Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Stella εσυ πηγες γιατρο χθες?

Ναι πήγα, όλα καλά με την μικρούλα, είναι ακόμη αρκετά ψηλά αλλά έχουμε μέρες άλλωστε! Γυρισα λίγο φρικαρισμενη χτες βέβαια, διότι δεν ήθελε να μας πει τίποτα γενικά, ούτε ενόψει του Πάσχα, αλλά νομίζω τζαμπα μου άναψαν τα λαμπάκια (είναι και οι ορμόνες στη μέση...), γενικά δεν είναι κ σουπερ ομιλητικός κ δεν θέλει να μιλάει για κάτι πριν ερθει η ωρα του. Το κουβεντιασα σήμερα κ με μια οικογενειακή φιλη που έχει τον ίδιο γιατρό και πριν 3 χρονία είχε πητ λίγο μετά το Πάσχα όπως εγώ, και μου είπε πως δεν πρόκειται να μου τη φέρει, να με βάλει για καμια πρόκληση δλδ πριν το Πάσχα, οποτε γενικά ηρεμησα κάπως.


TJhAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι πήγα, όλα καλά με την μικρούλα, είναι ακόμη αρκετά ψηλά αλλά έχουμε μέρες άλλωστε! Γυρισα λίγο φρικαρισμενη χτες βέβαια, διότι δεν ήθελε να μας πει τίποτα γενικά, ούτε ενόψει του Πάσχα, αλλά νομίζω τζαμπα μου άναψαν τα λαμπάκια (είναι και οι ορμόνες στη μέση...), γενικά δεν είναι κ σουπερ ομιλητικός κ δεν θέλει να μιλάει για κάτι πριν ερθει η ωρα του. Το κουβεντιασα σήμερα κ με μια οικογενειακή φιλη που έχει τον ίδιο γιατρό και πριν 3 χρονία είχε πητ λίγο μετά το Πάσχα όπως εγώ, και μου είπε πως δεν πρόκειται να μου τη φέρει, να με βάλει για καμια πρόκληση δλδ πριν το Πάσχα, οποτε γενικά ηρεμησα κάπως.

Stella αυτες οι ορμονες......φταινε για ολα!!ειναι λογικο να μας αναβουν λιγο πιο ευκολα τα λαμπακια...τουλαχιστον μιλησες με τη φιλη σου και λιγο θα καθησυχαστηκες!!!! Σου ευχομαι να βγει η μπουμπου σου οταν ερθει η ωρα!!!Εμενα αναγκαστηκα θα βγει νωριτερα...αλλα δε με πειραζει καθολου!!!αρκει να ειναι γερη.....!!!!!!!!Τελικα στη γενικη κλινικη?


nkr7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Stella αυτες οι ορμονες......φταινε για ολα!!ειναι λογικο να μας αναβουν λιγο πιο ευκολα τα λαμπακια...τουλαχιστον μιλησες με τη φιλη σου και λιγο θα καθησυχαστηκες!!!! Σου ευχομαι να βγει η μπουμπου σου οταν ερθει η ωρα!!!Εμενα αναγκαστηκα θα βγει νωριτερα...αλλα δε με πειραζει καθολου!!!αρκει να ειναι γερη.....!!!!!!!!Τελικα στη γενικη κλινικη?

Εννοείται, σημασία έχει να έρθουν γερά!!

Ναι γενική κλινική, η άλλη επιλογή ηταν το Γένεσις που δεν ήθελα καθόλου. Εσύ τελικά??


TJhAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια τι κανετε???

Πειτε μας κανενα νεο στον καφε μας!!!!Εγω καλα ειμαι...οι μερες νιωθω οτι εχουν παγωσει..βαρεθηκα αν και νομιζω ειναι λογικο...περιμενω να ρθει η επομενη βδομαδα να παω γιατρο...και να γεννησω ...


nkr7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη feli!!πιστεύω για ολες μας πλεον περναει πολυ αργα ο χρονος!!! Εγω αρχισα να κοιταω φωτογραφιες που η κοιλια μου ηταν επιπεδη με νοσταλγια κ σκεψου οτι μεχρι τωρα την λατρευα την φουσκωτη κοιλια μου αλλα πλεον κουραστηκα!!

παρακαλαω να μην φτασω τις 40 βδομαδες...εεκει στις 38 καλα ειναι!!

να σου πω οτι δεν ειχαμε ωε τωρα αλλα γεννητούρια. ..υυπαρχει ομως ενα ενδεχομενο για σημερα βραδυ η αυριο να μας ερθει κ το επομενο μωρακι απο την annoula!!

