Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Nikel την καμπύλη θα την κάνω αύριο γιατί ο ντόκτορ είπε να την κάνω άμεσα. Εκτός του λεμονιού, ο ντόκτοπ μου είπε και το νερό να είναι παγωμένο γιατί αλλιώς δεν πίνεται.

ωραία, να το θυμάμαι και αυτό σε περίπτωση που την κάνω κι εγώ! αύριο θα μου πει μαλλον...


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ωραία, να το θυμάμαι και αυτό σε περίπτωση που την κάνω κι εγώ! αύριο θα μου πει μαλλον...

Καλημερα κοριτσια!!!

Μην αγχωνεστε για την καμπυλη.. και γω ειχα αγχωθει και φοβομουν πιο πολυ απο τις αλλες εξετασεις αλλα τελικα δεν ειναι τιποτα...Και εκανα και την μεγαλη των 100 ml

Απλα λιγο υπομονη θελει γιατι χρειαζεται 4 ωρες περιπου. Να φατε νωρις το προηγούμενο βραδυ και αν μπορειτε να παρετε καποιον μαζι σας ποιο πολυ για να σας κραταει παρεα...

Την πρωτη ωρα ειχα κατι ψιλοανακατοσουρες αλλα μετα ειμουνα μια χαρα!!!

Και την γλυκοζη την ειπια πολυ πιο ευκολα απο οτι περιμενα...εμενα μου φανηκε η γευση της σαν καραμελα κατι..

Οσο αφορα το λεμονι, δεν σε αφηνουν να το παρεις με την γλυκοζη.

Νερακι να εχετε μαζι σας να πεινετε σιγα σιγα και ολα καλα θα πανε!!!

Καλη επιτυχια!!!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!! άργησα σήμερα, είχα βγει για κάτι δουλειές έξω και με έφαγε η ζέστη!!! το πρωί και το βράδυ κρύο και το μεσημέρι ζέστη.....

Ηλιάννα καλωσόρισες!!!! με το καλό κοπέλα μου... και εμένα Άννα με λένε.

εγώ λογικά σε ένα μήνα θα κάνω την καμπύλη, οπότε θα έχω μάθει τις εμπειρίες σας!! χαχαχα

