Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες...

Εγω περναω μια ασχημη ψυχολογικη φαση μιας κ το μωρο εδω κ 5 μερες ειναι με πυρετο μια πεφτει μια ανεβαινει απο 38,5-39,3.. Σημερα πηγαμε παιδιατρο ειπε οτι εχει τραχειοβρογχιτιδα αν το λεω σωστα...μας εδωσε κ κανει μασκες κ οτριβιν για μυτουλα συν ορο.

Ο μικρος ολη μερα κλαιει κ οταν ειναι η ωρα για ολα τα πανω εκει να δειτε μου σπαραζει η καρδια δεν το αντεχω....:cry::cry:

Ευτυχως το απογευμα δεν ανεβασε πυρετο αλλα συνεχιζει να εχει πολυ βηχα κ μπουκωμα με αποτελεσμα να μην μπορει να κοιμηθει παροτι εβαλα κ ορο κ οτριβιν..

Ορεξη για φαγητο δεν εχει αυτες τις μερες κ το γαλα το βγαζει...

Τι να κανω πειτε εσεις που ηδη εχετε παιδακι πως να το αντιμετωπισω;;;

Ποσο θα συνεχισει;

Πωπω περαστικα σας μωρε γρηγορα ευχομαι! Δεν εχουμε περασει πυρετο και δεν εχω ιδεα! Σιγουρα καποια πιο εμπειρη θα σου πει!Και εγω θα τα ειχα παιξει! Υπομονη!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περαστικα σας κοπελα μου εμενα με 40 αρια κοιμοταν κ την μερα κ το βραδυ πολλες ωρες οποτε δεν ξερω τι να σ πω..οταν ηταν ξυπνια πλανταζε στο κλαμα μονο αγκαλια ηρεμουσε, κ μιλαμε για παιδι που δεν θελει πολλες αγκαλιες λες κ ενιωθε μια ανασφαλεια, υπομονη κοπελα μ θα κανει τον κυκλο του..


uOZHp12.png
Link to comment
Share on other sites

Καλλιόπη το πρόβλημα δεν είναι ο πυρετός ο οποίος πράγματι τις μαμάδες μας τρομάζει αλλά όσον αφορά τη διάθεση του παιδιού (κλαίει συνέχεια-δεν τρώει- δεν μπορεί να κοιμηθεί) ευθύνεται το μπούκωμα.

Γιατρός δεν είμαι αλλά θα σου πω τι κάνω εγώ στα παιδιά (περνάει και ο δικός μου ένα συναχάκι - ήπιο-).

Πρώτα πρώτα θα βάζεις συχνά ορό. Όχι μόνο πριν από κάθε γεύμα αλλά ακόμα πιο συχνά.

Αμπούλες ορού χρησιμοποιείς; Από την εμπειρία μου οι αμπούλες δεν έχουν τη δυναμική της σύριγγας και δεν κάνουν την τέλεια δουλειά (ακόμα πιο τέλεια δουλειά κάνει άλλο προϊόν αλλά είναι για παιδιά άνω των 4 ετών).

Προχθες εγώ τον ρώτησα αν είναι νωρίς να ξεκινήσω πλύσεις με σύριγγα και μου είπε πως δεν έχω πρόβλημα πλέον.

Επίσης υπάρχει συσκευή αναρρόφησης (πχ εταιρία clinofar) για τις μυξούλες. Τη χρησιμοποιείς αφού βάλεις ορό. Να πω την αλήθεια δεν κάνει πολλά πράγματα αλλά κάποια βοήθεια προσφέρει.

Ορό σου έχει δείξει κάποιος πως να βάζεις;

Επίσης στο βραδινό -προ του ύπνου- μπάνιο, κλείνε πόρτες και τράβα καυτό νερό να γεμίσει το μπάνιο υδρατμούς και καθίστε εκεί για λίγο.

