Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μαριλενα και εσυ δυσκολη νυχτα εε??

καταρχην για την δουλεια να μην εχεις τυψεις το οτι πηγαινεις δεν σημαινει οτι μετα δεν θα μπορουν ή δεν θα θελουν να σε διωξουν!! και σιγουρα να σκεφτεις το μπεμπε σου να κατσεις οσες μερες σε συμβουλευσει ο γιατρος και νιωθεις την αναγκη να κατσεις!

οσο για τις ραγαδες εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι αν ειναι το δερμα να κανει θα τις κανει βαζεις δεν βαζεις κρεμες! να μην ανυσηχεις για αυτο σιγα και τι εγινε! θα γινεις μανουλα και αυτο ειναι πολυ σημαντικο και πιστεψε με ΓΥΝΑΙΚΑ θα εισαι και με το παραπανω!!!

Ναι εχεις δικαιο οτι ειναι να γινει μεσα σε αυτους τους μηνες που θα λειπω, θα γινει... Αλλα και παλι δεν μπορω να μην το σκεφτομαι... Μαλλον θα αφησω τον συζηγο να αποφασισει για μενα!!!

Οσο για τις ραγαδες τσατιστικα παρα πολυ γιατι νομιζα οτι ειχα μια ωραιοτατη κοιλιτσα χωρις ραγαδες και ξαφνικα μου εκαναν ΤΣΑ!!! :cry:

α καλα ο δικος μου να δεις! τιποτα δεν μαζευει!!

χτες βεβαια εβαλε σκουπα (χμμμ μεσα σε 10 λεπτα ειχε σκουπισει 120 τμ που εγω κανω μιση ωρα και βαλε) και καθισε το βραδυ στην τηλεοραση και ετρωγε πατατακια και ηλιοσπορους ξερεις τι αντικρυσα το πρωι οταν σηκωθηκα....??? ε τι να σου πω μπυρες αποτσιγαρα ολα τα τασακια γεματα απο ηλισπορους και τα λοιπα και τα λοιπα...!!

οταν θα ξυπνησει θα πει Μαιρη Καφε! και μετα θα καθισει στο ιντερνετ ΄ή θα παει καμμια βολτιτσα στους φιλους του γιατι αδειουχος βλεπεις!

Πωπω τι θα κανουμε με αυτους τους αντρες ρε γαμωτο??? Καλα μιλαμε ειναι αφασια... Τοσο δυσκολο ειναι οταν τελειωσουν αυτο που τρωνε να τα μαζεψουν και να βαλουν το πιατο στο νεροχυτη??? :mad: Ελεος δηλαδη!!!

Δεν επρεπε να τα μαζεψεις. Να τα αφησεις και να του πεις να το κανει εκεινος. Εγω ετσι το κανω καμια φορα. Βεβαια τσατιζεται και μου λεει: Δεν το σκεφτηκα!!! Βεβαιααααα γιατι θελει πολυ μυαλο να καταλαβεις οτι πρεπει καποιος να τα παρει και να τα βαλει στο νερτοχυτη!!! Μονα τους δεν πανε..lollllllllll :shock:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοριτσάκια :P

Μιλάμε χθές το βράδυ τα χρειάστηκα.. Έκανα κανονικά την ινσουλίνη μου στις 8.30 και ξεκίνησα να τρώω όπως μου είπε ο γιατρός ενα 15 αργότερα.. την ώρα που έτρωγα με πιάνει ένα πράγμα..μα τι να σας πώ!!! Έγινα μούσκεμα απο πάνω ως κάτω, έτρεμα ολόκληρη σαν το ψάρι, καπάκι ήθελα να κάνω εμετό, η καρδιά μου χτυπούσε τόσο δυνατά που νόμιζα οτι θα μου βγει απο το στήθος έξω.. Αφήστε τα... Μου έφερε ο άντρας μου την αμίτα που με είχε συμβουλέψει να πιώ άμέσως μώλις νιώσω κάτι τέτοιο τπτ.. εκει αυτό... τελικά έφαγα κ ενα κομματάκι λάκτα και έτσι μετά απο 30 λεπτά περίπου με άφησε..Απ\ότι κατάλαβα πέρασα υπογλυκαιμικό σόκ.. ΕΛΕΟΣ και μη χειρότερα..!!!! Μετά απο 40 λεπτά συνήλθα εντελώς και φυσικά ήμουν κουρέλι κ έτσι κοιμήθηκα!

Ελα ρε κοριτσακι μου!! κοιτα να εχεις παντα σοκολατακια κοντα σου ρε γμτ τι να πω!!! ευχομαι να μην σου ξανατυχει!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια :P

Και για μενα χτες το βραδυ ηταν δυσκολα για ψυχολογικους λογους ομως..

