Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Η τενα στέλνει δείγματα δωρεάν . Πάρτε τηλ .να σας στείλουν σν θέλετε η για να σας ενημερώσουν ακριβώς πιο μεγεθος χρειάζεστε ...

Thanks κορίτσι! Να ΄σαι καλά!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι!!!

kirtiblue εγω εχω παρει απο τα prenatal μαξιλαρι εγκυμοσυνης και θηλασμου και ειναι ενα μακροστενο μαξιλαρι , εγω το λεω σκουληκι το οποιο βολευει πολυ!!!

για το βιβλιαριο τραπεζηςς δεν ειμαι σιφ=γουρη εγω εχω της εθνικης που ειναι σιγουρο και θα δωσω αυτον τον αριθμο λογαριασμου, αν δεν εχεις εθνικης παρτους τηλ και ρωτα αυριο!!!

λοιπον πηγαμες στον γιατρουλη μας, και ειδαμε παλι το μωρο μας, καναμε και ντομπλερ και εκει και παλι δεν πληρωσα κατι εχτρα!!! το μωρο μας το βγαλε γενικα σε μετρησεις οτι ειμαστε στο μεσο ορο και ολα λεει ειναι τοσο αρμονικα!!! μας την ζυγισε 2100!!! που θα φτασουμε αραγε;;;

για το τσουξιμο μου ειπε οτι πιεζει το μωρο, μεγαλωνει η μητρα και πιεζει την κατασταση γι αυτο νιωθω αυτον τον πονο

επισης αρχισα παλι να σκεφτομαι την κλινικη.....δεν ξερω τι να κανω;;

αυτο που με καιει ειναι να εχω τον γιατρο μου!!! και μου ειπε αν ζοριζομαστε οτι γινςεται να πληρωσω με δοσεις την κλινικη και αρχισα παλι να το σκεφτομαι.... εσεις τι λετε;;;

Αννα εσυ που θα γεννησεις;; μιας και εισαι θεσσαλονικη;;;

μετα τον γιατρο πηγαμε με την πεθερα μου τον αντρα μου και την κουνιαδα μου για τσιπουρακι (εγω λεμοναδα...) και γυρισα πριν 10 λεπτα!!!

ειμαι λιγο νυσταγμενη, και σιγα σιγα....


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πω οτι μου αυξησε το μαγνησιο απο 3 σε5 χαπια την ημερα γαιτι δεν θελει συσπασεις, επισης μου ειπε χαλαρα μεχρι την 36η εβδομαδα και να αποφευγω το αλατι γιατι απο δω και περα θα κανω κατακρατησεις και θα πρηζομαι, μετα την 36η εβδομαδα κομενο το μαγνησιο και περπατημα 2ωρες τουλαχιστον την ημερα ωστε οσο γινεται να κατεβει το μωρο γαι να γεννησω πιο ευκολα οταν ερθει η ωρα!!!

αυτα τα νεα!!! παω για υπνο!!! καληνυχτα κοριτσια!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κορίτσια!! Τον τελευταίο καιρό παρόλο που δε δουλεύω ξυπνάω 7 η ώρα νταν !! Τι να πω.... Christab κ γενικά ρε κορίτσια όταν λέμε καλαθουνα εννοούμε αυτη την ψάθινη;; Γιατί αν εχεις ψάθινη Christab ειναι μια χαρά!!! Στο άλλο μου είπε η μαία οτι θα σκάσει που ενσωματώνεται με το καροτσι , εγω το λέω πορτ μπεμπέ αλλά λέει το πορτ μπεμπέ ειναι το κάθισμα ΙΧ.

Maria ευχαριστούμε για τη συμβουλή!!!! Θα πάρω κιόλας σημερα τηλέφωνο την tena!!!!

Νικηαντωνια εγω το μαξιλάρι θηλασμού το πήρα απο τα λητω αλλά το εχει κ τα Latin ειναι 3 σε 1 μαξιλάρι ύπνου, καθίσματος οτι θες το κανείς, μαξιλάρι θηλασμού κ μετά κ πορτ μπεμπέ!! Το πήρα 69 ευρώ..λιγο ακριβότερο απο τα αλλά αλλά πραγματικά τέλειο . Ειναι αυτο.. Candide multirelax +3 in 1

http://www.candidebaby.com/our-product-range/comfort/multirelax/114-multirelax-soft-boa-taupe-ecru.html

Sangreluna ούτε κ εγω ξέρω αν γράφεται στον ΕΟπυ το ντόπλερ , αλλά πάρε να ρωτήσεις, ναι Christab ούτε η αυχενική γράφονταν ούτε η β επιπέδου ειχα ρωτήσει εγω...

