Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Θα στο στειλω με πμ καλυτερα επειιδη ειναι συγγενης μου, μην θεωρηθει διαφημιση.

Το σακχαρο κυησης δεν εχει να κανει με το αν τρως γλυκα ή οχι. Να σου θυμησω οτι εγω πριν την εγκυμοσυνη ημουν υπογλυκαιμικη!!!:confused::confused::confused::confused:

Στην εγκυμοσυνη ομως, με την επιδραση των ορμονων ο οργανισμος μου μεταβολιζει παθολογικα την γλυκοζη! Γιατι δεν κανεις την καμπυλη λιγο νωριτερα? Αφου εχεις ενδειξεις?

Σ'ευχαριστώ Christy μου! Θα περιμένω να μου το στείλεις;).

Κορίτσια ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΓΑΜΠΡΟΣ!!!!

Συγχαρητήρια!!!! Με το καλό να έρθει το κοριτσάκι σας!!!:P Και μην ανησυχείς, όλα θα πάνε μια χαρα!!!;)

Εγώ τελικά ξαναμίλησα με το γιατρό για την καμπύλη και μου είπε να την κάνω μέσα στην εβδομάδα. Η αλήθεια είναι ότι άρχισα να αγχώνομαι και μου τα "έχωσε" κανονικά!:oops: Η αλήθεια είναι ότι μάλλον το χρειαζόμουν γιατί μετά τα μπινελίκια που άκουσα ηρέμησα πλήρως!:rolleyes:

Την καλημέρα μου σε όλες!!!!:P:p:p


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Litsazao ΠΗΤ 3/12 –Baby Girl

MarilenaAth ΠΗΤ 6/12 ΜητέραΚρητης – Itʼs a Boy!!

Christy28 ΠΗΤ 6/12 ΑΡΕΤΑΙΟ- Baby Girl!!

Angelikig ΠΗΤ 9/12 ΜΗΤΕΡΑ – Itʼs a Boy!!

Patousitsas ΠΗΤ 11/12 ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ – Itʼs a Boy!!

Nikel ΠΗΤ 16/12 ΕΛΕΝΑ–Baby Girl

Λενανεκ ΠΗΤ 16/12 ΑΤΤΙΚΟ - Itʼs a Boy!!

Cleo's mommy ΠΗΤ 17/12- Itʼs a Boy!!

Irnadi ΠΗΤ 22/12

Baila ΠΗΤ 23/12

Flosummer ΠΗΤ 24/12 ΛΗΤΩ

Dsunny ΠΗΤ 25/12

Honey ΠΗΤ 27/12 ΛΗΤΩ - Baby Girl!!

Margioula ΠΗΤ 27/12/10 ΑΤΤΙΚΟ – Baby Girl!!

Velissa ΠΗΤ 27/12/10 – Itʼs a Boy!!

Melenia21 ΠΗΤ 31/12 ΜΗΤΕΡΑ - Boy & Girl!!

Ζounitsa ΠΗΤ 31/12 ΑΡΕΤΑΙΟ -Baby Girl

Bebua ΠΗΤ 30/12 ΙΑΣΩ Η ΓΑΙΑ - Itʼsa Boy!!

mariaefi ΠΗΤ ??? ΑΣΚΛΗΠΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ καισαρικη

Ξεχάσατε το γιο μου!!!!!:tongue::tongue::tongue:


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Litsazao ΠΗΤ 3/12 –Baby Girl

MarilenaAth ΠΗΤ 6/12 ΜητέραΚρητης – Itʼs a Boy!!

Christy28 ΠΗΤ 6/12 ΑΡΕΤΑΙΟ- Baby Girl!!

Angelikig ΠΗΤ 9/12 ΜΗΤΕΡΑ – Itʼs a Boy!!

Patousitsas ΠΗΤ 11/12 ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ – Itʼs a Boy!!

Nikel ΠΗΤ 16/12 ΕΛΕΝΑ–Baby Girl

Λενανεκ ΠΗΤ 16/12 ΑΤΤΙΚΟ - Itʼs a Boy!!