Ενω ημουν στον καναπε και εβλεπα χαρουμενη τον αρχοντα των δαχτυλιδιων με τον συζηγο , και ενω χαιδευα την κοιλια μου τι ανακαλυψα που δεν ειχα δει μεχρι τωρα??? ΡΑΓΑΔΕΣ.... :twisted: Ψιλα πανω απο το φαλι..

Και λεω κατσε να φερω εναν καθρεπτη να δω και την κοιλια χαμηλα..εκει και αν επαθα σοκ!!! Πως γινεται να μην εχω παρει χαμπαρι??? Και βαζω καθε μερα μια κρεμα πολυ καλη ενυδατικη για εγκυους. Δηλαδη αν δεν εβαζα τι θα γινοταν???

Εεε αυτο ηταν με πιασαν κατι κλαματα...σκεφτομουνα οτι ειμαι μια χοντρη με ραγαδες μολις μπαινοντας στον 7 μηνα...πως θα ειμαι δηλαδη μετα την γεννα??? Να κλαιω να μην μπορω να ηρεμησω... Σκεφτομουνα οτι δεν θα με θελει μετα ο αντρας μου οτι εχω τελειωσει σαν γυναικα και ολα τα συναφη.. με καταλαβαινετε εσεις φανταζομαι...

Ο καημενος προσπαθησε να με ηρεμησει λεγοντας μου οτι ολες οι μαμαδες ετσι ειναι αλλα αδικος ο κοπος του αχχχ

Τελος παντον μετα πεσαμε για υπνο αλλα ειχα αλλα ψυχολογικα με την δουλεια...δεν μπορω να αποφασισω τι να κανω με την ανναρωτικη..

Ο γιατρος περιμενει να του πω εγω ποσες μερες θελω και γω δεν ξερω τι να κανω. Εχω τυψεις. Σκεφτομαι μηπως πρεπει να κανω υπομονη μηπως μετα που θα γυρισω με διωξουν και τα λοιπα.. Απο την αλλη σκεφτομαι οτι εκει μεσα στεναχωριεμαι καθε μερα και ειμαι σε αδιεξοδο.. :confused:

Με ολα αυτα δεν μπορεσα να κοιμηθω καλα το βραδυ σε συνδιασμο με τους πονους και το κατουρημα!!!

Μαριλενα μου η αληθεια ειναι οτι οι ραγαδες οταν κανουν την εμφανιση τους :mad: αλλα δυστηχως δεν θα την γλιτωσουμε ετσι ειναι ολες οι μανουλες, μην στεναχωριεσαι προσπαθησε να πινεις πολλα υγρα, βοηθαει και το baby oil και η βαζελινη για οποια τα αντεχει ωστε να διατηρειται η υγρασια του δερματος !!!

Για την δουλεια μην νοιωθεις τυψεις αν χρειαζεται να παρεις αναρρωτικη να παρεις!! οσο για το κατουρημα σε καταλαβαινω απολυτα...


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω βρε κοριτσια το βραδυ σηκωνομαι καθε μια ωρα και πηγαινω τουαλετα!!! που να κρατησω ουρα για την εξεταση? δεν σταματησα ολη νυχτα... απο τις 8:00 - 10:30 καταφερα να κρατηθω και μαζεψα λιγα ουρα στον ουροσυλεκτη και τα πηγα για την εξεταση!! δεν ξερω ειναι τοσο χαλια και η δικη σας κατασταση καθε φορα που θελετε να κανετε εξετασεις???


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα.

Ααααχ ανασάναμε απτη ζέστη, ωραία!

Και με έχει πιάσει το φθινοπωρινό σύνδρομο ξεκαθαρίσματος-τακτοποίησης. Αλλά δεν ενδείκνυται για τη μέση μου. Πονάει...

Και χτες ξακαθάρισα τα ρούχα της Ζωής να δω τι χρειάζομαι για τη νέα μπέμπα...πωπωωω έπηξα. Πολύ ρουχομάνι...ζαλίστηκα!

Αγγελική....περαστικά! Ατιμο αυτό, να προσέχεις και να "ακούς" τον εαυτό σου, θέλει και έξτρα ξεκούραση τώρα εεε?

Μαριλένα....τι να κάνεις με τις ραγάδες. Δεν είναι στο χέρι σου! Η καλή ενυδάτωση (απο μικρή ηλικία όμως, όχι τώρα μόνο) βοηθάει. Αλλά έχει να κάνει και με το δέρμα. Είναι να σου κάτσει που λένε.

Εγώ πέρσι τη γλίτωσα. Για να δούμε φέτος....έχω και πιο μεγάλη κοιλιά....ωχ!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν μαδησα καθολου ουτε κατα την διαρκεια ουτε μετα..τωρα ομως απλα πιανω τα μαλλια μου και βλεπω τουλαχιστον 10 τριχες την φορα ασε που αμα χτενιστω ο νιπτηρας γινεται μαυρος απο λευκος!!

