Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

αν ακούσω καμιά τρελή τρελή ευκαιρία θα στο πω γιατι εγώ δεν τη χρειάζομαι (να είναι καλά τα πεθερικά μου) και δεν παίζει κι όλας να μπω σε διαδικασία δανείου. Δε το έλεγες απο πέρυσι που είχε παρουσιαστεί κάτι πολύ καλό εδώ στο χωρίο, τελικά το πήραν κάτι Άγγλοι (χιχιχι η Έλληνες δεν έχουν λεφτά).


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

xaxaxaxaxax ναι εχε το νου σου, οταν λεω τρελη ευκαιρια μιλαω για τρελη ευκαιρια τιποτα 40-50 χιλιαρικα το πολυ (και πολλαααααααααα λεω) και αυτο βεβαια ονειρευομαι γιατι εχει κατι χωραφια η πεθερα που θελει να τα δωσει χαχαχαχαχαχαχαχα και εννοειται τα χωραφια στην καρδιτσα γιναν οικοπεδο σε νησι α νε τα

Στο σκουλικάδο πουλησαν οικοπεδο 1 στρεμα με σπιτι 80 τετρ μεσα 25.000 ΕΥΡΩ... γιατι προφανως ειχε αναγκη ο ανθρωπος...... βεβαια το σκουλικαδο ειναι καπως μακρυα κλπ αλλα δεν θα με χαλαγε! χαχαχαχα

Χρονια πολλα σε ολες οσες γιορταζετε, στα παιδακια σε φιλους σας συγγενεις σας να τους χαίρεστε!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τί κάνετε κοριτσάκια;;;

Περαστικά στις αρρωστούλες και βεβαίως...ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ!!! ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ!!!

Γυρισα Πέμπτη από διακοπές,και ακομα προσπαθώ να συμμαζέψω... κατι μπουγάδες ουρανομήκεις....αχ, ωραία ήταν,αλλά πέρασε τόσο γρήγορα...νιώθω σαν να μην έφυγα...

Είχαμε και μια περιπετειούλα...την δεύτερη μέρα των διακοπών ειδα αιμα,τρεχαμε να γυρίσουμε πίσω για υπέρηχο, ευτυχως ο μπεμπούλης μια χαρά ήταν, ειναι και μεγάλος για την ηλικία του και ζωηρούλης. Το αιμα δεν βρήκαμε από πού ήταν,μάλλον κάποιο αγγειάκι στον τράχηλο. Τέλος καλό όλα καλά!

Σήμερα πάμε στο γιατρό να δούμε πάλι το νίνί,δε βλέπω την ώρα!

Και ως μαμά κουκουβάγια δε κρατιέμαι να μην σας παινευτώ για το κοριτσάκι μου, που στις διακοπές ήταν μια ΚΥΡΙΑ, καλόβολη, υπομονετική, δε μας κούρασε καθόλου, και που στα δυο της χρονια μιλάει πολύ και συνέχεια (εγινε η μασκωτ του ξενοδοχείου,μας ειπαν φευγοντας). Κουκουβάααααααααααααα!!!! :tongue::tongue::tongue:

Φιλάκια σε μαμάδες και παιδάκια!!!


UslQp3.png

UOZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια,πού ειστε;;; Πώς πάτε; Εγώ πονάω συνέχεια,δεν ξέρω τί κάνει ο μπόμπος μου εντος κοιλίας....ειναι καλά πάντως,τον ειδαμε τη Δευτέρα!

Είδα οτι έρχεται το Disney on Ice τον Οκτώβρη... η μικρή μου τρελαίνεται για Μίκυ,έλεγα να την πάω. Τωρα αν θα κάτσει ως το τέλος,αν θα τρομαξει από τη δυνατή μουσική, θα δείξει...το πολύ πολύ θα κλαίω τα λεφτά των εισιτηρίων...τα οποία δεν ειναι και φτηνά,ε;;; Και πληρώνουν τα 2χρονα κανονικότατα! Διάβασα σ' ένα αλλο θέμα ότι μια μαμά ηθελαν να τη χρεώσουν για το 8 μηνών μωρό της!!!

