Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μπράβο πατουσίτσα!!!!!! μια χαρά!!!! έτσι να συνεχίζουμε καλά τις πορείες μας.... και τώρα σειρά έχει το dopller??

Δεν ξέρω zounitsa μου! Στην τελευταία επίσκεψη πάντως εξέτασε και τη ροή του αίματος και μου είπε ότι και το doppler μια χαρά είναι. Θα με στείλει να κάνω και άλλο? Στις 27 του Σεπτέμβρη που έχω το επόμενο ραντεβού υποθέτω ότι θα μου πει τι έχει σειρά!


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μπραβο βρε πατουσιτσα! ειδες στο ειπα εγω μια χαρα θα ηταν!! απλα ειναι ΓΙΓΑΝΤΑΣ! Αν κανω κορη το εκλεισα για γαμπρο συμφωνοι???χαχα!!

μην ανησυχειτε για τις ουρολοιμωξεις ειναι τακτικο φαινομενο στις εγκυμοσυνες και αφου δεν ειναι και το πρωτο τριμηνο για να πεις οτι φοβασαι τα φαρμακα ολα θα πανε καλα!!!

την καλλιεργεια οντως επρεπε να στην εχουν κανει παντως!

αν και ειναι καθαρα θεμα μικροβιολογου. εγω εκανα της κορης μου προχτες γεν.ουρων και καλλιεργεια αλλα ηταν καθαρες..

flosummer πωπω κουκλα μου τι επαθες!! μηπως πρεπει να σκεφτεις να μην το αλλαζεις τον Μαριο σου στην αλλαξιερα?? τωρα εχει μεγαλωσει και θα ειναι δυσκολο να τον αλλαζεις εκει...εγω αν θυμαμαι καλα πριν κλεισει τον χρονο το σταματησα γιατι συνεχεια ειχα την αισθηση οτι θα πεσει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσάκι μου δίκιο έχεις σιγά να μην το βάλω και καημό όπως όλα τα άλλα θα το αντιμετωπίσω κ αυτό..! Συγνώμμη έχετε καταλάβει τι σας είπα? ΜΑΛΛΟΝ ΓΕΝΝΑΩ ΣΤΙΣ 20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ!!!!! Ούτε κάν Δεκέμβρη δηλ!!!!! :shock:

Αγγελικουλα μου θα βγει ο πρωτοτοκος γι αυτο αλλωστε και το αξιωμα!! και θα ειναι σουπερ παιδαρος!!!

Margioula μακάρι να πάνε όλα καλά με την καρδούλα του μωρού σας και να έχετε καλά αποτελέσματα στην εξέτασή σας. Κι εμείς εχθές πήγαμε σε εμβρυοκαρδιολόγο γιατί μας είπε ο γιατρός ότι έχει εντάξει αυτήν την εξέταση στις εξετάσεις ρουτίνας τις εγκυμοσύνης και μας είπε ότι πάνε όλα καλά.

Τα δικά μου νέα είναι ότι η καμπύλη σακχάρου βγήκε καλή και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Αλλά την περασμένη Παρασκευή έκανα μια γενική ούρων, βγήκαν κάποιοι δείκτες θετικοί και ο ντόκτορ μου είπε ότι είναι ένδειξη ουρολοίμωξης. Το θέμα είναι ότι από το μικροβιολογικό που τις έκανα δεν έκαναν και καλλιέργεια μαζί (όπως όφειλαν, επειδή μου είπε ο γιατρός ότι όταν βλέπεις έγκυο με θετικούς δείκτες στη γενική κάνεις στάνταρ και καλλιέργεια ούρων). Επίσης, ο γιατρός είδε τις εξετάσεις μου εχθές λόγω διαφόρων συγκυριών, και μ'αυτά και με τ'άλλα έχει περάσει μια εβδομάδα από την προηγούμενη εξέταση. Ανησυχώ γιατί σκέφτομαι ότι αν έχω ουρολοίμωξη κι έχω καθυστερήσει μια εβδομάδα να την αντιμετωπίσω, μήπως έχει ήδη γίνει καμιά ζημιά στο μωρό. :(

Κατά τα λοιπά Δευτέρα, Τρίτη χτύπησα 12ωρο στη δουλειά :|, οπότε εχθές και σήμερα μου έδωσαν ρεπό;).

Φιλιά σε όλες!

