Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Υπομονή κάνω και εγώ και η ψυχολογία στα πατώματα,δεν έχω καθόλου καλό προαίσθημα για αύριο..εσύ πότε θα κάνεις τεστ?

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βαθιές ανάσες! Να μην στεναχωριούνται και τα μπεμπάκια μας όχι τίποτα άλλο:)

μωρέ δεν είναι θέμα στεναχώριας, παράπονο για τα λεφτά που δίνουμε χωρίς λόγο είναι!!!

φουυυυυ, φουυυυ, φουυυυυ...... :P:p:p

13+σήμερα για να δω το μπεμπουλίνι μας..... και για τα ψώνια.....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου αυριο θα παω να κάνω καμπύλη ζαχαρου ΧΩΡΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ στο ΙΚΑ (χαχαχα) και το απογευματακι υπερηχο καρδιας εμβρυου σε ιδιωτικό ιατρείο αυτή τη φορά.

Καλά, θα γελάσουμε στο ΙΚΑ! Ξαναρώτησα και μου είπε μια υπαλληλος ότι πλέον ειναι υποχρεωμενοι να εξυπηρετουν τις εγκυες χωρίς ραντεβού! Για να δούμε...


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλίτσες :P

Βλέπω γράψατε πάλι αυτές τις μέρες οχι κ λίγα!!! Μαριλενάκι 1 κιλό κ σένα ο ζουζούνος σου έ? Μα τι αγοράκια θα κάνουμε εμείς μου λές? Ψυχούλες μου!!!

Νικελάκι καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου σήμερα!! Να μας ενημερώσεις!!

Φιλάκια κ σε όλες τις μανούλες του φόρουμ μας!! Διάβασα που λέγατε για τα μπιμπερό με τα bpa και εγώ το θύμα τα αγόρασα ήδη!!! Πήρα 4 μεγάλα της Chicco χωρίς BPA και 2 μικρά γυάλινα της chicco επίσης θηλές νούμερο 1 και 2 γιατί δεν ξέρω τι θα προτιμήσει ο πριγκηπάκος μου. Μου είπε η πωλήτρια να πάρω απο σιλικόνη μιας κ ειναι οι καλύτερες αλλά και καουτσούκ γιατί μπορεί να την βολευτεί καλύτερα. Πήρα κ αποστειρωτή της chicco πάλι ηλεκτρονικό που αποστειρώνει όλο το 24ώρο ελπίζω να μου βγεί καλός. Σήμερα θα πάω στον οδοντίατρο για καθαρισμό ελπίζω να μην πονέσω πολύ και ξενερώσει κ ο μπέμπης..


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαριλενα μου να χαιρεσαι τον μπεμπακο σου αντρουλης ολοκληρος!!!

πολυ καλη τιμη ο γιατρος σου σε ιδιωτικο να φανταστω??

Εγω που θα γεννησω σε δημοσιο θα του δωσω απο οσο υπολογιζω σχεδον τα μισα χωρια το δωματιο που θελω να παρω μονοκλινο αν βρω!!120 ευρω/μερα νομιζω οτι αξιζει!!! παντως και εγω θα σε συμβουλευα να κανεις μαθηματα υπαρχουν πολλες γυναικες που ασχετα απο την επισκληρηδιο τα εξυμνουν λενε οτι σε κρατανε ησυχη και αντι να βογκας γιατι (και με την επισκληρηδιο εχεις καποιους πονους) να ανασαινεις ηρεμα και σπρωχνεις που εκεινη την ωρα αυτο χρειαζεται ωστε να μην ταλαιπωρηθουν και τα μωρακια μας και να τελειωσει πιο γρηγορα ο τοκετος!!!

Καλημέρα Μαργιούλα!!! Ναι ο μπεμπακος μου ειναι αντρούλης ολοκληρος!!! :P Που να δειτε σε καποια φαση φανηκε το προσωπακι του κανονικα απο μπροστα και τωρα πειραζω τον συζηγο οτι μιαζει σε μενα.. χιχιχιχι :tongue:

Ναι σε ιδιωτικο θα γεννησω. Και γω νομιζω καλη ειναι η τιμη. Καλη τιμη ειναι τα 120 ? και πιστευω αξιζει γιατι στο δημοσιο εχει και πολυ κοσμο...καλυτερα να εισαι μονη σου.

Οσο για τα μαθηματα δεν ξερω τι θα κανω. Θα το σκεφτω...