Καλή επιτυχία σεόσες την κάνουν τώρα....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οπως καταλαβατε περιμενουμε μπεμπουλα ο γιατρος στην αυχενικη εβλεπε τον ομφαλιο λωρο!!! σημερα καναμε την β΄επιπεδου, το μπεμπακι μας ειναι 627g σε ολα φυσιολογικη μονο που παρουσιαζεται μια ηχογενης εστια αρ. κοιλιας (δηλ μια ασβεστωση αν εχετε υποψιν σας), ογιατρος μας ειπε οτι 1:10 παιδια το παρουσιαζουν σε αυτη την περιοδο της κυησης και συνηθως απορροφαται πριν το Doopler που θα κανουμε 10/νοεμβριου και επειδη τα αποτελεσματα απο την αυχενικη ηταν πολυ καλα 1:13282 δεν πρεπει να ανησυχουμε, ουτε μου προτεινει αμνιοπαρακεντηση γιατι αν υπαρχει καποιο συνδρομο θα υπηρχε και καποιο αλλο ευρημα, πραγμα που δεν υπαρχει!! αλλα σημερα με επισε το παραπονο και κλαιω ολη μερα!!! αν διαβασετε παλιοτερες δημοσιευσεις μου εχω δει στο ονειρο μου 2-3 φορες τον αγιο Γιωργη, η μαμα μου Γιωργια και ο μπαμπας μου Γιωργος!! αν και ειχα αποφασισει οτι το μπεμπακι μας θα το βγαζαμε το ονομα του πεθερου μετα απο αυτο ειπαμε με τον αντρα μου να το ταξουμε στον αγιο Γιωργη ωστε να γεννηθει και να ειναι υγιης!! τωρα καταλαβαινω οτι καποιος λογος υπαχει που τον βλεπω συνεχεια στον υπνο μου αυτον τον αγιο, ευχομαι ολα να πανε καλα!!! και οπως καταλαβατε ψαχνουμε για γαμπρο ευχηθειτε μας να παμε καλα και αν γνωριζετε κατι για την περιπτωση μας πειτε μου φιλακια πολλα!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια οπως καταλαβατε περιμενουμε μπεμπουλα ο γιατρος στην αυχενικη εβλεπε τον ομφαλιο λωρο!!! σημερα καναμε την β΄επιπεδου, το μπεμπακι μας ειναι 627g σε ολα φυσιολογικη μονο που παρουσιαζεται μια ηχογενης εστια αρ. κοιλιας (δηλ μια ασβεστωση αν εχετε υποψιν σας), ογιατρος μας ειπε οτι 1:10 παιδια το παρουσιαζουν σε αυτη την περιοδο της κυησης και συνηθως απορροφαται πριν το Doopler που θα κανουμε 10/νοεμβριου και επειδη τα αποτελεσματα απο την αυχενικη ηταν πολυ καλα 1:13282 δεν πρεπει να ανησυχουμε, ουτε μου προτεινει αμνιοπαρακεντηση γιατι αν υπαρχει καποιο συνδρομο θα υπηρχε και καποιο αλλο ευρημα, πραγμα που δεν υπαρχει!! αλλα σημερα με επισε το παραπονο και κλαιω ολη μερα!!! αν διαβασετε παλιοτερες δημοσιευσεις μου εχω δει στο ονειρο μου 2-3 φορες τον αγιο Γιωργη, η μαμα μου Γιωργια και ο μπαμπας μου Γιωργος!! αν και ειχα αποφασισει οτι το μπεμπακι μας θα το βγαζαμε το ονομα του πεθερου μετα απο αυτο ειπαμε με τον αντρα μου να το ταξουμε στον αγιο Γιωργη ωστε να γεννηθει και να ειναι υγιης!! τωρα καταλαβαινω οτι καποιος λογος υπαχει που τον βλεπω συνεχεια στον υπνο μου αυτον τον αγιο, ευχομαι ολα να πανε καλα!!! και οπως καταλαβατε ψαχνουμε για γαμπρο ευχηθειτε μας να παμε καλα και αν γνωριζετε κατι για την περιπτωση μας πειτε μου φιλακια πολλα!!!

αχ ενα κοριτσακι!!!!μπραβο με το καλο!!

δεν νομιζω οτι ειναι κατι σοβαρο και οντως πολλα εξαφανιζονται μετα απο την 27η αν θυμαμαι καλα.

Μπορεις να το βαφτισης σε εκκλησια του Αγ.Γεωργιου!

παντως τελεια!! ροζ φορεματακια κορδελες κοκαλακια!!αχ!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο margioula!!! Τελεια τα νεα σου!!! Αφου δεν ανησυχησε ο γιατρος δεν θα ειναι τιποτα, ασε που θα σε εβαζε να κανεις αμνιο σιγουρα εαν ειχε καποια υποψια!!!

Πρεπει να ανανεωσουμε την λιστα να δουμε ποσα ειναι τα κοριτσια και ποσα τα αγορια! Ποια το κατεχει το αθλημα???


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Marigoula μπράβο κοριτσάκι μου!!! συμφωνώ και εγώ με τα κορίτσια, αν ήταν κάτι άλλο θα το έψαχνε και αυτός περισσότερο. μην στεναχωριέσαι και στεναχωρείς και τη μπουμπού σου!!!

Άλλη μια γκόμενα στην παρέα μας!!!! με το καλό να τη δεχτείς λοιπόν!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Honey, το δωμάτιο είναι τέλειο, πολύ κοριτσίστικο. Να υποθέσω ότι την poang του ΙΚΕΑ την χρησιμοποιούσες στον θηλασμό? Σε βόλεψε? Επειδή έχουμε κι εμείς δύο τέτοιες και λέω όταν έρθει με το καλό ο μπέμπης να μετακομίσω τη μία στο παιδικό.

