Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια!!!

Αγγελικουλα σουπερ ο παιδαρος, θα τον βάλω μαζί με τη δικια μου, να τρώει ο ενας το φαι του αλλου!! χαχαχ

Μπεμπακος καλως μας ήρθες! Εγώ θα παω να κανω στο ΙΚΑ καμπυλη τη Δευτερα μαλλον, και θα σου πω λεπτομερειες...


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Zounitsa σ'ευχαριστώ! Θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα. Μην ανησυχείς πάντως, μια ιδέα είναι η συγκεκριμένη εξέταση. Και γω για να πω την αλήθεια το πρωί που ξεκίναγα από το σπίτι τα πόδια μου πήγαιναν πίσω αντί για μπροστά! Αλλά με το βιβλιαράκι που είχα φροντίσει να έχω μαζί μου ξεχάστηκα και πέρασε το τρίωρο!

Mpempakos δεν είχε κρεβάτια κανονικά αλλά αυτά του εξεταστηρίου. Είχε όμως σούπερ πολυθρονίτσες, εξαιρετικά αναπαυτικές ομολογώ. Για το ΙΚΑ δεν ξέρω! Μάλλον εκείνες τις πλαστικές καρέκλες έχει όπως και στα νοσοκομεία!


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites

είσαι νηστική για 3 ώρες?? όσο διαρκει δλδ η εξέταση??

Είσαι νηστική τουλάχιστον 7 με 9 ώρες πριν! Έφαγα τελευταία φορά στις 8 χθες το βράδυ και ξαναέφαγα στις 12 σήμερα το μεσημέρι μόλις τελείωσε η εξέταση μία μπάρα δημητριακών! Μόνο νερό έπινα!


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου καλησπερα και απο εμενα....

Χαθηκα παλι αλλα οπως παντα τρεχω και δεν φτανω. Δεν ξερω βρε κοριτσια βλεπω ποσο συχνα μπαινετε και μιλατε και ζηλευω. Ισως κατι δεν κανω καλα με το χρονο μου τι να πω!!!!

mpempakos85 καλως ηρθες και με το καλο ο μπεμπακος σου.....

angelikig διαβασα τα νεα σου με το ζαχαρο και ολη την ταλαιπωρια που περνας. εισαι ηρωιδα κοπελα μου. Σου αξιζουν συγχαρητηρια..

mariaefi ευτυχως που δεν συνεβη τιποτα κοπελα μου. Ειχα και εγω μια περιπετεια εχτες. Ειχα βαλει τον Μαριουλη στην αλλαξιερα του για να τον ντυσω και ενω τον επιανα με το ενα χερι με το αλλο εκανα να πιασω την μπλουζιτσα του. Δινει μια που λετε αυτος γυρναει και φευγει απο την αλλαξιερα(η οποια ειναι και σχετικα ψηλη) και αρχισε να πεφτει. Μολις το αντιλαμβανομαι σκυβω και τον πιανω στον αερα λιγο πριν σκασει με τα μουτρα στο πατωμα. Επαθα μεχρι να συνελθω. Πατησε και αυτος κατι κλαμματα....

Πρεπει να εχουμε ματια και στην πλατη. Το κακο μπορει να συμβει πολυ ευκολα. Εντωμεταξυ ενας λογος που εχω χαθει ειναι και οτι ηταν τις τελευταιες 2 εβδομαδες αρρωστος απο δυο συνεχομενες ιωσεις. Και πανω που ηταν καλυτερα εχτες θα ημασταν για το Παιδων. Τι να πεις...

Διαβασα οτι καμποσα κοριτσακια εχετε κανει την β-επιπεδου με καλα αποτελεσματα. Μπραβο σε ολες και με το καλο τα μωρακια σας.....

Εγω οπως εχω πει περιμενω το δευτερο αγορακι μου. Αν μπορεις Αγγελικουλα συμπληρωσε και σε εμενα το φυλο στη λιστα.

Αυτα. Σας φιλω προς το παρον......


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Zounitsa σ'ευχαριστώ! Θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα. Μην ανησυχείς πάντως, μια ιδέα είναι η συγκεκριμένη εξέταση. Και γω για να πω την αλήθεια το πρωί που ξεκίναγα από το σπίτι τα πόδια μου πήγαιναν πίσω αντί για μπροστά! Αλλά με το βιβλιαράκι που είχα φροντίσει να έχω μαζί μου ξεχάστηκα και πέρασε το τρίωρο!