Κουκλιτσες ευτυχως μου εφυγε απο το κεφαλι μου ενα βαρος!!! πηρα την καμπυλη και ηταν πολυ καλη ειχα:

0΄ = 80

60΄ = 106

120΄ = 99

και γλυκοζυλιωμενη αιμοσφαιρινη 5,2.

Τωρα μας μενει η καλλιεργεια που θα την παρω την Παρασκευη το απογευμα!! και αν ειναι και αυτη καθαρη τοτε η ασυστολη συχνουρια οφειλεται στην μπεμπουλα που κανει βουτιες αναποδες και οχι σε τιποτα αλλο, απλα θελουμε να ειμαστε σιγουροι απο οσο μου ειπε ο γιατρος μου!!!

Λοιπον χθες πηγα στα carrefour στο Avenue και βρηκα ρομπιτσα και κατι πανεμορφα πιτζαμακια απο αυτα που δενουνε μπροστα και εχουν πολλα περιθωρια για την κοιλιτσα που την σπρωχνει συνεχεια η μπεμπουλα με καλοκαιρινο μανικακι και με δυνατοτητα να κατεβει η ραντα για τον θηλασμο!!

Ειδες ολα καλα με τα αποτελεσματα!!! Μπραβο εφυγε αλλο ενα βαρος ε???

Μην ανυσηχεις για το κατουρημα...ολες ετσι νιωθουμε!!! Και γω νομιζω οτι θα κατουρησω πολυ και παω και τιποτα!!! :shock:

Καλά τώρα αν σας πώ ότι ήδη έχω παραγείλει το καρότσι και ειναι ακριβώς αυτό το σύστημα μόνο σε άλλο χρώμα? Πήρα το καφέ μπέζ αν κ είχα μπεί στον πειρασμό να πάρω ή το λαχανί ή το πορτοκαλί αλλά μετά σκέφτηκα να πάρω κάτι πιο όυδέτερο έτσι ώστε το δεύτερο νινάκι αν ειναι μπέμπα να μην με προβληματίσει! Επίσης να σας πώ οτι έβαλα την πωλήτρια να μου το βάλει στο πορτ μπαγκάζ για να δώ αν χωράει κ τελικά όλα μια χαρά έχω ενα citroen c3. Με το καλό κοριτσάκια μου καλορίζικα να ειναι όλα τα ψώνια μας κ με το καλό να υποδεχτούμε τα μωρουλίνια μας!!!!

Μου λείπει ακόμα ενας θερμός για μπιμπερό και δεν έχω αποφασίσει τι φιάλες φύλαξης γάλακτος να πάρω σχεδόν όλα τα υπόλοιπα τα έχω ήδη πάρει κ τα εχω στην άκρη απο το μαγαζί που παρήγγειλα κ το καροτσάκι! Λογικά θα τα πάρω σπίτι όλα σε καμιά 15αριά μέρες! Προχθές είχα πάει κ στο Mothercare και πήρα οτι άλλο δεν βρήκα στον ΔΗΜΑ και νομίζω οτι σιγά σιγά είμαστε κομπλέ! Βέβαια δεν εχω φτιάξει τα πράγματα για την βαλίτσα του μαιευτηρίου αλλά θα γίνει κ αυτό στον επόμενο μήνα!

Αγγελικουλα??? Πηρες και την βαση για το αυτοκινητο? Εγω δεν την παραγγειλα λεω να περιμενω να δω αν μας βολευει ετσι και μετα αν ειναι την παιρνουμε. Γραφει παντος στα χαρακτηριστικα του οτι μπαινει και ετσι στο αυτοκινητο!!!

Καλα μιλαμε εσυ εισαι πανετοιμη!!! Εχεις χρονο για την βαλιτσα μην αγχωνεσαι..εχουμε ακομα 2,5 μηνες μεσα στο νερο!!! :tongue:

Αφού έχεις ολοκληρώσει τη διαδικασία με τα χαρτιά τα λεφτά από το ΙΚΑ μπορείς να τα πάρεις μέσα σε 6 μήνες. Αλλά επειδή τα λεφτά του ΙΚΑ είναι πολύυυυυυ λίγα (εγώ για 15 μέρες είχα πάρει κάτι παραπάνω από 100 ευρώ) τα υπόλοιπα τα δικαιούσαι από τον εργοδότη και αυτός είναι υποχρεωμένος να σου τα δώσει (μόλις το επιβεβαίωσα και με τον λογιστή μας για να μην σου λέω βλακείες). Οπότε προσωπική μου άποψη είναι να μην του τα χαρίσεις του εργοδότη σου.

