Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπερα!!η μικρή μου γεννήθηκε αύγουστο του 10!!κ εχω μια ερώτηση!εδώ κ κανα μήνα έχει σεληνιαστει με την ώρα κ τον τρόπο του ύπνου..εκεί που όλα ήταν σταθερά άρχισε να μην θέλει το κρεββατι της για να την πάρει ο ύπνος,θέλει να κάθεται μαζί μου στο σαλόνι η να την παίρνει ο ύπνος στο δικό μου το κρεββατι.το γάλα της δεν θέλει να της το δίνω εγώ φωνάζει μόνη μόνη..της ηλικίας είναι η να ανησυχώ;;;

ελπίζω να χωραω στην παρέα σας κ να μην ενοχλώ..:-)

από εκεί που maximum στις 8:30 κοιμόταν τώρα το νωρίτερο είναι 9:30 κ εχει παει κ 11:00 !

Επεξεργάστηκαν by georkost
προσθηκη

you are the reason I could fly and 'cause of you I don't have to wonder why...

λουλουδιτσα μου 03/08/10

μπομπιρακος μου 20/07/12

Κ+Γ 13/07/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλως ηρθες georkost

κοιταξε το καλοκαίρι πάντα κοιμούνται αργότερα, χωρίς ιδιαίτερο λόγο, ειναι που ειανι η μερα μεγαλύτερη, που ειναι έξω περισσοτερη ώρα δεν ξέρω.

Σεληνιάζονται γενικότερα απο το Πασχα και μετα νομίζω χαχαχαχα

Για το γάλα και για πολλα άλλα, ειναι φυσιολογικό να ζητάνε να το κάνεουν μονα τους, δινε της το να το πιει μονη της, δειξτης πως και αφησε την!

Για τον ύπνο γενικώς αλλαζουν πολλά στη ρουτίνα τους όσο μεγαλώνουν, εγώ προσωπικά ποτέ δεν επεμεινα αυστηρα αφηνα τη μεγαλη μου να κανει ό,τι ενιωθε κατα περιόδους σχετικά με τον ύπνο, γιατι θεωρούσα πως ειανι προτιμότερο να ξεβολευτώ λιγάκι παραπάνω απο το να συμβαίενι κάτι και να μην το καταλαβω(πχ καποια φοβία,πόνος κλπ)

Δεν ξερω αν ειναι ομως παντα σωστό κι αυτό. Το μονο που ξερω είναι ότι δεν είανι κατι τρομερο να χαλαει η ρουτινα για λίγο. Ο,τι χαλαει ξαναφτιάχνει πολύη πιο ευκολο απο ότι νομίζουμε, και απο ότι μας κανουν οι γυρω να πιστευουμε.

Ο μικρούλης μου που θηλαζει ακόμα(το αναφερω αυτο γιατι τα παιδακια που θηλαζουν εχουν καποια εξτρα δυσκολια να κοιμηθουν με αλλο τροπο ή ξυπνανε συχνα τη νυχτα κλπ) εχει στρωσει στον υπνο, κοιμαται ή θηλαζοντας ή απλα στο κρεβατακι του με το κουνελακι που αγαπαει, και αν ξυπνησει απλα θ απιει λιγο νερακι αν διψαει και ξανακοιμαται μονος του. Επειδη λοιπον με την κορουλα μου αλλα και μεχρι προσφατα με τον μικρό , ξενυχτησα πππππααααααααααααααααρα πολυ, δεν θελω την συγκεκριμενη συνηθεια να τη χαλασω κι εγω!!!

Αλλά βλεποντας και κανοντας....

η μικρη μου πχ κοιμόταν στο κρεβατι της κανονικα και όταν εμεινα εγκυος, αρχισε κατα τις 3-4 το πρωι να ερχετια στο κρεβατι μου. Την αφησα, της εδωσα αυτο που χρειαζοταν για ενα διαστημα....

Αργότερα σε μια πιο σταθερη συναισθηματικα περιοδο της εξηγησα οτι αυτο δεν μπορει να γίνεται αλλο γιατι η μαμά δεν ξεκουραζεται ετσι μπλα μπλα κλπκλπ και μια χαρα κοιμάται πια....

τεσπα αυτο που θελω να πω ειναι μην αγχωνεσαι αν κοιμαται και λιγο αργότερα... νομίζω κιόλας οτι οσο και να προσπαθει καποιος να τα κοιμησει νωρίτερα δεν πετυχαίνει....