Mama τι ομορφα νέα !! Άντε το μπεμπουλα ΄η σου μια χαρά ωραίο βάρος !! Τι εβδομάδα είσαι τώρα;;; Αφομοιώνω κ εγω τη συμβουλή του γιατρού σου έτσι πολυ περτατημα τις τελευταίες εβδομαδες.. Οςο για το γιατρό...ειναι δύσκολη απόφαση εχεις δίκιο..κ εγω το γιατρό μου θα προτιμούσα να εχω εκείνη την ώρα..το οικονομικό ειναι θέμα όμως..κ εγω μερικές φορές σκεφτόμουν να γεννούσα σε δημόσιο , οι μισές απο τις φίλες μου γέννησαν σε δημόσιο μια χαρά, αλλά είχαν απο την αρχή το γιατρό αυτο ειναι το θέμα...ξέρεις μια λύση που υπαρχει να εχεις τη δίκη σου μαία απο τώρα η οποία μπορεί να έρθει μαζι σου στη γεννά στο δημόσιο..ειναι διαφορετικά να εχεις έναν δικό σου μέσα..λέω εγω τώρα...

Οςο για το βιβλιάριο τράπεζες θα βγάλω φωτοτυπία κ τα 2 που εχω κ ο θεός βοηθός!!! Αύριο παω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!! Τον τελευταίο καιρό παρόλο που δε δουλεύω ξυπνάω 7 η ώρα νταν !! Τι να πω.... Christab κ γενικά ρε κορίτσια όταν λέμε καλαθουνα εννοούμε αυτη την ψάθινη;; Γιατί αν εχεις ψάθινη Christab ειναι μια χαρά!!! Στο άλλο μου είπε η μαία οτι θα σκάσει που ενσωματώνεται με το καροτσι , εγω το λέω πορτ μπεμπέ αλλά λέει το πορτ μπεμπέ ειναι το κάθισμα ΙΧ.

Maria ευχαριστούμε για τη συμβουλή!!!! Θα πάρω κιόλας σημερα τηλέφωνο την tena!!!!

Νικηαντωνια εγω το μαξιλάρι θηλασμού το πήρα απο τα λητω αλλά το εχει κ τα Latin ειναι 3 σε 1 μαξιλάρι ύπνου, καθίσματος οτι θες το κανείς, μαξιλάρι θηλασμού κ μετά κ πορτ μπεμπέ!! Το πήρα 69 ευρώ..λιγο ακριβότερο απο τα αλλά αλλά πραγματικά τέλειο . Ειναι αυτο.. Candide multirelax +3 in 1

http://www.candidebaby.com/our-product-range/comfort/multirelax/114-multirelax-soft-boa-taupe-ecru.html

Sangreluna ούτε κ εγω ξέρω αν γράφεται στον ΕΟπυ το ντόπλερ , αλλά πάρε να ρωτήσεις, ναι Christab ούτε η αυχενική γράφονταν ούτε η β επιπέδου ειχα ρωτήσει εγω...

Mama τι ομορφα νέα !! Άντε το μπεμπουλα ΄η σου μια χαρά ωραίο βάρος !! Τι εβδομάδα είσαι τώρα;;; Αφομοιώνω κ εγω τη συμβουλή του γιατρού σου έτσι πολυ περτατημα τις τελευταίες εβδομαδες.. Οςο για το γιατρό...ειναι δύσκολη απόφαση εχεις δίκιο..κ εγω το γιατρό μου θα προτιμούσα να εχω εκείνη την ώρα..το οικονομικό ειναι θέμα όμως..κ εγω μερικές φορές σκεφτόμουν να γεννούσα σε δημόσιο , οι μισές απο τις φίλες μου γέννησαν σε δημόσιο μια χαρά, αλλά είχαν απο την αρχή το γιατρό αυτο ειναι το θέμα...ξέρεις μια λύση που υπαρχει να εχεις τη δίκη σου μαία απο τώρα η οποία μπορεί να έρθει μαζι σου στη γεννά στο δημόσιο..ειναι διαφορετικά να εχεις έναν δικό σου μέσα..λέω εγω τώρα...

Οςο για το βιβλιάριο τράπεζες θα βγάλω φωτοτυπία κ τα 2 που εχω κ ο θεός βοηθός!!! Αύριο παω!!