Με βόλεψε πολύ τότε που η μικρή ήταν....μικρή!

ΑΝ και δοκίμασε να σηκωθείς χωρίς χέρια! Χα!

Τώρα εξακολουθώ να της δίνω εκεί το βραδινό γάλα αλλά έχω και τη κοιλίτσα και η μικρή εχει βαρύνει, καταβάλω τρελή προσπάθεια να σηκωθώ επειδή είναι κάπως βαθιά καρέκλα. Αλλάαααααα όταν κάτσεις δε θες να σηκωθείς!

Honey μου τέλειο το δωματιακι, μου αρέσει ιδιαίτερα το πώς βάψατε με καμπύλες το κάτω μέρος του τοίχου..Μόνοι σας το κάνατε;; Γιατί κι εμείς θέλουμε δύο χρωματα, και αυτη η τεχνικη μου αρεσε πάααρα πολύ, αλλά θα το βάψει ο πατέρας μου το δωμάτιο.

Ενα συνεργείο το βαψε, οι ίδιοι που έκαναν και το καινούργιο τώρα, και μας έκαναν και άλλες δουλειές, μόνωση, καινούργια πατώματα, πατάρια κλπ. Του τυπου του βγήκε η πίστη με το πινελάκι να κάνει την καμπύλη. Δεν ήταν εύκολο! Μια κοπέλα απτο πάρεντς το χε κάνει λέει μόνη της αλλά εμένα μου φάνηκε αρκετά δύσκολο, βασικά δε πιάνει το χέρι μου καθόλου!

Honey τελειο το δωματιο!!!!!! Σε βολεψε η πολυθρονα? και εγω αυτη πηρα για να την βαλω στο παιδικο και να την χρησιμοπιησω στον θηλασμο!

Ναι ναι, το πα και πιο πάνω στη velissa. Απλά είναι χαμηλή και βαθιά, στο σήκωμα είναι κάπως! Οταν έχεις φαντάσου και τα 2 χέρια πιασμένα!

πρεπει να παρω στρωμα για το πορτ μπεμπε??(εχει ενα απο μονο του)ειναι αυτο που ειχε το καροτσι ξερεις 3 σε 1.

Ναι κι γω τέτοιο έχω αλλά είχα πάρει ένα εξτρα στρωματάκι, μου χε φανεί καπως σκέτο.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Litsazao ΠΗΤ 3/12 –Baby Girl

MarilenaAth ΠΗΤ 6/12 ΜητέραΚρητης – Itʼs a Boy!!

Christy28 ΠΗΤ 6/12 ΑΡΕΤΑΙΟ- Baby Girl!!

Angelikig ΠΗΤ 9/12 ΜΗΤΕΡΑ – Itʼs a Boy!!

Nikel ΠΗΤ 16/12 ΕΛΕΝΑ–Baby Girl

Λενανεκ ΠΗΤ 16/12 ΑΤΤΙΚΟ - Itʼs a Boy!!

Cleo's mommy ΠΗΤ 17/12 - Itʼs a Boy!!

Irnadi ΠΗΤ 22/12

Baila ΠΗΤ 23/12

Flosummer ΠΗΤ 24/12 ΛΗΤΩ

Dsunny ΠΗΤ 25/12

Honey ΠΗΤ 27/12 ΛΗΤΩ - Baby Girl!!

Margioula ΠΗΤ 27/12/10 ΑΤΤΙΚΟ – Baby Girl!!

Velissa ΠΗΤ 27/12/10 – Itʼs a Boy!!

Melenia21 ΠΗΤ 31/12 ΜΗΤΕΡΑ - Boy & Girl!!