Το πρωί τι ώρα ξυπναει?


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κι εγώ ακομα.... εργασία,ζεστη, ναυτία,ζαλάδα και χαρά! Φευγουμε 13-18 για Κωνσταντινούπολη, και μετά πάλι εδώ ως τις 7 αυγούστου που πάμε Μπούκα.

Καλωσόρισες georkost! Τα παιδιά περνάνε διάφορες φάσεις, ανάλογα με την ηλικία και την κατάσταση που βρίσκονται,όπως ειπε κι η galat. Για να παρουσιάζει τη συμπεριφορά αυτή, κάποια αναγκη της προσπαθεί να καλύψει. Θα προτεινα να πας με τα νερά της για λίγο...(μιλάμε μέσα σε λογικα πλαίσια,ε;;)

Το θέμα του ύπνου ειναι πονεμενο και για μενα..η μικρή μου ξυπνάει ακόμα μέσα στη νυχτα πολλές φορές και ειναι βραδια που αργει να την πάρει ο ύπνος...τρελο ξενυχτι ριχνουμε...


UslQp3.png

UOZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια!!!!ευχαριστω κοριτσια..ανακουφιστηκα!!στο θεμα "μονη μου" δεν τηνν δταματαω σε τιποτα..οτι θελει μονη την αφηνω κ ειμαι κοντα...αυτο που μου δινει στα νευρα με τον υπνο ειναι οτι κοιμαται κατα μ.ο . στις 10 αλλα για να κονει ιμηθει θα μας τρελλανει στην γκρινια και στην μουρμουρα..κατα τις 8-8:30 ξυπναει και κοιμαται σερι ολη νυχτα( ευτυχως δεν αλλαξε!!!!)ισως και να επηρεαζει εκτος απο την ζεστη και την ταση ανεξαρτησιας οτι σε 10 μερες θα γεννησω το δευτερο παιδακι μας..

Καλως σας βρηκα!!!!!!


you are the reason I could fly and 'cause of you I don't have to wonder why...

λουλουδιτσα μου 03/08/10

μπομπιρακος μου 20/07/12

Κ+Γ 13/07/08

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια!!!!ευχαριστω κοριτσια..ανακουφιστηκα!!στο θεμα "μονη μου" δεν τηνν δταματαω σε τιποτα..οτι θελει μονη την αφηνω κ ειμαι κοντα...αυτο που μου δινει στα νευρα με τον υπνο ειναι οτι κοιμαται κατα μ.ο . στις 10 αλλα για να κονει ιμηθει θα μας τρελλανει στην γκρινια και στην μουρμουρα..κατα τις 8-8:30 ξυπναει και κοιμαται σερι ολη νυχτα( ευτυχως δεν αλλαξε!!!!)ισως και να επηρεαζει εκτος απο την ζεστη και την ταση ανεξαρτησιας οτι σε 10 μερες θα γεννησω το δευτερο παιδακι μας..

Καλως σας βρηκα!!!!!!

Με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοο!


UslQp3.png

UOZVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοο!

Ευχαριστω!!!και εσυ με το καλο!!!κ αν κανεις μπανακια στη θαλασα ριξε αμια βουτιτσα κ για μενα!!!εχω λιωσειιιι!!!δεν αντεχεται αυτη η ζεστη!!!!


you are the reason I could fly and 'cause of you I don't have to wonder why...

λουλουδιτσα μου 03/08/10

μπομπιρακος μου 20/07/12

Κ+Γ 13/07/08

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό! Καλοκαιρινό και το νο 2!

Ισως παίζει καποιο ρόλο και αυτό αλλά μάλλον σημαντικές διαφορες θα καταλάβεις μετά τη γέννηση του δεύτερου μωρού....

Τεταμαρ !!!! Κωνσταντινουπολη τελεια!!!! Θελω πολυ να παω και όλο το αναβάλλω...

όσο για τα ξενυχτια σε προπονεί για το επόμενο βρε!!!

Κι εμενα ξυπναει παντως μια φορά στανταρ και μετα ξυπναει κατα τις 8,(δηλ ανα 4 ωρες περιπου) το οποιο εγω δεν θεωρω ξυπνημα χαχαχαχα και του επιβαλλω να συνεχίσει δηλ τον παίρνω στο κρεβατι μου για χουζουρια μεχρι τις 9-10.


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό! Καλοκαιρινό και το νο 2!

