Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts

Κοίτα το πιο πιθανό ένα μωράκι 37 εβδομάδων, αν γεννηθεί, να μην έχει θέμα. Απλά επειδή γνωστής μου το παιδάκι 38 εβδομάδων ακριβώς, είχε αναπνευστικό προβληματάκι και έμεινε 1 βδομάδα στη θερμοκοιτίδα, θεωρώ οτι ίσως δεν πρέπει να το ρισκάρετε.

Όμως και πάλι, αν το δικό σου θέμα είναι πιο σοβαρό, που προφανώς το ξέρει ο γιατρός σου και ξέρει καλύτερα, ίσως είναι καλύτερα να διακινδυνεύσετε, μια πολύ μικρή πιθανότητα να έχει θέμα το μωράκι, γιατί συνήθως και θεματάκι να έχει με τα πνευμόνια σε αυτή την ηλικία είναι σχεδόν τίποτα, παρά να διακινδυνεύσεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Παντως πανω σ' αυτο που μου ειπες...θα σου πω τι μου ειπε ο γιατρος μου...γιατι του ανεφερα οτι εχω ακουσει οτι καλο ειναι να κλεισει την 38η βδομαδα...μου ειπε οτι ενα μωρο μπορει να αντιμετωπισει προβλημα αναπνευστικο ακομη και τη 40η βδομαδα...αν ειναι να αντιμετωπισει...θα το αντιμετωπισει...δεν πολυκαταλαβα τι εννοουσε....αλλα κατι μου ειπε οτι παιζουν και αλλοι λογοι που συμβαινει αυτο...οπως λογοι υγειας της μητερας οπου η πνευμονικη ωριμανση αργει περισσοτερο...


nkr7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ax feli μαλλον θα εισαι η πρωτη μανουλα του cafe μας αν δε σε προλαβει η wmb!!!

Με το καλο κοριτσι μου να παρεις αγκαλιτσα το κοριτσι σου γερο κ δυνατο!! Θα περιμενουμε να μας ενημερωνεις για τις εξελίξεις! !!


gzWep2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου. Νάμαι και εγώ που είχα χαθεί. Παιδεύομαι με αιμμοροιδες. Δραματική κατάσταση σας λεω χωρις να ειμαι δυςκοιλια, ίσα ίσα που πηγαίνω και καθε μερα. Ο γιατρος λέει οτι πιέζει μια φλέβα το μωρό , δεν θυμάμαι πως το ειπε γιαυτο έβγαλα. Δεν ειναι απαραίτητο να είσαι δυσκοιλια για να βγάλεις στην εγκυμοσυνη. Τέλος πάντων, αυτά ειναι τα δυσάρεστα, τα ευχάριστα ειναι οτι πήγα χτες βράδυ στον γιατρό 36 +1 και η μπουμπού μου γύρισε πάλι με το κεφάλι κάτω, ελπίζω να μεινει εκεί τωρα πια και ειναι περίπου 3 κιλα όσο μας άφησε να κάνουμε μετρήσεις. Ολα καλά ειπε ο γιατρος και τωρα θα παω την άλλη εβδομαδα.

Feli εγώ την πρώτη μου κορη παρόλο που ηταν μεγαλη, την γέννησα 39+1 4 κιλα. Προσπαθούσαμε να εξαντλήσουμε όλες τις μερες. Βέβαια ο γιατρος σου κάτι θα ξέρει παραπάνω για να το λέει. Πάνω απολα εμπιστοσύνη.

Κορίτσια μου φιλία σε όλες σας.

Link to comment
Share on other sites

valsamoula και εγώ που είχα πάει σε γαντρεντερολόγο μετά την πρώτη γέννα γιατί είχα θέματα με τις αιμορροΐδες μου είπε αυτό που σου είπε ο γιατρός σου. Ότι δύσκολα δημιουργούνται από δυσκοιλιότητα. Δημιουργούνται όμως από την πίεση της μήτρας στο έντερο. Μάλιστα μου είχε βρει μια εξωτερική και 3 εσωτερικές.

Αν έχεις fb και θέλεις να μπεις στην ομάδα μας, στείλε μνμ.