100 ???????? Δεν το πιστευω!!! Δηλαδη εγω για 30 μερες θα παρω 200 περιπου??? Αμαν θα πεσει πεινα τον Οκτωμβρη!!! :shock:

Οσο για τον εργοδοτη θα δω τι θα μου πει η λογιστρια οταν θα παω τα χαρτια...εχουμε πολυ τρεξιμο φανταζομαι απο δω και περα!!! :evil:

Καλημερα κοριτσακια!

Πηγα την Δευτερα και ειδα την μπεμπουλα μου! Φτασαμε τα 1260 γραμμαρια και περιπου 40 εκετοστα!!! γιναμε ολοκληρες κοπελες!

Εβαψα χθες και το δωματιο της και αυριο θα μου περασει και την χρυσοσκονη πανω στο χρωμα. Ελπιζω να γινει καλο!Μολις στεγνωσει καλα θα βαλω και τα αυτοκολλητα/ταπετσαρια το πιθανοτερο ειναι να βαλω την χιονατη με τους 7 νανους.

χθες παρελαβα τα προικια και το καθισμα του αυτοκινητου! Σιγα σιγα ερχονται τα πραγματα και συγκινουμε η χαζομαμα! Χθες παλευαμε ολο το απογευμα με τον αντρα μου να δουμε πως δουλευει το καθισμα, ολοκληρη επιστημη ειναι!!!

Εσεις τι κανετε με τα ψωνια και το δωματιο?

Σας φιλω στην κοιλιτσα!

Μπραβο Κριστη μου!!! Ολοκληρη κοπελα η μπεμπα σας!!! Γαμπρο βρηκατε??? :tongue:

Κουκλα θα ειναι το δωματιο της μικρης!!! Και πολυ ωραιο θεμα η χιονατη!!! Το βρισκω πολυ ρομαντικο!!! :P

Εμεις δεν θα φτιαξουμε εδω δωματιο...περιμενω να τελειωσει το σπιτι και να μετακομισουμε....Στεναχωριεμαι που θα γεννηθει ο μπεμπης και δεν θα εχουμε δωματιακι... :cry:

Φιλια!!!!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριλενακι μου πωπω κοντα ενα κιλο ο μπεμπης σου!!ουαου!

τα υγρα δεν ειναι τιποτα αρκει να μην μυριζουν και να μην σε τσουζει...

τα λεφτα απο το ΙΚΑ μπορεις να τα παρεις και μεχρι μετα απο 3 μηνες μην ανυσηχεις.και το χαρτι για το εργοδοτη το παιρνεις απο οποιοδηποτε ΙΚΑ (επειδη θα παω να παρω και για μενα παιρνω και ενα εξτρα και οταν συναντηθουμε στο δινω No problem). οσο για τον εργοδοτη θα στα δωσει αναγκαστικα γιατι θα σου ζητησει και χαρτι για να δικαιολογησει τις μερες (το χρειαζετε το λογιστηριο για να βγαλει τα ενσημα που πρεπει να πληρωσει ο εργοδοτης).απλα εμενα με καθυστερει στις πληρωμες.Σκεψου δωρο πασχα πηρα...Ιουλη!

εγω περναω επιτροπη στις 23/9.

Σ'ευχαριστω πολυ Μαρια μου!!! Μην ανυσηχεις και γω χτες πληρωθηκα για τον Αυγουστο!!! Τελεια ε??? Ελπιζω να μην ζοριστουμε πολυ γενικως...

Θα στειλεις και συ καποιον αλλο στην επιτροπη ε???

Μην ταλαιπωρηθεις εσυ..

Εγώ προσωπικά αποφάσισα να στραφώ στην ομοιοπαθητική σαν επένδυση υγείας και για τώρα και για μακροπρόθεσμα, μιας και το κόσμο να τον αλλάξω δυστυχώς δε μπορώ.

Μέχρι στιγμής δεν έχω μετανιώσει. Θα δείξει!

Και γω ειμαι της ομοιοπαθητικης γενικα. Εχω κανει και γω αρκετο καιρο και ειχα αποτελεσματα. Και η αδερφη μου κανει στον ανηψιο μου και μαλλον θα κανω και γω στον μπεμπη!!!

Το ΙΚΑ στο ΗΡΑΚΛΕΙΟ δεν παει καλά μου φαίνεται.

Καλα αυτο ειναι σιγουρο!!! :evil:

τιποτα για την ακριβεια δεν ενιωθα με την επισκληριδιο.