Αρκετα παρηγοριτικο γιατι εμενα η αναμονη με τρελαινει...καλα αποτελεσματα Πατουσιτσα περιμενουμε νεα φιλακια!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπερα και απο εμενα....

Χαθηκα παλι αλλα οπως παντα τρεχω και δεν φτανω. Δεν ξερω βρε κοριτσια βλεπω ποσο συχνα μπαινετε και μιλατε και ζηλευω. Ισως κατι δεν κανω καλα με το χρονο μου τι να πω!!!!

mpempakos85 καλως ηρθες και με το καλο ο μπεμπακος σου.....

angelikig διαβασα τα νεα σου με το ζαχαρο και ολη την ταλαιπωρια που περνας. εισαι ηρωιδα κοπελα μου. Σου αξιζουν συγχαρητηρια..

mariaefi ευτυχως που δεν συνεβη τιποτα κοπελα μου. Ειχα και εγω μια περιπετεια εχτες. Ειχα βαλει τον Μαριουλη στην αλλαξιερα του για να τον ντυσω και ενω τον επιανα με το ενα χερι με το αλλο εκανα να πιασω την μπλουζιτσα του. Δινει μια που λετε αυτος γυρναει και φευγει απο την αλλαξιερα(η οποια ειναι και σχετικα ψηλη) και αρχισε να πεφτει. Μολις το αντιλαμβανομαι σκυβω και τον πιανω στον αερα λιγο πριν σκασει με τα μουτρα στο πατωμα. Επαθα μεχρι να συνελθω. Πατησε και αυτος κατι κλαμματα....

Πρεπει να εχουμε ματια και στην πλατη. Το κακο μπορει να συμβει πολυ ευκολα. Εντωμεταξυ ενας λογος που εχω χαθει ειναι και οτι ηταν τις τελευταιες 2 εβδομαδες αρρωστος απο δυο συνεχομενες ιωσεις. Και πανω που ηταν καλυτερα εχτες θα ημασταν για το Παιδων. Τι να πεις...

Διαβασα οτι καμποσα κοριτσακια εχετε κανει την β-επιπεδου με καλα αποτελεσματα. Μπραβο σε ολες και με το καλο τα μωρακια σας.....

Εγω οπως εχω πει περιμενω το δευτερο αγορακι μου. Αν μπορεις Αγγελικουλα συμπληρωσε και σε εμενα το φυλο στη λιστα.

Αυτα. Σας φιλω προς το παρον......

Περαστικα στον Μαριουλη σου, απο οσο φαινεται τα αντανακλαστικα της μαμας ειναι αριστα!!! με το καλο να ερθει και ο δευτερος μπεμπακος σου!! φιλακια πολλα.


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες,

μια εβδομάδα έχω να μπω και είδα ότι έχουν γίνει πράματα και θάματα στις forumoμαμάδες!

Mariaefi και Flosummer με σόκαραν οι ιστορίες σας μέχρι να τις διαβάσω μέχρι το τέλος και να δω ότι είναι μια χαρά τα μπεμπέκια σας (κι εσείς οι ίδιες βέβαια, που πήρατε τέτοια λαχτάρα).

Margioula μακάρι να πάνε όλα καλά με την καρδούλα του μωρού σας και να έχετε καλά αποτελέσματα στην εξέτασή σας. Κι εμείς εχθές πήγαμε σε εμβρυοκαρδιολόγο γιατί μας είπε ο γιατρός ότι έχει εντάξει αυτήν την εξέταση στις εξετάσεις ρουτίνας τις εγκυμοσύνης και μας είπε ότι πάνε όλα καλά.

Mpempakos85 καλώς ήρθες και με το καλό να έρθει ο μπέμπης σου. Μην ανησυχείς για τα κιλά, απλά προσπάθησε να μην κάνεις πολλές ατασθαλίες με τη διατροφή σου.

Patousitsas συμφωνώ για την καμπύλη, όντως δεν είναι τίποτα τραγικό. Εμένα ίσα ίσα μου άρεσε το σορόπι που σου δίνουν να πιείς. Μου θύμισε το νερό που μένει στο τέλος όταν έχεις φάει τη βανίλια υποβρύχιο! Καλά αποτελέσματα.

