Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Μάϊος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

to fireman sam stin ellada ton xerete? edo aresei se polla paidakia k giauto tha tous pane se pirosvestiko stathmo ekdromi!

kai o dikos mou trelenete gia to fireman kai tou agorasa paplomatothiki

http://www.amazon.co.uk/Character-World-Fireman-Junior-Panel/dp/B004C04TOC/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1352147935&sr=8-2

με γεια η παπλωματωθηκη σας! εμεις τον ξερουμε και μας αρεσει...εχουμε ντομινο fireman sam

Εμεις καναμε το αμβολιο της ανεμοβλογιας την περασμενη βδομαδα και χθες εβγαλε αρκετα σπυρακια με τρομερη φαγουρα. Τρελαθηκε στο ξυσιμο η καημενη... Της εδωσα λιγο αεριους που ειπε ο γιατρος, ειπαμε και μια ιστοριουλα για αυτα τα σπυρακια που εχουν μεσα νεραιδουλες που πεταριζουν με τα φτερακια και γι αυτο φαγουριζουν (και να μην τα ξυνουμε γιατι μπορει να πληγωσουμε τις νεραιδουλες) και πηγαμε για υπνο λιγο πιο ηρεμες...

naya η ιστορια υπεροχη!!!!

γεια σας κοριτσια1!!! εδω ειμαι κ παλι....

σας ειπα που καναμε β επιπεδου??? οχιιιιι????? περιμενω κ αλλο γιοοοοο

θα πηξω στο σωβρακο κ στο τσ@@@@νι αχαχαχαχα

με το καλο βρε κοριτσι!!!! εσεις θελατε λιγο πιο πολυ κοριτσακι ή εισαι αγορομανα??? ο Γιωργος τι ειπε που θα ειναι αγορι? εχει προτιμηση ή δεν τον νοιαζει?;)

εμενα παντως οταν τον ρωταω τι αδερφακι θελει μου λεει...

μαμα θελω να παραγγειλουμε ενα αγορακι,οχι κοριτσακι...:tongue:

Θελω να στολισω και ανυπομονω, αλλα θελω να παρω καινουριο ψευτικο δεντρο γιατι μεχρι τωρα ειχαμε ενα αληθινο σε γλαστρα που δεν μου πολυαρεσει γιατι ειναι λιγο αραια τα φυλλα του.Εσεις εχετε στολισει? Νομιζω φετος τα μαγιοπαιδα θα καταλαβουν ακομη καλυτερα τα Χριστουγεννα κ τον Αη βασιλη και θελω να δω αντιδρασεις!

Σας χαιρετω ολες!!!

στολισαμε κι εμεις εδω και μια βδομαδα και οντως ειναι πολυ ωραια! τρελαινεται με τα φωτακια και τα στολιδια του δεντρου....

εμεις πρώτη μερα προσαρμογη στον παιδικο σημερα και ρε κοριτσια δε γυρισε ουτε να με δει! Με το που πηγαμε ηρθε η κοπελα, την πηρε και ουτε το μπυφαν δεν της εβγαλα. Εκατσα εκει με τη διευθυντρια και ηπιαμε καφεδακι ενα διωρο και μετα την πηρα και φυγαμε...

Αυριο θα την αφησω και για φαγητο, αλλά δε νομιζω να ζοριστει γενικα.

καλη αρχη κοριτσι! μπραβο της που προσαρμοστηκε ετσι γρηγορα!!!

νατασσα με το καλο η επεμβαση του Νικ..σε 4 μερες ειναι ε?

σας ευχομαι ολα να πανε καλα και να μην ταλαιπωρηθει!!!

εγω τελευταια τρεχω με διαφορα και ο χρονος που εχω ολο και λιγοστευει...ο μικρος με θελει συνεχεια διπλα του εκτος αν ειναι ο πατερας του σπιτι...τον τελευταιο καιρο εχει αποκτηση μια εξαρτηση τρελη!!!

ο αντρας μου προς το παρον το απολαμβανει!!!

βρε κοριτσια εσας το βραδυ τρωνε ή πινουν μονο γαλα???

γενικα καλα ειμαστε,θελω να φτιαξω γλυκα φετος αλλα συνηθως τα αφηνω τελευταια στιγμη και μετα τρεχω και δεν προλαβαινω....

φιλια!

μην χανεστε......:rolleyes:


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rita__ki

    3184

  • fairymummy

    2682

  • natasa133

    1469

  • THENA

    1188

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

επιτελους σε ειδαμε κ εσενα λιγακι!!!!! :)

με το καλο βρε κοριτσι!!!! εσεις θελατε λιγο πιο πολυ κοριτσακι ή εισαι αγορομανα??? ο Γιωργος τι ειπε που θα ειναι αγορι? εχει προτιμηση ή δεν τον νοιαζει?;)

βρε κοριτσια εσας το βραδυ τρωνε ή πινουν μονο γαλα???

