Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλησπερα σε ολες κοριτσακια μου.

Τι κανετε? Ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα μωρακια σας το ιδιο...

angelikig ειμαι στη λιστα κανονικα με πιθανη ημερομηνια 24/12. Μονο το φυλο αν μπορεις συμπληρωσε που ειναι αγορακι. Οσο για το οτι γεννας νωριτερα πιστεψε με ειναι καλυτερα. Αν δηλαδη το παιδι εχει το βαρος που πρεπει ειναι καλυτερα γιατι ξαλαφρωνεις και εσυ. Ο τελευταιος καιρος ειναι πολυ δυσκολος. Τωρα για την καισαρικη τι να σου πω. Εγω τον Μαριουλη τον γεννησα φυσιολογικα αλλα ενω γεννησα σχετικα γρηγορα αστα απο πονους. Μη σας πω παραπανω......

Mariaefi ισως εχεις δικιο για την αλλαξιερα αλλα με βολευει ρε γαμωτο να μην σκυβω τωρα και με τη δευτερη εγκυμοσυνη...θα δειξει.

velissa μην αγχωνεσαι για την ουρολοιμωξη. Εγω στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα παθει 2-3 φορες και μου ειχε πει ο γιατρος να μην ανυσηχω και οτι το μωρο ειναι προστατευμενο εκει μεσα..

Patousitsas συγχαρητηρια για τη καμπυλη. Ολα καλα.

οντως ο επομενος υπερηχος ειναι το doppler ο οποιος κοριτσια ειναι καταπληκτικος γιατι το μωρο ειναι πλεον μεγαλο και σχηματισμενο και το βλεπεις κανονικα...

Αυτα φιλια σε ολες και να προσεχετε


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

α και ξεχασα

angelikig αν γεννας σε ιδιωτικο τα λεφτα ειναι παρα πολυ καλα.Εμενα ο δικος μου ζηταει οσα και το νοσοκομειο. Και οι περισσοτεροι που ξερω δηλαδα. Μια χαρα ειναι τα 2200. Ε ρε που φτασαμε.....


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Μαριλενακι οτι θες κουκλα μου και αν θες στειλε μου πμ να τα πουμε και απο κοντα!

τωρα ξυπνησα και πειναγα τι με επιασε!!τρωω ντοματουλα και φετουλα..

αα και σημερα κλεινω 6 χρονια παντρεμενη!!

Link to comment
Share on other sites

Μαριλενακι οτι θες κουκλα μου και αν θες στειλε μου πμ να τα πουμε και απο κοντα!

τωρα ξυπνησα και πειναγα τι με επιασε!!τρωω ντοματουλα και φετουλα..

αα και σημερα κλεινω 6 χρονια παντρεμενη!!

ναι σωστά!!!!!! χρόνια σας πολλά!!! να τα χιλιάστε, πάντα ευτυχισμένοι, υγιείς, αγαπημένοι και χαρούμενοι!!!! και με το καλό το νέο μέλος της οικογένειας!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσακια, επεσε η θερμοκρασια σημερα και πολυ χαιρομαι, γιατι πραγματικα βαρεθηκα με τη ζεστη!!

Μαρακι να ειστε παντα ευτυχισμενοι και με το καλο να υποδεχτειτε το νεο μελος της οικογενειας! :D

Εγω την Τριτη θα παω μαλλον να κανω καμπυλη και μου ειπαν οτι δε χρειαζεται να κλεισω ραντεβου στο ΙΚΑ, να παω απλως και να τους πω οτι ειμαι εγκυος. Θα δουμε, ελπιζω να μη με διωξουν γιατι θα γινει χαμος! γκρρρ :mad:

Εκλεισα και μαθηματα ανωδυνου τοκετου στο Ελενα. Θα ερθει και ο αντρουλης μαζι μου σε 2 απο αυτα!! ;)


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αα και σημερα κλεινω 6 χρονια παντρεμενη!!

Να ζησετε Μαρακι μου να ειστε παντα ευτυχισμενοι!!! και με το καλο το κουκλακι σου!!!

