Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσάκια!!

Τι κάνετε? Διάβαζα όλα αυτά για τα mothercare Αγγλίας και πράγματι η διαφορά είναι τεράστια... Θα κάνω κι εγώ μια μεγάλη παραγγελία μέσα στη βδομάδα και ο Θεός βοηθός...


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, χαθηκα για λίγο αλλά σας βρήκα.Διάβασα τα νέα σας. Εγω έτχρεα με κάτι δικά μου. Σημερα κάνει εγχείρηση η μανούλα μου στη μέση.Και γενικά είχα ένα σωρό στο μυαλό μου και δεν πολυέμπαινα στο φόρουμ.Διάβασα κι εγώ για το εμβόλιο διάφορα και έχω καταλήξει πως δεν έχω σκοπο να γίνω πειραματόζωο ουτε εγώ ουτε τα μωράκια μου. Τα μικρά φαίνονται όταν κουνιούνται και οι κλωτσίες έχουν γίνει μεγάλες κινήσεις. Ειδικά το κοριτσάκι που είναι πάνω τη νιώθω να μου γαργαλάει τα πλευρά, νιώθω να προεηέχουν δι'αφορα κεφαλάκια, ποδαράκια κια φοβάμαι μηπως είναι στενάχωρα και τα πιέζω.

Α και μεταξύ μας τελικά πήγα κολυμβητήριο που είναι δίπλα στο σπίτι μου και νιώθω πάρα πολύ καλά. Έχω ηρεμήσει, δεν πονάω τόσο και ούτε κράμπες. Πηγαίνω σχεδόν 3 με 4 φορές τη βδομάδα για 30 με 45 λεπτά κολυμπάω και κάω ασκησούλες με τη σανιδούλα.

Κορίτσια έχει κάνει καμοία σας την ένεση κορτιζόνης? Είναι να την κάνω σε δυο μέρες, πρήζεσαι πολύ?

Αχ όσο παιρνάνε οι μέρες τοσο ανυπομονώ να τα δώ. Άσε που είχα βρεθεί σε ένα πάρτυ παιδικό μια ς φίλης και έβλεπα ένα κοριτσάκι να χορεύει και συγκινήθηκα γιατι σκεφτομουν τα δικά μου. Χαζομαμά ε χαζομαμα.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

ego koritsia simera me aytes tis plirofories pou exo den to kano to emvolio!!!!!den ksero an se ena mina alakso gnomi ....

alla den nomizo ....

tha prosexo oso boro alla mexri ekei !!!!

Καλησπέρα inka μου συμφωνώ μαζί σου. Πιστευω πως παίζονται πολλά συμφέροντα πισω από τις φαρμακοβιομηχανίες. Θα σας παραθέσω και ένα άλλο άρθρο που βρήκα χτες αν τα καταφέρω να διαβάσετε


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπόν κορίτσια οι online αγορές από το Mothercare σίγουρα συμφέρουν. Απλά να προσέχετε γιατί κάποια πράγματα και συνήθως ηλεκτρονικά και κάποιες online προσφορές δεν τις στέλνουν Ελλάδα. Να κοιτάτε το delivery information να στέλνουν στο Europe Zone 2. Επίσης τα μεταφορικά είναι 15 λίρες αγγλικές + 2 λίρες το κιλό. Άρα συμφέρει να κάνετε μεγάλες αγορές κυρίως αν και άμα δείτε τα περισσότερα προϊόντα είναι στη μισή τιμή από Ελλάδα.

inka ούτε και εγώ θα έκανα ένα εμβόλιο που είναι σε πειραματικό στάδιο και που θέλουν την υπογραφή μου για να μου το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Litsaki 19 όχι μόνο το mothercare αλλά και πολλά από αγγλία έχουν πολύ καλύτερες τιμές. Ε γώ έψαχνα διάφορα και βρήκα και ένα ωραίο με ρουχαλάκια γλύκα. Δείτε και αυτό για θηλαστρα, μπιμπερα και διαφορα

http://www.pumps4mums.co.uk/ameda_dual_breastpump_backpack.htm

Ρουχαλακια http://www.pumps4mums.co.uk/ameda_dual_breastpump_backpack.htm

και μπήτε στα sales που έχει προσφορούλες ειδικά για κοριτσάκια είναι πολύ ωραία μοιάζουν με τα moonsoon


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Elita καλή τυχη με την μαμά σου!! Τι ακριβώς έχει;

Κοριτσάκια ουτε εγω θα κάνω το εμβολιο όπως σας εχω ξαναπεί!! Δεν μ'αρέσουν ολα αυτα που ακούω.