σκεψου οτι ποσες ωρες μετα για να με πανε στο δωματιο επειδη δεν μπορουσα να περπατησω απο το μουδιασμα με πηγαν με αναπηρικο καροτσακι!πολυ γελιο!

οταν πηγα να περπατησω επιτελους με κραταγε ο αντρας μου σαν γριουλα!!

Και η αδερφη μου το ιδιο με σενα Μαρια...Για πολλες ωρες ηταν μουδιασμενη απο την μεση και κατω. Δεν καταλαβαινε Χρηστο!!! :shock:

Καλημέρα μανουλίτσες :P

Βλέπω γράψατε πάλι αυτές τις μέρες οχι κ λίγα!!! Μαριλενάκι 1 κιλό κ σένα ο ζουζούνος σου έ? Μα τι αγοράκια θα κάνουμε εμείς μου λές? Ψυχούλες μου!!!

Νικελάκι καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου σήμερα!! Να μας ενημερώσεις!!

Φιλάκια κ σε όλες τις μανούλες του φόρουμ μας!! Διάβασα που λέγατε για τα μπιμπερό με τα bpa και εγώ το θύμα τα αγόρασα ήδη!!! Πήρα 4 μεγάλα της Chicco χωρίς BPA και 2 μικρά γυάλινα της chicco επίσης θηλές νούμερο 1 και 2 γιατί δεν ξέρω τι θα προτιμήσει ο πριγκηπάκος μου. Μου είπε η πωλήτρια να πάρω απο σιλικόνη μιας κ ειναι οι καλύτερες αλλά και καουτσούκ γιατί μπορεί να την βολευτεί καλύτερα. Πήρα κ αποστειρωτή της chicco πάλι ηλεκτρονικό που αποστειρώνει όλο το 24ώρο ελπίζω να μου βγεί καλός. Σήμερα θα πάω στον οδοντίατρο για καθαρισμό ελπίζω να μην πονέσω πολύ και ξενερώσει κ ο μπέμπης..

Ειδες τα αγορακια μας πως μεγαλωνουν!!! :tongue:

Εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι δεν θα ειναι μεγαλο μωρο. Δεν δειχνει τετοια εικονα. Εγω ημουν 4 κιλα και ο συζηγος 5!!!

Αλλα μου ειπε ο μπεμπης το πολυ να παει 3.200... Μια χαρα πιστευω θα ειναι ετσι. Να μην ζοριστω και γω πολυ..

Αμαν εσυ καλε δεν κρατιεσαι!!! Σε λιγο θα αγορασεις και ρουχα για τον στρατο!!! :P

Εγω δεν εχω παρει ακομα μπιμπερο.... Ειμαι κακη μανουλα??? :cry:

Καλη επιτυχια στον οδοντιατρο!!! Φιλιααααααα


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες..... τι κάνετε??? εμείς καλά, κλωτσάμε τη μαμά αλλά της αρέσει!!!

Νικελάκι περιμένουμε νέα....

Αγγελικούλα έχεις και άλλα να ψωνίσεις??? καλορίζικα όλα.... όσο για τα μπιμπερό δεν πειράζει, αλλά αν θες μπορείς να τα αλλάξεις (φαντάζομαι).

Μαριλενάκι εγώ του λέω του αντρούλη μου οτι μου μοιάζει από την αυχενική.... έχουν πολύ πλάκα πάντως στις αντιδράσεις τους οι μπαμπάδες....

12+σήμερα..... σαν φαντάρος....... μέχρι να ξαναρχίσουμε για το επόμενο ραντεβου!! χαχαχα

φιλακια σε όλες τις μανουλες!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που λέτε κάθισμα αυτοκινήτου, πρέπει κάποια στιγμή να βάλουμε τη Ζωή στο επόμενο κάθισμα, το κανονικό που κοιτάει μπροστά, αφού το μπεμπέ που κοιτάει πίσω θα το χρησιμοποιήσει η Δανάη. Να το συνηθίσει το κορίτσι μου, μη της έρθει ξαφνικό!