Εχει πονους απο το πρωι κ περιμενει να δει αν θα πυκνωσουν για να παρει τον γιατρο της!!

εγω εχω την δευτερα το πρωι γιατρο...εειμαι αρκετα καλυτερα με το ορθοπεδικο προβλημα που ειχα κ ετσι αυτες τις μερες εκανα κ τις βολτουλες μου!!

αυριο καλεσα μια συναδελφο με την μπεμπα της για καφε...ηηταν ευκαιρια γιατι ο αντρας μου δουλεύει διπλη βαρδια κ θα γυρισει βραδυ οποτε κ παρεα θα μου ξανει κ θα κουτσομπολεψουμε με την ησυχια μας!!

αυτα τα νεα μου!!

θα περιμενουμε να μας ενημερωνεις feli!!


gzWep2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Πω,πω άρχισαν τα γεννητούρια ε?

Vaso να σου ζήσει το μωράκι σου. Να ειναι γερό και τυχερό.

Εγώ κορίτσια πήγα σημερα στον γιατρό και η μικρη μου ειναι εγκάρσια πάλι , 37+2 σημερα και 3200 το βαρος της. Αν δεν συμβεί κάτι μέχρι τέλος του μηνα, προγραμματίσαμε την καισαρικη για την 1 Απριλίου το πρωί. Κρίμα ήθελα να ζηςω το VBAC αλλα δεν πειράζει, να γεννηθεί η μικρη μου και να πανε ολα καλά Παναγία μου. Θα σας ενημερώσω κορίτσια μου.

Καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια.

valsamoula ίσως καταφέρει να ξαναγυρίσει, που ξέρεις, στο εύχομαι.

Feli και για εμένα παιρνάνε αργά οι μέρες, απο ραντεβού σε ραντεβού.

Εμείς πήγαμε εχτές. Η μικρούλα μας είναι 2 κιλά. Είναι μικρούλα αλλά έχει σταθερή ανάπτυξη, οπότε δεν προβληματιζόμαστε. Απλά ξεκούραση και μαγνήσιο για να πάρω όσες παραπάνω μέρες γίνετα. Εμένα δεν μου αρκούν οι 38 βδομάδες, αν και κουράστηκα, αλλά για να μεγαλώσει λιγάκι παραπάνω πρέπει να φτάσω 39-40, οπότε ελπίζω να γεννήσω αργότερα απο τις περισσότερες.

Κατά τα άλλα, είναι με το κεφαλάκι κάτω, στην ίδια στάση με πριν 20 μέρες, οπότε θεωρώ οτι πολύ δύσκολα θα ξαναγυρίσει. Την αισθάνομαι χαμηλά γιατί λόγω του οτι έχω γεννήσει, είναι χαλαροί οι μυες και η λεκάνη. Συνήθως έτσι είναι στη 2η εγκυμοσύνη, μου είπε.

Ο σίδηρος έπεσε ελαφρώς, αλλά προτιμάει να κανω καλύτερη διατροφή γιατί μόνο διατροφή δεν κάνω, οπότε το βάζω στο πρόγραμμα,δεν πάει άλλο.

Σε 10 μέρες θα κάνουμε ξανά ντόπλερ, επειδή είναι μικρούλα πρέπει να σιγουρευτούμε οτι τρέφεται καλά, και μετά κάθε βδομάδα στο ιατρείο της. Α και θα κάνω και καλλιέργεια την άλλη βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

valsamoula ίσως καταφέρει να ξαναγυρίσει, που ξέρεις, στο εύχομαι.

Feli και για εμένα παιρνάνε αργά οι μέρες, απο ραντεβού σε ραντεβού.

Εμείς πήγαμε εχτές. Η μικρούλα μας είναι 2 κιλά. Είναι μικρούλα αλλά έχει σταθερή ανάπτυξη, οπότε δεν προβληματιζόμαστε. Απλά ξεκούραση και μαγνήσιο για να πάρω όσες παραπάνω μέρες γίνετα. Εμένα δεν μου αρκούν οι 38 βδομάδες, αν και κουράστηκα, αλλά για να μεγαλώσει λιγάκι παραπάνω πρέπει να φτάσω 39-40, οπότε ελπίζω να γεννήσω αργότερα απο τις περισσότερες.