Σκέφτεται καμια άλλη να πάει (νωρίς ειναι βέβαια,αλλά των φρονίμων τα παιδιά-εγώ δηλαδή:P:p:p- πριν πεινάσουν μαγειρεύουν);;; Θα θέλατε να κανονίζαμε μια ομαδική έξοδο;;; (Θα έχουμε και έκπτωση,στα 4 εισιτήρια το 1 δωρεάν, χιχιχιχι!)

Σας φιλώ!


UslQp3.png

UOZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

γιατί πονάς βρε κοριτσάκι, κάνει τούμπες ο μικρος και σε στριμώχνει?

στο disney on ice θελω να παω κι εγώ τα πιτσιρίκια μου, αλλά ειναι πολύ νωρίς ακομα και φοβαμαι να κλεισω εισητήρια από τωρα (btw εχθες τα κοιταζα!) Αυτό με το 1 δωρεάν εισητήριο το εχεις διαβασει κάπου? Γιατί εμεις ειμαστε ήδη 4 :)

galat πώς παει η πίεση?


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερες! Τεταμαρ ζορικος ο μπεμπης!

Ζουζουνελ, καλά παω προς το παρόν, πιστευω οτι ηταν (ψιλο)τυχαίο με την εννοια οτι ειχα κατακράτηση υγρων και ειδα αμεση βελτιωση με το κοψιμο του αλατιου(καλα δεν ετρωγα ποτε αλατι, μονο οτι υπηρχε κρυμενο σε τροφιμα κλπ)

Δεν εχω ξανανεβασει απο τοτε μονο ενα ποταπό 14,5 κι αυτο παντα συμβαίνει οταν εχω πιαστει στον αυχενα, παντα οταν ανεβαζω πιεση ειμαι πιασμενη, καποια συσχετιση θα υπαρχει. Παντως ευτυχως 17-18 δεν ειδα ξανα.

Τωρα περιμενω να γυρισει και ο διαιτολογος απο διακοπες να μπω σε σειρα....

Και προσπαθω να ειμαι ηρεμη και να μην σκαω με τα καθημερινα κλπ.

Ζεεεεεεεννννννννννννννν


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ζουζουνέλ, κοιτα εδώ... http://www.viva.gr/tickets/theatre/disney-on-ice/

Η προταση να πάμε ομαδικώς ισχύει εννοείται, ασχετα από την έκπτωση!!!:tongue:

Galat, περαστικά! Αυτο το ζεεεενννν.... αμα το πετυχεις πες μου πως το έκανες...εγώ δεν το μπορώ....οργιάζουν και οι εγκυοορμόνες....πονάω κιολας...και δεν βοηθάει αυτό.

Δεν νομίζω οτι φταίει ο μπέμπης...δεν ειναι ακομα τοσο μεγάλος, 17 εβδομάδων ειμαι..,ουτε ακόμα τον καταλαβαίνω πολύ, κάτι ψιλοφτερουγισματάκια...ξέρω κι εγώ...κι ειμαι ετσι απο την αρχή της εγκυμοσύνης. Ζόρικος ο μπόμπος,όντως!!! (Μπομπο τον βάφτισε η μεγάλη του αδελφή...)


UslQp3.png

UOZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα κι εμείς μπόμπο τον λέγαμε, επίσης με ονοματοδοσία αδερφούλας!

Κοίτα δεν το πολυκαταφέρνω η αλήθεια είναι καθότι και ψυχαναγκαστικό ατομο, αλλα προσπαθω πολυ.... Τη επίμαχη περιοδο που ηταν πολυ υψηλη η πίεση πηρα και βαλεριάνα μπας και! Ενταξει δεν εκανε πολλά αλλα μια ψιλοχαλαρωση την ενιωθα και ειχα και πολυ καλυτερο υπνο!