οχι δεν ειχαμε καμια προτιμηση κ τις 2 φορες...την πρωτη φορα ειχα ενστικτο οτι ηταν αγορι κ επεσα μεσα, τωρα ελεγα κοριτσι κ οταν μας ειπε αγορι γελαγα...δεν με ενοιαξε ποτε το φυλλο κ δεν ρωτησα κατι τετοιο τον γιο μου. του ειπα οτι περιμενουμε μωρακι κ οτι θα ειναι αγορι....

οταν λες βραδυ τι ωρα εννοεις? εμενα μπορει να ζητησει γαλα στις 8 αφου εχει φαει, αλλες φορες δεν ζηταει. γενικα εχει ερωτα με το γαλα κ μπορει να κατσει κ για φαγητο το μεσημερι κ να πιει κ γαλα μαζι...μακαρονια με γαλα εφαγε τις προαλλες αχαχαχα

το απογευμα συνηθως κολατσιζουμε παντως, γιαουρτια, τοστ, δημητριακα - μπαρες η με γαλα- στο σχολειο τρωει παρα πολυ καλα, τις πιο πολλες φορες 2 πιατα...συνολικα απο γαλα μπορει να πιει κ 1.5 κιλο την ημερα μονος του. αυτο που κοψαμε ειναι το γαλα στο κρεβατι

Link to comment
Share on other sites

fairy Μου αρα μου λες οτι τρωει πρωινο,σνακ,μετα μεσημεριανο,το απογευμα παλι σνακ (γυρω στις :cool: και μετα αν θελησει γαλα αλλιως υπνο ε?

σωστα?

εμενα τρωει πρωινο,σπανια καποιο σνακ,μετα μεσημερι,συνηθως κατι πολυ λιγο το απογευμα (συνηθως μπισκοτο,χυμο η λιγο γαλα που ξεκινησε δειλα δειλα πριν λιγες μερες) και το βραδυ παλι φαι...γυρω στις 8+30 με 9...

κοιμαται γυρω στις 10+30 με 11

νομιζω πως του δινω πολυ φαι....και πιο παλια αν θυμαστε το ιδιο θεμα ειχα...ουφ!


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

πασχαλιτσα μου εμεις εδω κ ενα χρονο δεν εχουμε προγραμμα....απο τη στιγμη που θα ξυπνησει δεν κοιταω ρολοι κ μου ζηταει εκεινος τι θελει να φαει. στο φαγητο δεν λεω οχι, δεν μπορεις να βαλεις μετρο σε ενα μωρο 2.5 χρονων που κανει καυσεις κ να περιορισεις το φαγητο του, το μονο που προσεχω ειναι να μην τρωει χαζουλικα πραγματα....οτι τρωω τρωει, οποτε στο σπιτι εχουμε διαφορα δημητριακα, φρουτα εποχης, πιτες, κεηκ σπιτικα κ διαφορα αλλα. οτι κ να ζητησει ειναι επειδη πειναει, αμα δεν πειναει - τουλαχιστον το δικο μου παιδι - δεν ζηταει να φαει :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και καλη εβδομαδα!!!

πως πατε?

εγω ξεκιναω κουρασμενη και με πολλες εξετασεις στην αναμονη....αφηστε τα...γερασαμε...:tongue::tongue::tongue:

ο υπνος του παιδιου μου εχει χαλασει τελειως...χθες κοιμηθηκε στις 1 !!!!!!! και τωρα φυσικα ακομα κοιμαται....

εξω ξυπνια απο νωρις για φασινα...

εχετε υποψιν σας καμια καλη συνταγη για μπισκοτακια χριστουγεννιατικα?? σκεφτομαι να κανω και να τα διακοσμησω μετα....:shock:

πηγε καμια στην τεχνοπολη,στο γκαζι? αξιζει???

φιλια!!


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα πασχαλιτσα...εγω Τεταρτη ξεκιναω τα γλυκα μου!!! εχω κ τραπεζι την Πεμπτη πολυ κοσμο απο το γραφειο, οποτε αρκετες ετοιμασιες

σημερα το μεσημερι εχουμε κ παρτυ στον παιδικο κ εχω ριξει πολυ γελιο που λέω στον μικρο οτι θα δει τον Αγιο Βασιλη κ μου λεει οχι θα περιμενει να ερθει σπιτι αχαχααχαχ

οι εξετασεις σου ειναι σοβαρες? ελπιζω πως οχι!!!

ειμαι γραφειο τωρα θα κοιταξω το βραδυ να σου στειλω συνταγες αλλα ριξε μια ματια κ στις συνταγες της παρεας αν βιαζεσαι :)

ο μικρος εχ8ες εκανε ολο τον χυλο για τις βαφλες μονος του (κουκουβα!!!!) εγω απλα ζυγιζα κ εριχνα στο μπωλ χεχε

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κι εγω εχω προγραμμα να κανω μπισκοτακια χριστουγεννιατικα φετος.δεν εχω ξανακανει και δεν ξερω σιγουρη συνταγη, απο της παρεας βρηκα κατι, fairy περιμενουμε κ τη δικη σου!