Εγω σημερα πηγα στον καινουργιο το γιατρο αρκετα καλος ειναι κοριτσακια ευτυχως γιατι αγχωνομουνα αρκετα!! μου ζητησε να κανω καμπυλη ζαχαρου και μια καλλιεργεια ουρων γιατι του ειπα οτι τις νυχτες πηγαινω 4-5 φορες τουαλετα και μαλλον θα παω την Τριτη να τις κανω και τις δυο ακομα μου ειπε οτι γυρω στον 8 θα ξεκινησουμε μαθηματα ανωδυνου τοκετου και θηλασμου που τα κανουν οι μαιες στο Αττικο θα ερθει και ο αντρας μου μηπως μπορεσει και μπει μεσα στον τοκετο μεχρι καποια ωρα!!! αφου τα ειπαμε ειδαμε και την μπεμπουλα ηταν τοσο ομορφη!!!!! ηταν πολυ χαμηλα αναποδα κουναγε τα χερακια της και εψαχνε την εξοδο..τρελαθηκα απιθανη εικονα μου ειπε ο γιατρος οτι τωρα πιο γυριζει συνεχεια!! ρε κοριτσια πλησιαζουμε!!!:-P


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια!

Και γω εδώ!

Εχει χαλάσει το λαπτοπ και είμαι με δανεικό,βασικά βούτηξα της μάνας μου για να ξεσκάσω, περιμένω να φτιαχτεί το δικό μου...άντε!

Ειχα και μια ψιλοπεριπέτεια προχτές, έκανα μια αγαρμπη κίνηση, πόνεσα πολύ, ένιωσα υγρά να φευγουν, συσπάσεις αρκετά έντονες και τα χρειάστηκα. Με έστειλε κατευθείαν Λητώ ο γιατρός, με εξέτασαν διεξοδικά βραδιάτικα, τελικά τέλος καλό όλα καλά....πρέπει να προσέχω πιο πολύ γμτ. Αλλά με παιδάκι 13 μηνών....δε γίνεται! Απλά δε γίνεται. Αυτά είναι τα της 2ης εγκυμοσύνης....Τεσπά....ελπίζω να είμαστε οκ επό δω και πέρα.

Αγγελική άρχισε να συνειδητοποιείς ότι κοντεύεις....μια χαρά, σημασία έχει να είναι καλά μαμά και μωρό, όλα τα άλλα....δε πειράζει!

Τι λέτε για μαθήματα? Ωραία είναι, και γω είχα κάνει πέρσι, και θα ξανακάνω μια επανάληψη φέτος. Με τη μαία του γιατρού μου. Να ναι καλά, με βοήθησε πάααρα πολύ, πιστεύω αν δεν ήταν αυτή δε θα χα γλιτώσει τη καισαρική. Με τα μαθήματα και τη βοήθειά της είχα έναν υπέροχο τοκετό. Μακάρι να ξαναγίνει έτσι!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!!

ευχαριστω για τις ευχες!!!

στο ΙΚΑ και χωρις ραντεβου λιγο περιεργο μου κανει και μαλιστα για εξετασεις...δεν ξαναρωτας μην πηγαινεις τσαμπα??

ολο ανακατωσουρες εχω ρε κοριτσια και πρωι πρωι εκανα και τον εμετουλι μου γμτ! ταραχτηκα ολοκληρη!

Honey μου πρεπει να προσεχεις ξερω οτι ειναι δυσκολο γιατι η κουκλα σου ειναι μικρη αλλα τουλαχιστον οτι μπορεις να αποφυγεις να το αποφευγεις!

και εμενα η δικια μου ηθελε αγκαλιες και μεχρι και πριν μαθω οτι ημουν εγκυος την σηκωνα κανονικα τωρα ομως οχι.

ακομα και αν την παρει ο υπνος στον καναπε θα την αφησω εκει θα την σκεπασω και θα την αφησω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!

Πατουσιτσα τελεια η καμπυλη! Ευτυχως για σενα γιατι ειναι ταλαιπωρια και αγχος! Ειπαμε ειναι Φασουλας ο μπεμπης και η δικια μου η τοσοδουλα! Αυριο θα παμε να την δουμε, εχω να την δω απο την β επιπεδου!

Βρε κοριτσια τι παθατε? Μουτσα μας εριξαν??? να προσεχετε!!!!

Εγω ειχα παει στο εξοχικο λιγες μερες, για τελευταια μπανακια αλλα χαλασε ο καιρος και γυρισα. Τα πιο ωραια μπανια εκανα τωρα που δροσισε ο καιρος, καθομουν με τις ωρες στην θαλασσα χωρις να ζαλιζομαι απο την ζεστη!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια!

Και γω εδώ!

Εχει χαλάσει το λαπτοπ και είμαι με δανεικό,βασικά βούτηξα της μάνας μου για να ξεσκάσω, περιμένω να φτιαχτεί το δικό μου...άντε!

