Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts

Εγω παίρνω σίδηρο πρωί βράδυ και φυλικό.Συσπάσεις έχω κάπου κάπου και πονάκια ο μικρός μας κοντεύει να εμπεδωθεί.Άντε να δούμε.Πάντως και εγω νιώθω ότι εχω ''βαρύνει'' πολύ τις τελευταίες μέρες.Δυσκολεύομαι να κάνω απλά πράγματα.Λίγο έμεινε όμως πρέπει να κάνουμε υπομονή

βικυ το καταλαβαινεις οτι κοντευει να εμπεδωθει η στο ειπε ο γιατρος;;;


nkr7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσια!!! τι κανετε;;; καμια γεννα εχουμε;;; ησυχια στον καφε μας!!!εγω ολα καλα ξεκουραζομαι κ βαριεμαι απιστευτα... ολο παω στο δωματιο της μπεμπας κ περιμενω να γεμισει...!!!!!! ολο θεση αλλαζω τα πραγματα της....


nkr7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα feliiii! Αχ τελικά μπορεί να πέρασαν τόσοι μήνες αλλά οι τελευταίες βδομάδες σε όλες μας φαίνονται ατελείωτες!!! Μόλις επιστρεψαμε απο μια τεραστια βολτα στην παραλία και ξεκουραζομαι, μέρα με τη μέρα βαραινω και με εγκαταλείπουν οι δυνάμεις μου :( Εσύ πώς είσαι?? Πότε εχεις γιατρό τώρα??


TJhAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ησυχία στο καφέ μας. Όμως έχουμε ακόμα μερούλες δεν έχουμε καν μπει όλες στο μήνα μας.

Αχ Στέλλα μην λες για τις δυνάμεις. Εχτές πήγαμε στους δικούς μου με την κόρη μου, άνοιξα την πόρτα και ανέβηκε τις σκάλες σε δευτερόλεπτα (1 όροφο), και μέχρι να ανέβω αγκομαχούσα και μου έλεγε άντε μαμά έλα. Εύκολο το βρίσκεις παιδάκι μου!! Και σκεφτείτε ότι μένουμε σε μεζονέτα και έχουμε εσωτερική σκάλα που μέχρι πριν λίγους μήνες ανεβοκατέβαινα 800 φορές τη μέρα και τώρα 1 φορά και λαχανιάζω σαν να έχω ανέβει 3-4 ορόφους μαζεμένους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα feliiii! Αχ τελικά μπορεί να πέρασαν τόσοι μήνες αλλά οι τελευταίες βδομάδες σε όλες μας φαίνονται ατελείωτες!!! Μόλις επιστρεψαμε απο μια τεραστια βολτα στην παραλία και ξεκουραζομαι, μέρα με τη μέρα βαραινω και με εγκαταλείπουν οι δυνάμεις μου :( Εσύ πώς είσαι?? Πότε εχεις γιατρό τώρα??

Στελλα ασεεε κι εγω ειμαι μες στα νευρα ολη τη μερα... ολο το ρολοι κοιταζω κ ολο την κοιλια μου πιανω.... ειναι αυτες οι τελευταιες μερες που σε πιανει μια τρελα... ασε που το δακρυ κορομηλο.... με το παραμικρο κατι να σκεφτω νααας το ποταμι.... που να σκεφτομουν κ την καισαρικη... το τελευταιο που σκεφτομαι ειναι η διαδικασια της γεννας... ενω σκεφτομαι συνεχεια να ρθει εκεινη η στιγμη. τριτη ξαναπαω γιατρο... θα κανω καρδιοτοκογραφο.. ειχα κανει κ τις δυο προηγουμενες αλλα δεν εδειξε ουτε συσπασεις ουτε κατι αλλο... εσυ ποτε εχεις ξανα;;

alexandroula κι εσεις συντομα θα μπειτε στο μηνα σας... ειναι θεμα ημερων... μια μια θα γενναει απο δω και περα αφου κοντευουμε να βγαλουμε κ τον μαρτιο..


nkr7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πω πω πόση ησυχία έχουμε εδώ!! Και άντε καλά, καποιες τα λέμε στο fb, οι υπόλοιπες που είστε, που χαθηκατε?? Ελπίζω να είστε όλες καλά και να μας ενημερωσετε για τα ευχάριστα ;)

Feli μου περιμένουμε τα νέα σου σήμερα απο τον γιατρό!!


TJhAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ησυχια στον καφεμας!!! Για μπειτε κοριτσια να μας πειτε τα νεα σας!!! Εγω μολις γυρισα απο το γιατρο! ολα καλα με τη μικρη μας! Θα ξαναπαμε τη ΔΕυτερα τωρα!!!και θα κλεισουμε ραντεβου για καισαρικη! ποτε φτανει και η 39 εβδομαδα... χαμπαρι δεν πηρα....!Εκανα κ καρδιοτοκογραφο ολα καλα ουτε συςπαςεις...δεν ειχαμε καμια γεννα;;;


nkr7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ησυχια στον καφεμας!!! Για μπειτε κοριτσια να μας πειτε τα νεα σας!!! Εγω μολις γυρισα απο το γιατρο! ολα καλα με τη μικρη μας! Θα ξαναπαμε τη ΔΕυτερα τωρα!!!και θα κλεισουμε ραντεβου για καισαρικη! ποτε φτανει και η 39 εβδομαδα... χαμπαρι δεν πηρα....!Εκανα κ καρδιοτοκογραφο ολα καλα ουτε συςπαςεις...δεν ειχαμε καμια γεννα;;;

Μπράβο κορίτσι! Θα κανονισετε καισαρική αφού κλεισεις τις 39 εβδομάδες να φανταστώ? Και σε ποιά κλινική? Αν δε σου κανει κόπο, μου θυμίζεις το λογο της καισαρικής, για να μην ανατρεχω στα προηγούμενα μηνύματα??

Όχι, δεν ειχαμε κανένα μπεμπακι ακομη, μάλλον θα σκάσουν μύτη μαζεμενα, χεχε!


TJhAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου!

Εγώ μπαίνω στο νοσοκομείο την Πέμπτη και πιθανότατα θα πάρουμε το μωρό πριν το Πάσχα για να μη διακινδυνεύσουμε τη μήτρα μου που ο γιατρός δεν θεωρεί ότι μπορεί να τα καταφέρει αν αρχίσουν οι συσπάσεις.. οπότε μπαίνω και προγραμματίζουμε την καισαρική. Αν έχω πρόσβαση θα μπω να σας πω τα νέα μου! Γενικά το μωρό μπορεί να μην έχει κανένα θέμα αν έχει πιάσει τα 2500 και εφ' οσον έχουμε κάνει και θα κάνουμε και ίσως κι άλλες κορτιζόνες..μακάρι η μπουμπού μου να φανεί δυνατή και να μη χρειαστεί θερμοκοιτίδα!

Felli μου, μια χαρά σε κρατάει ο γιατρός σου και δεν βιάζεται να γεννήσεις!Μια χαρά τελειόμηνο μωράκι θα γεννήσεις με ή χωρίς καισαρική!!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! Ειμαι η Δημητρα από τις μανουλες Ιουνιου! Σας ευχομαι με το καλο τα μωράκια σας...αντε σιγα σιγα ετοιμάζεστε εσεις...εμεις αναμενουμε λιγάκι ακομη!! Θα ηθελα να σας ρωτησω για τα επιδόματα Ικα.Οσες εργαζεστε λογικα θα εχετε κανει τη διαδικασια κατάθεσης δικαιολογητικών κι επειδή αυτές τις μερες το συζητάμε οι μανουλες Ιουνιου ειπα να σας γραψω μηπως και μπορει να μας βοηθησει καποια από εσας που ηδη εχει κανει τα χαρτια της...ευχαριστω και ευχομαι συντομα γερα μωράκια στην αγκαλια σας!!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ειμαι και εγώ. Περιμένω κορίτσια μου. Προγραμματισμένα γεννάω την Τετάρτη το πρωί με καισαρικη γιατι ειναι ακόμη εγκάρσια η κορη μου. Έχουν αρχίσει και κάτι συσπάσεις πιο έντονες, ένας κυκλικός πονος απο την μέση στην κοιλια. Σημερα θα παω στον γιατρό να με ξαναδεί. Ειμαι 38+1. Την Τετάρτη θα ειμαι ακριβώς 39, όπως με την κορη μου την πρώτη την γέννησα 39+1. Ελπίζω να φτάσω την Τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Κούκλα μου με το καλό να γεννήσεις. και νωρίτερα να έρθει το παιδάκι σου, τουλάχιστον θα το επιλέξει το ίδιο, ακόμα και αν κάνεις καισαρική. Να μας πεις νέα σου απο το γιατρό.

Εγώ πήγα σήμερα για καλλιέργεια κολπικού υγρού, την δευτέρα τα αποτελέσματα.

Σήμερα είμαι 36 εβδομάδων ακριβώς και αύριο μπαίνω και τυπικά στο μήνα μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...