Ζounitsa ΠΗΤ 31/12 ΑΡΕΤΑΙΟ -Baby Girl

Bebua ΠΗΤ 30/12 ΙΑΣΩ Η ΓΑΙΑ - Itʼsa Boy!!

mariaefi ΠΗΤ ??? ΑΣΚΛΗΠΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ καισαρικη


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οπως καταλαβατε περιμενουμε μπεμπουλα ο γιατρος στην αυχενικη εβλεπε τον ομφαλιο λωρο!!! σημερα καναμε την β΄επιπεδου, το μπεμπακι μας ειναι 627g σε ολα φυσιολογικη μονο που παρουσιαζεται μια ηχογενης εστια αρ. κοιλιας (δηλ μια ασβεστωση αν εχετε υποψιν σας), ογιατρος μας ειπε οτι 1:10 παιδια το παρουσιαζουν σε αυτη την περιοδο της κυησης και συνηθως απορροφαται πριν το Doopler που θα κανουμε 10/νοεμβριου και επειδη τα αποτελεσματα απο την αυχενικη ηταν πολυ καλα 1:13282 δεν πρεπει να ανησυχουμε, ουτε μου προτεινει αμνιοπαρακεντηση γιατι αν υπαρχει καποιο συνδρομο θα υπηρχε και καποιο αλλο ευρημα, πραγμα που δεν υπαρχει!! αλλα σημερα με επισε το παραπονο και κλαιω ολη μερα!!! αν διαβασετε παλιοτερες δημοσιευσεις μου εχω δει στο ονειρο μου 2-3 φορες τον αγιο Γιωργη, η μαμα μου Γιωργια και ο μπαμπας μου Γιωργος!! αν και ειχα αποφασισει οτι το μπεμπακι μας θα το βγαζαμε το ονομα του πεθερου μετα απο αυτο ειπαμε με τον αντρα μου να το ταξουμε στον αγιο Γιωργη ωστε να γεννηθει και να ειναι υγιης!! τωρα καταλαβαινω οτι καποιος λογος υπαχει που τον βλεπω συνεχεια στον υπνο μου αυτον τον αγιο, ευχομαι ολα να πανε καλα!!! και οπως καταλαβατε ψαχνουμε για γαμπρο ευχηθειτε μας να παμε καλα και αν γνωριζετε κατι για την περιπτωση μας πειτε μου φιλακια πολλα!!!

Margioula μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ!!! :P Με το καλό να την πάρεις αγκαλίτσα την ζουζούνα!!!

Όσο για τα παραπάνω η γνώμη μου είναι οτι αν όντως ήταν κάτι πολύ σοβαρό τότε ο γιατρός ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δεν θα το ρισκάριζε έτσι ώστε να μην κάνετε άμνιο κτλ.. άρα κατα 99% θα απορροφηθεί απο μόνο του κούκλα μου οπότε μην μου κλαις και στεναχωρείς και την πριγκιπισούλα έτσι?

Εννοείται να την τάξεις στον Αγ. Γεώργιο εφόσον συνέχεια τον βλέπεις εγώ προσωπικά τα πιστεύω πάρα πολύ όλα αυτά και θα έκανα ακριβώς το ίδιο στην θέση σου! Να προσέυχεσαι και θα δεις που όλα μα όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου!Εφόσον ειναι στο πλάι σου συνέχεια θα ειναι και τώρα! :)