Ειχα και μια ψιλοπεριπέτεια προχτές, έκανα μια αγαρμπη κίνηση, πόνεσα πολύ, ένιωσα υγρά να φευγουν, συσπάσεις αρκετά έντονες και τα χρειάστηκα. Με έστειλε κατευθείαν Λητώ ο γιατρός, με εξέτασαν διεξοδικά βραδιάτικα, τελικά τέλος καλό όλα καλά....πρέπει να προσέχω πιο πολύ γμτ. Αλλά με παιδάκι 13 μηνών....δε γίνεται! Απλά δε γίνεται. Αυτά είναι τα της 2ης εγκυμοσύνης....Τεσπά....ελπίζω να είμαστε οκ επό δω και πέρα.

Αγγελική άρχισε να συνειδητοποιείς ότι κοντεύεις....μια χαρά, σημασία έχει να είναι καλά μαμά και μωρό, όλα τα άλλα....δε πειράζει!

Τι λέτε για μαθήματα? Ωραία είναι, και γω είχα κάνει πέρσι, και θα ξανακάνω μια επανάληψη φέτος. Με τη μαία του γιατρού μου. Να ναι καλά, με βοήθησε πάααρα πολύ, πιστεύω αν δεν ήταν αυτή δε θα χα γλιτώσει τη καισαρική. Με τα μαθήματα και τη βοήθειά της είχα έναν υπέροχο τοκετό. Μακάρι να ξαναγίνει έτσι!

Πωπω κουκλιτσα μου πρεπει να τρομαξες αρκετα!! εγω που το διαβασα και τρομαξα οχι, να μου συνεβαινε... το φανταζομαι πρεπει να ειναι δυσκολο με την Ζωουλα σου αλλα θελει λιγο παραπανω προσοχη!! χαιρομαι που σου φανηκαν χρησιμα τα μαθηματα ανωδυνου τοκετου γιατι μαλλον θα τα παρακολουθησω.... και φυσικα θα εχεις και παλι εναν υπεροχο τοκετο, φιλακια πολλα.


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πωπω κουκλιτσα μου πρεπει να τρομαξες αρκετα!! εγω που το διαβασα και τρομαξα οχι, να μου συνεβαινε... το φανταζομαι πρεπει να ειναι δυσκολο με την Ζωουλα σου αλλα θελει λιγο παραπανω προσοχη!! χαιρομαι που σου φανηκαν χρησιμα τα μαθηματα ανωδυνου τοκετου γιατι μαλλον θα τα παρακολουθησω.... και φυσικα θα εχεις και παλι εναν υπεροχο τοκετο, φιλακια πολλα.

Ναι...τρόμαξα η αλήθεια είναι, γι'αυτό και πήγα νυχτιάτικα στο Λητώ...τεσπά....Προσέχω μωρέ, αλλά μερικά πράγματα γίνονται μηχανικά.

Και το ζουζούνι τώρα περπατάει σα τρελό, είναι στη φάση της εξερεύνησης και θέλει προσοχή....

Τα μαθήματα σε συνδυασμό με τη μαία ήταν σούπερ.

Και βέβαια ψάξιμο από μόνη μου εεεεεεε. Ολη μέρα ιντερνετ και you tube ήμουν! Ηξερα ακριβώς τι με περιμένει! Εμένα προσωπικά αυτό με βοηθάει πολύ, να ξέρω τι συμβαίνει.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο...

Εχω αρχίσει και έχω θέμα με τα ρούχα σήμερα το κατάλαβα που πήγα να βγάλω κατι πιο χειμερινό. ΩΧ! Ιδίως οι πιτζάμες μου....πρόβλημα!

Πέρσι στους μεγάλους μήνες ήταν καλοκαιράκι και βολευόμουν με φορεματάκια μια χαρά.

Τώρα??


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Μαριλενακι οτι θες κουκλα μου και αν θες στειλε μου πμ να τα πουμε και απο κοντα!

Ναι θα σου στειλω και τα τηλεφωνα μου τωρα με μυνημα...

Ειχα και μια ψιλοπεριπέτεια προχτές, έκανα μια αγαρμπη κίνηση, πόνεσα πολύ, ένιωσα υγρά να φευγουν, συσπάσεις αρκετά έντονες και τα χρειάστηκα. Με έστειλε κατευθείαν Λητώ ο γιατρός, με εξέτασαν διεξοδικά βραδιάτικα, τελικά τέλος καλό όλα καλά....πρέπει να προσέχω πιο πολύ γμτ. Αλλά με παιδάκι 13 μηνών....δε γίνεται! Απλά δε γίνεται. Αυτά είναι τα της 2ης εγκυμοσύνης....Τεσπά....ελπίζω να είμαστε οκ επό δω και πέρα.