Ευχαριστω Velissa μου ο γιατρος σου μαλλον πρωτοπορει και μπραβο του, για την ουρολοιμωξη μην ανησυχεις καθολου!!! θα παρεις αντιβιωση και ολα θα πανε τελεια ουτε επαθε τιποτα το μωρακι σου!! στην δουλεια ομως το 12ωρο ειναι παρα πολυ για εγκυο. μα πως τους παει η καρδια να κρατανε μια εγκυο 12 ωρες?????

Λοιπόν η καμπύλη μου ήταν μια χαρά!!:P 80 - 145 - 90 - 43 (την έκανα και την υπογλυκαιμία μου στο τέλος!) Μίλησα με το γιατρό και μου είπε ότι είναι πολύ καλή και να μην ανησυχώ! Οπότε όπως καταλαβαίνετε ο μπεμπάκος μου είναι απλά θρεφταράκι και δεν έχει να κάνει με ύπαρξη διαβήτη ευτυχώς!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σας φιλώ!!!

Μπραβο Πατουσιτσα μας!!! να χαιρεσαι τον θρεφταρακο σου με το καλο να τον παρεις στην αγκαλιτσα σου!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια και μπεμπακια!!! :-P

Χαθηκα μερικες μερες και εχετε ολες γραψει τοσα πολλα!!! Χαιρομαι που ολα πανε καλά..... Οι περισσοτερες εχουμε μπει στον 7 και οι υπόλοιπες κοντεβουνε απο οτι βλεπω!!! Απο δω και περα θα μετραμε αντιστροφα..

Μου φαινεται περιεργο που θα αρχισουμε να μιλαμε και για την γεννα... Αγχωνομαι κιολας λιγακι η αληθεια να λεγεται!!! :tongue:

Εγω τελικα πηρα ανναρωτικη...αυτη τη βδομαδα δεν πηγα καθολου στο γραφειο και μαλλον δεν θα ξαναπαω... Ειμαι συνεχεια σπιτι και η αληθεια ειναι οτι βαριεμαι λιγακι και με πιανει καταθλιψη που και που..

Δεν εχω αποφασισει τιποτα ουτε για προικα ουτε για τιποτα!!! Ελπιζω να προλαβω γιατι θελω να κανω και λιστα..

Ο μπεμπης μου ειναι καλα, ειναι ζωουρουλης γενικα και την Τριτη θα παω στον γιατρο και θα σας πω νεοτερα. Λετε να πρεπει να αναφερω κατι για την γεννα? Δεν εχουμε πει τιποτα ουτε για γεννα ουτε για μαθηματα ουτε για τιποτα!!! Ειμαι λιγο πισω??? :confused:

Σας φιλω ολες και τα μπεμπακια σας!!! :tongue:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια σε όλες......

Αγγελικούλα μου δεν σε διώχνουμε από το forum του Δεκέμβρη επειδή θα γεννήσεις Νοέμβρη...... χαχαχαχαχαχαχα (πλάκα κάνω φυσικά), εγώ χαίρομαι που θα γεννήσεις Νοέμβρη γιατί 1ον) είσαι πιο κοντά στο όνειρό σου 2ον) θα μας τα πεις όλα αναλυτικά οπότε θα ξέρουμε τι θα περιμένουμε και 3ον) αφού έτσι είπε ο doctor ετσι πρέπει.......

Σνιφ κλαψ μην με διώξετε!!! Σ'ευχαριστώ Ζουνίτσα μου έχεις δίκιο για όλα τα παραπάνω και εννοείται πως θα σας πω όλες τις λεπτομέρειες όταν έρθει η ώρα!

Καλημέρα γλυκές μανούλες!!!:P Πώς είναι τα μωράκια μας σήμερα??;)

Velissa μου μην ανησυχείς ακόμη και ουρολοίμωξη να είναι δε νομίζω ότι θα έχει πάθει κάτι το μπεμπάκι σου! Όλα καλά θα πάνε! Αλήθεια ξεκινάς μαθήματα ανώδυνου τοκετού? Πού?

Flosummer με κοψοχόλιασες παιδάκι μου!!!:? Ευτυχώς που το έπιασες το μικρούλι σου και δε χτύπησε! Να προσέχετε!!