Ισως παίζει καποιο ρόλο και αυτό αλλά μάλλον σημαντικές διαφορες θα καταλάβεις μετά τη γέννηση του δεύτερου μωρού....

Τεταμαρ !!!! Κωνσταντινουπολη τελεια!!!! Θελω πολυ να παω και όλο το αναβάλλω...

όσο για τα ξενυχτια σε προπονεί για το επόμενο βρε!!!

Κι εμενα ξυπναει παντως μια φορά στανταρ και μετα ξυπναει κατα τις 8,(δηλ ανα 4 ωρες περιπου) το οποιο εγω δεν θεωρω ξυπνημα χαχαχαχα και του επιβαλλω να συνεχίσει δηλ τον παίρνω στο κρεβατι μου για χουζουρια μεχρι τις 9-10.

Χα χα ναι...2 χρονια προπονηση...πρωταθλήτρια εχω γίνει!

Στην Πόλη έχω συγγενεις,εκει θα μεινουμε,γι' αυτό και το αποφασισαμε. Θα ειναι και οι γονεις μου μαζί..οπότε ευελπιστώ να μην κουραστω πολύ. Θα σας πω εντυπώσεις!


UslQp3.png

UOZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

τι κάνετε? ζεσταίνεστε?? δεν πιστέυω....χαχαχαχα

georkost καλως ήρθες στην παρέα μας!! να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου:D

με το καλό και γρήγορα να έρθει κι αλλο μπεμπάκι!!

galat ετοιμάζεστε ε???

θέλω κι εγωωωωωωωωωω

τετταμαρ καλά να περάσετε στην πόλη:D


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ουι ουθ ετοιμαζόμαστε! Καλα τιποτα δεν εχω ετοιμασει εννοείται!!!!! εχω ομως ολή την αυριανη μερούλα!

Ψωνισα βεβαια τα απαραίτητα σημερα, αντιηλιακα, τσερότα, αλοη, σιτρονελα, καλεντουλες κλπ και πηρα και τα δικαιολογητικά μου να κάνω αίτηση , τυπικα οπως καθε χρονο, για αναπληρωτες ωρομισθιους ,....στη Ζακυνθο! χαχαχαχα καλύτερα και πιο δροσερα κι ανθρωπινα φανταζομαι! Εδω μεχρι να γυρισω θα εχουν ληξει οι αιτησεις.

Επισης εκτος του κεπ εφτιαξα επιτελους τα γυαλια μυωπιας μου, που τα ειχα 1 μηνα με τσιροτο(μιλα μου για χρονο που αφιερωνεις στον εαυτο σου φαση!)

Οποτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε τωωωωωωωωωωωωρα μπορω να πω με αυτο το τελευταιο οτι ναι, ειμαι σχεδον ετοιμη!

Αυριο θα ετοιμασω οοοοολα τα τζαρτζαλα, ρουχαλακια παιχνιδακια, καπελακια, ολη η διαδικασιααααααα

Μια ιστορια ενας χαμος μαι ανακατωσουρα και παμε απλα και οι 4 σε ενα διαφορετικο δωματιο..... τλαιπωρια αν το σκεφτεις χωρις να αλλαζουν και πολλα

Νταξ η θαλασσα και το ψαρακι στη ταβερνα....

Αν ηταν και λιγο πιο βολικα τα παιδακια μου θα το ευχαριστιομουν παραπανω.... ειναι αεικινητα, δεν τρωνε ποτε και τιποτα και γκρινιαζουν συνεχεια!

Αλλα όοοοοοχι

Θα λειψουμε 2 εβδομαδες, θα περασουμε σουπερ ντουπερ και θα ερθουμε ανανεωμενοι

Και με την αισιοδοξη νότα σας χαιρετω, καλό καλοκαίρι να περάσετε ομορφα και θα τα πουμε συντομως!!!!

Φιλάκια!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επισης εκτος του κεπ εφτιαξα επιτελους τα γυαλια μυωπιας μου, που τα ειχα 1 μηνα με τσιροτο(μιλα μου για χρονο που αφιερωνεις στον εαυτο σου φαση!)