Τα δικά μου νέα είναι ότι η καμπύλη σακχάρου βγήκε καλή και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Αλλά την περασμένη Παρασκευή έκανα μια γενική ούρων, βγήκαν κάποιοι δείκτες θετικοί και ο ντόκτορ μου είπε ότι είναι ένδειξη ουρολοίμωξης. Το θέμα είναι ότι από το μικροβιολογικό που τις έκανα δεν έκαναν και καλλιέργεια μαζί (όπως όφειλαν, επειδή μου είπε ο γιατρός ότι όταν βλέπεις έγκυο με θετικούς δείκτες στη γενική κάνεις στάνταρ και καλλιέργεια ούρων). Επίσης, ο γιατρός είδε τις εξετάσεις μου εχθές λόγω διαφόρων συγκυριών, και μ'αυτά και με τ'άλλα έχει περάσει μια εβδομάδα από την προηγούμενη εξέταση. Ανησυχώ γιατί σκέφτομαι ότι αν έχω ουρολοίμωξη κι έχω καθυστερήσει μια εβδομάδα να την αντιμετωπίσω, μήπως έχει ήδη γίνει καμιά ζημιά στο μωρό. :(

Κατά τα λοιπά Δευτέρα, Τρίτη χτύπησα 12ωρο στη δουλειά :|, οπότε εχθές και σήμερα μου έδωσαν ρεπό;).

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικούλα κοριτσάρα μου!!!! λογικό να έχεις πάρει 12 κιλά αφού ο αντράκος σου είναι τεραστιος!!!!!! μπράβο!!!!! και η καισαρική μια χαρά.... είναι και αυτός πια μια ρουτινα..... μπράβο!!!!!!

Ααα και καλημερούδια σε όλες!!!!!

Ναι ναι Ζουνίτσα μου καλά τα λές αυτό φταίει :tongue::tongue::tongue::tongue: ΧαχΑααΧΑχα (Γι'αυτό σ'αγαπάω εγώ!!)

Αγγελικουλα μου καλημερα!! το μοναδικο που πρεπει να σε νοιαζει ειναι οτι ο μπεμπακος σου ειναι υγιεστατος!! υπαρχει πιθανοτητα πολλες απο εμας που υπολογιζουμε να γεννησουμε με φυσιολογικο τοκετο να χρειαστει να κανουμε καισαρικη!! ειμαι σιγουρη οτι δεν χαμπαριαζεις!! αντε θα ερθουμε με τις κοιλιτσες μας να σας δουμε... φιλακια στην κοιλιτσα σου!!!

Ναι κοριτσάκι μου δίκιο έχεις σιγά να μην το βάλω και καημό όπως όλα τα άλλα θα το αντιμετωπίσω κ αυτό..! Συγνώμμη έχετε καταλάβει τι σας είπα? ΜΑΛΛΟΝ ΓΕΝΝΑΩ ΣΤΙΣ 20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ!!!!! Ούτε κάν Δεκέμβρη δηλ!!!!! :shock:

Καλημέρα κορίτσια!:P

Μόλις γύρισα από την καμπύλη. Η γλυκόζη δεν είναι και τίποτα τραγικό και πίνεται σχετικά εύκολα. Αυτό που δεν άντεχα είναι ότι για το επόμενο τρίωρο κολλούσε το στόμα μου και ήπια σχεδόν ενάμιση λίτρο νερό. Το απόγευμα θα πάρω τα αποτελέσματα. Πάντως στην πρώτη αιμοληψία που μέτρησε και με το μηχανάκι είχα 85 σάκχαρο. Να δούμε πώς τα πήγα!

Α! επίσης την πρώτη ώρα ζαλιζόμουν πολύ. Αφήστε που ήθελα να φάω κάτι αλμυρό και τσάκισα πριν λίγο μισό σακούλι πατατάκια:oops:!

Αγγελικούλα θηριάκι ο μπεμπάκος σου!!!:mrgreen: Και μην ανησυχείς για την καισαρική, ό,τι είναι καλύτερο για σένα και το μωράκι! Κάτι μου λέει πάντως ότι και γω έτσι θα γεννήσω:rolleyes:!