Λοιπόν η καμπύλη μου ήταν μια χαρά!!:P 80 - 145 - 90 - 43 (την έκανα και την υπογλυκαιμία μου στο τέλος!) Μίλησα με το γιατρό και μου είπε ότι είναι πολύ καλή και να μην ανησυχώ! Οπότε όπως καταλαβαίνετε ο μπεμπάκος μου είναι απλά θρεφταράκι και δεν έχει να κάνει με ύπαρξη διαβήτη ευτυχώς!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σας φιλώ!!!

Πατουσίτσα μου συγχαρητήρια για την καμπύλη σου!!!!!!!!!!!!:P

Κοίτα να δεις ή φτιάχνουμε άντρες ή όχι!!! Μισιακά πράγματα θα φέρουμε στον κόσμο? ΧΑχαΧΑχΑΧΑ :D:D

Αγγελικουλα μου θα βγει ο πρωτοτοκος γι αυτο αλλωστε και το αξιωμα!! και θα ειναι σουπερ παιδαρος!!!

Ευχαριστώ Μαργιουλίτσα μου να σαι καλά κοριτσάκι και σένα θα βγεί μια κούκλα ζωγραφιστή!! :P

Καλησπερα κοριτσακια και μπεμπακια!!! :-P

Χαθηκα μερικες μερες και εχετε ολες γραψει τοσα πολλα!!! Χαιρομαι που ολα πανε καλά..... Οι περισσοτερες εχουμε μπει στον 7 και οι υπόλοιπες κοντεβουνε απο οτι βλεπω!!! Απο δω και περα θα μετραμε αντιστροφα..

Μου φαινεται περιεργο που θα αρχισουμε να μιλαμε και για την γεννα... Αγχωνομαι κιολας λιγακι η αληθεια να λεγεται!!! :tongue:

Εγω τελικα πηρα ανναρωτικη...αυτη τη βδομαδα δεν πηγα καθολου στο γραφειο και μαλλον δεν θα ξαναπαω... Ειμαι συνεχεια σπιτι και η αληθεια ειναι οτι βαριεμαι λιγακι και με πιανει καταθλιψη που και που..

Δεν εχω αποφασισει τιποτα ουτε για προικα ουτε για τιποτα!!! Ελπιζω να προλαβω γιατι θελω να κανω και λιστα..

Ο μπεμπης μου ειναι καλα, ειναι ζωουρουλης γενικα και την Τριτη θα παω στον γιατρο και θα σας πω νεοτερα. Λετε να πρεπει να αναφερω κατι για την γεννα? Δεν εχουμε πει τιποτα ουτε για γεννα ουτε για μαθηματα ουτε για τιποτα!!! Ειμαι λιγο πισω??? :confused:

Σας φιλω ολες και τα μπεμπακια σας!!! :tongue:

Γεια σου Μαριλενάκι! Πρώτα απ'όλα εγώ πιστεύω οτι έκανες καλά που πήρες αναρρωτική την στιγμή που κουραζόσουν τόσο στην δουλειά άλλωστε μεταξύ μας τώρα νιώθω οτι εχω βαρύνει αρκετά δεν έχω τις ίδιες αντοχές με πριν, κάνω μια δουλειά και μετά θέλω ξάπλα για λίγο για να πάρω δυνάμεις..μόνο εγώ εχω καταντήσει έτσι?

Όσο για τα πραγματάκια του μπεμπη σου εσύ θα ορίσεις το πότε εισαι σε θέση να τα διαλέξεις να μην αγχώνεσαι καθόλου οκ?

Κοίτα εγώ ανέφερα για την γέννα γιατί τον ρώτησα την αμοιβή του κάτι που δεν το ειχα κάνει κ έτσι δεν ήξερα για να υπολογίσω.Τελικά εμένα μου πέρνει 2.200 άνεξαρτήτος δωματίου που θα επιλέξω και ανεξαρτήτος φυσιολογικού ή καισαρικής, τι λέτε καλά δεν είναι?


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαθήμα προετοιμασίας τοκετού που θα κάνεις?

Μαθήματα θα ξεκινήσω εδώ http://www.eutokia.gr/groups-pregnant. Βασικά αν δείτε, δεν είναι μόνο μαθήματα ανώδυνου τοκετού, είναι κάτι πιο γενικό. Μας το πρότεινε ένας φίλος μου που είχε πάει εκεί πέρισυ με τη γυναίκα του και είχαν μείνει πολύ ευχαριστημένοι. Θα πάμε την Τρίτη και θα δούμε, αν μας ικανοποιεί θα τα συνεχίσουμε.