και εγω εχω πιο μεγαλη κοιλια απο οτι στην πρωτη ( ειναι βεβαια τριτη εγκυμοσυνη για μενα δεν ξερω αν παιζει ρολο..) καπως ετσι που ειμαι τωρα ημουν τελος 7ου αρχες 8ου και δεν ξερω μεχρι που θα φτασει..κιλα δεν εχω παρει αλλα ειχα αρκετα απο πριν ομολογω!

τα ρουχαλακια τα εβγαλα και εγω!!

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ μάλλον δε τρως καλά.

Πρόσεχε λίγο τον εαυτό σου!

Εγώ πέρσι είχα μαδήσει πραγματικά! Ιδίως οσο θήλαζα...

Μετά βέβαια σταμάτησε το κακό και ξαναφτιαξε μόνο του!

Εννοείται μετά τη 1η εγκυμοσύνη η κοιλιά είναι πιο επιρρεπής σε ξεχείλωμα!

Και γω κιλά καθόλου δεν έχω πάρει....αλλά κοιλιά όπως πέρσι στον 7ο-8ο....ΩΧ!!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

τρωω απο ολα και ψαρι και κρεας και αυγα...αλλα στην αρχη μεχρι τον τεταρτο δεν ετρωγα ..να φταιει αυτο??

ωχ και εσυ μια απο τα ιδια εε?? κοιλια 7ου-8ου.......αφου ο αντρας μου με λεει βαρελακι γιουβερλακι και εγω θυμωνω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χμμμμ....

Μάλλον τότε μας ρουφάει το μωρό....τα ατιμούλικα....

Εγώ έχω πλάκα....είμαι όλη μια κοιλιά....γι'αυτό υποφέρει η λεκάνη και η μέση μου...:shock:


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

α και εμενα η μεση μου με πεθαινει!

ξυπναω το πρωι και ειμαι καλα και μετα αν κανω οτιδηποτε πεθαινω στο πονο!

ειδικα χαμηλα στη μεση αλλα τι θα κανω υπομονη!

δεν σηκωνω και βαρη γιατι ειναι ο πλακουντας σε ασχημη θεση.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε ακριβώς τα ίδια και γω!

Αλλά δε κάθομαι στο κ...ο μου!

καλα και εγω χτες πηγα 70 χλμ μακρια απο το ηρακλειο σε μια βαφτιση....

και δουλειες κανω απλα ηρεμα και οχι όλες μαζι..μια μερα σιδερο την αλλη σκουπισμα σφουγγαρισμα....

τα ρουχαλακια μας πρεπει να πλυνω με λευκαντικο για αρχη γιατι δυστυχως τα ειχα φυλαξει σιδερωμενα και ηταν κλεισμενα 6 χρονια σχεδον οποτε κιτρινησαν....

και βαριεμαι...........θα τα πλυνω και μετα θα τα απλωσω αλλα δεν τα σιδερωνω απλα διπλωμα και κανα μηνα πριν την γεννα θα τα πλυνω με προδερμ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!!!! τι κάνετε??? αχχχχ παλιες μαμάδες μην κουράζεστε.... μην αποκτάτε θαρρος πολύ!!!

εμένα δεν μου πέφτουν καθόλου τα μαλλιά, απεναντίας θα έλεγα, και από τρίχα και από νύχια, καλά πάμε!!!

Αγγελικούλα κοριτσάκι μου να προσέχεις.... πρέπει να ήταν μεγάλο το σοκ που πέρασες!!! να είσαι πάντα με κάποιον όταν κάνεις τις ενεσούλες.

Τώρα οσο αφορά τις ραγάδες δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. εγώ είμαι γεμάτη ραγάδες στους γοφούς από μικρή. αν και ψηλη (1,72) και πάντα αδύνατη (μέχρι 55 κιλά το ανώτερο) και πολύ γυμναστική στη ζωή μου..... είναι από τις αυξομειώσεις, είναι και του οργανισμού.... ψυχραιμία γιατί κάποιες φεύγουν μετά.

εγώ γενικότερα σταμάτησα την αντιβίωση αλλά συνεχίζω τα χάπια για τις συσπάσεις για 3 μερες περίπου ακόμα, εκτος αν έχω πάλι πονάκια οπότε θα τα ξαναρχίσω και τα utrogestan για τον τράχηλο μέχρι να πάω στο γιατρό να δούμε σε τι κατάσταση είναι.

Αυτά..... κάποια κοπέλα είχε επέτειο γάμου εχτές, αλλά δεν θυμάμαι ποια. μάλλον η Μαριλένα. έχουμε μαζί επέτειο γάμου!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...