Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

angelikig με το καλο ο μπεμπαρος!!!μην ανησυχεις για τη καισαρικη μολις παρεις αγγαλια τον μπεμπη θα τα ξεχασεις ολα!!

μαριεφι αν ειναι να παρω μεχρι 15 κιλα μακαρι!

ζουζουνιτσα διπλα ειναι τα μαιευτηρια μας,μια γνωστη μου ειχε γεννησει στο αρεταιειο και εμεινε πολυ ευχαριστημενη!

με τις προετοιμασια του παιδικου πως τα πατε κοριτσια??εμεις το βαψαμε αυτη τη βδομαδα θα μπουν τα επιπλακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

angelikig με το καλο ο μπεμπαρος!!!μην ανησυχεις για τη καισαρικη μολις παρεις αγγαλια τον μπεμπη θα τα ξεχασεις ολα!!

μαριεφι αν ειναι να παρω μεχρι 15 κιλα μακαρι!

ζουζουνιτσα διπλα ειναι τα μαιευτηρια μας,μια γνωστη μου ειχε γεννησει στο αρεταιειο και εμεινε πολυ ευχαριστημενη!

με τις προετοιμασια του παιδικου πως τα πατε κοριτσια??εμεις το βαψαμε αυτη τη βδομαδα θα μπουν τα επιπλακια!

Να σαι καλά κορίτσι μου με το καλό και ο δικός σου!!!!!

Εννοείται οτι δεν θα κάτσω να σκάσω αν ειναι για το καλό του θα κάνω οτι χρειαστεί!!!

Το παιδικό εμεις το ειχαμε βάψει πριν απο 5 μήνες που μετακομίσαμε περίπου στο καινούργιο μας σπίτι και τελείως συμπτωματικά χωρίς να ξέρω οτι θα έμενα αμέσως έγκυος το βάψαμε πράσινο και κίτρινο! Οπότε θα βάλω και μια ωραια μπορντούρα που πηγαίνει με τα επιπλάκια που έχουμε διαλέξει και τπτ άλλο προς το παρόν. Τα έπιπλα τα έχω παραγγείλει απο τα ΗΡΑ και θα μου έρθουν με το καλό στο σπίτι 2 Νοεμβρίου. Την ίδια περίοδο ακριβώς θα πάω να πάρω και όλα τα υπόλοιπα έτσι ώστε να τα βάλω και στην θέση τους τακτοποιημένα! Σήμερα όμως θα πεταχτώ να ρίξω μια ματιά στην λίστα που έχω φτιάξει για το πόσο περίπου θα μου κοστίσουν κιολας όλα τα υπόλοιπα.


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικούλα κοριτσάρα μου!!!! λογικό να έχεις πάρει 12 κιλά αφού ο αντράκος σου είναι τεραστιος!!!!!! μπράβο!!!!! και η καισαρική μια χαρά.... είναι και αυτός πια μια ρουτινα..... μπράβο!!!!!!

Ααα και καλημερούδια σε όλες!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

σορρυ κιολας αυτα στα ζητησαν απο το μαιευτηριο??

ΟΧΙ σιγουρα ειναι πολλα παραπανω και δεν μπαινουν ολα μεσα στην βαλιτσουλα αλλα παρολο αυτα νομιζω οτι εχει πραγματα που χρειαζονται!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ανηκω κι εγω στις μανουλες δεκεμβριου και περιμενω αγορακι!ειχα μια προηγουμενη εγκυμοσυνη που δεν πηγε καλα αλλα τωρα δοξα το θεο ολα πανε καλα με το μπεμπη!ολα εκτος απο τα κιλακια!ειμαι ηδη +8 κιλα και το χειροτερο ειμαι οτι τα τελευταια 5 τα πηρα μεσα σε ενα μηνα!ο γιατρος μου εχει δωσει διατροφη...εγω την ακολουθω αλλα η λαιμαργια μου πολλες φορες με κανει να τρωω κατι τις παραπανω:rolleyes:εσεις πως τα πατε κοριτσια με τα κιλακια?πειτε μου γιατι εχω αγχωθει πολυ!!!!!τελευταια καθε μερα ανεβαινω μισο κιλο....δεν εχει σταματημο πια αυτη η ζυγαρια???

Με το καλο μπεμπακο εγω ειμαι +6 κιλα εχω μια μπεμπουλα που τελευταια φορα που την ειδαμε πριν μια εβδομαδα ηταν 627g με πητ 28/12 εν μου ακουγονται πολλα 8 κιλακια απλα προσεχε λιγο να μην τα παιρνεις μαζεμενα!! με το καλο ο μπεμπακος σου φιλακια θα τα λεμε..