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οπως καταλαβατε περιμενουμε μπεμπουλα ο γιατρος στην αυχενικη εβλεπε τον ομφαλιο λωρο!!! σημερα καναμε την β΄επιπεδου, το μπεμπακι μας ειναι 627g σε ολα φυσιολογικη μονο που παρουσιαζεται μια ηχογενης εστια αρ. κοιλιας (δηλ μια ασβεστωση αν εχετε υποψιν σας), ογιατρος μας ειπε οτι 1:10 παιδια το παρουσιαζουν σε αυτη την περιοδο της κυησης και συνηθως απορροφαται πριν το Doopler που θα κανουμε 10/νοεμβριου και επειδη τα αποτελεσματα απο την αυχενικη ηταν πολυ καλα 1:13282 δεν πρεπει να ανησυχουμε, ουτε μου προτεινει αμνιοπαρακεντηση γιατι αν υπαρχει καποιο συνδρομο θα υπηρχε και καποιο αλλο ευρημα, πραγμα που δεν υπαρχει!! αλλα σημερα με επισε το παραπονο και κλαιω ολη μερα!!! αν διαβασετε παλιοτερες δημοσιευσεις μου εχω δει στο ονειρο μου 2-3 φορες τον αγιο Γιωργη, η μαμα μου Γιωργια και ο μπαμπας μου Γιωργος!! αν και ειχα αποφασισει οτι το μπεμπακι μας θα το βγαζαμε το ονομα του πεθερου μετα απο αυτο ειπαμε με τον αντρα μου να το ταξουμε στον αγιο Γιωργη ωστε να γεννηθει και να ειναι υγιης!! τωρα καταλαβαινω οτι καποιος λογος υπαχει που τον βλεπω συνεχεια στον υπνο μου αυτον τον αγιο, ευχομαι ολα να πανε καλα!!! και οπως καταλαβατε ψαχνουμε για γαμπρο ευχηθειτε μας να παμε καλα και αν γνωριζετε κατι για την περιπτωση μας πειτε μου φιλακια πολλα!!!

Καλημέρα Μαργιουλα μου!!!

Με το καλο η μπεμπα σας!!!!!!!! :P

Αν θελεις ΚΡΗΤΙΚΟ ΓΑΜΠΡΟ εδω ειμαστε!!! :tongue:

Μην ανησυχεις για την μπουμπου όλα καλα θα πάνε!!! Με το καλο να την παρετε στα χερια σας ευχομαι και να ετοιμαζεις την προικα εεεε!!!! :tongue:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα!!! Εγω πηγα τελικα χτες στον γιατρο για τους πόνους που σας έλεγα... Μου ειπε οτι ειναι όλα φυσιολογικα. Ειναι λόγω της μήτρας που μεγαλώνει....

Δεν ειναι κατι παθολογικο. Απλα να πεινω πολυ νερο και να μην κουραζομαι!!!

Σημερα δεν πηγα στο γραφειο...μου ειπε να κατσω 3 μερες σπιτι και απο Δευτερα αν θελω να μου γραψει ανναρωτικη. Με επιασαν τα κλαμματα γιατι εχω και τυψεις το χαζο για το γραφειο..αλλα πρεπει να αρχισω να σκεφτομαι λιγακι τον μπεμπη που δεν φταιει σε τιποτα... :oops:

Οποτε τους πηρα τηλέφωνο και τους ειπα οτι δεν θα παω σημερα. Ειδη απο το πρωι με εχουν παρει 3 φορες τηλέφωνο!!! Δεν πηραζει να καταλάβουν την αξια μου λιγακι.. Αυτα τα δικα μου νεα..

Τωρα θα σερφαρω στο internet να βρω πραγματακια για τον μπεμπη μου ο οποιος πρωι-πρωι μαλλον πεινουσε και με ταραξε στις κλωτσιες... :-P


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Πωπω είμαι χαρούμενη σήμερα, έχουμε και άλλα γεννητούρια στο καφέ Αυγούστου 2009!

Οι πρωτομαμαδες κάνουμε ήδη τα 2α, και οι διπλομαμάδες πανε για τα 3α!!!

Εχουμε πάρει φόρες! Ολες ξανά έγκυες!

Τι κάνουμε εδώ?

Εγώ χαλαρά, βρήκα επιτέλους γυναίκα και ξεβρωμίζει το σπίτι και η μικρή βόλτα με τη γιαγιά για λίγο.Οπότε έχω ώρα να κάτσω λίγο και να πιω και ένα κρύο τσάι. ΟΥΑΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...