Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

kalispera koritsares kai mpempakia,

molis girisa apo ton ofthalmiatro kai apo oti mou eipe arxise na liwnei o yaloeidis tou matiou mou. leei einai sinithismeno auto kirios meta ta 40 45 alla logo egkimosinis mallon egine pio grigora. apla mellontika mporei na xriasto egxeirisi alla den me niazei afou eutixos den epireazei kati sto toketo kai mporw na kanw fisiologiko toketo.

ydroxoaki i maia mou tha mou kanei ta mathimata.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αμάν βρε καρδούλα, τι είναι αυτό πάλι που σε βρήκε;; τι εγχείρηση θα χρειαστεί;; laser η κανονική;;

πήραμε επιτέλους μια απλή φθηνή μπανιέρα από τα jumbo... πηραμε και μια υφασμάτινη βάση για νεογέννητα, τουλάχιστον αν δε με βολέψει δε θα λυπηθώ τα λεφτά....

κατερίνα θήλαστρο μου δωσαν ένα δανεικό της medela της τάξης των 90 ευρώ νομίζω, δεν ξέρω ούτε αν είναι καλό ούτε αν θα το χρησιμοποιήσω

επόμενη αγορά: πυζάμες και ρόμπα για το μαιευτήριο...

είναι ίσως λίγο νωρίς αλλά θέλω σιγά σιγά να τα ψωνίσω όλα, άλλωστε σε λίγο έρχονται ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!!!!!!!!!!! λίγο βαριέμαι φέτος να στολίσω να σας πω την αλήθεια, βασικά σκέφτομαι το ξεστόλισμα αρχές γενάρη κ κουράζομαι και μόνο με την ιδέα..... κι έχω πολλά και μικρά στολίδια :confused:


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καρδούλα τα συμπτώματα που είχες είναι οτι έβλεπες μυγάκια γιατί κι εγώ εχω παρατηρήσει 2-3 φορές σε μένα αυτο το φαινόμενο με τα μυγάκια στην εγκυμοσύνη..

Επίσης έχω μυωπία και εδώ και χρόνια φοράω φακούς επαφής λες να πάω μια βόλτα κι εγώ από τον οφθαλμίατρο;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Mummycool έχω προδιάθεση για διαβήτη και είπαμε με τον γιατρό να προσέξω απο την αρχή. Φυσικά δεν το κατάφερα να τα κόψω εντελώς, μην τρελαθούμε, αλλά έτρωγα σαφώς πολύ λιγότερα απο ότι πριν την εγκυμοσύνη. Έπαθα το άλλο! Ονειρευόμουνα τουρσιά, καπνιστά ψάρια, αλλαντικά, τυριά!!! ΤΡΕΛΑ έπαθα!! Ευτυχώς που έχω μόνημα χαμηλή πίεση!!! Τώρα έχω συνέλθει και δεν έχω ορέξεις.

Θα κατέβω το Σάββατο Θεσσαλονίκη για ψώνια με τον Θανάση, έχεις να μου δώσεις καμιά συμβουλή??? θα πάμε στα μεγάλα πολυκαταστήματα, περιοχή Πυλαίας.

Πόσα κιλάκια έβαλες και αγχώνεσαι???

Εγώ απο μυωπία έχω 6 βαθμούς σε κάθε μάτι, αλλά απο ότι μου είπε ο οφθαλμίατρος δεν χρειάζεται σε καμία περίπτωση να κάνω καισαρική. Απλά στον 7 ή 8 μήνα θα πάω να κάνω μια βυθοσκόπηση και θα μου δώσει και χαρτί για τον γυναικολόγο.


6Eylp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α κατάλαβα.... εγώ πάλι με μόνιμα χαμηλό σάκχαρο τα έχω τσακίσει τα γλυκά!!

λοιπόν αν έχεις κουράγιο σάββατο πρωί jumbo και ikea....

η ποδηλατούπολη (στο δρόμο θεσνικης-περαίας) κάτω από το γήπεδο του παοκ περίπου έχει 30% έκπτωση σχεδόν στα πάντα

και υπάρχει και το baby home στο τέρμα της Αδριανουπόλεως,λίγο πριν το στρατόπεδο Νταλίπη

mothercare εχει στο apollonia απέναντι από το ικέα

και τέλος στο cosmos έχει πάρα πολλά, prenatal, marks & spenser, zara, zara home

α και για ρουχάκια στο mega outlet και στο fena stock αν έχει ακόμα την προσφορά 2+2

αν μου ρθει τίποτα άλλο θα σου πω καλά ψώνια!!!!!!!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!!

Ραμονίτσα τι επαθες; ολα καλα;

Bouda υπομονή, τουλάχιστον αυτες τις ημέρες ειναι ξυπνια και την νιωθω πολλές φορές στην διάρκεια της ημέρας και της νύχτας (σε σημειο να αναρρωτιέμαι ποτε ακριβως κοιμάται), οπότε είμαι ησυχη!!

Γεωργία το ικά ειναι για να μην πω καλύτερα.. Αλλα ξέρεις κάτι; Δεν έχουν άδικο!! Εχω ακούσει για πολλες περιπτώσεις γυναικών που μετα την γέννα ή το εξάμηνο της μητρότητας δεν θα επιστρέψουν στην δουλειά τους, οπότε απο τον δευτερο μήνα της εγκυμοσύνης τους αρχίζουν τις αναρρωτικές, μετα παιρνουν και το εξάμηνο οποτε δεν πατουν ουσιαστικά ενα χρονο και πληρώνονται!!! Στον δημοσιο τομέα το κάνεις μια χαρα αν εχεις την μονιμοτητα γιατι εχεις την ασφάλεια σου, αλλα στον ιδιωτικο τομέα αυτομάτως δυσχεραίνεις πολυ την θέση γυναικών που ειναι μητέρες και πρέπει να δουλέψουν γιατι δεν έχουν την δυνατότητα να μην το κάνουν!!! Απο πλευρά τους καλά κάνουν, αλλα το αντίκτυπο στους υπολοίπους ειναι μεγάλο!!