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα φιλεναδούλες μου :P

Λοιπόν τα νέα μας απο τον γιατρό χθες..!! Ο πριγκηπάκος μας αισίως έχει φτάσει στα 1040 γρ.!!!!!! Είπατε τπτ?? ΧΑχΑΑΧαχα Καλά σας έλεγα εγώ οτι όπου να'ναι τον βλέπω να πηγαίνει για φαντάρο!!! :D:D:D

Έχει ήδη πάρει θέση με το κεφάλι προς τα κάτω, είναι υγιέστατος καθ'όλα όπως μου είπε ο γιατρός με το βάρος του οριακά προς τα πάνω αλλά μου είπε να μην αγχώνομαι. Τώρα σχετικά με τον τοκετό.. Επειδή εχω διαβήτη κύησης και επειδή όπως φαινεται ο μπέμπης μας ειναι ανεπτυγμένος κατά 90% θα γεννήσω την 38η εβδομάδα αφού αν πάει έτσι στα κιλά του θα ειναι σούπερ! Τον ρώτησα αν θα γίνει με πρόκληση και μου ειπε οτι στην περίπτωση μου δεν ειναι σωστό γιατί ο τοκετός μπορεί να τραβήξει και 18 ώρες και με το θεμα του σακχάρου δεν ειναι σωστό γιατί τόσες ώρες νηστική σίγουρα θα πάθω υπογλυκαιμίες που δεν ειναι καλό για το παιδί.. Οπότε κορίτσια με βλέπω κατά τις 20 Νοεμβρίου τελικά να γεννάω με το καλό με καισαρική! Εννοείται οτι πάντα ήθελα φυσιολογικά αλλά προκειμένου να πάνε όλα καλά με το μωρό μου ας γίνει και καισαρική δεν θα πεθάνω κιολας!!!

Αγγελικουλα μου καλημερα!! το μοναδικο που πρεπει να σε νοιαζει ειναι οτι ο μπεμπακος σου ειναι υγιεστατος!! υπαρχει πιθανοτητα πολλες απο εμας που υπολογιζουμε να γεννησουμε με φυσιολογικο τοκετο να χρειαστει να κανουμε καισαρικη!! ειμαι σιγουρη οτι δεν χαμπαριαζεις!! αντε θα ερθουμε με τις κοιλιτσες μας να σας δουμε... φιλακια στην κοιλιτσα σου!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία είναι 11/12! Άντε να φτάσει ο καιρός να δούμε επιτέλους αυτές τις φατσούλες!!:P:p:p Και συ μέσα στο Δεκέμβρη είσαι λογικά, έτσι?

Μαράκι μου πρέπει να φύγω γιατί μόλις με πήρε ο άντρας μου και δεν έχει κλειδιά να μπει στο σπίτι! Αύριο θα πάω για την καμπύλη και θα μπω κατά το μεσημεράκι να σας πω την εμπειρία μου:?.

Πολλά φιλιά!! Να μου προσέχεις και όποτε μπορείς χτύπα κανένα τηλέφωνο!! Μου έλειψες!!!!!:oops:

Καλα αποτελεσματα Πατουσιτσα!! αντε περιμενουμε νεα..


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!:P

Μόλις γύρισα από την καμπύλη. Η γλυκόζη δεν είναι και τίποτα τραγικό και πίνεται σχετικά εύκολα. Αυτό που δεν άντεχα είναι ότι για το επόμενο τρίωρο κολλούσε το στόμα μου και ήπια σχεδόν ενάμιση λίτρο νερό. Το απόγευμα θα πάρω τα αποτελέσματα. Πάντως στην πρώτη αιμοληψία που μέτρησε και με το μηχανάκι είχα 85 σάκχαρο. Να δούμε πώς τα πήγα!

Α! επίσης την πρώτη ώρα ζαλιζόμουν πολύ. Αφήστε που ήθελα να φάω κάτι αλμυρό και τσάκισα πριν λίγο μισό σακούλι πατατάκια:oops:!

Αγγελικούλα θηριάκι ο μπεμπάκος σου!!!:mrgreen: Και μην ανησυχείς για την καισαρική, ό,τι είναι καλύτερο για σένα και το μωράκι! Κάτι μου λέει πάντως ότι και γω έτσι θα γεννήσω:rolleyes:!

Mpempakos καλωσήρθες και με ένα πόνο!

Οι υπόλοιπες μανούλες καλά?


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχει κανει καμια καμπυλη ζαχαρου στο ικα?ποσες ωρες σας κρατησαν και σε ποσες μερες βγαινουν τα αποτελεσματα patousitsa εσυ ξεμπερδεψες τυχερουλα!εγω και μονο που σκεφτομαι εκεινη τη μερα ανακατευομαι:?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

Αγγελικουλα μια χαρα ειναι η καισαρικη και ταλαιπωρεια για το νινι καθολου! στο τσακα τσακα θα τελειωσεις! και εγω καισαρικη εκανα και ολα καλα!