Πωπω θα τρομαξες πολυ κοριτσακι...Να προσεχεις απο δω και περα περισσοτερο...ειμαστε και σε περιεργους μηνες τωρα μην εχουμε τρεχαματα!!! φιλιαααα

Ασχετο...

Εχω αρχίσει και έχω θέμα με τα ρούχα σήμερα το κατάλαβα που πήγα να βγάλω κατι πιο χειμερινό. ΩΧ! Ιδίως οι πιτζάμες μου....πρόβλημα!

Πέρσι στους μεγάλους μήνες ήταν καλοκαιράκι και βολευόμουν με φορεματάκια μια χαρά.

Τώρα??

τωρα μας βλεπω να τριγυρναμε κουλουριασμενες με κουβερτες και παπλώματα!!! Θα κανουμε οικονομια και στο πετρελαιο!!! :-P


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι...τρόμαξα η αλήθεια είναι, γι'αυτό και πήγα νυχτιάτικα στο Λητώ...τεσπά....Προσέχω μωρέ, αλλά μερικά πράγματα γίνονται μηχανικά.

Και το ζουζούνι τώρα περπατάει σα τρελό, είναι στη φάση της εξερεύνησης και θέλει προσοχή....

Τα μαθήματα σε συνδυασμό με τη μαία ήταν σούπερ.

Και βέβαια ψάξιμο από μόνη μου εεεεεεε. Ολη μέρα ιντερνετ και you tube ήμουν! Ηξερα ακριβώς τι με περιμένει! Εμένα προσωπικά αυτό με βοηθάει πολύ, να ξέρω τι συμβαίνει.

Ασχετο...

Εχω αρχίσει και έχω θέμα με τα ρούχα σήμερα το κατάλαβα που πήγα να βγάλω κατι πιο χειμερινό. ΩΧ! Ιδίως οι πιτζάμες μου....πρόβλημα!

Πέρσι στους μεγάλους μήνες ήταν καλοκαιράκι και βολευόμουν με φορεματάκια μια χαρά.

Τώρα??

Μελακι μου το φανταζομαι το ζουζουνι σου!! το βλεπω στην φωτογραφια και ειμαι σιγουρη οτι δεν μπορεις να της αντισταθεις ειναι οντως σκετο ΖΟΥΖΟΥΝΙ!!!

Οσο για τον τοκετο να σου πω οτι μεχρι στιγμης δεν εχω μπει στην διαδικασια να δω τι ακριβως με περιμενει αλλα η αληθεια ειναι τωρα που το λες οτι οταν εισαι πιο ενημερη εισαι και πιο συνεργασιμη.. μαλλον θα ψαχτω λιγο!!

ΑΑΑΑΑ....!!χθες κατεβασα τα χειμερινα και προσπαθησα να ντυθω για να παμε σινεμα με τον αντρα μου γελασαμε απιστευτα!!! κοριτσια χρειαζομαι επειγοντος νεα γκαρνταρομπα ολα τα παλτο, ζακετακια κ.λ.π. κουμπωναν μεχρι το πρωτο κουμπι με κινδυνο να βγαλουνε κανενα ματι και οτι δοκιμασα σε παντελονι μου εφτανε στα μπουτια και φρακαρε μετα ουτε ανεβαινε, ουτε κατεβαινε!! ευτυχως το πηρα στην πλακα αλλιως τωρα σε καθε αλλη περιπτωση θα παθαινα καταθλιψη αληθεια με τα κλειστα παπουτσια πως τα πατε? γιατι εμενα καποια μου εμπαιναν καποια αλλα οχι... χαμος στο ισωμα κοριτσια σας λεω και εχω αλλες 15 εβδομαδες που θα φτασω δεν ξερω!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για τα πυτζαμακια πηγε η μαμα μου στο tres jolie στην Λ.βΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ και μου πηρε πυτζαμες για την γεννα βεβαια αλλα μου ειπε οτι ειχε ωραια κομματια και καλες τιμες (πηρε 2 σετ με 20 ευρω!!) δεν ξερω αλλα εδω τετοιες τιμες δεν παιζουν!

εγω ευτυχως απο ρουχα καλα παω ειχα και απο την Εφη μου που κατα τυχη ειναι τον ιδιο μηνα.

Ρωτηστε καμμια αλλη μανουλα αν μπορει να σας δανεισει(πχ ξαδελφη, κουμπαρα) τα δικα της.

γιατι ειναι και πανακριβα τα ατιμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...