Cleo's mommy ΠΗΤ 17/12- Itʼs a Boy!!

Irnadi ΠΗΤ 22/12

Baila ΠΗΤ 23/12

Flosummer ΠΗΤ 24/12 ΛΗΤΩ

Dsunny ΠΗΤ 25/12

Honey ΠΗΤ 27/12 ΛΗΤΩ - Baby Girl!!

Margioula ΠΗΤ 27/12/10 ΑΤΤΙΚΟ – Baby Girl!!

Velissa ΠΗΤ 27/12/10 – Itʼs a Boy!!

Melenia21 ΠΗΤ 31/12 ΜΗΤΕΡΑ - Boy & Girl!!

Ζounitsa ΠΗΤ 31/12 ΑΡΕΤΑΙΟ -Baby Girl

Bebua ΠΗΤ 30/12 ΙΑΣΩ Η ΓΑΙΑ - Itʼsa Boy!!

mariaefi ΠΗΤ ??? ΑΣΚΛΗΠΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ καισαρικη

Ξεχάσατε το γιο μου!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Παναγία μου!! Καλέ πως έγινε αυτό το λάθος??????? Με συγχωρείς Πατουσίτσα μου!! Ε οχι και να ξεχάσουμε τον γιό σου..απαπα με τπτ ασυγχώρητο!!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παναγία μου!! Καλέ πως έγινε αυτό το λάθος??????? Με συγχωρείς Πατουσίτσα μου!! Ε οχι και να ξεχάσουμε τον γιό σου..απαπα με τπτ ασυγχώρητο!!!

Ε! όχι και ασυγχώρητο!!:tongue: Όλα καλά Αγγελικούλα μου!!!!;):P


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ Christy μου! Θα περιμένω να μου το στείλεις;).

Συγχαρητήρια!!!! Με το καλό να έρθει το κοριτσάκι σας!!!:P Και μην ανησυχείς, όλα θα πάνε μια χαρα!!!;)

Εγώ τελικά ξαναμίλησα με το γιατρό για την καμπύλη και μου είπε να την κάνω μέσα στην εβδομάδα. Η αλήθεια είναι ότι άρχισα να αγχώνομαι και μου τα "έχωσε" κανονικά!:oops: Η αλήθεια είναι ότι μάλλον το χρειαζόμουν γιατί μετά τα μπινελίκια που άκουσα ηρέμησα πλήρως!:rolleyes:

Την καλημέρα μου σε όλες!!!!:P:p:p

Έτσι μου κάνει κ μένα μου τα χώνει όταν αγχώνομαι και μεταξύ μας καλά κάνει γιατί αλλιώς μυαλό δεν βάζουμε μου φαίνεται..

Όσο για την καμπύλη κ εγώ την 19η εβδομάδα την έκανα γιατι κάτι είχαμε μυριστεί κ τελικά πάλι καλά γιατί έτσι τώρα μπορούμε να ελέγχουμε το ζάκχαρο καλύτερα! Μην ανησυχείς για τπτ οκ?

Κοριτσια μου καλημερα!!! Εγω πηγα τελικα χτες στον γιατρο για τους πόνους που σας έλεγα... Μου ειπε οτι ειναι όλα φυσιολογικα. Ειναι λόγω της μήτρας που μεγαλώνει....

Δεν ειναι κατι παθολογικο. Απλα να πεινω πολυ νερο και να μην κουραζομαι!!!

Σημερα δεν πηγα στο γραφειο...μου ειπε να κατσω 3 μερες σπιτι και απο Δευτερα αν θελω να μου γραψει ανναρωτικη. Με επιασαν τα κλαμματα γιατι εχω και τυψεις το χαζο για το γραφειο..αλλα πρεπει να αρχισω να σκεφτομαι λιγακι τον μπεμπη που δεν φταιει σε τιποτα... :oops:

Οποτε τους πηρα τηλέφωνο και τους ειπα οτι δεν θα παω σημερα. Ειδη απο το πρωι με εχουν παρει 3 φορες τηλέφωνο!!! Δεν πηραζει να καταλάβουν την αξια μου λιγακι.. Αυτα τα δικα μου νεα..