Δε θυμάμαι από ποια ηλικία επιτρέπεται να βάλεις ευκαλυπτέλαιο σε βραστό νερό μέσα στο δωμάτιό του. Βοηθάει στο μπούκωμα της μύτης.

Τέλος, κάτω απ το στρώμα βάζω μια κουβερτούλα, μια πετσέτα, κάτι που ανασηκώνει αρκετά το στρώμα (σε έντονο συνάχι ήταν το στρώμα σούζα. Τόσο που τσούλαγε το μωρό).

Στον πυρετό, όταν το παιδί ανεβάζει επικίνδυνα και αργεί η ώρα της επόμενης δόσης αντιπυρετικού, ΑΝ είναι ζεστό σε όλο το σώμα (να είναι ζεστά και τα άκρα του δηλαδή) το βάζω στο ντουζ. Παίζουμε με τα νερά γύρω στα 20 λεπτά. Νερό αρκούντως ζεστό. Όχι καυτό, όχι κρύο. Είναι σημαντικό να έχουν ζεσταθεί και τα άκρα γιατί αλλιώς θα ανεβάσουμε τον πυρετό με το μπάνιο!

Μη τον ντύνεις πολύ και μην τον σκεπάζεις με πολλά σκεπάσματα όταν το παιδί καίει.

Κομπρέσες με νερό και ξίδι στο μέτωπο βοηθάνε επίσης.

Τέλος, θα στο έχει πει και ο γιατρός, αν ένα αντιπυρετικό δεν κάνει δουλειά και πρέπει να δώσουμε κι άλλο πριν το 6ωρο, αλλάζουμε δραστική ουσία. Δίνουμε εναλλάξ παρακεταμόλη (πχ depon) - ιμπουπροφένη (πχ algofren)

Περαστικά σας σύντομα και καλό κουράγιο!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλλιόπη το πρόβλημα δεν είναι ο πυρετός ο οποίος πράγματι τις μαμάδες μας τρομάζει αλλά όσον αφορά τη διάθεση του παιδιού (κλαίει συνέχεια-δεν τρώει- δεν μπορεί να κοιμηθεί) ευθύνεται το μπούκωμα.

Γιατρός δεν είμαι αλλά θα σου πω τι κάνω εγώ στα παιδιά (περνάει και ο δικός μου ένα συναχάκι - ήπιο-).

Πρώτα πρώτα θα βάζεις συχνά ορό. Όχι μόνο πριν από κάθε γεύμα αλλά ακόμα πιο συχνά.

Αμπούλες ορού χρησιμοποιείς; Από την εμπειρία μου οι αμπούλες δεν έχουν τη δυναμική της σύριγγας και δεν κάνουν την τέλεια δουλειά (ακόμα πιο τέλεια δουλειά κάνει άλλο προϊόν αλλά είναι για παιδιά άνω των 4 ετών).

Προχθες εγώ τον ρώτησα αν είναι νωρίς να ξεκινήσω πλύσεις με σύριγγα και μου είπε πως δεν έχω πρόβλημα πλέον.

Επίσης υπάρχει συσκευή αναρρόφησης (πχ εταιρία clinofar) για τις μυξούλες. Τη χρησιμοποιείς αφού βάλεις ορό. Να πω την αλήθεια δεν κάνει πολλά πράγματα αλλά κάποια βοήθεια προσφέρει.

Ορό σου έχει δείξει κάποιος πως να βάζεις;

Επίσης στο βραδινό -προ του ύπνου- μπάνιο, κλείνε πόρτες και τράβα καυτό νερό να γεμίσει το μπάνιο υδρατμούς και καθίστε εκεί για λίγο.

Δε θυμάμαι από ποια ηλικία επιτρέπεται να βάλεις ευκαλυπτέλαιο σε βραστό νερό μέσα στο δωμάτιό του. Βοηθάει στο μπούκωμα της μύτης.

Τέλος, κάτω απ το στρώμα βάζω μια κουβερτούλα, μια πετσέτα, κάτι που ανασηκώνει αρκετά το στρώμα (σε έντονο συνάχι ήταν το στρώμα σούζα. Τόσο που τσούλαγε το μωρό).