Πωπωω θα χουμε 2 καρεκλάκια πίσω στο αυτοκίνητο!:shock:

Μελακι δες το θεμα με τα αναποδα καθισματα μεχρι 4 ετων, υπαρχει τοπικ και ειναι πολυ αναλυτικο με βιντεακια, αν εχεις χρονο ριξτου μια ματια. Στην Σκανδιναβια που εχουν τα πιο μικρα ποσοστα τραυματισμων μετα απο τροχαια εχουν μονο καθισματα που κοιταζουν πισω μεχρι τα 4 χρονια. Προσφερουν μεγαλυτερη ασφαλεια-στηριξη στον αυχενα του νηπιου, μιας και το κεφαλι ειναι μεγαλυτερο και βαρυτερο σε αναλογια με το σωμα σε σχεση με τους τα παιδια και τους ενηλικες!

καλοριζικα να ειναι γερη η μπεμπουλα σας!!!

μολις τελειωσει το δωματιο να μας στειλεις φωτογραφιες!

οσο για το καθισμα δεν μπορεις να φανταστεις ποσες ωρες παλευαμε να το βαλουμε στο αυτοκινητο!χιχιχι!!

Εννοειται οτι θα βαλω φωτο μολις τελειωσει! Κι εμεις ακομη δεν τα εχουμε καταφερει να το μαθουμε, αναμενουμε και την βαση isofix που μαλλον θα δυσκολεψει τα πραγματα περισοτερο!!!:confused::confused::confused:


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες..... τι κάνετε??? εμείς καλά, κλωτσάμε τη μαμά αλλά της αρέσει!!!

Νικελάκι περιμένουμε νέα....

Αγγελικούλα έχεις και άλλα να ψωνίσεις??? καλορίζικα όλα.... όσο για τα μπιμπερό δεν πειράζει, αλλά αν θες μπορείς να τα αλλάξεις (φαντάζομαι).

Μαριλενάκι εγώ του λέω του αντρούλη μου οτι μου μοιάζει από την αυχενική.... έχουν πολύ πλάκα πάντως στις αντιδράσεις τους οι μπαμπάδες....

12+σήμερα..... σαν φαντάρος....... μέχρι να ξαναρχίσουμε για το επόμενο ραντεβου!! χαχαχα

φιλακια σε όλες τις μανουλες!!!

Καλημέρα Ζουνιτσα!!!

Καλα ειμαστε! Κλωτσαμε και μεις....Ειναι πολυ ομορφο συναισθημα αυτο που σου προκαλουν...αφου νομιζω οτι μετα την γεννα θα νιωθω την κοιλια μου αδεια και θα μου κακοφανει..:cry:

Λιγες μερες σας μεινανε υπομονη!!! Εγω τι να πω που θα ξαναδω τον μπεμπη 11 Οκτωμβρη!!! Θα σκασω απο την αγωνια μου!!!

Ναι οι μπαμπαδες εχουν πολυ πλακα!!! Ασε που οταν κλοτσαει και το προλαβει δεν το πιστευει...νομιζει οτι του κανω πλακα!!! :tongue:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια ξεχασα να σας πω οτι ραβω μια πανουλα για τον μπεμπη ακρως Χριστουγεννιατικη!!! Θα ειναι μεσα στο πνευμα το μικιο μου!!!

Εχω ειδη ζωγραφισει εναν Αγιο Βασιλη και ενα Ξωτικο!!! Τωρα παω για το Χριστουγεννιατικο δεντρο και μετα για ενα αγγελακι!!!

Απλα θα χρειαστω πολυ κοκκινη κλωστη!!! Ενταξει δεν θα ειναι τελεια γιατι δεν ξερω γενικα να ραβω οπως οι μαμαδες μας αλλα δεν πειραζει!!! Θα ειναι μοναδικη!!! :tongue:

Το ξωτικακι που το εχω ειδη ραψει εχω βαλει πολλα χρωματα και εχει την πλακα του!!!..........:-P


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ζουνιτσα!!!

Καλα ειμαστε! Κλωτσαμε και μεις....Ειναι πολυ ομορφο συναισθημα αυτο που σου προκαλουν...αφου νομιζω οτι μετα την γεννα θα νιωθω την κοιλια μου αδεια και θα μου κακοφανει..:cry:

Λιγες μερες σας μεινανε υπομονη!!! Εγω τι να πω που θα ξαναδω τον μπεμπη 11 Οκτωμβρη!!! Θα σκασω απο την αγωνια μου!!!

Ναι οι μπαμπαδες εχουν πολυ πλακα!!! Ασε που οταν κλοτσαει και το προλαβει δεν το πιστευει...νομιζει οτι του κανω πλακα!!! :tongue:

καλημερα κουκλες!!

καλε δεν θα παρεις 200 ευρω για 30 μερες!

χαλαρωσε!