Τωρα θα σερφαρω στο internet να βρω πραγματακια για τον μπεμπη μου ο οποιος πρωι-πρωι μαλλον πεινουσε και με ταραξε στις κλωτσιες... :-P

Είδες Μαριλενάκι που τελικά όλα αυτά ειναι νορμάλ? Απο πόνους στην μέση και γενικά κούραση άλλο τπτ κ εδώ.. το παραμικρό να κάνω κουράζομαι πλέον! Όσο για το γραφείο την γνώμη μου πλεον την ξέρεις.. εισαι καλή όταν δουλέυεις σαν είλωτας όταν αυτό σταματήσει ξαφνικά δεν είσαι πλέον καλή.. :confused: Γι'αυτό σαν συμβουλή σου δίνω..΄πάρε αναρρωτική και κοίτα τον γιο σου γιατί κανένας δεν θα τον κοιτάξει όπως εσύ..!!!! Τα αφεντικά κοιτάνε μόνο και πάντα την πάρτη τους και την οικογενεια τους!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έτσι μου κάνει κ μένα μου τα χώνει όταν αγχώνομαι και μεταξύ μας καλά κάνει γιατί αλλιώς μυαλό δεν βάζουμε μου φαίνεται..

Όσο για την καμπύλη κ εγώ την 19η εβδομάδα την έκανα γιατι κάτι είχαμε μυριστεί κ τελικά πάλι καλά γιατί έτσι τώρα μπορούμε να ελέγχουμε το ζάκχαρο καλύτερα! Μην ανησυχείς για τπτ οκ?

Ευχαριστώ Αγγελικούλα! Μια χαρά είμαι τώρα! Μονο χθες το πρωί από το άγχος μου ζαλιζόμουν και κόντευα να λιποθυμίσω! Μου τα έχωσε πρώτα ο άντρας μου και καπάκι και ο γιατρός και συνήλθα αμέσως!:mrgreen: Όπως τα λες είναι! Όταν δεν υπάρχει κάτι να αγχωθούμε το προκαλούμε από μόνες μας! Σε δουλειά να βρισκόμαστε!!:rolleyes:

Είδες Μαριλενάκι που τελικά όλα αυτά ειναι νορμάλ? Απο πόνους στην μέση και γενικά κούραση άλλο τπτ κ εδώ.. το παραμικρό να κάνω κουράζομαι πλέον! Όσο για το γραφείο την γνώμη μου πλεον την ξέρεις.. εισαι καλή όταν δουλέυεις σαν είλωτας όταν αυτό σταματήσει ξαφνικά δεν είσαι πλέον καλή.. :confused: Γι'αυτό σαν συμβουλή σου δίνω..΄πάρε αναρρωτική και κοίτα τον γιο σου γιατί κανένας δεν θα τον κοιτάξει όπως εσύ..!!!! Τα αφεντικά κοιτάνε μόνο και πάντα την πάρτη τους και την οικογενεια τους!!

Πες τα χρυσόστομη!!!!!!!!!!!;)

Ουφ αφού ένιωσα άσχημα.. ακου να σε ξεχάσουμε... απαραδεχτηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Να μη νιώθεις άσχημα!!:P Σιγά το πράγμα!!! Όλα καλά!!!;)


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πες τα χρυσόστομη!!!!!!!!!!!;)

Να μη νιώθεις άσχημα!!:P Σιγά το πράγμα!!! Όλα καλά!!!;)

Εντάξει ζουζού μου!! :P

Εδώ εχει έρθει η γυναίκα και προσπαθεί να καθαρίσει το σπιτι..ουφ το πιστέυεις οτι θα ήθελα πολύ να κάτσω και να το κάνω μόνη μου? Ξέρω όμως οτι αυτό δεν γίνεται κ ετσι προσπαθώ να συμβιβαστώ όσο γίνεται.. Εσύ τις δουλειές τις κάνεις μόνη σου πλέον? Εμένα φωναζει πολύ ο άντρας μου κ ετσι έρχεται γυναίκα..