Mpempakos καλωσήρθες και με ένα πόνο!

Οι υπόλοιπες μανούλες καλά?

Καλημέρα Πατουσίνι μου!!! Είναι κομματάκι θεριό ο γιόκας μου αλλά επειδή τον ρώτησα τον γιατρό μου είπε οτι δεν ειναι χοντρούλης απλώς ανεπτυγμένος! Ο μπέμπης στάνταρντ δεν θα ταλαιπωρηθεί τώρα όσο για μένα σιγά συνηθισμένα τα βουνά απ'τα χιόνια!!

καλημερα!!

Αγγελικουλα μια χαρα ειναι η καισαρικη και ταλαιπωρεια για το νινι καθολου! στο τσακα τσακα θα τελειωσεις! και εγω καισαρικη εκανα και ολα καλα!

Πατουσιτσα μου ολα οκ με την καμπυλη εε?? εγω μαλλον αρχες του αλλου μηνα θα την κανω. παντως στην Εφη κοντευα να τα βγαλω ολα μεχρι που με ξαπλωσαν σε ενα κρεβατι εκει.Ζοριστηκα πολυ για να δουμε τωρα τι θα δουμε!

σημερα καθαρισα την ντουλαπα της Εφης. με dettol και ξυδακι την εκανα και ο ξενωνας μας ειναι πια επισημα αποθηκη γιατι βγαλαμε και το στρωμα και την κουνια και ενα σωρο αλλα πραγματα!!χαχα!!

δεν πειραζει για να μπορουμε σιγα σιγα να βαλουμε μια ταξη. ο αντρας μου μεχρι την γεννα δεν μπορει να λειψει απο την δουλεια οποτε τωρα ηταν ευκαιρια να δουμε οτι ολα ειναι οκ...

Μαράκι μου έχω ακούσει απο εσένα τα καλύτερα για την καισαρική και να σου πώ αυτό με εμψυχώνει πολύ!!!! :P

Αχ καθάρισες τα επιπλάκια έ? αααααααα θέλω τα νινάκια μας

καλημερα κοριτσακια!!!

Αγγελικουλα σουπερ ο παιδαρος, θα τον βάλω μαζί με τη δικια μου, να τρώει ο ενας το φαι του αλλου!! χαχαχ

Μπεμπακος καλως μας ήρθες! Εγώ θα παω να κανω στο ΙΚΑ καμπυλη τη Δευτερα μαλλον, και θα σου πω λεπτομερειες...

χαΧΑαΧΑΧΑΧ Νικελάκι έλιωσα με το σχόλιο σου χΑχαχΑΧΑΧΑΧΑ :D:D:D:D

Καλή επιτυχία στην καμπύλη σου!

Κοριτσακια μου καλησπερα και απο εμενα....

Χαθηκα παλι αλλα οπως παντα τρεχω και δεν φτανω. Δεν ξερω βρε κοριτσια βλεπω ποσο συχνα μπαινετε και μιλατε και ζηλευω. Ισως κατι δεν κανω καλα με το χρονο μου τι να πω!!!!

mpempakos85 καλως ηρθες και με το καλο ο μπεμπακος σου.....

angelikig διαβασα τα νεα σου με το ζαχαρο και ολη την ταλαιπωρια που περνας. εισαι ηρωιδα κοπελα μου. Σου αξιζουν συγχαρητηρια..

mariaefi ευτυχως που δεν συνεβη τιποτα κοπελα μου. Ειχα και εγω μια περιπετεια εχτες. Ειχα βαλει τον Μαριουλη στην αλλαξιερα του για να τον ντυσω και ενω τον επιανα με το ενα χερι με το αλλο εκανα να πιασω την μπλουζιτσα του. Δινει μια που λετε αυτος γυρναει και φευγει απο την αλλαξιερα(η οποια ειναι και σχετικα ψηλη) και αρχισε να πεφτει. Μολις το αντιλαμβανομαι σκυβω και τον πιανω στον αερα λιγο πριν σκασει με τα μουτρα στο πατωμα. Επαθα μεχρι να συνελθω. Πατησε και αυτος κατι κλαμματα....