Κορίτσια δεν έχουμε μάθει τίποτα παραπάνω για την wmb, μόλις μάθουμε θα ενημερώσουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


valsamoula και εγώ που είχα πάει σε γαντρεντερολόγο μετά την πρώτη γέννα γιατί είχα θέματα με τις αιμορροΐδες μου είπε αυτό που σου είπε ο γιατρός σου. Ότι δύσκολα δημιουργούνται από δυσκοιλιότητα. Δημιουργούνται όμως από την πίεση της μήτρας στο έντερο. Μάλιστα μου είχε βρει μια εξωτερική και 3 εσωτερικές.

Αν έχεις fb και θέλεις να μπεις στην ομάδα μας, στείλε μνμ.

Κορίτσια δεν έχουμε μάθει τίποτα παραπάνω για την wmb, μόλις μάθουμε θα ενημερώσουμε.

Alexandroula δεν εχω fb.

Wmb να σου ζήσει το μωρό σου. Να ειναι γερό και τυχερό.

Link to comment
Share on other sites

alexandroula περα απο τα πνευμονακια της...που αυτο αγχωνει εμενα και οχι το γιατρο...(που λενε οτι συνηθως πρεπει να κλεισεις την 38η βδομαδα) ο γιατρος ειδε πολλες φορες το βαρος της...και εφοσον ειμαστε πολυ καλα(συμφωνα με το γιατρο,ετσι?γιατι εγω που να ξερω αν ειναι ενταξει το βαρος της...πρωτη εγκυμοσυνη..) πιστευει οτι θα το διακινδυνεψουμε πολυ στη δικη μου περιπτωση..Και μου εξηγησε οτι ενα παιδακι εφοσον μπει στην 37η βδομαδα....μπορει ανα πασα στιγμη να γεννηθει...δε θελει να ζορισει το μωρο...μου ειπε να με περιμενει μερικες ωρες μηπως και το γεννησω φυσιολογικα...αλλα θα ειναι μετρημενες στα δαχτυλα...παω πολλα χρονια σ' αυτον και πραγματικα τον εμπιστευομαι...το μονο κακο ειναι οτι αγχωθηκα απο τωρα...και καθε λιγο και λιγακι προσπαθω να την ακουω...

Τι ιστορικό έχεις?Θα σου κάνει κορτιζόνες πριν την καισαρική?Θα σου κάνει πρόκληση?Έχω τον ίδιο προβληματισμό μ' εσένα γιατί κινδυνέυω με ρηξη μήτρας.Ωστόσο,καλό είναι να ξέρεις ότι το πραγματικός βάρος του μωρού μπορεί και να παρουσιάζει απόκλιση 300 και πάνω γραμμάρια..πίεσέ τον να περιμένετε λίγο ακόμη..τουλάχιστον στον υπέρηχο να φαίνεται 3 κιλά και πάνω..


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

post-38435-1482544089889_thumb.jpg

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015

ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ...!!!!

Mairy_lou---->Π.Η.Τ 28/04/2015 ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ 06/02/2015,Κ.Τ

wmb1 ----> ΠΗΤ 30/03/2015, 40, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ 13/3/2015 , Κ.Τ.

ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ...!!!!

athinakos---->30/03/2015,Φ.Τ - 34

Vaso1980 ----> 02/04/2015

Simoni ----> 03/04/2015, Φ.Τ. - 33

MairiK ----> 03/04/2015

Annoula_ ----> 05/04/2015, Φ.Τ. - 26

Valsamoula ----> 08/04/2015, Φ.Τ. -39

Sofaki_8 ----> 08/04/2015

Feli ----> 09/04/2015 , Φ.Τ. - 28

Olympia_st ----> 12/04/2015 , Φ.Τ. - 30

Stella Va ----> 14/04/2015, Π.Κ.Τ. - 29

meloula ----> 14/04/2015

Gorgina_84 ----> 15/04/2015

Foteini85 ----> 15/04/2015, Φ.Τ. - 30

Mkcm ----> 16/04/2015

Caterin@ ----> 20/4/2015 , 25

Tonia89 ----> 23/04/2015 , Φ.Τ. - 26

Alexandroula ----> 23/04/2015, 33

Annat33 ----> 24/04/2015

foteini.xara ----> 24/04/2015

Georgia patra ----> 27/04/2015

kasf ----> 28/04/2015, Φ.Τ. - 28

loisma ----> 29/04/2015

Anna74 ---->03/05/2015, Π.Κ.Τ. - 40

Johanna ---->


CMyUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...