Και ασχετο σας ακουω που λετε για τις ενέσεις κορτιζόνης και αναρρωτιέμαι αν πρέπει να κάνω ή οχι. Ο γιατρός μου δεν κάνει συνήθως.


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα σε όλες!!!!

Sto Mothercare έκλεισα κι εγώ το πακέτο της Avent αποστηρωτή-αυτό θερμαντήρα κλπ... νομίζω ότι συμφέρει και τα μπιμπερό avent είναι πιο ελαφρια από τα γυάλινα μπιμπερό... Τι λέτε?????

Επίσης κλείσαμε τα επιπλάκια της μπέμπας + καλαθούνα!!!!!!

Έμεινα πολύ ευχαριστημένη, θα τα φέρουν τέλος Δεκέμβρη!! ανυπομονώ!!!

Θέλω να κοιτάξω για ριλάξ+ καθισματάκι αυτοκινήτου.Πόσο κάνουν????

Γιατί με ρωτάνε φίλοι τι να πάρουν οπότε να τους πω τα πιο πάνω!!!

Περαστικά σε όσες ήταν αδιάθετες το Σ/Κ!!!!!

Φιλάκια!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελεωνορα, ρηλαξ υπάρχουν σε διαφορες τιμες. Να προτιμισεις αυτα που κινουνται μόνα τους (ειναι με μπαταριες). Πολυ βολικα. Εμεις της ειχαμε ενα σαν κουνια, της fisher price, μπορουσε να καθεται με τις ωρες.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


eleonora me geia ta epiplakia kai tin kalathouna!!!!!!kalorizika!!!!!

elita ,ti kala pou kaneis pisina ...tha arxiseis kortizoni gia ta pnevmonakia ?apo mas edo i katerina ksekinise ...alla mia fili mou didimomana pou ekane den pristike alla den etroge katholou alati ....

maria ,oute ego ekana enesoules ..par olo pou exo tis syspaseis kai ton traxilo kai kindinevo se isagogika gia prooro...

nomizo oti tis dinoun se pio ayksimenes pithanotites ...opos sta didima kai stin katerina pou eixe idi mia egimosini pio noris ...

alitheia katerina se pia evdomada eixes genisei??


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε! Σημερα ηρθε μια φίλη και ειχα παρέα μεχρι τωρα! Να ρωτησω κατι εσας που πηρατε prepar ποσες συσπασεις είχατε την ημερα? Μου είπε ο γιατρος να τις μετρησω και ανα ποτε γίνονται! Δυσκολευομαι όμως γιατι οταν είμαι όρθια δεν τις καταλαβαίνω ασε που τις μπερδευω με τις κινησεις του μωρου! Οταν η κοιλια μαζευεται σ΄ενα σημείο είναι συσπαση ή το μωρό? φιλακια πολλα!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

apo pia ilikia pane se rilax?

ta ilektronika den einai epikindina?

Εξαρταται από την κλίση που έχουν. Εγώ την εβαλα κάπου πριν τους 3 μηνες.

Επικίνδυνα γιατί? Εξαλλου πάντα καπου εκει γύρω θα ειμαστε.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τις κορτιζονες τις εκανα και εγω την προηγουμενη εβδομαδα εκανα 2 δοσεις το πρωι και 2 το βραδυ δεν πρηστικα καθολου εκοψα το αλατι για 2 μερες και ολα καλα η μονη παρενεργεια που ειχα ηταν την επομενη μερα οτι ειχα εξαψη στο προσωπο εκαιγαν τα μαγουλα μου και ηταν κατακοκκινα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη γεννησα 36η εβδομαδα αλλα ειχα πολλες συσπασεις απο την 27η. Ριλαξ εχω και εγω της fisher price ηλεκτρονικο και μας ειχα βολεψει απιστευτα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...