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημερούδια!!!!! κεφάκια βλέπω πρωι-πρωι και χαίρομαι γι'αυτό!!!! και δεν θέλω στεναχώριες, τύψεις και λοιπές βλακείες..... ακούς Μαριλένα????!!!!

όσο για το άγχος, βρε κοριτσάκια μου και εγώ αυτές τις μέρες μες στο άγχος και στις σκέψεις είμαι... γιατί?? σκέφτομαι συνέχεις μήπως είναι μικρός ο τράχηλος και πρέπει να κάτσω κάτω, μήπως είναι πολύ χαμηλά το μωρό, μήπως τα ψιλοπονάκια που νιώθω (τα οποία φεύγουν αμέσως) είναι κάτι κακό.... και άλλα πολλά!!!

σήμερα έκανα την επαναληπτική αίματος για να δούμε μετά απο 12 μέρες αντιβίωσης τι γίνεται οπότε θα πάω και στην 2η γιατρό που έχω εδώ να δούμε και θα τις πω για τις απορίες-ανησυχίες μου....

το ξέρω οτι είναι ανοησίες αυτά που σκέφτομαι, αλλά την επόμενη στιγμή πάλι μου έρχονται στο μυαλό.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!Χαιρομαι που ειστε ολες καλα!!!

Margioula μη φοβασαι τιποτε,το εχω ψαξει το θεμα με την ηχογενη εστια.Ειχε η κορη μου!

Απο μονο του ειναι ανευ σημασιας.

Φιλια σε ολες σας!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εντάξει ζουζού μου!! :P

Εδώ εχει έρθει η γυναίκα και προσπαθεί να καθαρίσει το σπιτι..ουφ το πιστέυεις οτι θα ήθελα πολύ να κάτσω και να το κάνω μόνη μου? Ξέρω όμως οτι αυτό δεν γίνεται κ ετσι προσπαθώ να συμβιβαστώ όσο γίνεται.. Εσύ τις δουλειές τις κάνεις μόνη σου πλέον? Εμένα φωναζει πολύ ο άντρας μου κ ετσι έρχεται γυναίκα..

Προς το παρόν Αγγελικούλα μου μόνη μου τις κάνω. Ό,τι μπορώ δηλαδή.. Είχα γυναίκα την οποία σταμάτησα και είμαι στο ψάξιμο για άλλη!

Επειδή και γω είμαι σχιζοφρενής με την καθαριότητα και τα σχετικά στην αρχή ένιωθα πολύ άσχημα. Αναγκαστικά όμως συμβιβάστηκα με την ιδέα ότι δε μπορεί να είναι όλα στην εντέλεια, ούτε εγώ θα γίνω superman! Κάνω τα απολύτως απαραίτητα (τζάμια κλπ. τα έχω αφήσει στην τύχη τους) και φυσικά όχι όλα μαζί. Ο άντρας μου γκρινιάζει να βρω βοήθεια άμεσα και θα το κάνω αφού τώρα με τη μετακόμιση πρέπει να καθαριστεί και το καινούργιο σπίτι!


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημερούδια!!!!! κεφάκια βλέπω πρωι-πρωι και χαίρομαι γι'αυτό!!!! και δεν θέλω στεναχώριες, τύψεις και λοιπές βλακείες..... ακούς Μαριλένα????!!!!

όσο για το άγχος, βρε κοριτσάκια μου και εγώ αυτές τις μέρες μες στο άγχος και στις σκέψεις είμαι... γιατί?? σκέφτομαι συνέχεις μήπως είναι μικρός ο τράχηλος και πρέπει να κάτσω κάτω, μήπως είναι πολύ χαμηλά το μωρό, μήπως τα ψιλοπονάκια που νιώθω (τα οποία φεύγουν αμέσως) είναι κάτι κακό.... και άλλα πολλά!!!

σήμερα έκανα την επαναληπτική αίματος για να δούμε μετά απο 12 μέρες αντιβίωσης τι γίνεται οπότε θα πάω και στην 2η γιατρό που έχω εδώ να δούμε και θα τις πω για τις απορίες-ανησυχίες μου....