Στον πυρετό, όταν το παιδί ανεβάζει επικίνδυνα και αργεί η ώρα της επόμενης δόσης αντιπυρετικού, ΑΝ είναι ζεστό σε όλο το σώμα (να είναι ζεστά και τα άκρα του δηλαδή) το βάζω στο ντουζ. Παίζουμε με τα νερά γύρω στα 20 λεπτά. Νερό αρκούντως ζεστό. Όχι καυτό, όχι κρύο. Είναι σημαντικό να έχουν ζεσταθεί και τα άκρα γιατί αλλιώς θα ανεβάσουμε τον πυρετό με το μπάνιο!

Μη τον ντύνεις πολύ και μην τον σκεπάζεις με πολλά σκεπάσματα όταν το παιδί καίει.

Κομπρέσες με νερό και ξίδι στο μέτωπο βοηθάνε επίσης.

Τέλος, θα στο έχει πει και ο γιατρός, αν ένα αντιπυρετικό δεν κάνει δουλειά και πρέπει να δώσουμε κι άλλο πριν το 6ωρο, αλλάζουμε δραστική ουσία. Δίνουμε εναλλάξ παρακεταμόλη (πχ depon) - ιμπουπροφένη (πχ algofren)

Περαστικά σας σύντομα και καλό κουράγιο!

Ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες σου.....

Ορο δεν καθεται να βαλουμε οποτε βαζω πρωι βραδυ κ αυτο με τα χιλια ζορια, ανεκαθεν εβαζα με συριγγα κ οχι με αμπουλες δηλ απο οταν γεννηθηκε με βολευε πολυ εχω κ την συσκευη που οντως δεν βοηθαει καπου στο μπουκωμα....

Αυτο με το ντους το εκανα χθες κ μετα κοιμηθηκε σαν πουλακι βεβαια μαζι μας...

Ευκαλυπτο εχω βρει ενα δεντρο κ εδω μπερδευομαι οι μισες λενε ναι οι αλλες μισες οχι....μου ειπαν οτι το φυσικο δεν εχει θεμα το λενε μονο για τα ελαια οτι δεν επιτρεπεται σε τοσο βρεφος...

Αυτο που με αγχωνει ειναι ο συνδυασμος ολων και δνε μπορω να καταλαβω πως εμα ολοκληρο 24ωρο ειχε γινει καλα κ ξαφνικα ξανα κυλησε κ πολυ χειροτερα...

Σημερα να πω ειναι καπως καλυτερα πυρετο δεν ανεβασε απο χθες παλι καλα γτ δεν ηθελα να δωσω κ αντιβιωση...

S.ria ουτε εμενα ειναι της αγκαλιας κ αυτες τις μερες θελει να ειμαστε αυτοκολλητο με αποτελεσμα να εχω κολησει κ εγω...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

RavT γαι την κουνια μας το ειπε κ η παιδιατρος...

Τι γινεται ομως αν το παιδι στριφογυρναει κ γυρισει απο την αναποδη; Θα ειναι τα ποδια πανω κ το κεφαλι κατω;;;:confused:


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν δεν βάζεις ορό, δεν θα καλυτερεύσει σύντομα το παιδί και θα είναι μέσα στα νεύρα. Σκέφτομαι εμένα έγκυο που δε μπορούσα να πάρω τίποτα και δεν μπορούσα να αναπνεύσω.

Κανένα παιδί δεν κάθεται να του βάλεις ορό. Κάνεις την καρδιά σου πέτρα, το κρατάς και του βάζεις.

Ο δικός μου ας πούμε τώρα είχε 1.5 ώρα απίστευτη γκρίνια. Νύσταζε αλλά δεν κοιμόταν με τίποτα. Δεν του είχα βάλει ορό από χθες το βράδυ. Ε μόλις του έβαλα αποκοιμήθηκε.