Καλημέρα κορίτσια!!!:P:pΦριχτή πάλι η χθεσινή νύχτα. Ξύπνησα νταν στις 2;15 μες στην ταραχή.:shock::shock:

Όντως είναι ακριβό το μαξιλάρι αλλά φαίνεται τέλειο. Λητώ στα Χανιά δεν έχουμε οπότε θα ψάξω για κάτι άλλο. Μήπως εννοείς το Lapin γιατί το Latin δεν το γνωρίζω. Μου είχαν φέρει δώρο ένα μακρόστενο σαν "σκουλήκι" όπως λέει και η mama82 αλλά το ε'ιχα επιστρέψει σκεπτόμενη ότι δεν θα το χρησιμοποιήσω.

Κάνεις προπόνηση γιαυτό ξυπνάς νωρίς, η φύση βλέπεις!!!:cool::cool::cool:

Καλη επιτυχία σήμερα!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι!!!

kirtiblue εγω εχω παρει απο τα prenatal μαξιλαρι εγκυμοσυνης και θηλασμου και ειναι ενα μακροστενο μαξιλαρι , εγω το λεω σκουληκι το οποιο βολευει πολυ!!!

για το βιβλιαριο τραπεζηςς δεν ειμαι σιφ=γουρη εγω εχω της εθνικης που ειναι σιγουρο και θα δωσω αυτον τον αριθμο λογαριασμου, αν δεν εχεις εθνικης παρτους τηλ και ρωτα αυριο!!!

λοιπον πηγαμες στον γιατρουλη μας, και ειδαμε παλι το μωρο μας, καναμε και ντομπλερ και εκει και παλι δεν πληρωσα κατι εχτρα!!! το μωρο μας το βγαλε γενικα σε μετρησεις οτι ειμαστε στο μεσο ορο και ολα λεει ειναι τοσο αρμονικα!!! μας την ζυγισε 2100!!! που θα φτασουμε αραγε;;;

για το τσουξιμο μου ειπε οτι πιεζει το μωρο, μεγαλωνει η μητρα και πιεζει την κατασταση γι αυτο νιωθω αυτον τον πονο

επισης αρχισα παλι να σκεφτομαι την κλινικη.....δεν ξερω τι να κανω;;

αυτο που με καιει ειναι να εχω τον γιατρο μου!!! και μου ειπε αν ζοριζομαστε οτι γινςεται να πληρωσω με δοσεις την κλινικη και αρχισα παλι να το σκεφτομαι.... εσεις τι λετε;;;

Αννα εσυ που θα γεννησεις;; μιας και εισαι θεσσαλονικη;;;

μετα τον γιατρο πηγαμε με την πεθερα μου τον αντρα μου και την κουνιαδα μου για τσιπουρακι (εγω λεμοναδα...) και γυρισα πριν 10 λεπτα!!!

ειμαι λιγο νυσταγμενη, και σιγα σιγα....

i

Καλημερα κοριτσακι μου.ποσο χαιρομαι που το μπεμπακι σας

ειναι μια χαρα.εμεις στις 30 εχουμε ραντεβου.2 μαιου μπαινουμε στον μηνα μας.

θα γεννησουμε στην γενικη με το καλο.εκει ειναι η γιατρος μου.να σου πω την αληθεια φοβαμαι να παω αλλου.ειναι κ το πρωτο.κ αφου θα παρουμε κ απο Ικα κ μετα θα κανουμε αποσβεση αυτα που ειχαμε βαλει στην ακρη.

περα απο αυτο ειναι γενικα πολλα χρηματα.θα επρεπε να μας διευκοληνουν στις δυσκολες εποχες που διανυουμε.

με το καλο τα μωρακια μας.

α και mama σημερα να ξεμπερδευεις ευκολα.

καλη μερα σε ολες μας.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!Καλα χαμος στο καφε μας!! Μπραβοοο...Mama μπραβο,πολυ μεγαλώσατε! Αντε σιγα σιγα να μπαινουμε σε mood τοκετου...να μαθαίνουμε τα πρωτα ευχαριστα!! Εγω κορίτσια λικνο δεν πηρα...αγορασα 3πλο καροτσι που εχει πορτ μπεμπε και τον πρωτο καιρο θα την κοιμιζω εκει..αλλωστε δεν εχουμε μετακομισει ακομη και δεν εχω χωριστο δωματιο για το μωρο, οποτε και ο χωρος στο δικο μας είναι περιορισμένος!Εξεπλάγην με το Ικα που πληρωνει επιδόματα αμεσα, μπραβο εξελιξεις... Νικηαντωνια κι εμενα το μαξιλαρι μου το πηρε δωρο η κουμπαρα μου από τα prenatal αλλα τελευταια δεν χωραμε στο κρεββατι κι εγω κι ο συζυγος και η κοιλια και το μαξιλαρι..αλλα τους προηγουμενους μηνες το χρησιμοποιησα..