Αυτη τη στιγμή τρωνε φακές, οι μισες ειναι κάτω μαζι με 1237429837412089 κομματια παζλ, ενα κατουρημενο βρακί, καναπεδες χωρίς καλυμα, ο νεροχυτης τιγκα, και δεν με νοιαζει τι πο τα. Θα τα φησω οπως ειναι θα κοιμηθπθμε(ελπιζω) και οοοοταν ξυπνησουμε θα μαζεψουμε, σε αλλη περιπτωση θα μαλωναμε 2-3 φορες μεχρι να τα μαζεψουν και μπορει να εχανα και τον υπνο μου μαζευοντας.... νο νο νο νο νο

Λοιπον μολις τελειωσνα το φαγητο απο ο,τι βλεπω και χοροπηδανεεεεεεεεεεε φουλ ενεργεια, παω να φιλησω μπουτακια!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

τι κάνετε όμορφες?

Χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα σε όλα τα αυγουστοπαιδάκια:D:D

Ψιλοχάθηκα γιατί δεν ειχα και πολλά κέφια, πέρασα καταπληκτικές διακοπες:P, 2 εβδομαδες ήμασταν εναλλαξ άρρωστοι και μετά μας είχε πιασει ομαδική γκρίνια. Μόνο το σκ πριν γυρισουμε κάπως ηρεμησαν τα πράγματα και το ευχαριστηθήκαμε, αλλα τι να κάνει ενα σκ

ντιμ πως τα περασατε στο παρτυ?

galat να χαίρεσαι τον αλεξανδράκο!


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

επιτελους ενα ποστ!

Ευχαριστώ Μαρακι! Σε σκεφτομουν πολυ αυτες τις μερες! Ελπιζω ολα καλα, με γεια και το λουκ!!!

Κι εμεις ετσι περασαμε μην νομιζεις! χαχαχαχα

Λοιπον αντε κανονιστε καμια συναντηση πριν αρχισουν τα σχολει, ιωσεις κλπ

εγω μπορω καθε απογευμα (εκτος απροοπτου)


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οκειιιιιιι γκιρλς!

να δω την αντζέντα μου :tongue: (ξέρετε νύχτες, απογευματα, βάρδιες γενικως) και θα σας πω κι εγω ποιες μέρς είmαι free

που είναι το χαπάκι βρε κορίτσια?


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ίσως να αρχίσουν τα όργανα όπου να ναι, ή ίσως ήδη αρχισαν

ενα πολύ καλό αρθρο που αξιζει να διαβασετε!

http://www.ahaparenting.com/parenting-tools/positive-discipline/timeouts?fb_action_ids=10151053408666623&fb_action_types=og.likes&fb_source=timeline_og&action_object_map=%7B%2210151053408666623%22%3A10150170789571624%7D&action_type_map=%7B%2210151053408666623%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=%5B%5D

και αυτό για τα δικά μας συναισθήματα

http://www.ahaparenting.com/parenting-tools/positive-discipline/handling-anger

γενικά ολα τα αρθρα που εχει ειναι ενδιαφέροντα...στη θεωρία τουλάχιστον.... εγω τελευταία εχω πιεστεί τοσο που νιωθω ανεπαρκής/τυψεις/οτι δεν τη παλευω....


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ, Αθηνά, πολύ ωραίο! Το διάβασα διαγώνια γιατί πνίγομαι, αλλά το τύπωσα για να επανέλθω...

Τι κάνετε όλες; Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω αλλά ελπίζω να είστε σούπερ. Εγώ αναρρώνω από μια παλιοϊωση εδώ και 15 μέρες περίπου (!) αλλά αντέχω...

Σας φιλώ!


Ανατομία ενός φουσκώματος...:)

http://koilitsa.com/

107fc7d98c.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάρες... Μου λείψατε πολύ... Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω ακόμα... κ ελπίζω να είστε όλες καλά...

Όπως κ η Στελλίτσα (περαστικάααα) αναρρώνω κ εγώ (κ ο μικρός) από μία λαρυγγίτιδα...

Χρόνια πολλά σε όλα τα παιδάκια του καφέ μας... Να τα χαιρόμαστε...

Ελπίζω να καταφέρω να μπω κ αύριο να σας διαβάσω...

Φιλάκια σε όλες

Υ.Γ. θέλω να ρωτήσω τις αγορομάνες σχετικά με το πετσάκι στο πουλάκι... ποια θα μου λύσει απορίες (να στείλω π.μ. για να μην ζαλίζω όλες τις μανουλες???)


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...