Πρεπει να εχουμε ματια και στην πλατη. Το κακο μπορει να συμβει πολυ ευκολα. Εντωμεταξυ ενας λογος που εχω χαθει ειναι και οτι ηταν τις τελευταιες 2 εβδομαδες αρρωστος απο δυο συνεχομενες ιωσεις. Και πανω που ηταν καλυτερα εχτες θα ημασταν για το Παιδων. Τι να πεις...

Διαβασα οτι καμποσα κοριτσακια εχετε κανει την β-επιπεδου με καλα αποτελεσματα. Μπραβο σε ολες και με το καλο τα μωρακια σας.....

Εγω οπως εχω πει περιμενω το δευτερο αγορακι μου. Αν μπορεις Αγγελικουλα συμπληρωσε και σε εμενα το φυλο στη λιστα.

Αυτα. Σας φιλω προς το παρον......

Filosummer καλέ πως ξέφυγες εσύ απο την λίστα?:confused::confused::confused::confused:

Θύμισε μου πάλι πότε με το καλό γεννάς και που καθώς επίσης αν εχεις αγοράκι ή κοριτσάκι το αλτσχαιμερ ξαναχτυπά!!!

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες,

μια εβδομάδα έχω να μπω και είδα ότι έχουν γίνει πράματα και θάματα στις forumoμαμάδες!

Mariaefi και Flosummer με σόκαραν οι ιστορίες σας μέχρι να τις διαβάσω μέχρι το τέλος και να δω ότι είναι μια χαρά τα μπεμπέκια σας (κι εσείς οι ίδιες βέβαια, που πήρατε τέτοια λαχτάρα).

Margioula μακάρι να πάνε όλα καλά με την καρδούλα του μωρού σας και να έχετε καλά αποτελέσματα στην εξέτασή σας. Κι εμείς εχθές πήγαμε σε εμβρυοκαρδιολόγο γιατί μας είπε ο γιατρός ότι έχει εντάξει αυτήν την εξέταση στις εξετάσεις ρουτίνας τις εγκυμοσύνης και μας είπε ότι πάνε όλα καλά.

Mpempakos85 καλώς ήρθες και με το καλό να έρθει ο μπέμπης σου. Μην ανησυχείς για τα κιλά, απλά προσπάθησε να μην κάνεις πολλές ατασθαλίες με τη διατροφή σου.

Patousitsas συμφωνώ για την καμπύλη, όντως δεν είναι τίποτα τραγικό. Εμένα ίσα ίσα μου άρεσε το σορόπι που σου δίνουν να πιείς. Μου θύμισε το νερό που μένει στο τέλος όταν έχεις φάει τη βανίλια υποβρύχιο! Καλά αποτελέσματα.

Τα δικά μου νέα είναι ότι η καμπύλη σακχάρου βγήκε καλή και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Αλλά την περασμένη Παρασκευή έκανα μια γενική ούρων, βγήκαν κάποιοι δείκτες θετικοί και ο ντόκτορ μου είπε ότι είναι ένδειξη ουρολοίμωξης. Το θέμα είναι ότι από το μικροβιολογικό που τις έκανα δεν έκαναν και καλλιέργεια μαζί (όπως όφειλαν, επειδή μου είπε ο γιατρός ότι όταν βλέπεις έγκυο με θετικούς δείκτες στη γενική κάνεις στάνταρ και καλλιέργεια ούρων). Επίσης, ο γιατρός είδε τις εξετάσεις μου εχθές λόγω διαφόρων συγκυριών, και μ'αυτά και με τ'άλλα έχει περάσει μια εβδομάδα από την προηγούμενη εξέταση. Ανησυχώ γιατί σκέφτομαι ότι αν έχω ουρολοίμωξη κι έχω καθυστερήσει μια εβδομάδα να την αντιμετωπίσω, μήπως έχει ήδη γίνει καμιά ζημιά στο μωρό. :(

Κατά τα λοιπά Δευτέρα, Τρίτη χτύπησα 12ωρο στη δουλειά :|, οπότε εχθές και σήμερα μου έδωσαν ρεπό;).

Φιλιά σε όλες!

Velisa συγχαρητήρια για την καμπύλη σου!!!!! Και μην αγχώνεσαι δεν νομίζω οτι μια εβδομάδα θα έφερνε την καταστροφή όλα θα πάνε καλα΄! :P


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστώ Αγγελική κι ελπίζω να έχεις δίκιο.