Τα ενοχλεί τα μωρά.

Για τον ευκάλυπτο πρέπει να ρωτήσεις τον γιατρό, δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω.

Δεν έχω εμπειρία από τη διάγνωση που έγινε αλλά προφανώς η ίωση εξελίχθηκε σε κάτι άλλο. Γι αυτό σου φάνηκε πως καλυτέρευσε.

Για τον ύπνο τώρα, συγνώμη που θα σε στεναχωρήσω αλλά εγώ όταν είναι άρρωστα τα παιδιά δεν κοιμάμαι. Κάθε 1 ώρα βάζω ξυπνητήρι. Είτε για να βάλω θερμόμετρο, είτε για να βάλω κομπρέσα, είτε για να το σκεπάσω ή να το αλλάξω (όταν πέφτει ο πυρετός, ιδρώνουν) ή απλά για να τσεκάρω ότι είναι καλά. Άρα και να γυρίσει ανάποδα θα το δω και θα το βάλω στη θέση του.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βάζεις ορό, δεν θα καλυτερεύσει σύντομα το παιδί και θα είναι μέσα στα νεύρα. Σκέφτομαι εμένα έγκυο που δε μπορούσα να πάρω τίποτα και δεν μπορούσα να αναπνεύσω.

Κανένα παιδί δεν κάθεται να του βάλεις ορό. Κάνεις την καρδιά σου πέτρα, το κρατάς και του βάζεις.

Ο δικός μου ας πούμε τώρα είχε 1.5 ώρα απίστευτη γκρίνια. Νύσταζε αλλά δεν κοιμόταν με τίποτα. Δεν του είχα βάλει ορό από χθες το βράδυ. Ε μόλις του έβαλα αποκοιμήθηκε.

Τα ενοχλεί τα μωρά.

Για τον ευκάλυπτο πρέπει να ρωτήσεις τον γιατρό, δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω.

Δεν έχω εμπειρία από τη διάγνωση που έγινε αλλά προφανώς η ίωση εξελίχθηκε σε κάτι άλλο. Γι αυτό σου φάνηκε πως καλυτέρευσε.

Για τον ύπνο τώρα, συγνώμη που θα σε στεναχωρήσω αλλά εγώ όταν είναι άρρωστα τα παιδιά δεν κοιμάμαι. Κάθε 1 ώρα βάζω ξυπνητήρι. Είτε για να βάλω θερμόμετρο, είτε για να βάλω κομπρέσα, είτε για να το σκεπάσω ή να το αλλάξω (όταν πέφτει ο πυρετός, ιδρώνουν) ή απλά για να τσεκάρω ότι είναι καλά. Άρα και να γυρίσει ανάποδα θα το δω και θα το βάλω στη θέση του.

Καλα κ εγω 5 μερες δεν πολυ κοιμαμαι αλλα βαζω ανα 2 ωρες ξυπνητηρι εκτος κ αν ακουσω κατι αλλο στο οποιο πεταγομαι αλλα ο δικος μου εξαρχης για να κοιμηθει κανει βολτες μεσα στο κρεβατι ποτε δεν κοιμαται εκει που θα τον βαλω....κ αν κοιμηθει κ τον γυρισω ειναι λες κ το καταλαβε κ μεσα στον υπνο του ξεκιναει παλι...

Ακομα κ χθες που κοιμηθηκε μαζι μας σε μερια δεν εκατσε...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

για τον ορο επειδη κ μενα με αμπουλες δεν καθοταν χρησιμοποιουμε τον ορο που ειναι σε μπουκαλακι με το ειδικο στομιο για ρινικες πλυσεις αντι για συριγγα δεν ξερω αν θα βοηθησει αλλα εμας μας εσωσε γιατι το βαζουμε σε καθιστη θεση αν το ξερεις εχει διαφορων εταιριων μονο να κοιταξεις να γραφει οτι ενδυκνειται για βρεφη ανω 3 μηνων. Το χρησιμοποιησαμε τρελα οταν οταν 3 μηνων κ μπουκωμενη τον χειμωνα κ μαλιστα το υπερτονο με συμφωνη κ την παιδιατρο μας.


uOZHp12.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Κι εμένα η μπέμπα μου είναι ψιλομπουκωμένη αλλά όχι σοβαρά πράγματα.

