Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts

ΓΕΙΆ ΣΑΣ κορίτσια.ελπίζω ΝΑ είστε κ μανούλες κ μωρακια καλα.εγώ δεν ΕΊΜΑΙ πολύ καλά.πριν κανένα 2 ωρο έκανα έναν ξεγυρισμένο εμετό,πηγα κ τουαλέτα.άδειασα ΑΠΌ πάνω κ ΑΠΌ κάτω.αθωώθηκα η αλήθεια για ίωση κ κάθομαι τώρα Κ περιμένω ΤΟΝ επόμενο εμετό.ουφ.έφαγα όλο τον γάιδαρο,ΤΏΡΑ έπρεπε να αρρώστήσώ? Ουφ


82ZHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια!!!Σημερα εχουμε γιατρο!!Ανυπομονω να δω την μπουμπου μου!!!Το βραδυ δεν κοιμηθηκα καλα...οι αυπνιες οργιαζουν κυριολεκτικα...τι αγχος..αμαν πια!!Θα μπω το βραδακι να σας πω τα νεα μου!!


nkr7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΆ ΣΑΣ κορίτσια.ελπίζω ΝΑ είστε κ μανούλες κ μωρακια καλα.εγώ δεν ΕΊΜΑΙ πολύ καλά.πριν κανένα 2 ωρο έκανα έναν ξεγυρισμένο εμετό,πηγα κ τουαλέτα.άδειασα ΑΠΌ πάνω κ ΑΠΌ κάτω.αθωώθηκα η αλήθεια για ίωση κ κάθομαι τώρα Κ περιμένω ΤΟΝ επόμενο εμετό.ουφ.έφαγα όλο τον γάιδαρο,ΤΏΡΑ έπρεπε να αρρώστήσώ? Ουφ

Περαστικά Βάσω!!


nkr7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από δω κορίτσια!

Περαστικά σου Βάσω, μάλλον κυκλοφορεί σχετική ίωση οπότε φυλάξου όσο μπορείς!!

feli σήμερα έχεις γιατρό έτσι ?? Περιμένουμε!! (ακόμη αντιστέκεσαι σθεναρά στον πειρασμό του fb ε??? :tongue: :tongue:)


TJhAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΤΟ ΞΕΡΩ foteini85 ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΘΛΙΜΡΝΗ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?? ΛΙΓΟ ΤΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ....

Κ ΕΓΩ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ Anna74 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! ΠΕΡΙΜΑΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ..

vicky80 ΝΑΙ ΗΤΑΝ ΒΙΑΣΤΙΚΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ.. ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Athinakos ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

vaso1980 ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!! ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ?? ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ??

feli ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ Κ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ..

Κ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΤΟΥ ΕΤΥΧΕ Κ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΥΡΙΑΚΗ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΙ Κ ΘΑ ΠΑΩ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΡΙΟ ΒΡΑΔΥ!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα του γιατρού!Είμαστε χονρούλες(2159+/- 315gr)!! Ωστόσο στις καμπύλες είμαστε σε φυσιολογικά πλαίσια/:)Ολα καλά,πρεπει λέει να βάζω κιλά,πρεπει να τρώω περισσότερο..θα με τρελάνει αυτός ο άνθρωπος..θα αρχίσω περισσότερη πρωτείνη που δεν ανεβάζει το ζάχαρο..τι να πω..σαλάτες τρώω γαβάθες.. Τον ρώτησα αν απομακρύνθηκε το ενδεχόμενο ρήξης της μήτρας...μου ειπε ήταν πιο πιθανό τώρα αλλά συνεχίζουμε την προσοχή..και για τη μήτρα και για τον τράχηλο.. αυτά..ααα επίσης ,κορτιζόνες τώρα πριν την καισαρική μόνο..

Βάσω μου ,είσαι καλύτερα τωρα?Εμένα αυτό που περιγράφεις όταν συμβαίνει με βοηθάει να συνέλθω γρήγορα!!Ελπίζω να μην ήταν ίωση.

Φιλάκια!!:D


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Αννα ωραια τα νεα σου!!Μια χαρα μεγαλωνετε κι εσεις!!

Κοριτσια καλημερα!!Τα δικα μου νεα....Μεγαλωσαμε 2700....κοριτσαρος πλεον εχουμε γινει!!!Ολα καλα μας ειπε!!Απλα λογω του ιστορικου μου (καποια αλλη φορα θα σας πω και γι αυτο) θα παμε μαλλον σε καισαρικη(τελευταια στιγμη βρηκε να μου το ανακοινωσει)...σε καμια βδομαδα!Ανυπομονω να τη γνωρισω!!!Ελπιζω ολες να ειστε καλα!!Και μην ξεχνατε τον καφε μας!!!:wink::wink::wink::wink:


nkr7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. feli μια χαρά η μπουμπού, μπράβο.

Δεν γνωρίζω το ιστορικό σου, αλλά μήπως να πηγαίνατε για καισαρική 1-2 βδομάδες αργότερα? Δηλαδή να κλείσετε τις 38, για να είναι πιο έτοιμο το μωρό? Δεν ξέρω βέβαια την περίπτωσή σου και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

alexandroula περα απο τα πνευμονακια της...που αυτο αγχωνει εμενα και οχι το γιατρο...(που λενε οτι συνηθως πρεπει να κλεισεις την 38η βδομαδα) ο γιατρος ειδε πολλες φορες το βαρος της...και εφοσον ειμαστε πολυ καλα(συμφωνα με το γιατρο,ετσι?γιατι εγω που να ξερω αν ειναι ενταξει το βαρος της...πρωτη εγκυμοσυνη..) πιστευει οτι θα το διακινδυνεψουμε πολυ στη δικη μου περιπτωση..Και μου εξηγησε οτι ενα παιδακι εφοσον μπει στην 37η βδομαδα....μπορει ανα πασα στιγμη να γεννηθει...δε θελει να ζορισει το μωρο...μου ειπε να με περιμενει μερικες ωρες μηπως και το γεννησω φυσιολογικα...αλλα θα ειναι μετρημενες στα δαχτυλα...παω πολλα χρονια σ' αυτον και πραγματικα τον εμπιστευομαι...το μονο κακο ειναι οτι αγχωθηκα απο τωρα...και καθε λιγο και λιγακι προσπαθω να την ακουω...


nkr7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...