Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2014!


mama chryssa

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χωρίς να θέλω να σνομπάρω το συγκεκριμένο κατάστημα, δεν είναι από αυτά που προτιμώ. Έχει πολύ λίγα ωραία πράγματα και έχω αγοράσει κάποια χριστουγεννιάτικα στολίδια από εκεί, αλλά η πλειοψηφία τους είναι χάλια ποιοτικά....Παιχνίδια προτιμώ να αγοράζω από άλλα παιχνιδάδικα γιατί ούτως ή άλλως οι τιμές είναι σχεδόν ίδιες....ή από e-shop όπου βρίσκω και καλύτερες τιμές ;).

Θα σου πρότεινα να τηλεφωνήσεις στα κεντρικά του καταστήματος στο Μοσχάτο και να τους το πεις. Τελικά τα πλήρωσες; Όχι έτσι;

Εμένα στο εν λόγω κατάστημα μου έκαναν έλεγχο επειδή είδαν στην κάμερα ή δεν ξέρω που, πως είχα βάλει στην κόρη μου 2 χρονών τότε, 1 τσιμπιδάκι από την καρτέλα που είχα αποφασίσει ν' αγοράσω και η οποία ήταν με τα υπόλοιπα τσιμπιδάκια πάνω της μέσα στο καρότσι. Αισθάνθηκα εκείνη την στιγμή τόσο ντροπή αλλά μετά τον έλεγχο όταν γύρισα σπίτι και ηρέμησα αποφάσισα να το καταγγείλω στα κεντρικά τους.

Την επόμενη που τηλεφώνησα και τους το είπα, μου ζήτησαν συγνώμη και μου είπαν πως θα επιληφθούν του θέματος.

Δεν ξέρω που μένεις αλλά αν θέλεις να σου συστήσω ένα μαγαζί στο Αιγάλεω το οποίο έχει πανέμορφα πράγματα και η βιτρίνα του είναι για χάζεμα......Το λένε ΝΕΔΑ και μπορείς να πάρεις ιδέες μόνο και μόνο από την βιτρίνα!:D

Επίσης έχω βρει 3 e-shop (το ένα στο μετρό της Ανθούπολης μπορείς να πας και από το μαγαζί) και τα άλλα δύο Θεσσαλονίκη και Πάτρα αντίστοιχα, μόνο με κορδέλες, ύφασμα και κορδόνια από λινάτσα. Αν θέλεις μου λες να σου τα γράψω....

Ίσως αυτά σου φανούν πιο χρήσιμα

e-shop για χριστουγεννιάτικα είδη:

Αυτό είναι στον Πειραιά και στα Μελίσσια ;).

http://www.myseason.gr/kordeles-c-58_263.html?osCsid=a62066b2c4de9ef6efbd7a31931732fb

Αυτό έχει ωραίες κορδέλες.

http://www.epilegin.gr/xristougenniatikes-kordeles-c-1_70.html

Δες κι εδώ για γιρλάντες.

http://www.e-seasons.gr/wwwgreek/products.asp?mc_id=38&sc_id=213&ssc_id=135

http://www.on-season.gr/view_cat.php?cat_id=13&cf=

Καλημέρα Αφροδιτάκι. Φυσικά και δεν τα πλήρωσα, ούτε καν τα χτύπησε η κοπέλα στο ταμείο γιατι τα είδα την ώρα που τα έβγαζα απο το καρότσι για να τα βάλω πάνω στον ''διάδρομο''. Ειλικρινά δεν περίμενα να φερθούν έτσι! Δηλαδή αν στο μάρκετ αγοράσω 2 πακέτα ζάχαρη και στο ταμειο έχουν διαρροη και τα 2 δεν θα πει κατεφθειαν η ταμιας να μιυ φέρουν άλλα? Κι εγω, αρχικά αυτο τους είπα, να μου φέρουν άλλα και θα τα παρω! Δεν μου έφεραν, δεν δέχτηκαν την ελλατωματικότητα τους, δεν τα πήρα:mad:

Σ έυχαριστω για τα e shop ( τα έχω επισκεφτει κατα καιρους), μόνο χαζευω ομως, δεν έχει τύχει να αγοράσω. Ως γνήσιο ξωτικό, η μισή ευχαρίστηση μου είναι να βρίσκομαι μέσα σε μαγαζιά με αααααπειρα στολίδια και να τα περιεργάζομαι!!!;)

Δεν μένω Αθήνα, είμαι αρκετά μακριά, στην Κομοτηνή για την ακρίβεια, οπότε δεν έχω την δυνατότητα να πηγαίνω σε μαγαζια έστω στη Θεσ/νικη!

Αλλά το τηλεφώνημα που λες στα κεντρικά τους, μάλλον θα το κάνω:(


4XDDp3.png

line_m123_beg_xbliz43_time_1223092800_text_f4e120ecf9f1e1eae9e120eceff520e5e3e9ede1ed20eae9efebe1f2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου ομορφα εδω και εγω...Σας παρακολουθω και σας διαβαζω και φετος αλλα δεν εχω καταφερεις να γραψω...Οι ιδεες σας και οι εικόνες ειναι η μια καλύτερη από την αλλη.

Ακόμη δεν εχουμε στολίσει ,εχθες κατεβασα το δεντρο και σημερα φιλοδοξουμε να ξεκινησουμε.Εχω ξεκινησει ομως με τις κατασκευες μου ,εφτιαξα εαν ημερολόγιο αντιστροφης μετρησης για το γιο μου και καποια κεραμικα σπιτακια για να στολίσουν το τζακι μου.Αυτα....

Μαμα Χρυσα,συνωνόματη ,ανυπομονω να δω τα εργα σου και φετος.Κορδέλες τετοιες θα βρεις εκει που σου εγραψε η Αφροδιτη καθως και στο

http://www.ambalaz.gr/kordeles-kordonia-kordeles-karoylia-gkro-kordela-gkro-100m-p-232.html

Καλά στολίσματα σε όλες!!!!!!!!!

Καλό στόλισμα συνονόματη!!! Σ'ευχαριστώ για το σαιτ, το έχω υπόψη μου.


4XDDp3.png

line_m123_beg_xbliz43_time_1223092800_text_f4e120ecf9f1e1eae9e120eceff520e5e3e9ede1ed20eae9efebe1f2.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δεντρο μας ειναι ετοιμο ,μενουν ομως τα υπόλοιπα.

Αφροδιτακι καλή συνεχεια.

Χρυσα μολις ειδα τα ζωα που μαλλον εψαχνες,...

http://zaros.order4all.co/zr17461.html

Thanks!!!

Αλλα δεν μπορω να διαθέσω 20 ευρω για 2 ελαφακια 30 cm!!! ( 9.80 το ένα, αλλα πωλουνται μόνο σε συσκευασσία των 2!!) Μου φαίνονται πολλά!!! Το budget μου είναι περιορισμένο, γιατι αν αφεθώ.....:mrgreen::mrgreen::mrgreen:...

Γι'αυτο προσπαθω να βρω φτηνές λύσεις ( μιας και πιάνουν τα χέρια μου και μπρορω να επέμβω) τύπoυ jumbo ....γιατι εχω πολλά πολλά....μα πάρα πολλα χριστουγεννιάτικα και κάθε χρόνο όλο και κάτι θα πάρω;)!!!


4XDDp3.png

line_m123_beg_xbliz43_time_1223092800_text_f4e120ecf9f1e1eae9e120eceff520e5e3e9ede1ed20eae9efebe1f2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και καλό μήνα ξωτικά!

Στολίσαμε κι εμείς εχθές το δέντρο μας!

Τα υπόλοιπα μέσα στην εβδομάδα σιγά σιγά.

Εχθές το βράδυ είδαμε ταινιούλα υπό το φως του δέντρου, ένα όνειρο.