Link to comment
Share on other sites

μαριλένα μου εκανες παρα παρα πολυ καλα που πηρες ανναρωτικη!

τωρα οσο περναει ο καιρος θα βαραινουμε εννοειτε!

οσο για τα πραγματα μην αγχωνεσαι!

εγω στον 8ο τα ειχα παραγγειλει (ετρεχα λιγο στο τελος αλλα δεν πειραζει) οποτε τωρα που θα καθεσαι κιολας ειναι πιο ευκολο να δεις με την ηρεμια σου τι θες!

Αγγελικη μου εννοειτε οτι οσο περναει ο καιρος τοσο πιο δυσκολα θα μετακινουμαστε...οσο για τα λεφτα τι να σου πω στην Αθηνα εχετε αλλα τιμολογιο απο οτι εχω καταλαβει...εδω παντως τα θεωρουν πολλα (πληρωνεις την επισκεψη??εμεις ναι ) εγω το 2004 καισαρικη(ειναι πιο ακριβη) ο γιατρος μου που ειναι και δ/ντης της μαιευτικης 1000 ευρω μου πηρε.

τωρα δεν τον εχω ρωτησει.

Link to comment
Share on other sites

θα κανετε μαθηματα εε? εγω στην Εφη μου δεν ειχα κανει....

εχει απο οτι ξερω η κλινικη αλλα δεν εχω ρωτησει.

η πεθερα μου δουλευει εκει και ειμαι γνωστη σε όλες τις μαιες και οταν ειχα γεννησει μου ειχαν δειξει και για τον θηλασμο και το πως πλενουν το μωρο και γενικα πληροφοριες.

τωρα τι λετε να παω απο εκει καμμια βολτα να ρωτησω??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κοριτσάκια.... τι κάνετε???

Αγγελικούλα σε ιδιωτικό θα γεννήσεις??? αν ναι είναι πάρα πολύ καλά...

Μαριέφη μην αγχώνεσαι καλέ... εμείς τι να πούμε?? εσύ απλά θα τα ξαναθυμηθείς χαχαχα.. επίσης επειδή ανέφερες την τάση για εμετό, εγώ βρήκα λύση που μου το έχουν πει άλλες κοπέλες. τσίχλα ή καραμέλα ή να πιεις λεμόνι. εγώ σώθηκα με τις τσίχλες όταν είμαι έξω.

κασι εγώ θα ήθελα να παρακολουθήσω μαθήματα γενικά, όχι μόνο τοκετού, αλλά μου είναι πολύ δύσκολο να ανεβοκατεβαίνω Αθήνα γιατί εδώ δεν έχει. οπότε.... θα μου τα μάθετε εσείς!!!! χαχαχαχαχαχαχα

φιλάκια σε όλες


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαριλενάκι! Πρώτα απ'όλα εγώ πιστεύω οτι έκανες καλά που πήρες αναρρωτική την στιγμή που κουραζόσουν τόσο στην δουλειά άλλωστε μεταξύ μας τώρα νιώθω οτι εχω βαρύνει αρκετά δεν έχω τις ίδιες αντοχές με πριν, κάνω μια δουλειά και μετά θέλω ξάπλα για λίγο για να πάρω δυνάμεις..μόνο εγώ εχω καταντήσει έτσι?

Όσο για τα πραγματάκια του μπεμπη σου εσύ θα ορίσεις το πότε εισαι σε θέση να τα διαλέξεις να μην αγχώνεσαι καθόλου οκ?

Κοίτα εγώ ανέφερα για την γέννα γιατί τον ρώτησα την αμοιβή του κάτι που δεν το ειχα κάνει κ έτσι δεν ήξερα για να υπολογίσω.Τελικά εμένα μου πέρνει 2.200 άνεξαρτήτος δωματίου που θα επιλέξω και ανεξαρτήτος φυσιολογικού ή καισαρικής, τι λέτε καλά δεν είναι?

Καλημέρα Αγγελικούλα!!! Δεν εισαι η μονη που κουραζεσαι...και γω το ιδιο νιωθω..ειναι και τα κιλά και ποναει η μεση ακόμα περισσοτερο..:mad:

Και γω δεν εχω συζητησει ακομα για τα χρηματα. Μηπως να το κανω σιγα-σιγα...