Τι σιδηρο παιρνεις και εχει γλυκιά γευση;

Αχ βρε καρδουλα, δεν μπορεις να ηρεμήσεις τελείως.. Τι μπορείς να κάνεις για να το αντιμετωπίσεις; Εχει σημασία στον τοκετό;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

kalimeraaaaaaaaaaaaaaa koritsiaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

kardoula ,den pirazei distixos me tin egimosini vgenoun pio grigora kapia pragmata ...alla afou den exeis exeis thema me ton toketo agnoiseto kai to vlepeis meta.

koritsia tin nyxta tentonome poly ...mesa ston ypno mou tentono tin koilia mou kai ta podia mou...to kano 2,3 fores ...to thimame giati ksipnao kai leo gmt pali to ekana!!!einai epikindino?kserete?

paraskevoula simera e?

na exoume oles ena super psk!!!!!!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελιές!!!

Για αγορές (στο ιντερνετ) υπάρχει και αυτό με πολύ καλές τιμές www.mothercare.com

Τα εμβυάκια συνήθως "κοιμούνται" όταν η μητέρα κινήται και "ξυπνάνε" όταν ηρεμεί.

Εγώ την τουλουμπίτσα την ακούω πολύ λίγο γιατί έχω το ζοντοβολάκι που με παιδεύει όλη μέρα!!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάρες καλημερούδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παρασκευή σήμερα και παρόλο που θα ακολουθήσει ένα δύσκολο ΣΚ νιώθω πολύ καλά (αν εξαιρέσετε οτι πονάω στην πλάτη, μέση, πόδι και με ενοχλεί λίγο και το στομάχι μου)....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανούλες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι όμορφη ηλιόλουστη Παρασκευή που είναι σήμερα ??????????

Εχθές πήγα οδοντίατρο για καθαρισμό μια χαρά πάει κι αυτό τώρα αφού γεννήσω θα ξαναπάω να δω σε τι κατάσταση είναι τα δόντια μου...

Σειρά τώρα έχει ο οφθαλμίατρος στις 24/11.

Α! σήμερα θα πάμε σε μια βιοτεχνία στο Περιστέρι με παιδικά για να δω για κούνια κλπ και αν δεν βρω κάτι που να μου αρέσει αύριο κατευθείαν Prenatal που έχω δει μια και μου άρεσε πολύ... αυτά τα νέ μου !!!!

Φιλάκια και υπομονή σε όσες δουλεύουν!!!!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες καλημέρα!!!

Χάθηκα 2 μέρες αλλα έλειπα όλη την μέρα!!!

Εχθές κατέβηκα και Σύνταγμα και με τα stage εφαγα απίστευτη κίνηση... Κορίτσια σήμερα το βράδυ μπαίνει να γεννήσει μια φίλη μου με πρόκληση!!!! Αύριο το πρώι καινούριο μπεμπέ!!! Άντε να πέρνουμε σειρά!!!!

Σε 2 εβδομάδες έρχεται και ο άντρας μου και η χαρά μου δεν περιγράφεται!!!! Εχθές που κατέβηκα κέντρο πήγα στο Η&Μ(το οποίο έχει απίστευτη πικοιλία, καμια σχέση με του Avenue) και πήρα μερικά ρουχαλάκια για τον μπέμπη!Αρχές του μήνα θέλω να πλύνω κιόλας για να είναι έτοιμα!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ..ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ ΕΧΩ ΛΙΓΗ ΜΥΩΠΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΓΝΟΗΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ...

ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΙ ...ΜΥΓΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΦΕΥΓΟΥΝΕ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΗ???

INKA ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΕΝΤΩΜΑΤΑ ΤΡΕΛΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΝΑ ΤΕΝΤΩΝΩ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΠΛΩΝΩ ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΠΑΝΩ..ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΩ ΠΛΕΥΡΟ Η ΤΕΝΤΩΝΟΜΑΙ ΞΥΠΝΑΩ !

ΑΝΤΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΗΜΕΡΑ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ 13 ΒΕΒΑΙΑ...ΜΠΡΡΡΡΡ

ΕΦΙΛΑΤΕΣ ΕΒΛΕΠΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΧΑΣΑ ΗΔΗ!!!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!!!!!!!!!Οντως ΄έχει τέλεια μέρα σήμερα ηλιόλουστη!!

Αλλα που να βγω βόλτα ρε κορίτσια που είναι όλοι με γρίπη και χαρτομάντηλα και κόκκινες μύτες ....μάλλον μέσα θα μείνω αυτο το Σαββατοκύριακο γιατι όλοι οι φίλοι μας είναι άρρωστοι.

Για την μυωπία δεν το ήξερα οτι μπορεί να επηρεάσει τον τοκετό αλλα θα πάω κι εγώ οφθαλμίατρο .

Απο κιλά εχω πάρει την ανηφόρα ,νομίζω μέχρι τον φεβρουάριο αν σκεφτεί κανείς οτι μεσολαβουν Χριστούγεννα θα φτάσω τα 20!


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...