:lol::lol::lol:

Μια ιστορια ενας χαμος μαι ανακατωσουρα και παμε απλα και οι 4 σε ενα διαφορετικο δωματιο..... τλαιπωρια αν το σκεφτεις χωρις να αλλαζουν και πολλα

7 νομά σ'ενα δωμά:lol::lol:

ντον'τ γουορι, εμεις να δεις πως είμαστε ο ενας πανω στον άλλον και το σκυλι μαζί όταν πάω στην μαμά μου, οπτικοποίησετο να πάρεις θάρρος:lol:

να περάσετε τέλεια, να δωσεις φιλιά στις ζακυνθινιές μας και να σε δεχτούν για μάθημα:D


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Γύρισα από Κωνσταντινούπολη χθες...υπέροχα, ζέστη όμως! Η μικρή μου περασε πολύ καλά, δεν μας δημιούργησε προβλήματα το πούλάκι μου, πολύ υπομονετικό και καλόβολο ήταν!

Οι ναυτιες υποχώρησαν ευτυχως, η ατονια οχι.

Τώρα περιμένω πώς και πως την αυχενική τη Δευτέρα!

Να σας πώ...σαν να ακουσα το νινι την Παρασκευή...και το Σάββατο, και χθες...λετε; Νωρις δεν ειναι; Μήπως φαντάζομαι διάφορα;;; Λένε το δευτερο το ακους πιο γρήγορα...τη μικρή μου την άκουσα τριών μηνών και κάτι...

Galat,καλές διακοπές!!!!


UslQp3.png

UOZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ,πού ειστε ολες;;;; Διακοπές;;; Κλατάρατε απο τη ζεστη;;;; Πήγα για αυχενική τη Δευτέρα, ολα καλά! Κι ειναι μάλλον αγοράκι! Τωρα περιμενω πως και τί να φυγω διακοπές στις 7 του μήνα. Εσείς τί νεαααα;


UslQp3.png

UOZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

τεττα με το καλό, γερό παιδάκι να 'ναι (...και να κατουράει όρθιο που λένε χαχα :D). καλή εγκυμοσύνη να εχεις!

μάλλον την έχουν κάνει για τις παραλίες οι φιλενάδες μας! απ' τη μια ζηλευω λιγουλάκι, εχω να κανω μπανια 3 χρόνια (μια οι εγκυμοσύνες, μια οι γέννες) και φετος παλι δεν προβλέπεται γιατι ειμαι σε καινούρια δουλειά και δε με βλεπω να παιρνω άδεια... απ την αλλη δε με πειράζει, εφόσον με τέτοια ανεργία βρήκα μια δουλειά της προκοπής, το κλείνω και δεν παραπονιέμαι. Του χρόνου μπάνια (αχχχ καθε χρόνο αυτό λέω! :cool: )

τα μπεμπακια μου μεγαλώνουν και η τσουπρίτσα μου εχει γινει μεγαλη γλωσσοκοπάνα. Ολη την ωρα ρωταει "και δε μου λες, τωρα τι θα φαμε μαμα?", ζητάει "κολολάτα" (σοκολάτα, λες και της δινω, απορώ πού δοκίμασε!) και λεει στην κούκλα της "μπ'αβο κουκ'α μου, εισαι πολιυ ομο'φη!" και δωστου να την χτενιζει και να την ταίζει...

αχ μεγαλωνουν τα ζουζουνάκια μας...


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμένα, μπάνια, βόλτες και όταν ήμαστε σπίτι έχει εκπαίδευση γιογιό, οπότε χρόνος για υπολογιστή δεν έχει μάτια μου.

τεταμαρ μπράβο στο νινί σου όλα τέλεια θα πάνε.

ζουζουνελ πολύ προχο η δικιά σου εμένα πράταση ακόμα δεν κάνει.

τα νέα μας τώρα, η Αθηνά ήρθε κάθισε 15 μέρες και ναι δεν κατορθώσαμε να βρεθούμε, της έκατσαν όλα τα στραβά. Ανέβασε πίεση τις πρώτες μέρες αρρωστησε ελαφρά η Ειρήνη με ίωση, μετά κόλλησε πιο βαριά ο Άλεξ (40 βάρεσε το καλό μου) και μόλις έγιναν καλά εγώ έφυγα για Φιλιατρά γιατι αρραβωνιάστηκε ο αδελφός μου. Η μικρή τα πάει τέλεια με το γιογιο, πολλές φορές πάει μόνη της δεν κατεβάζει το βρακάκι βέβαια αλλά μη τα θέλω και όλα δικά μου, και το βαρύ απόβλητο απο την πρώτη μέρα πάει μόνη της στο γιογιο και εκεί φωνάζει να κατεβάσω βρακί. Για να δούμε πότε θα τη κόψουμε τελείως;;


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...