πως πηγε το παρτι?ο δικος μας παιδικος ειχε σημερα κ αυριο γιορτη, αυριο ελπιζω να παμε γιατι σημερα ηταν αρρωστουλης ο μικρος μου.εδω και 5 μερες τα χει περασει ολα:πυρετο, κοκκινο λαιμο, εξανθηματα που εφυγαν, βηχα και συναχι...

με τον υπνο κι ο μαρινος μου εχει θεμα...κοιμαται αργα αλλα ξυπναει νωρις και τον αφηνω να κοιμαται τα μεσημερια αρκετα για να το καλυπτει.ελεγα οτι με το σχολειο θα μπαινε σε προγραμμα, αλλα δεν εχει σταθερο προγραμμα, μπορει να ναι λιωμα και να μην τον παιρνει ο υπνος...

pasxalitsa καλα αποτελεσματα με τις εξετασεις!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

suedaki περαστικα σας!!!

fairy ευχαριστω!!!

οι εξετασεις κοριτσια ειναι αιματος,ακτινογραφια και θα κανω και την πρωτη μου μαστογραφια! αφηστε τα γενικο τσεκ απ...τις προαλλες ετρεχα για θυροειδη και τεστ παπ...για να δουμε....:confused:

πω,πω βροχη!!! οταν ειμαι σπιτι τρελαινομαι για βροχη!

φιλια!


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

polles kalimeres!!

sue perastika sas!

pasxalitsa good luck me tis exetaseis. elpizo na ta kaneis ola auta proliptika. an ani tote bravo! einai polu simantiko na kanoume pou k pou ena geniko elegxo stin ugeia mas;)

emeis telika den tin kaname tin epemvasi giati mas eixan allaxei imerominia alla den to eixame parei xampari! opote xupnisame apo ta agria xaramata k pigame sto nosokomeio kai fugame. apo ti mia stenoxoriomoun pou perasame tsampa to agxos kai pou tha prepei na xanakanoniso me ti douleia adeies klp apo tin alli xarika giati tha perasoume xegnoiasta xristougenna kai isos telika na allaxo to nosokomeio kai na to kano se ena pou anoikei ston idio omilo me to panepistimio pou doulevo kai einai polu kalutero.

O upnos tou Nicky exei ftiaxei para polu apo tote pou xekinise nursery. spaniotata tha koimithei meta tis 21:30! kai xupnaei panta guro stis 7-7:30. to mesimeri koimatai kamia ora sto nursery kai kapoies fores kai ligo stin epistrofi sto karotsi. ta sk vevaia pou den exei nursery exei allo programma. xupnaei pio meta (8-9 max) to mesimeri 2-3 ores max kai meta to vradu isos kai kata tis 22:00.

auti tin evdomada eimai spiti me adeia kai pleon moni afou o mikros einai ston paidiko opote tha kano k melomakarona kai isos kano kanena miskotaki. opote an kanate kamia kali suntagi peite!

filakia se oles


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


natassaki filia!!!

κοιτα να χαλαρωσεις και λιγο...οσο για την επεμβαση καθε εμποδιο για καλο λενε...

ο γιος μου εμαθε καινουρια λεξη...

σανταπλαστ = χανζαπλαστ :D

για πειτε τι μαξιλαρι τους εχετε γιατι ψαχνω ενα καλο!

φιλια!


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

mmμ πασχαλιτσα ωραια ερωτηση :) προσφατα του εβαλα καινουριο μαξιλαρι, μεχρι τωρα ειχε ενα πολυ παλιο που ηταν εντελως λεπτουλι

τωρα εχει αυτο

http://www.shoetailor.com/shop/silk-indulgence-pillows/vu466/product/details/show.action?pdBoUid=6980#colour:WHITE,size:PAIR

Link to comment
Share on other sites

περαστικα σου Νατασα!!!!ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο!!!

αμα δεν σου ζηταει μαξιλαρι δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα, δεν ξερω...εμενα το θελει το μαξιλαρι, του αρεσει πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

νατασσακι περαστικα....

αστα κι εγω ειμαι με πονοκεφαλο 3 μερες και σημερα ημουν χαλια....

ακομα με ποναει αλλα τουλαχιστον μπορω και κυκλοφορω...

για το μαξιλαρι προβληματιζομαι πολυ...

μεχρι τωρα (μετα τον 1+ χρονο του το εβαλα) του ειχα ενα aerosleep

http://www.bimbomarket.it/de/en/pillow-cover-for-cots-50x32-P14819.htm

πολυ λεπτο,αντιπνικτικο (ελπιζω να το λεω σωστα) και δεν ειχα θεμα...

μετα την αρρωστεια που πνιγοταν με τον βηχα του βαλαμε ενα δικο μας για να κοιμαται πιο ψηλα και το συνηθισε...

δεν ξερω αν κανει να κοιμαται σε κανονικο -- ψηλο μαξιλαρι απο τωρα...

θελω να το ψαξω να βρω κατι καλο....

νατασσα κι εγω με την φαιρυ ειμαι...αν δεν σου ζητησει μην του βαλεις ακομα....


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...