Link to comment
Share on other sites

Mama82 μια χαρα η μπεμπα! Μπράβο!

Νικηαντωνια εγω πηρα το medium της τένα. Η αλήθεια ειναι πως δεν ξέρω αν ειναι ίδιες οι συσκευασίες εδω κ στην ελλαδα. Πάντως απ έξω γράφει περιφέρεια 75-100 κ μεγεθος 36-44. Για τα μωρά εχω πάρει φανελάκια 0 με την σκέψη οτι αφου ειναι διδυμα θα βγουν μικρότερα... Ωστόσο μεχρι στιγμής διαψεύδομαι! Πηρα κ κάποια μεγαλύτερα. Πάντως της mothercare τα 0-3 ειναι μεγαλουτσικα. Που μάλλον ειναι καλύτερο γιατι θα τα φορέσουν περισσοτερο. Απο πόνους στο σώμα δεν εχω τιποτα προς το παρόν, μόνο τις κραμπες αν ξεχάσω να πάρω μαγνήσιο. Στα κοριτσια ειχα περισσότερους πόνους. Με πέθαινε η μεση μου. Τώρα τιποτα! Πάντως οταν θα πας στο γιατρό κ θα τα μετρήσει θα εχεις περίπου μια εικόνα ποσο μεγάλα θα ειναι. Καλημερα κοριτσια!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα εγκυουλες! Πως πατε απο υπνο?????? Εγω σημερα ειπα να παρω το μαξιλαρι μου στο μπανιο...πολυ περα δοθε!!! Σαν να εχουν αρχισει να με ενοχλουν πολλα, ειχα γινει μουσκεμα το βραδυ, ζεστενομουν πολυ!!!τι εχω παθει??? μια ζωη κρυουλιαρα ημουν. Βρε κοριτσια βλεπει καμια εφιαλτες???οσο με πηρε ο υπνος μονο εφιαλτες εβλεπα σημερα, εβλεπα οτι γενναγα και επερνα τηλ τον γιατρο και δεν τον εβρισκα...!!!πεταχτηκα απο τον φοβο μου μιλαμε!ουφφφφφ!!!!


BXYXp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΝίκηΑντωνια στα Χανιά είσαι;;;; Αχ εκεί ελπίζω να μετακομίσω μετά τη γεννά!!!μακαρι ... Αν γινει έτσι θα σε βρω 😉 που λες για το μαξιλάρι νομίζω οτι ειναι καλή επένδυση τουλάχιστον το συγκεκριμένο.ναι εννοώ τα lapin ! Μπορείς νομίζω να στο στείλουν με αντικαταβολή.εμενα το κατάστημα που πήγα δε το είχε κ το παρειγειλαν για μένα.

Kidenio συμφωνώ με τα mothercare ειναι πιο μεγάλα τα φορμάκια τους..είδα επίσης κ οικονομικά στο h&m τα οποία ειναι απο οικολογικό βαμβάκι .

Zzouzou άστο, μια απο τα ίδια, εφιάλτες, ιδρώνω συνέχεια , έβγαλα το πάπλωμα την προηγούμενη εβδομάδα γιατί νόμιζα οτι θα πάθω ασφυξία , ο κακομοίρης ο άντρας μου κρύωνε κ του εχω μια κουβέρτα επιπλέον...χαχαχαχα εγω ειμαι με μια πικεδενια. Ξυπνάω 2-3 φορές τη νύχτα κ στάνταρ στις 7 το πρωί...ε νομίζω οτι έχουμε μπει στην τελική ευθεία!!! 😀😀😀😀😀

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ... Καλα απο εφιάλτες κ εγω άλλο τίποτα ... Συνέχεια βλέπω οτι εχω αιμορραγία , η οτι χάνω το μωρο , η οτι γεννάω πρόωρα , σχεδόν απο την αρχη της εγκυμοσυνης ... Επίσης κ εγω ζεσταίνομαι αρκετα το βραδυ κ κοιμάμαι χωρις σκεπασματα κ τωρα άρχισα να πηγαίνω 4-5 φορές τουαλέτα καθε βραδυ( το χειρότερο μου )... Ζιπουνακια εγω πήρα 0 νουμερο 3-4 κομμάτια λόγω οτι ειναι μικρο το μωρο μου κ ολα τα αλλα 3 γιατι θυμάμαι οτι αυτο το νουμερο με είχε βολέψει στην κόρη μου , επίσης τα πήρα με κοντό μανικακι ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...