Calliope* περαστικά σας κοπέλα μου!Ελπίζω να είναι καλύτερα ο μπεμπινάκος.

enseignante Συνεχίζουμε και θηλάζουμε σπανίως όμως μες στη νύχτα.Αν ξυπνήσει συνήθως της αρκεί λίγο αγκαλίτσα κι όταν είχε και πολλές ζέστες της έδινα λίγο νερό και ξανακοιμόταν.

Ντάλια 7 το χαλάκι που πήρες είναι το ίδιο με της raVT;Γιατί είπες οτι το βρήκες παχύτερο από ο,τι περίμενες.Αν μπορείς πες μου πόσο κάνει σε π.μ και από που το πήρες.Μερσί!

Διαβάζω που λέτε για τα δοντάκια των μωρών σας που κάποια έχουν ήδη 6 και λέω καλά εμείς ξεχάσαμε να τα βγάλουμε;Ούτε ένα δεν έχουμε,έστω για δείγμα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια

Διαβάζω ότι κάποια μικρούλα είναι αρρωστουλια.....περαστικά τους και ψυχραιμία στις μανουλες.

Κορίτσια εμένα δεν τρώει μεσημεριανό ότι κι αν του φτιαξω

Έβαλα κολοκύθι γλυκοπατάτα ζυμαρικά ρυζακι.....

Από τότε που δοκίμασε φασολάκια και μπρόκολο δεν τρώει

Δοκιμάζει μια δύο κουταλιές και μετά το φτύνει ή δεν ανοίγει το στοματσκι του και ουρλιάζει

Μόνο γάλα και κρέμες τρώει.

Τι να κάνω; Καμία ιδέα;

Επίσης δεν πιάνει ούτε τηλεόραση Τραγουδάκια και καραγκιοζιλικια από τη μαμά ή τον μπαμπά.

Ουφ θα σκασω....!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια

Διαβάζω ότι κάποια μικρούλα είναι αρρωστουλια.....περαστικά τους και ψυχραιμία στις μανουλες.

Κορίτσια εμένα δεν τρώει μεσημεριανό ότι κι αν του φτιαξω

Έβαλα κολοκύθι γλυκοπατάτα ζυμαρικά ρυζακι.....

Από τότε που δοκίμασε φασολάκια και μπρόκολο δεν τρώει

Δοκιμάζει μια δύο κουταλιές και μετά το φτύνει ή δεν ανοίγει το στοματσκι του και ουρλιάζει

Μόνο γάλα και κρέμες τρώει.

Τι να κάνω; Καμία ιδέα;

Επίσης δεν πιάνει ούτε τηλεόραση Τραγουδάκια και καραγκιοζιλικια από τη μαμά ή τον μπαμπά.

Ουφ θα σκασω....!!!!

Καλημερα!

Το ιδιο εκανε και μενα.Την αφηνα οσο φαει.Μετα απο καποιες μερες που ξαναδοκιμασα εφαγε.Και αχλαδι δε μου ετρωγε.Το αφησα κανα μηνα και της εβαζα μονο μπανανα μηλο πεπονι.Τελικα χθες μια χαρα το εφαγε.Δωσε μονο οτι του αρεσει και ξανα προσπαθησε σε καμια βδομαδα παλι.Δε ξερω αν θα πιασει.Σε μενα επιασε.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ το πρόβλημα είναι ότι δε τρώει τίποτα.

Ούτε μοσχάρι ούτε χορτοσουπα ούτε κοτόπουλο τίποτα

Μόνο φρουτοκρεμα γάλα μπισκοτοκρεμα φαριν λακτε ή βανίλια

Φαγητό ούτε που να το φτύνει.