Πατουσιτσα μου ολα οκ με την καμπυλη εε?? εγω μαλλον αρχες του αλλου μηνα θα την κανω. παντως στην Εφη κοντευα να τα βγαλω ολα μεχρι που με ξαπλωσαν σε ενα κρεβατι εκει.Ζοριστηκα πολυ για να δουμε τωρα τι θα δουμε!

σημερα καθαρισα την ντουλαπα της Εφης. με dettol και ξυδακι την εκανα και ο ξενωνας μας ειναι πια επισημα αποθηκη γιατι βγαλαμε και το στρωμα και την κουνια και ενα σωρο αλλα πραγματα!!χαχα!!

δεν πειραζει για να μπορουμε σιγα σιγα να βαλουμε μια ταξη. ο αντρας μου μεχρι την γεννα δεν μπορει να λειψει απο την δουλεια οποτε τωρα ηταν ευκαιρια να δουμε οτι ολα ειναι οκ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια εχει κανει καμια καμπυλη ζαχαρου στο ικα?ποσες ωρες σας κρατησαν και σε ποσες μερες βγαινουν τα αποτελεσματα patousitsa εσυ ξεμπερδεψες τυχερουλα!εγω και μονο που σκεφτομαι εκεινη τη μερα ανακατευομαι:?

Ο χρόνος που διαρκεί η εξέταση έχει να κάνει με το τι σου έχει γράψει ο γιατρός σου. Για παράδειγμα εμένα μου είχε γράψει 100 γρ γλυκοζης σε 4 χρόνους, 0, 60, 120, 180 που σημαίνει ότι έπρεπε να μείνω για τρεις ώρες στο εργαστήριο. τα δικά μου αποτελέσματα θα βγουν το απόγευμα. Για το ΙΚΑ δε γνωρίζω να σου πω αφού παρόλο που είμαι ασφαλισμένη εκεί δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Πάντως γενικά εμένα δε με πείραξε ούτε η γλυκόζη ούτε οι 4 αιμοληψίες. Αυτό που μου κακοφάνηκε ήταν η πάνω από τρίωρο αναμονή!:?


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος που διαρκεί η εξέταση έχει να κάνει με το τι σου έχει γράψει ο γιατρός σου. Για παράδειγμα εμένα μου είχε γράψει 100 γρ γλυκοζης σε 4 χρόνους, 0, 60, 120, 180 που σημαίνει ότι έπρεπε να μείνω για τρεις ώρες στο εργαστήριο. τα δικά μου αποτελέσματα θα βγουν το απόγευμα. Για το ΙΚΑ δε γνωρίζω να σου πω αφού παρόλο που είμαι ασφαλισμένη εκεί δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Πάντως γενικά εμένα δε με πείραξε ούτε η γλυκόζη ούτε οι 4 αιμοληψίες. Αυτό που μου κακοφάνηκε ήταν η πάνω από τρίωρο αναμονή!:?

τοσο ειχα κατσει και εγω την προηγουμενη φορα...

οσο για το ΙΚΑ δεν ξερω καν αν εχουν ραντεβου για αυτες τις εξετασεις!

και αυτη η αναμονη τους και γενικα η ολη φαση δεν αντεχετε..βεβαια και τα λεφτα ειναι ενα θεμα μεγαλοοοο!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαράκι μου!!:P Πώς είσαι σήμερα?

Ναι πέρασε κι αυτό! Μόνο να μην έχουμε εκπλήξεις με τα αποτελέσματα.. Και μένα μου πρότειναν να ξαπλώσω αλλά αρνήθηκα γιατί θα με έπαιρνε σίγουρα ο ύπνος:mrgreen:. Καθόμουν σε μια πολυθρόνα και διάβαζα το βιβλιάρακι μου μέχρι να περάσει η ώρα.


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites

ενα 3ωρο????και τριωρο και ικα δεν πανε μαζι θα μουρλαθω!!!εσας ειχε και κρεβατια σε περιπτωση που θελατε να ξαπλωσετε....εγω απλα ελπιζω να βρω καμια καρεκλα στο απαλευτο και αθανατο ικα!!!!καθε φορα που παω φευγω με τα νευρα κροσια!αλλα τι να κανω αφου δεν εχω αλλη επιλογη:evil:

Link to comment
Share on other sites

patousitsa καλά αποτελέσματα..... και εγώ ανησυχώ γι'αυτή την εξέταση μαην μου έρθει καμιά αναγούλα μαζί με τα ακόλουθα αυτής.... θα δείξει. υπομονή για εμάς τις υπόλοιπες!!!! πάντως και εγώ στο ικα είμαι ασφαλισμένη αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...