απλα οι πρωτες 30 ειναι πιο λιγα μετα θα παρνεις πιο πολλα εγω παιρνω περιπου 680 ευρω(εχω και την Εφη μου προστατευομενο μελος).σιγουρα ειναι πιο λιγα απο το μισθο μου αλλα χαλαλι !!!

Αγγελικη μου εισαι καθολα ετοιμη μπραβο! καλα ο ΔΗΜΑΣ εχει απιστευτα πραγματα(μην ξεχνας ξερω απο ΚΟρωπι)!!

Εγω παλι εχω μια ανυσηχια αυτες τις μερες...πιστευω μολις δω το νινι μου να μου φυγει!

με αγχωσε και μια που μου ειπε οτι ειναι χαμηλα η κοιλια μου και να προσεχω μην γεννησω πρωωρα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια ξεχασα να σας πω οτι ραβω μια πανουλα για τον μπεμπη ακρως Χριστουγεννιατικη!!! Θα ειναι μεσα στο πνευμα το μικιο μου!!!

Εχω ειδη ζωγραφισει εναν Αγιο Βασιλη και ενα Ξωτικο!!! Τωρα παω για το Χριστουγεννιατικο δεντρο και μετα για ενα αγγελακι!!!

Απλα θα χρειαστω πολυ κοκκινη κλωστη!!! Ενταξει δεν θα ειναι τελεια γιατι δεν ξερω γενικα να ραβω οπως οι μαμαδες μας αλλα δεν πειραζει!!! Θα ειναι μοναδικη!!! :tongue:

Το ξωτικακι που το εχω ειδη ραψει εχω βαλει πολλα χρωματα και εχει την πλακα του!!!..........:-P

τελειο!!τελειο!!

και εγω ειχα φτιαξει στην Εφη με πεταλουδες και λουλουδια και καρδουλες..!!

τωρα σε αυτο εχω πολλες αλλα μου εδωσες ιδεα!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τη Κρίστυ, το έχω διαβάσει και εγώ αυτό το άρθρο σχετικά με τα καθίσματα και όντως είναι πραγματικά αυτά που λέει.

Μαριλενάκι αυτό με το αίσθημα της άδειας κοιλιάς μετά τη γέννα μου το έχει πει μια φίλη μου, της είχε κακοφανεί πολύ τον πρώτο καιρό που δεν την κλώτσαγε πια το μπεμπέ της.

όσο αφορά το κεντημα, εφόσον είναι από τα χεράκια σου, θα είναι τέλειο..... αυτό έχει πολύ μεγαλύτερη αξία από όλα τα έτοιμα του κόσμου!!!!

Μαρίαεφη μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου μ'αυτά που ακούς. να δεις εμένα τι έχουνε ακούσει τα αυτάκια μου επειδή είχα κοιλιά από το 2ο μήνα. ακόμα η πεθερά μου με ρωτάει μήπως έχω δύδιμα και κανένας γιατρός (5 διαφορετικοί μέχρι τώρα) δεν το έχει δει. Αν ξέρανε θα ήταν γυναικολόγοι-μαιευτήρες!!!! μόνο το γιατρό σου θα ακούς, αυτός ξέρει!!!!

και όσο αφορά τις ανησυχίες, σε καταλαβαίνω απόλυτα, τουλάχιστον τώρα σε κλωτσάει κιόλας και το καταλαβαίνεις..... πιο πριν εγώ κάθε 15 μέρες για υπέρηχο πήγαινα.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω παρει ακομα μπιμπερο.... Ειμαι κακη μανουλα??? :cry:

Ούτε κι εγώ έχω πάρει τίποτα Marilena. Μην ανησυχείς κοριτσάρα μου, εμείς θα τα πάρουμε στο τέλος και θα είναι φρέσκα φρέσκα όταν θα τα χρησιμοποιήσουν τα μωρά μας (σαν τα λαχανικά ένα πράμα);)

Κοριτσακια ξεχασα να σας πω οτι ραβω μια πανουλα για τον μπεμπη ακρως Χριστουγεννιατικη!!! Θα ειναι μεσα στο πνευμα το μικιο μου!!!

Τέλεια, τέλεια, τέλεια!

Βρε κοπελούδες σήμερα κι εχθές τα ούλα μου ματώνουν αρκετά. Ξέρω ότι αυτό εν μέρει οφείλεται στις ορμόνες της εγκυμοσύνης κλπ κλπ αλλά υπάρχει κάτι να κάνω για να μην ματώνουν τόσο πολύ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...