αν το παιδι μεγαλωσει και κανει σχέση με τον αδερφό του ???τοτε θα γινει αιμομιξια!!και άλλα πολλά αλυτα!

Κάτι τέτοια γράφονται από τοξικούς ανθρώπους και τα λόγια τους σαν χρονομηχανή μας γυρνάνε πίσω στο μεσαίωνα. Ντροπή σου

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Κάτι τέτοια γράφονται από τοξικούς ανθρώπους και τα λόγια τους σαν χρονομηχανή μας γυρνάνε πίσω στο μεσαίωνα. Ντροπή σου

για ωράριο εργασίας μιλάει μάλλον. γιατί ούτε τα βασικά δεν ξέρει και θέλει να εκφέρει και άποψη. ακόμα και αυτές τις άγιες μέρες χολή στάζει. Αυτό και αν θα το βρει μπροστά της 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Neli83 είπε:

Κοριτσια μην ασχολειστε με το τρολακι...εγω παντως σαν πορνη που πηρα ξενο "ωραριο" (lol) λιωνω απο ευτυχια απο τα θαυματακια μου που κοιμουνται διπλα μου στην κουνια...αφηστε να ζησει την μιζερη ζωη της και εμεις την δικη μας..

και ξένο ωράριο και δίδυμα πόση αμαρτία πια!!! φιλιά στα μπουτάκια τους 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

και ξένο ωράριο και δίδυμα πόση αμαρτία πια!!! φιλιά στα μπουτάκια τους 

Κολαση κατευθειαν παμε...;) σ'ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!

  • Χαχα 7

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κρατήθηκα πολύ να μη γράψω αλλά δε μπόρεσα.Βρισκομαστε στο 2022 και δε μπορώ να πιστεψω ότι ακόμα υπάρχουν άνθρωποι που ορίζουν τη ζωη τους σύμφωνα με το τι θα πει η εκκλησια(δηλ άλλοι άνθρωποι που επινόησαν μια θρησκεια), η γειτονιά,το χωριό κτλ.

Είμαστε από τους λίγους λαούς που η θρησκεία παίζει τόσο μεγάλο ρόλο στη ζωή μας(εμείς και οι μουσουλμανικες χώρες μου φαινεται).Καλά λένε ότι η θρησκεία είναι το οπιο του λαού!

Στο θέμα μας τώρα κάνε ότι θες στη ζωή σου κοπέλα μου.Θες εξωσωματική, θες δανεικό ωάριο,θες να υιοθετήσεις,δε θες τίποτα?Ολες οι επιλογές είναι μπροστά σου και περιμένουν εσένα να διαλέξεις την πιο κατάλληλη με γνώμονα τη δική σου λογική χωρίς να επηρεάζεσαι από μεσαιωνικά καταλοιπα.

 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...