Κατά τα άλλα, είναι με το κεφαλάκι κάτω, στην ίδια στάση με πριν 20 μέρες, οπότε θεωρώ οτι πολύ δύσκολα θα ξαναγυρίσει. Την αισθάνομαι χαμηλά γιατί λόγω του οτι έχω γεννήσει, είναι χαλαροί οι μυες και η λεκάνη. Συνήθως έτσι είναι στη 2η εγκυμοσύνη, μου είπε.

Ο σίδηρος έπεσε ελαφρώς, αλλά προτιμάει να κανω καλύτερη διατροφή γιατί μόνο διατροφή δεν κάνω, οπότε το βάζω στο πρόγραμμα,δεν πάει άλλο.

Σε 10 μέρες θα κάνουμε ξανά ντόπλερ, επειδή είναι μικρούλα πρέπει να σιγουρευτούμε οτι τρέφεται καλά, και μετά κάθε βδομάδα στο ιατρείο της. Α και θα κάνω και καλλιέργεια την άλλη βδομάδα.

alexandroula μου καλημερα!σου ευχομαι μα γεννησεις απο τις τελευταιες!!

σιδηρο καθολου δεν πηρες στην εγκυμοσυνη;;

εγω ολα καλα... κοιμηθηκα χθες κατα τη μια κ σοκαριστηκα που ξυπνησα 6 χωρις τουαλετα... τωρα τελευταια κοιμαμαι πολυ καλα κ αγχωνομαι μηπως δεν παει κατι καλα... ουτε επισκεπτομαι συχνα την τουαλετα βεβαια εχω ελλατωση κ το νερο... μπορει να αλλαξε θεση το μωρο κ να μη με πιεζει... δεν εχω ιδεα... αχχχ πρωταρα εγω.... στη δευτερη κι εγω θα γνωριζω περισσοτερα... λεμε τωρα γιατι εχω ακουσει οτι η καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη κ στην καθε γυναικα...ανυπομονω απο βδομαδα να γεννησω ... μου ελειψε να κινουμαι ελευθερα... αμαρτια που το λεω... αλλα βρε κοριτσια... 9 μηνες ηταν...ειναι καιρος...

οι υπολοιπες τι κανετε;;;


nkr7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σίδηρο δεν πήρα, παίρνω pregnacare που έχει μέσα σίδηρο, αλλά είναι συμπλήρωμα διατροφής πρακτικά. Παίρνω και μαγνήσιο μπόλικο τελευταία, χαχα. Ούτε ασβέστιο μου έδωσε γιατί λέει προκαλεί συσπάσεις που έχω ήδη και θέλουμε να τις μειώσουμε.

Κορίτσι μην αισθάνεσαι άσχημα. Όλες λίγο πολύ έτσι νιώθουμε. Είναι πολύ κουραστική η περίοδος της εγκυμοσύνης για τη γυναίκα, ουσιαστικά το μωρό σου τραβάει όλες σου τις βιταμίνες και την ενέργεια, τα όργανα υπερλειτουργούν + το πρόσθετο βάρος. Οπότε πόσο να αντέξουμε.

Και εγώ από τη μια θέλω να γεννήσω να αποκτήσω τις δυνάμεις μου, αλλά από την άλλη έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα η μικρούλα πρέπει να μείνει μέσα τουλάχιστον μέχρι το πάσχα για να πούμε ότι έχει πάρει κάποιο βάρος, οπότε δεν θέλω να γεννήσω αν δεν μεγαλώσει και άλλο.

Link to comment
Share on other sites

alexandroula καταλαβαινω οτι θες να παρει οσο το δυνατον περισσοτερο βαρος και στο ευχομαι να βγει οταν θα ερθει η ωρα της!

Εγω μαγνησιο σχεδον καθολου δεν πηρα στην εγκυμοσυνη...σιδηρο, φιλικο,ασβεστιο μονο...ακομα συσπασεις δεν εχω νιωσει...ουτε πονους περιοδου...και ολοι με ρωτανε...ακομα δε νιωθεις τιποτα??βασικα τιποτα μεσα μου δε μου κανει οτι θα γεννησω την επομενη βδομδα...


nkr7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω παίρνω σίδηρο πρωί βράδυ και φυλικό.Συσπάσεις έχω κάπου κάπου και πονάκια ο μικρός μας κοντεύει να εμπεδωθεί.Άντε να δούμε.Πάντως και εγω νιώθω ότι εχω ''βαρύνει'' πολύ τις τελευταίες μέρες.Δυσκολεύομαι να κάνω απλά πράγματα.Λίγο έμεινε όμως πρέπει να κάνουμε υπομονή


Wi8gp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...