Αν του βάλω στο φαγητό λίγη κρέμα σκόνη κάνει?

Λέτε να φάει?

Link to comment
Share on other sites

Αχ το πρόβλημα είναι ότι δε τρώει τίποτα.

Ούτε μοσχάρι ούτε χορτοσουπα ούτε κοτόπουλο τίποτα

Μόνο φρουτοκρεμα γάλα μπισκοτοκρεμα φαριν λακτε ή βανίλια

Φαγητό ούτε που να το φτύνει.

Αν του βάλω στο φαγητό λίγη κρέμα σκόνη κάνει?

Λέτε να φάει?

Ειναι καποιες που το κανουν αλλα εγω προσωπικα οχι.Αυτο το "αχταρμας,ολα μαζι"δε θα το ετρωγα εγω ποσο μαλλον να το βαλω στο παιδι.Θελει το χρονο του να συνηθισει και θα το φαει.Λογικα.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες...

Εγω περναω μια ασχημη ψυχολογικη φαση μιας κ το μωρο εδω κ 5 μερες ειναι με πυρετο μια πεφτει μια ανεβαινει απο 38,5-39,3.. Σημερα πηγαμε παιδιατρο ειπε οτι εχει τραχειοβρογχιτιδα αν το λεω σωστα...μας εδωσε κ κανει μασκες κ οτριβιν για μυτουλα συν ορο.

Ο μικρος ολη μερα κλαιει κ οταν ειναι η ωρα για ολα τα πανω εκει να δειτε μου σπαραζει η καρδια δεν το αντεχω....:cry::cry:

Ευτυχως το απογευμα δεν ανεβασε πυρετο αλλα συνεχιζει να εχει πολυ βηχα κ μπουκωμα με αποτελεσμα να μην μπορει να κοιμηθει παροτι εβαλα κ ορο κ οτριβιν..

Ορεξη για φαγητο δεν εχει αυτες τις μερες κ το γαλα το βγαζει...

Τι να κανω πειτε εσεις που ηδη εχετε παιδακι πως να το αντιμετωπισω;;;

Ποσο θα συνεχισει;

Βρε Καλλιοπη μου περαστικα στον μικρο σου...Φανταζομαι ποσο ταλαιπωρηθηκε κι αυτος αλλα και εσυ...πως ειναι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια???

Κι εμεις περναμε μια δυσκολη περιοδο λογω ιωσεων...Ο μεγαλος μου ξεκινησε πρωτη χρονια σχολειο και εχει κολλησει τα παντα...Μεχρι τωρα σπανια αρρωσταιναι,τωρα καθε εβδομαδα ειναι αρρωστος...Με αποκορυφωμα εχθες το βραδυ που εφτασε ο πυρετος 39.8...Τα ειδα ολα...και ημουν και μονη μου...

Ευτυχως ο μικρος τα περναει ξοφαλτσα,δηλαδη κανει 39 ο μεγαλος ,ενω ο μικρος 37.5.Βοηθησε ο θηλασμος μου ειπε η παιδιατρος.Να δουμε πως θα βγει ο χειμωνας...

Την Παρασκευη πηγαμε για εμβολιο,το ειχαμε καθυστερηση αρκετα λογω ιωσεων,μας βρηκε μια χαρουλα,φτασαμε τα 8.300 κιλα,τα δυο κατω δοντακια φαινονται οτι ετοιμαζονται να βγουν,και ξεκινησαμε πορτοκαλι,ενω μεσα στην εβδομαδα θα ξεκινησουμε αυγο.Επισης μου ειπε οτι μπορω να δουσω μπισκοτακια,αυτα τα ειδικα που πουλανε στο σουπερ μαρκετ ωστε να αρχισει δειλα-δειλα να νιωθει οτι μπορει να μασησει.Καθως επισης και ψωμακι.

Φιλια πολλα σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...