Αλλάξαμε και την θέση του φέτος, γενικά πειραματιζόμαστε με θέσεις επίπλων συνέχεια και μου φαίνεται η καλύτερη θέση ever!!!

mamachryssa όντως είναι ακριβούτσικα :confused::confused:

Φέτος μάζεψα τα σπασμένα κλαδάκια (που μέχρι τώρα πέταγα) και η κόρη μου έφτιαξε μια απίστευτη σύνθεση για το τραπεζάκι του σαλονιού :D:D:D thanks 2u mamachryssa.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, καλό μας μήνα!!

έκανα στολιδάκια με τα μικρά μου με τη συνταγή με το κορν φλάουρ. Εγιναν πολύ όμορφα - θα βάλω φωτο σύντομα- μου άρεσε πολύ αυτη η ζύμη, περισσότερο από την αλατοζύμη που ξηραίνει τα χέρια, Thanks ravt για τις οδηγίες ήταν κατατοπιστικότατες!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αφροδιτάκι. Φυσικά και δεν τα πλήρωσα, ούτε καν τα χτύπησε η κοπέλα στο ταμείο γιατι τα είδα την ώρα που τα έβγαζα απο το καρότσι για να τα βάλω πάνω στον ''διάδρομο''. Ειλικρινά δεν περίμενα να φερθούν έτσι! Δηλαδή αν στο μάρκετ αγοράσω 2 πακέτα ζάχαρη και στο ταμειο έχουν διαρροη και τα 2 δεν θα πει κατεφθειαν η ταμιας να μιυ φέρουν άλλα? Κι εγω, αρχικά αυτο τους είπα, να μου φέρουν άλλα και θα τα παρω! Δεν μου έφεραν, δεν δέχτηκαν την ελλατωματικότητα τους, δεν τα πήρα:mad:

Σ έυχαριστω για τα e shop ( τα έχω επισκεφτει κατα καιρους), μόνο χαζευω ομως, δεν έχει τύχει να αγοράσω. Ως γνήσιο ξωτικό, η μισή ευχαρίστηση μου είναι να βρίσκομαι μέσα σε μαγαζιά με αααααπειρα στολίδια και να τα περιεργάζομαι!!!;)

Δεν μένω Αθήνα, είμαι αρκετά μακριά, στην Κομοτηνή για την ακρίβεια, οπότε δεν έχω την δυνατότητα να πηγαίνω σε μαγαζια έστω στη Θεσ/νικη!

Αλλά το τηλεφώνημα που λες στα κεντρικά τους, μάλλον θα το κάνω:(

Είναι περίπου ένας μήνας που είχα πάει στο εν λόγω κατάστημα με την μεγάλη μου κόρη οι δυο μας. Την είχα πάνω στο καρότσι καθισμένη και αφού πληρώσαμε στο ταμείο, ετοιμάζομαι για την έξοδο. Παίρνω στα χέρια μου τα μπουφάν μας (που τα είχα μέσα στο καρότσι και να σημειωθεί πως τα σήκωσα στο ταμείο) και μια ζακετούλα της μικρής μου την οποία βάζω μέσα σε μια σακούλα με ψώνια. Μόλις φτάνω στην έξοδο με πλησιάζει ο σεκιούριτι και μου ζητάει να ανοίξω την σακούλα και με ανακρίνει για το τι έβαλα μέσα!!!! Ήρθαν κι άλλοι υπάλληλοι και μετά από ώρα διελεύκαναν πως ό,τι είχα μέσα στις σακούλες ήταν όλα χτυπημένα στην απόδειξη!! Αισθάνθηκα φρικτά γιατί όλοι μας κοιτούσαν και ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιεί!! Από τότε δεν έχω ξαναπάει ούτε και προτίθεμαι!!

(Χρύσα είμαστε γείτονες: Αλεξ/πολη είμαι!!!!):P:p


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...