μαριλένα μου εκανες παρα παρα πολυ καλα που πηρες ανναρωτικη!

τωρα οσο περναει ο καιρος θα βαραινουμε εννοειτε!

οσο για τα πραγματα μην αγχωνεσαι!

εγω στον 8ο τα ειχα παραγγειλει (ετρεχα λιγο στο τελος αλλα δεν πειραζει) οποτε τωρα που θα καθεσαι κιολας ειναι πιο ευκολο να δεις με την ηρεμια σου τι θες!

Καλημέρα Μαριαεφη.. ναι βαραινουμε η αληθεια ειναι αυτη!!! Και πως θα ξεβαρυνουμε ειναι το θεμα!!! :shock:

Θελω να παω στο Mothercare να δω και κει τις προικες και γενικα τα πραγματακια για να αποφασισω που θα κανω την λιστα... Θα σου γραψω καποια στιγμη τα πραγματα που σκεφτομαι να βαλω στη λιστα για να μου πεις τη γνωμη σου σαν ειδη μανουλα!!! :tongue:

Μαριέφη μην αγχώνεσαι καλέ... εμείς τι να πούμε?? εσύ απλά θα τα ξαναθυμηθείς χαχαχα.. επίσης επειδή ανέφερες την τάση για εμετό, εγώ βρήκα λύση που μου το έχουν πει άλλες κοπέλες. τσίχλα ή καραμέλα ή να πιεις λεμόνι. εγώ σώθηκα με τις τσίχλες όταν είμαι έξω.

κασι εγώ θα ήθελα να παρακολουθήσω μαθήματα γενικά, όχι μόνο τοκετού, αλλά μου είναι πολύ δύσκολο να ανεβοκατεβαίνω Αθήνα γιατί εδώ δεν έχει. οπότε.... θα μου τα μάθετε εσείς!!!! χαχαχαχαχαχαχα

φιλάκια σε όλες

Ζουνιτσα μου τι κανεις??? Κατ'αρχην ευχομαι Χρονια Πολλα για την επετειο σας και να τα χιλιασετε!!! Τουχρονου θα γιορτασετε και οι 3 μαζι!!! :tongue:

Ουτε γω μαλλον θα κανω μαθηματα οποτε θα ρωταμε μαζι εδω τα κοριτσια!!! Ο γιατρος μου την τελευταια φορα που πηγα μου ειπε να μην ανυσυχω για τιποτα. Οτι εμεις οι γυναικες εχουμε εμφυτη τη μητροτητα απο γεννησιμιου μας και δεν υπάρχει περιπτωση να μην τα καταφερουμε!!! Οποτε μην ανυσυχεις ολα καλα θα μας πάνε!!! :-P


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

[quote=MarilenaAth;554763

Ζουνιτσα μου τι κανεις??? Κατ'αρχην ευχομαι Χρονια Πολλα για την επετειο σας και να τα χιλιασετε!!! Τουχρονου θα γιορτασετε και οι 3 μαζι!!! :tongue:

Ουτε γω μαλλον θα κανω μαθηματα οποτε θα ρωταμε μαζι εδω τα κοριτσια!!! Ο γιατρος μου την τελευταια φορα που πηγα μου ειπε να μην ανυσυχω για τιποτα. Οτι εμεις οι γυναικες εχουμε εμφυτη τη μητροτητα απο γεννησιμιου μας και δεν υπάρχει περιπτωση να μην τα καταφερουμε!!! Οποτε μην ανυσυχεις ολα καλα θα μας πάνε!!! :-P

σ'ευχαριστούμε κοριτσάκι μου!!! όλες του χρόνου θα είμαστε με τα μωράκια μας.... και να'ξερες (που ξέρεις) πόσο ανυπομονώ......

όσο για το ένστικτο το πιστεύω και εγώ αυτό, άλλωστε καμία δεν γεννήθηκε να ξέρει.... όλες μάθανε στην πορεία.

σήμερα στην τρίπολη έχουμε χειμωνιάτικο καιρό. βρέχει τώρα πολύ και με έχει πιάσει η μέση λιγάκι από την αλλαγή. και από τα κιλά εννοείται. πάντως και εγώ κουράζομαι με το παραμικρό πια.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...