Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2014!


mama chryssa

Recommended Posts

Καλημέρα και καλό μήνα ξωτικά!

Στολίσαμε κι εμείς εχθές το δέντρο μας!

Τα υπόλοιπα μέσα στην εβδομάδα σιγά σιγά.

Εχθές το βράδυ είδαμε ταινιούλα υπό το φως του δέντρου, ένα όνειρο.

Αλλάξαμε και την θέση του φέτος, γενικά πειραματιζόμαστε με θέσεις επίπλων συνέχεια και μου φαίνεται η καλύτερη θέση ever!!!

mamachryssa όντως είναι ακριβούτσικα :confused::confused:

Φέτος μάζεψα τα σπασμένα κλαδάκια (που μέχρι τώρα πέταγα) και η κόρη μου έφτιαξε μια απίστευτη σύνθεση για το τραπεζάκι του σαλονιού :D:D:D thanks 2u mamachryssa.

Και πολυ καλά κάνατε!!!! Μπράβο σας κορίτσια! Δεν πετάμε τίποτα;););)

Και επίσης ένα ακόμη ''μυστικό'' που κάνω τα Χριστούγεννα είναι να πηγαίνω για ψώνια μέσα στο ίδιο μου το σπίτι!!!!:idea: Για παράδειγμα,το αστέρι που βάζετε στην κορυφή του δέντρου, μπορείτε να το κρεμάσετε με μια όμορφη κορδέλα και λίγη πρασινάδα απο το φωτιστικό της τραπεζαρίας, και αντ'αυτου να βάλετε αντι για κορυφή. εναν αγγελο, ή ενα σκουφο αγιοβασιλιάτικο, ή ξερά κλαδιά...ή...ότι αλλο θέλετε! Βαζετε συνέχεια τα ίδια πραγματα στις ιδιες θέσεις??? Αλλάξτε τα, πάρτε ένα ωραίο διακοσμητικό απο το σαλόνι δέστε ένα κομμάτι κορδελας και βάλτε το δίπλα σας στο κομοδίνο στο υπνοδωμάτιο σας.Έτσι θα βλέπετε κάτι πολύ όμορφο κάθε πρωι, με μηδέν κόστος!!! Είναι απίστευτο πόσα όμορφα πράγματα έχουμε μέσα στο σπίτι μας και ΔΕΝ τα αξιοποιούμε!!!Τα καλό σας σερβίτσιο μήπως μπορεί να ''στολισει'' το σπίτι σας τα Χριστούγεννα??? Το κουβερτακι απο το παιδικό μήπως μπορει να γινει ριχταρι στην πολυθρόνα διπλα απο το δεντρο? Ο δισκος σερβιρισματος που έχετε στην κουζίνα, αν γεμίσει με κουκουνάρια και λίγα μαδημένα κλαράκια απο μια παλια πλαστικη γιρλαντα μήπως μπορει να μπει στη βάση του δέντρου για αλλαγη??? Και τα δώρα να τα βάλετε επάνω στον μπουφε της τραπεζαριας????

Δεστε εδω

http://theinspiredroom.net/2011/06/03/how-to-decorate-using-accessories-you-already-have/

έχει άπειρες ιδέες και φυσικά χριστουγεννιάτικα!!!

http://theinspiredroom.net/category/christmas-seasonal-decorating-and-entertaining/

!!!!!!!!!!!!!!!!

DIY-How-To-Tutorial-Christmas-Wreath-Chandelier-The-Inspired-Room-533x800.jpg


4XDDp3.png

line_m123_beg_xbliz43_time_1223092800_text_f4e120ecf9f1e1eae9e120eceff520e5e3e9ede1ed20eae9efebe1f2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είναι περίπου ένας μήνας που είχα πάει στο εν λόγω κατάστημα με την μεγάλη μου κόρη οι δυο μας. Την είχα πάνω στο καρότσι καθισμένη και αφού πληρώσαμε στο ταμείο, ετοιμάζομαι για την έξοδο. Παίρνω στα χέρια μου τα μπουφάν μας (που τα είχα μέσα στο καρότσι και να σημειωθεί πως τα σήκωσα στο ταμείο) και μια ζακετούλα της μικρής μου την οποία βάζω μέσα σε μια σακούλα με ψώνια. Μόλις φτάνω στην έξοδο με πλησιάζει ο σεκιούριτι και μου ζητάει να ανοίξω την σακούλα και με ανακρίνει για το τι έβαλα μέσα!!!! Ήρθαν κι άλλοι υπάλληλοι και μετά από ώρα διελεύκαναν πως ό,τι είχα μέσα στις σακούλες ήταν όλα χτυπημένα στην απόδειξη!! Αισθάνθηκα φρικτά γιατί όλοι μας κοιτούσαν και ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιεί!! Από τότε δεν έχω ξαναπάει ούτε και προτίθεμαι!!

(Χρύσα είμαστε γείτονες: Αλεξ/πολη είμαι!!!!):P:p

Αλήθεια???Ναι!!! Δίπλα είμαστε, σα να λέμε Παγκράτι με Μεγάλο Πευκο:P!!

Πρώτη φορά πήγαινα jumbo για Χριστουγεννιάτικα και δεν νομίζω να ξαναπάω!!! Πολύ γκλίτερ , πολλά είδη για την κουζίνα ( σουπλά, πιατακια, χαρτοπετσετουλες,πατάκια,κουπες κουπίτσες κλπ κλπ), πολύ πλαστικούρα και ψευτοδουλειά...πολύ..


4XDDp3.png

line_m123_beg_xbliz43_time_1223092800_text_f4e120ecf9f1e1eae9e120eceff520e5e3e9ede1ed20eae9efebe1f2.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε χρόνο αξίζει να επισκεφτειτε αυτο το blog

http://www.jenniferrizzo.com/holiday-housewalk-2011

απο το 11 κανει '' house tour for christmas '' φιλοξενωντας σπίτια ( περιπου 30 κάθε χρόνο) αλλων bloggers που μας ανοίγουν τα σπίτια τους για να δούμε και να πάρουμε ιδέες για την διακόσμηση μας τα Χριστούγεννα!!!

Φέτος ξεκίνησε με υπέροχα πράγματα ( δυστυχώς δεν μπορώ να ποστάρω πολλές φωτος γιατί είναι τεράστιες και ξεχυλώνω εδω το θέμα), πάρτε μια γεύση!!!

Jennifer-Rizzo-living-room-with-garland-777x800.jpg

Wintery-vignette-with-deer-485x620.jpg

pretty-tree-with-natural-decor-and-mercury-glass-531x800.jpg

!!!!


4XDDp3.png

line_m123_beg_xbliz43_time_1223092800_text_f4e120ecf9f1e1eae9e120eceff520e5e3e9ede1ed20eae9efebe1f2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...