Παρεμπιπτόντως κι εμάς το μπεμπέκι μας είναι θρεφταράκι, (97% ανάπτυξη και 846 γρ στις 24w 2d) αλλά δεν μας έχει πει κάτι ο γιατρός για καισαρική ακόμα. Βρε λες? Θα δούμε...

Α α α και ξέχασα να σας πω ότι την Τρίτη που μας έρχεται ξεκινάμε μαθήματα προετοιμασίας για τον τοκετό (I'm so excited!).

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Αγγελική κι ελπίζω να έχεις δίκιο.

Παρεμπιπτόντως κι εμάς το μπεμπέκι μας είναι θρεφταράκι, (97% ανάπτυξη και 846 γρ στις 24w 2d) αλλά δεν μας έχει πει κάτι ο γιατρός για καισαρική ακόμα. Βρε λες? Θα δούμε...

Α α α και ξέχασα να σας πω ότι την Τρίτη που μας έρχεται ξεκινάμε μαθήματα προετοιμασίας για τον τοκετό (I'm so excited!).

Ετσι θα είναι θα δεις!!! Μια χαρά ειναι το μπεμπάκι σου να χαίρεσαι γι'αυτό ειναι άλλα μωράκια που γεννιούνται λιποβαρή εγώ προτιμώ να ειναι καλός στα κιλά του για να μην εχω αγχος μετά έφαγε πολύ? έφαγε λίγο? άσε με καλύτερα έτσι!

Δεν εχει να κάνει μ αυτό πάντως εμένα συμβαίνει αυτό λόγω του διαβήτη κύησης που θέλει να το πάρουμε νωρίτερα αν και μου είπε οτι το αμνιακό μου υγρό ειναι κανονικό που σημαίνει οτι ο μπέμπης δεν εχει επηρεαστεί ακόμα απο αυτήν την κατάσταση!

Μαθήμα προετοιμασίας τοκετού που θα κάνεις?


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σε όλες......

Αγγελικούλα μου δεν σε διώχνουμε από το forum του Δεκέμβρη επειδή θα γεννήσεις Νοέμβρη...... χαχαχαχαχαχαχα (πλάκα κάνω φυσικά), εγώ χαίρομαι που θα γεννήσεις Νοέμβρη γιατί 1ον) είσαι πιο κοντά στο όνειρό σου 2ον) θα μας τα πεις όλα αναλυτικά οπότε θα ξέρουμε τι θα περιμένουμε και 3ον) αφού έτσι είπε ο doctor ετσι πρέπει.......

Velissaki μην ανησυχείς κοπέλα μου, δεν είναι τίποτα. δεν θα σε άφηνε ετσι ο γιατρός σου. και εγώ είχα μια λοίμωξη στο αίμα όμως, πήρα 2 κουτιά αντιβίωση και οκ.... η καμπύλη σου μια χαρά, αυτό έχει σημασία!!! καλές προετοιμασίες....

Flosummer τελικά πρέπει να τα δένουμε τα παιδιά..... δεν είναι να γυρνάς το βλέμμα σου αλλού ούτε για δευτερόλεπτο....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκές μανούλες!!!:P Πώς είναι τα μωράκια μας σήμερα??;)

Velissa μου μην ανησυχείς ακόμη και ουρολοίμωξη να είναι δε νομίζω ότι θα έχει πάθει κάτι το μπεμπάκι σου! Όλα καλά θα πάνε! Αλήθεια ξεκινάς μαθήματα ανώδυνου τοκετού? Πού?

Flosummer με κοψοχόλιασες παιδάκι μου!!!:? Ευτυχώς που το έπιασες το μικρούλι σου και δε χτύπησε! Να προσέχετε!!

Λοιπόν η καμπύλη μου ήταν μια χαρά!!:P 80 - 145 - 90 - 43 (την έκανα και την υπογλυκαιμία μου στο τέλος!) Μίλησα με το γιατρό και μου είπε ότι είναι πολύ καλή και να μην ανησυχώ! Οπότε όπως καταλαβαίνετε ο μπεμπάκος μου είναι απλά θρεφταράκι και δεν έχει να κάνει με ύπαρξη διαβήτη ευτυχώς!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σας φιλώ!!!


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...