το ξέρω οτι είναι ανοησίες αυτά που σκέφτομαι, αλλά την επόμενη στιγμή πάλι μου έρχονται στο μυαλό.

Καλημέρα Ζουνίτσα μου!!! Θα σε μαλώσω κ δεν θέλω.. Καλέ τι κάθεσαι κ αγχώνεσαι με θέματα που 1ον δεν ισχύουν και 2ον δεν είναι και στο χέρι σου??? Ξέρεις όμως τι ειναι στο χερι σου? Να εχεις θετικά συναισθήματα και καλή διάθεση γιατί όταν εσύ εχεις θετικά συναισθήματα κ περνάς καλά περνάει καλά και η μπεμπούλα στην κοιλίτσα σου!!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ζουνίτσα μου!!! Θα σε μαλώσω κ δεν θέλω.. Καλέ τι κάθεσαι κ αγχώνεσαι με θέματα που 1ον δεν ισχύουν και 2ον δεν είναι και στο χέρι σου??? Ξέρεις όμως τι ειναι στο χερι σου? Να εχεις θετικά συναισθήματα και καλή διάθεση γιατί όταν εσύ εχεις θετικά συναισθήματα κ περνάς καλά περνάει καλά και η μπεμπούλα στην κοιλίτσα σου!!!

Δε θα μπορούσα να τα πω καλύτερα!!!!!!!!!!!!;)


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν Αγγελικούλα μου μόνη μου τις κάνω. Ό,τι μπορώ δηλαδή.. Είχα γυναίκα την οποία σταμάτησα και είμαι στο ψάξιμο για άλλη!

Επειδή και γω είμαι σχιζοφρενής με την καθαριότητα και τα σχετικά στην αρχή ένιωθα πολύ άσχημα. Αναγκαστικά όμως συμβιβάστηκα με την ιδέα ότι δε μπορεί να είναι όλα στην εντέλεια, ούτε εγώ θα γίνω superman! Κάνω τα απολύτως απαραίτητα (τζάμια κλπ. τα έχω αφήσει στην τύχη τους) και φυσικά όχι όλα μαζί. Ο άντρας μου γκρινιάζει να βρω βοήθεια άμεσα και θα το κάνω αφού τώρα με τη μετακόμιση πρέπει να καθαριστεί και το καινούργιο σπίτι!

Πω πώ κ εσύ τα ίδια έ? Άρα με νιώθεις απόλυτα!! Ασε εμένα να δεις πως γκρινιάζει δεν παλευεται λέμε... Το θέμα ειναι οτι εγώ ειμαι σχιζοφρενής όπως είπες παραπάνω κ βλέπω κάποια πράγματα που δεν γίνονται κ μώλις μείνω μόνη μου τσούπ κάνω κ αυτό , κάνω κ το άλλο και το ξέρω οτι δεν ειναι σωστό και δεν πρέπει ... Απαπα νομίζω οτι θα στρώσω οταν με το καλό έρθει στον κόσμο ο γιος μου κ δεν αφήνει τπτ σε χλωρό κλαρί.. εκει θα στρώσω μια κ καλη !!! :P:p


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε κοριτσάκια μου πόσο δίκιο έχετε!!!!!! αλλά το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια και σε συνδιασμό με τις ορμόνες..... αχαχουχα!!!!!

Να σας ρωτήσω κατι εσας τις παλιές, την προηγούμενη εβδομαδα ένιωθα του ζουζούνα μου πολύ έντονα, μιλάμε οτι μετακόμιζε όλη η κοιλιά. Βέβαια την προηγούμενη εβδοαμάδα είχα και το θέμα με τις συσπάσεις.

Αυτή την εβδομαδα τη νιώθω μεν, πολύ πιο χαλαρά δε.

Οκ μη βαράτε φυσιολογικό είναι αλλά είναι από τις ιδέες που μου μπαίνουν στο μυαλό!!!

Αχ τι καλά που τα λέω και μου φεύγουν από μέσα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να'στε καλά ρε κοριτσάκια!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...